Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.12.2011., 08:49   #1
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Question (riješeno) WD Caviar Green 2.5 TB WD25EZRX neće raditi na ARSock N68-S3 UCC

Znaci izvadio hard sa deluxice i upiko u n68...idem snimati winse a on prepoznaje samo 280gb...metnuo drugi hard i snimio windowse...2.5tb metnuo u sata kuciste i na usb...device prepoznaje 280gb unallocated...a crystal disk info normalno 2.5tb...Bios takodjer normalno...

Kako, zasto? Sto napraviti.... Mislim sata3 bi trebao raditi na sata2 i to vijerujem nije problem...

Help, ty

Edit: Moli prebacivanje u "problemi"

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 09.12.2011. u 17:29.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 09:42   #2
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Pročitaj

Seagate foresees that most PC computers won't recognize the drive with its maximum amount of storage.
This is because 32-bit Windows operating systems generally support only the legacy Master Boot Record (MBR), which has the cap partition size of 2.19TB, to manage the hard drive. This means, the system won't see more than 2.19TB of storage, regardless of how much larger the hard drive's actual capacity is.

On top of that, all Windows computers that use the Basic Input/Output System (BIOS)-based motherboards, which are the majority of computers on the market, can't boot from a hard drive that's larger that 2.19TB, either, due to the limitation of BIOS protocols. These protocols were defined back in the 1980s and are used to load the operating system from the hard drive into system memory, hence facilitating the booting process.
In the near future, possibly by the end of next year, MBR will be completely replaced by GUID Partition Table (GPT), which is supported by both Windows 7 and Windows Vista, and the BIOS will be replaced by the new Extensive Firmware Interface (EFI). Then and only then, Windows users will no longer need to worry about hitting the barrier in the storage space for hopefully many, many years to come.

In the meantime, however, Western Digital has a quick solution for consumers to immediately take advantage of its new ultra high-capacity hard drives. The company bundles the new WD Caviar Green 2.5TB and 3TB hard drives with an Advanced Host Controller Interface (AHCI)-compliant Host Bus Adapter (HBA), in the form of a PCI Express add-in card.

At its core, this card is an SATA storage controller that, apart from support SATA hard drives, enables the operating system to use proper software driver to correctly support large capacity drives. This allows computers that run Windows 7 and Vista, both 64-bit and 32-bit, to use the new hard drives, at their full capacity, as secondary drives, as long as they are formatted using GPT. Windows XP is still out of the game as it only support MBR.
Munjara je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.12.2011., 09:45   #3
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Ma cito sam to...sl nr kuzim dto se hoce reci...da moja maticna proizvedena 2011 i hard proizveden 2011 ne mogu zajedno funkcionirati??
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 09:49   #4
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 09:52   #5
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Ukratko, digni windowse, instaliraj novije chipset drivere i peri. Obavezno x64 Win.

Citiraj:
But the chipset update was all it took and my full 2.5tb showed up on my hard drive management window.
http://www.wdc.com/global/products/f...d=6&language=1
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 10:07   #6
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Ljudi meni windows pri instalaciji nudi 280gb...dos programi za particije, fdisk, partion magic i jos neki isto samo 280gb nalaze..i nema nista drugo da nadju..
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 10:26   #7
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
stavi disk i instaliraj na njega w7/vista 64bit nakon čega napravi ovo sto smo ti nino tj ja predložili a onda javi kakva je situacija.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 11:06   #8
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Znaci, nije ni to...vec definitivno hw problem...Vratio hard na deluxicu, i pokrenuo instalaciju win, i odma izbaci full kapacitet

Znaci nesto je sa ovom sugavom plocomi i tip hdd problem..

btw flashao na najnoviji bios,bio 1.5 metnuo 1.6 i isto..Ili taj hard stvarno ne radi na sata2 ili ta ploca ne podrzava taj hard :S
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 11:11   #9
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Jesi instalirao windowse pa chipset drivere?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 11:21   #10
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
imao gore winse vec,jer sam danas vec instalirao...i da instaliao,restartao otisao u device i opet isto 280gb...btw na deluxici mi sada pokazuje disk0 1: 280gb, disk0 2: 2048gb i nemrem ih spojiti vec samo na oba klinti new i formatirati....cemu,zasto?

EDIT: Ispravak netocnog navoda, na ovih 280gb nemrem kliknuti new..znaci doslovce mi hard daje svega 2048gb...sada instaliram na tih 2048 pa cemo vidjeti opetu windowsima

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 09.12.2011. u 11:27.
FRipper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.12.2011., 12:09   #11
tomo19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 296
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova

Kako, zasto? Sto napraviti.... Mislim sata3 bi trebao raditi na sata2 i to vijerujem nije problem...

"
Koliko ja znam na sata3 ploči radi sata2 ali sa sata2 ploči da radi sata3 nisam baš siguran.
Možda ipak trebaš stavit jumper na hard da ti radi u sata2 modu, vidi na wd stranicama gdje.
Poz!
tomo19 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 12:19   #12
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Mozda :S ne znam...al nema veze...to smo rijesili s vracanjem na staru tj novu plocu...ali problem je sada sljedeci...fali mi tih 280gb :S u computer menageru imam da je 280gb unallocated i nemrem nista s njime :S kako to dodati na ovih 2g postojecih?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 12:59   #13
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
a jesi dobio kakvu karticu uz hdd?
npr ovo http://www.diskont24.com/product.php?productid=101886
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 13:42   #14
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Ne...ma ne treba to na deluxici...a i prije prebacivanja na n68 je radio normalno...znaci sada isto normalno radi samo je problem taj manjak gb...nemrem nikako dobit full kapacitet harda vec samo 2gb

BTW Postoji li neki program ili nesto sto vraca hard na tvornicke postavke...jer moguce da sam ja nesto particije ili nesto promrdao i zato je sada tih 280gb zakljucano...

Edit: Partion magic mi javlja pri pokretanju neki error, i mogu klikati yes do besvjesti i nista se ne dogadja



Evo jos jedne slike da vidite kako to izgleda

http://gyazo.com/6b7fa47bafc56b7dedcdd7910b213ccb

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 09.12.2011. u 14:41.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 17:28   #15
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Znaci ovako sam riješio:

Bio je problem u tome sto windowsi nisu dali da disk koji je u mbr pretovorim u gpt...

Skinuo Paragon Partition Manager...Obrisao particije,pretvorio u gpt i formatirao. I sada je to to, svih 2.27tb je na vidiku

Moze lock, hvala svima!!!
FRipper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na