Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 30.11.2011., 00:57   #31
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
http://www.ekran-avc.hr/p2855/tvix-h...duct_info.html

Ovaj ja imam i mogu samo reci da je majka tih playera po meni
NemoRS je offline  
Staro 30.11.2011., 08:30   #32
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
imam ja pitanje - kak meni sve radi preko WDa i switcha koji nemaju Gigabitni LAN??

čemu kurčenje okolo sa detaljima koji se neće iskoristiti??
je, i plejaš divixe te eventualno 720p ripove od 4-5 gigi jel? Normalno da ti to radi, no ako želiš upotrijebiti player kao NAS (a dosta nas želi iz razno raznih razloga) ili nedo bog pokrenuti BR ISO preko mreže, pitao bi se zašto trza
S GB LAN-om takve stvarčice uz malo mašte i spretnosti se daju iskoristiti za puno više stvari od primarne namjene. Uz odgovarajući hardver unutra, naravno. Mede8er MED500X kojeg ja ima recimo, ni GB port ne pomaže kad je hardver unutra preslab za full BR diskove ili "malo jače" 1080p ripove (20 GB pa naviše).
tor je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.12.2011., 12:13   #33
Ivan_Brajcic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Sesvete
Postovi: 92
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Mede8er MED500X kojeg ja ima recimo, ni GB port ne pomaže kad je hardver unutra preslab za full BR diskove ili "malo jače" 1080p ripove (20 GB pa naviše).
Ponekad mi dođe da kažem pokoju nepristojnu o Mede8eru. Ali na malo pristojniji način, preskupo za ono što nudi, ali ljudi ga kupuju jer je to Mede8er i "zakon" je (ou jea!). Da se referiram na ovo za full BR diskove ili "malo jače" 1080p ripove... Xtreamer PRO s cijenom od 999 kn bez frke vrti 3D Bluray ISO (Avatar 3D, 49 GB) preko 100Mbit mreže, potvrđeno iz osobnog iskustva kad sam po službenoj dužnosti morao testirati isti, a onda ga oduševljen i kupio i eno ga, već godinu dana radi kao player koji vrti sve živo, a unutra imam i dva Greena od po 1.5 TB i uredno mi služi kao kućni NAS. Ok, te NAS mogućnosti su zbog 100Mbit-ne veze malo sporije kad se kopiraju velike datoteke, ali ako mi je komp već uključen zbog torrenata i svega ostalog, mogu pretrpjeti i to da mi se neki malo teži (pod time smatram 10GB+) film kopira malo duže, ionako sam ga skidao pun kufer više vremena nego što se on može prekopirati preko mreže, pa mogu preterpjeti dodatnih pola ili koliko već sata. Za tu lovu ne može se očekivati više, barem ne ovaj tren, ali tko voli, neka izvoli. Med500X2 koji je novi hit, kako mi se čini, samo je dodao ono što ostali playeri imaju već 100 godina, i opet se prodaje jer je to Mede8er. Rest my case.

Jedna napomena: spomenuh da vrti 3D Bluray, ali radi to kao 2D. PRO ne zna prikazati 3D sadržaj, ali barem normalno reproducira, za razliku od Med500X (drugu generaciju nisam testirao), koji ga pokrene, ali trza u vražju mater, bez obzira radi li se o mreži, USB disku ili internom disku.
__________________
Ne tehničkim forumima uvijek me smetala samo jedna stvar, a ta je da se svode na peder-party. Zašto žene ne vole tehnikalije, nikad mi nije bilo jasno...

Zadnje izmijenjeno od: Ivan_Brajcic. 01.12.2011. u 12:28.
Ivan_Brajcic je offline  
Staro 01.12.2011., 12:38   #34
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Dosta sam se igrao s medom, da je "poseban" po ovom pitanju - je. Jučer sam mu baš strpao BR direktorij, ne ISO, "sirov" od 34 GB i bez problema je vrtio preko mreže. Upola manji 1080p rip ga jebe. OK, vjerojatno je do filma i onoga tko ga je radio, no da ima neke svoje cake, ima. na nekim filmovima pomaže kada u pregledu filmova dođeš do stavke koje želiš gledati i pustiš neko vrijeme dok ti se u onom malom prozoru dolje desno ne počeni prikazivati film. To je znak da je network buffer napunjen do kraja i recimo ta caka na dosta materijala osigura playback bez trzanja i sličnih sranja.
Pomaže i ako se poigraš s Compound TCP-om, ako imaš win7/2008 na kompu s kojeg strimaš. Start/run/admin cmd pa:
netsh int tcp set global congestionprovider=ctcp
To ti u nekim slučajevima dosta popravi propusnost mreže, eliminira packet loss itd. Uglavnom, korisno je to aktivirati.
tor je offline  
Staro 01.12.2011., 12:43   #35
Ivan_Brajcic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Sesvete
Postovi: 92
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Pomaže i ako se poigraš s Compound TCP-om, ako imaš win7/2008 na kompu s kojeg strimaš. Start/run/admin cmd pa:
netsh int tcp set global congestionprovider=ctcp
To ti u nekim slučajevima dosta popravi propusnost mreže, eliminira packet loss itd. Uglavnom, korisno je to aktivirati.
Prekomplicirano za običnog korisnika. Većina ljudi koje znam (uključujući i mene samog) player su kupili jer im je bilo dosta natezanja s kompom i stvarima koje malo rade, pa onda malo zapinju, pa onda opet rade, pa opet zapinju. Ideja media playera je da si kao čovjek zalegneš ispred telke, zgrabiš pizzu i pivu i uživaš.
__________________
Ne tehničkim forumima uvijek me smetala samo jedna stvar, a ta je da se svode na peder-party. Zašto žene ne vole tehnikalije, nikad mi nije bilo jasno...
Ivan_Brajcic je offline  
Staro 01.12.2011., 12:49   #36
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
ma je, slažem se, no onda oni ne trpaju BR ISO formate od 40 GB medi preko mreže
Uspjeh je divix od 1400 MB, a to radi bez greške
tor je offline  
Staro 01.12.2011., 21:36   #37
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,969
Ljudi postoji li uređaj, nešto poput kombinacije recimo Mede8era/xtreamera ali da je ujedno i pojačalo za 5.1 sustav, tako da direktno na njega spojim zvučnike, da izbjegnem višak uređaja/daljinskih/troška ?
Neo-ST je offline  
Staro 02.12.2011., 10:43   #38
Ivan_Brajcic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Sesvete
Postovi: 92
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Ljudi postoji li uređaj, nešto poput kombinacije recimo Mede8era/xtreamera ali da je ujedno i pojačalo za 5.1 sustav, tako da direktno na njega spojim zvučnike, da izbjegnem višak uređaja/daljinskih/troška ?
Teško da ćeš tu izbjeći trošak, osim, naravno, ako su ti kriteriji za izbor vrlo niski, pa se odlučiš za jedno obično kućno kino, ali onda se odričeš većine prednosti media playera. Iliti, da postoji dobro, a jeftino, postojanje onog skupljeg ne bi imalo smisla jer bismo svi kupovali jeftino. Investicija u zasebno pojačalo je dobra stvar, makar koliko se ponekad činilo nepotrebnim, a vjerujem da je i kombinacija media player + neko entry pojačalo povoljnija nego neko all in one rješenje istih mogućnosti.
__________________
Ne tehničkim forumima uvijek me smetala samo jedna stvar, a ta je da se svode na peder-party. Zašto žene ne vole tehnikalije, nikad mi nije bilo jasno...
Ivan_Brajcic je offline  
Staro 02.12.2011., 12:49   #39
Vermox
Premium
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Ljudi postoji li uređaj, nešto poput kombinacije recimo Mede8era/xtreamera ali da je ujedno i pojačalo za 5.1 sustav, tako da direktno na njega spojim zvučnike, da izbjegnem višak uređaja/daljinskih/troška ?
ako si mislio spajat aktivne zvucnike onda postoji tako nesto..npr DUNE media player
Vermox je offline  
Staro 02.12.2011., 13:21   #40
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Možda neki network streaming 5.1 receiver? Mada se nisam upuštao u proučavanje kako to radi. Vjerojatno je samo za glazbu.
Jackson je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.12.2011., 20:41   #41
Banx
Premium
Moj komp
 
Banx's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 257
sa cime da testiram mogucnosti moga mede 500x2
Banx je offline  
Staro 02.12.2011., 23:48   #42
Ivan_Brajcic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Sesvete
Postovi: 92
Citiraj:
Autor Beelzeboss Pregled postova
sa cime da testiram mogucnosti moga mede 500x2
Uzmeš štopericu i mjeriš koliko mu treba do stotke. Šalu na stranu, nisam još čuo za benchmark koji mjeri brzinu i mogućnosti media playera, stoga ti je vlastita kolekcija audio/video sadržaja najbolji izbor materijala za testiranje, rekao bih.
__________________
Ne tehničkim forumima uvijek me smetala samo jedna stvar, a ta je da se svode na peder-party. Zašto žene ne vole tehnikalije, nikad mi nije bilo jasno...
Ivan_Brajcic je offline  
Staro 03.12.2011., 12:42   #43
Banx
Premium
Moj komp
 
Banx's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 257
skidam neke sample-ove u raznim rezolucijama..pa da vidim jel vrti sve.
Banx je offline  
Staro 03.12.2011., 17:40   #44
Ivan_Brajcic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Sesvete
Postovi: 92
Citiraj:
Autor Beelzeboss Pregled postova
skidam neke sample-ove u raznim rezolucijama..pa da vidim jel vrti sve.
Sve i da ne vrti, to se prije ili kasnije riješi u novoj verziji firmwarea. Reprodukcija datoteka je kod media playera u posljednje vrijeme čak počela padati u drugi plan jer ionako svaki iole normalan player vrti sve što mu se podmetne, ili 99.5% toga. Nekako mi se čini da se u tom svjetlu naglasak počinje stavljati na dodatne mogućnosti, pristup svim živim i neživim internetskim servisima, i svemu ostalom što ovi uređaji mogu podnijeti.

Usput, u ponedjeljak bi mi u ruke na testiranje trebao stići Xtreamer Sidewinder2 http://xtreamer.net/xtreamer-SideWinder2/, čekam ga kao ozebla zemlja sunce, navodno donosi hrpu novotarija u odnosu na prethodnika, pa kad ga dobijem, izvijestim, ali ako bude onakav kakve su specifikacije, moj stari PRO se seli u špajzu i služit će samo kao NAS, a njegovo mjesto uzima nova zvjerka.
__________________
Ne tehničkim forumima uvijek me smetala samo jedna stvar, a ta je da se svode na peder-party. Zašto žene ne vole tehnikalije, nikad mi nije bilo jasno...
Ivan_Brajcic je offline  
Staro 04.12.2011., 00:07   #45
Banx
Premium
Moj komp
 
Banx's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 257
Jel mu ovo gore neki hladnjak?
Volim taj heavy izgled!
Banx je offline  
Staro 04.12.2011., 00:50   #46
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor Ivan_Brajcic Pregled postova
Sve i da ne vrti, to se prije ili kasnije riješi u novoj verziji firmwarea. Reprodukcija datoteka je kod media playera u posljednje vrijeme čak počela padati u drugi plan jer ionako svaki iole normalan player vrti sve što mu se podmetne, ili 99.5% toga. Nekako mi se čini da se u tom svjetlu naglasak počinje stavljati na dodatne mogućnosti, pristup svim živim i neživim internetskim servisima, i svemu ostalom što ovi uređaji mogu podnijeti.

Usput, u ponedjeljak bi mi u ruke na testiranje trebao stići Xtreamer Sidewinder2 http://xtreamer.net/xtreamer-SideWinder2/, čekam ga kao ozebla zemlja sunce, navodno donosi hrpu novotarija u odnosu na prethodnika, pa kad ga dobijem, izvijestim, ali ako bude onakav kakve su specifikacije, moj stari PRO se seli u špajzu i služit će samo kao NAS, a njegovo mjesto uzima nova zvjerka.

gdje ce se taj player moci nabaviti kod nas? vidim online prodaja je 99€, nadam se da nece biti puno veca razlika kod nas...
alengrosevic je online  
Staro 04.12.2011., 00:53   #47
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
Citiraj:
Estimated price in Europe is 134€+shipping
rodriguez je offline  
Staro 04.12.2011., 01:11   #48
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
odi na njihovu stranicu, klikni na webshop tj "buy" i vidjet ces da je cijena 99€ + 35€ fixed shipping. ne bi bilo prvi put da su kinezi krivo napisali nesto na webu, njihovo poznavanje engleskog je katkad cudno
alengrosevic je online  
Staro 04.12.2011., 21:10   #49
Ivan_Brajcic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Sesvete
Postovi: 92
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
gdje ce se taj player moci nabaviti kod nas? vidim online prodaja je 99€, nadam se da nece biti puno veca razlika kod nas...
Svijet Medija. Ne znam još cijenu, ali stiže u ponedjeljak.
__________________
Ne tehničkim forumima uvijek me smetala samo jedna stvar, a ta je da se svode na peder-party. Zašto žene ne vole tehnikalije, nikad mi nije bilo jasno...
Ivan_Brajcic je offline  
Staro 04.12.2011., 21:11   #50
Ivan_Brajcic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Sesvete
Postovi: 92
Citiraj:
Autor Beelzeboss Pregled postova
Jel mu ovo gore neki hladnjak?
Volim taj heavy izgled!
Pasivni hladnjak, buka ovisi o disku koji staviš unutra.
__________________
Ne tehničkim forumima uvijek me smetala samo jedna stvar, a ta je da se svode na peder-party. Zašto žene ne vole tehnikalije, nikad mi nije bilo jasno...
Ivan_Brajcic je offline  
Staro 04.12.2011., 21:21   #51
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Ne bi se toliko žurio da sam na vašem mjestu:

-Too slow, it sometimes takes five seconds for the device to respond!
-Too many bugs: it crashes far too often
-Third party applications now outdated
-Entry level remote with redundant buttons
-Poor network speeds, both wired and wireless


http://www.digitalversus.com/media-c...1800/test.html
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je online  
Staro 04.12.2011., 21:30   #52
Ivan_Brajcic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Sesvete
Postovi: 92
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Ne bi se toliko žurio da sam na vašem mjestu:
U jako malo stvari vjerujem prije nego što sam isprobam, već sam vidio ovakve ili onakve ocjene uređaja koji su mi se osobno svidjeli ili nisu, sutra ga dobivam u ruke, pa tek onda mogu reći pokoju riječ. Ali zasad, imam velika očekivanja, Pro me dobro služi već godinu dana, ovaj novi uređaj, makar nije izravni nasljednik, mora biti bolji.
__________________
Ne tehničkim forumima uvijek me smetala samo jedna stvar, a ta je da se svode na peder-party. Zašto žene ne vole tehnikalije, nikad mi nije bilo jasno...
Ivan_Brajcic je offline  
Staro 12.12.2011., 09:44   #53
Ivan_Brajcic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Sesvete
Postovi: 92
Dobio sa zakašnjenjem Sidewinder 2 u ruke. Pregledam, pa sutra-prekosutra objavim rezultate.
__________________
Ne tehničkim forumima uvijek me smetala samo jedna stvar, a ta je da se svode na peder-party. Zašto žene ne vole tehnikalije, nikad mi nije bilo jasno...
Ivan_Brajcic je offline  
Staro 12.12.2011., 16:01   #54
Srky
Moderator
Moj komp
 
Srky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,263
Da se nadovezem, koji media player preporučate do ~500kn trenutno?

Nisam prevelikih zahtjeva, treba naravno vrtiti sve (bez trzanja), pozeljan LAN ali ne i nužan.
Bio sam gledo neki Apacer AL460, bio je na akciji 359kn u Plazmi kod nas no naravno nemaju ga vise po toj cijeni nego se moze narucit, ali sada je oko 580kn...
__________________
Abit IP35 Pro Intel Quad Q6600 G0@3000Mhz (333x9)
Thermaltake BigTyp VX120@800rpm2 x 2Gb Kingston HyperX Black 1066@1000Mhz (5-5-5-18) 1.95V
XFX HD7770 1Gb GDDR5 Core Edition@1100/1250Intel 60Gb SSD + 3 x 250Gb Seagate Single Platter 16Mb
CD-RW/DVD Toshiba SDR1712C & Pioneer DVR-110DLogitech G400 & Ultra-X, G51 on Audigy SE@X-Fi Xtreme
Corsair VX450W@Sharkoon Silvation - 2 x Chieftec 120mm@7VWindows 7 Ultimate 64bit, Iskon ADSL 8192/512kbit@Enkom A1521-I
Srky je offline  
Staro 14.12.2011., 02:29   #55
Ivan_Brajcic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Sesvete
Postovi: 92
__________________
Ne tehničkim forumima uvijek me smetala samo jedna stvar, a ta je da se svode na peder-party. Zašto žene ne vole tehnikalije, nikad mi nije bilo jasno...
Ivan_Brajcic je offline  
Staro 14.12.2011., 09:06   #56
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor Srky Pregled postova
Da se nadovezem, koji media player preporučate do ~500kn trenutno?

Nisam prevelikih zahtjeva, treba naravno vrtiti sve (bez trzanja), pozeljan LAN ali ne i nužan.
Bio sam gledo neki Apacer AL460, bio je na akciji 359kn u Plazmi kod nas no naravno nemaju ga vise po toj cijeni nego se moze narucit, ali sada je oko 580kn...
http://www.links.hr/?naziv=media-cen...kl=363.000.045
odlican uredjaj, super cijena. Youtube radi odlicno, preko lan-a prijenos cca 8 mb/s, ima HDMI, pasivno hladjenje, podrzava sve diskove 3.5", dosta dobar daljinski. Dobar i azuran support te krug korinika koji su napravili moddane firmware. ugl, jako dobar uredjaj za te novce, ja sam zadovoljan kupnjom.
alengrosevic je online  
Staro 14.12.2011., 09:41   #57
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Nemaš problema s sheranjem diskova preko LAN-a? uređaj uredno vidi share na XP-u i 7-ci, odnosno - koji os imaš?
tor je offline  
Staro 14.12.2011., 12:24   #58
kis
Premium
 
kis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 156
Citiraj:
Autor Ivan_Brajcic Pregled postova
zamima me, budući da si imao iskustva i s drugim playerima.
Kakav je Xtreamer SW2 u odnosu na novi WDTV Live (streamer),
te šta bi preporučio (mislim da su sada na tržištu ovo jedina dva nova playera s gotovo istom cijenom) ?
kis je offline  
Staro 14.12.2011., 12:29   #59
Ivan_Brajcic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Sesvete
Postovi: 92
Citiraj:
Autor kis Pregled postova
zamima me, budući da si imao iskustva i s drugim playerima.
Kakav je Xtreamer SW2 u odnosu na novi WDTV Live (streamer),
te šta bi preporučio (mislim da su sada na tržištu ovo jedina dva nova playera s gotovo istom cijenom) ?
Nisam ga imao u rukama, imam poseban fetiš na Xtreamer (i antifetiš na Mede8er ), ali mislim se u skorije vrijeme malo pobliže uputiti i u njega. Tek onda mogu dati neku suvislu usporedbu.
__________________
Ne tehničkim forumima uvijek me smetala samo jedna stvar, a ta je da se svode na peder-party. Zašto žene ne vole tehnikalije, nikad mi nije bilo jasno...
Ivan_Brajcic je offline  
Staro 14.12.2011., 12:45   #60
kis
Premium
 
kis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 156
Ma ja sam sa starim wdtv 1 i live bio sasvim zadovoljan, no malo bih promijenio i sada dilema.
Čak sam mislio i na Prodigy-a, no svi se žale na brzinu kod xtreamera (ti si objasnio kako to izbjeći), pa sam mislio usporedbu iz prve ruke.
Prvenstveno mislim na brzinu kod listanja filmova, odnosno moviesheetova za filmove.
kis je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na