Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.01.2009., 00:51   #1
Yaxyo
Dok je nama nas :)
Moj komp
 
Yaxyo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 369
Lemljenje eksterne antene na DWL G650

Imam već duže vremena tu karticu i htio bih zalemiti na nju kabel za eksternu antenu.

Slike se nalaze ovdje:
http://www.crolyrics.com/kartica/

E sad, kod slike 1 pretpostavljam da lemim kabel na desnu antenu. Gdje trebam žilu zalemiti a gdje ostatak?

I progooglao sam dosta ali nalazim samo na linkove gdje je + verzija koja se razlikuje od moje a ne želim nešto zeznuti.
__________________


Yaxyo je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2009., 04:14   #2
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Pogledaj sliku. Žuto označeno je antena 2 i ona ti više neće trebati, tamo gdje je označeno postruži sa skalperom ili šarafcigerom 2-3mm širine da prekineš vod.

Upload slika i fotografija

Ovo što je okruženo crvenim je konektor za tvornički Pigtail koji se često može vidjeti na karticama u laptopu, to odlemi, ni on ti više ne treba pa čak ni da želiš vratit karticu na staro stanje.

Ova 4 kraja, na kojima je zalemljen konektor ti je masa i na jedan od njih, izabereš si koji ti je najzgodniji kad formiraš položaj kabla, lemiš oplet od kabla tj. vanjski dio kabla, zafrčeš ga, dosta je i pola opleta, i zalemiš.
Kao što se vidi na slici, jedna linija ide ispod tog konektora, na tu liniju lemiš unutrašnju žicu kabla. Malo postruži liniju gdje ćeš lemit da imaš dosta prostora za lem a sama srednja žica ne računajući izolaciju oko nje nek ne bude duža od 3-4mm.
stuc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.01.2009., 13:24   #3
Yaxyo
Dok je nama nas :)
Moj komp
 
Yaxyo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 369
Znači koliko sam shvatio, lemim na donju antenu? Ovoj gornjoj prekidam vod da ne smeta donjoj?
Konektor maknem tako da zagrijem samo krajeve jer se bojim da je uništim kako prvi put to radim . Taj konektorić je jako malen, možda 2mm ima, mogu na sve 4 zalemiti masu? Znači samo zalemim oplet tamo gdje su išle dvije stranice konektora? Srednja žica dakle ide po sredini mjesta gdje je bio konektor?
Tnx

EDIT: Znači ovako sam to mislio?
http://www.imagesforme.com/show.php/297990_obrada3.jpg

Crno je žila a crveno oplet.
__________________



Zadnje izmijenjeno od: Yaxyo. 08.01.2009. u 13:36.
Yaxyo je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2009., 14:17   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Dobro si zamislio, možda je još lakše zalemit na "gornju" antenu (rasporediš širm pola - pola) a kako ima više "štampe" bolje će držat kabelić + sredina na točku gdje je sada antena (sa prekidanjem interne). U nekim kombinacijama ovakvog moda treba a nekad ne maknit kondenzatorić. Također obrati pažnju da nekad od dva rf izlaza (main i aux) nemaju istu snagu osim ako se može namještat kroz driver. Jasno da bi pig-tail trebalo stavit na jači izlaz.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2009., 22:01   #5
Yaxyo
Dok je nama nas :)
Moj komp
 
Yaxyo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 369
Da, ne znam za win ali na linuxu gdje bih ga najčešće koristio brijem ne postoji opcija za odabir antene. Vjerojatno automatski bira onaj gdje je jači? Tražio sam ali nisam nigdje našao gdje je veća snaga. Nemam gdje probati trenutno jer mi je lap trenutno izvan funkcije a na stolnom gdje imam dual boot ne mogu spojiti karticu no nekako mi je logično da, ako i imaju različite snage, ova antena dolje na slici ima veći jer se tu omogucila mogućnost postavljanja pigtaila? Ne znam, sad idem odlemiti konektor čisto da vidim kako to izgleda pa ću za koji dan zalemiti kabel kada ga kupim.

EDIT:
Ne mogu/ne znam skinuti ovaj mali konektorić . Sa stražnje strane nema lema a kada ga zagrijavam sa strane ne skida se, još ću samo bezveze oštetiti ploću. Kada bi stavio pigtail na "gornju" antenu, da li mi može netko nacrtati gdje lemim žilu a gdje masu? Isto tako koji kondić skidam? Pretpostavljam da je najlakši način probati karticu da li radi sa vanjskom antenom, ako ne hvata ništa onda skinem kondenzator koji mi kažete?
__________________



Zadnje izmijenjeno od: Yaxyo. 08.01.2009. u 22:21.
Yaxyo je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2009., 08:53   #6
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2009., 15:12   #7
Yaxyo
Dok je nama nas :)
Moj komp
 
Yaxyo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 369
Zar mi neće jako gubiti na snazi zbog tog malog konektora?
__________________


Yaxyo je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2009., 15:20   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ako je odgovarajući par konektora (muško - žemsko) neće. Na ovim slikama šta si ih dao nisam vidio kako je točno spojen u odnosu na izlaz i onu antenicu. Kod nekih izvedbi na tom konektoru bude full "forca" izlaza a kod nekih smanjena u osnosu na punu i koristi se kao test point.
Bilo bi dobro da pogleda netko sa iskustvom prije nabavke pig - taila.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na