Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.03.2010., 16:47   #1
Corporal Clegg
Outlaw Torn
Moj komp
 
Corporal Clegg's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 402
Prijava osobne prtljage na granici (laptop)

Da netko ne kaze da nisam koristio search http://forum.pcekspert.com/archive/i...p/t-46513.html

Zanima me ima li kakvih promjena? Postoji mogucnost da ce mi trebati laptop tih pet dana sto cu biti u Srbiji ovaj i sljedeci tjedan, pa me zanima kakva je procedura. Nemam racun da dokazem da je laptop moj.
__________________
The sun sets forever over Blackwater Park
Corporal Clegg je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2010., 16:53   #2
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
ne treba ti racun...samo prijavis na granici laptop
RAUL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.05.2010., 12:30   #3
banjodido
Premium
Moj komp
 
banjodido's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Agram
Postovi: 121
Ja sam se taman vratio iz Amerike, i dosta sam inace putovao za druge razne zemlje i nikada nisam imao probleme. Cim se vidi da laptop koristis za osobne svrhe, znaci da nije jos u originalnom parkiranju, nece ti nitko nista.
__________________
"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in one pretty and well preserved piece, but to skid across the line broadside, thoroughly used up, worn out, leaking oil, shouting GERONIMO!"
banjodido je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2010., 12:37   #4
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Corporal Clegg Pregled postova
Da netko ne kaze da nisam koristio search http://forum.pcekspert.com/archive/i...p/t-46513.html

Zanima me ima li kakvih promjena? Postoji mogucnost da ce mi trebati laptop tih pet dana sto cu biti u Srbiji ovaj i sljedeci tjedan, pa me zanima kakva je procedura. Nemam racun da dokazem da je laptop moj.
Službeno, moraš ga prijaviti na granici na izlazu ako ne želiš probleme na ulazu. To napraviš jednom za svaki komad opreme i miran si, samo zadrži papir.
Ne rade probleme ako je oprema vidljivo stara ili se više ne proizvodi.

Napomena: ne spada u osobnu prtljagu kako se obično misli. To što nije u originalnom pakiranju ne znači apsolutno ništa.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2010., 12:45   #5
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Službeno, moraš ga prijaviti na granici na izlazu ako ne želiš probleme na ulazu. To napraviš jednom za svaki komad opreme i miran si, samo zadrži papir.
Ne rade probleme ako je oprema vidljivo stara ili se više ne proizvodi.

Napomena: ne spada u osobnu prtljagu kako se obično misli. To što nije u originalnom pakiranju ne znači apsolutno ništa.
Ovaj put i nisi bas u pravu. Ipak spada u osobnu prtljagu. Vise o tome na Carina.hr. A imam i debelo iskustvo.

Citiraj:
Pod »osobnim predmetima« označavaju se: svi predmeti, novi ili upotrebljavani, koje putnik može s razlogom trebati za njegovu ili njezinu osobnu uporabu za vrijeme putovanja, uzimajući u obzir sve okolnosti putovanja, ali isključujući svu robu uvezenu u komercijalne svrhe.

Naime, pod ove predmete primjerice spadaju odjeća, higijenski artikli, osobni nakit, foto, audio i video aparati, prijenosna glazbala, sportska oprema, kao i prijenosna računala, te ostali predmeti koji služe izričito za osobnu uporabu, a rok ponovnoga izvoza vezan je za datum izlaska putnika iz zemlje privremenog uvoza.

Unos i iznošenje ove robe obavlja se bez posebnih carinskih formalnosti usmenim deklariranjem na graničnom prijelazu. Ponovno iznošenje/unos navedenih predmeta obavlja se na isti način.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 27.05.2010., 12:48   #6
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Ovaj put i nisi bas u pravu. Ipak spada u osobnu prtljagu. Vise o tome na Carina.hr. A imam i debelo iskustvo.
Imam i ja, bez brige, plus radim za Carinu.

Nitko ti neće naplatiti carinu, ali ako carinik posumnja da si ga kupio vani, spašava te samo ili potvrda ili račun izdan u RH.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2010., 12:57   #7
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Imam i ja, bez brige, plus radim za Carinu.
Ups , odustajem....
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 27.05.2010., 13:02   #8
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Ups , odustajem....


Nije frka, zato sam i napomenuo. Naime, službeno je osobna prtljaga sve što predočiš na ulazu (članak 4. Uredbe o uvjetima i postupcima za ostvarivanje oslobođenja od plaćanja carine). Što ne znači da možeš uvesti baš sve što hoćeš.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2010., 13:09   #9
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ja se stalno šetam preko granice, što autobusom što s autom. Vučem sa sobom laptop u njegovoj torbi i veliku torbu s odjećom. Nikad me nitko nije pitao šta nosim u "osobnoj prtljagi".
  Reply With Quote
Staro 27.05.2010., 13:12   #10
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Ja se stalno šetam preko granice, što autobusom što s autom. Vučem sa sobom laptop u njegovoj torbi i veliku torbu s odjećom. Nikad me nitko nije pitao šta nosim u "osobnoj prtljagi".
Ma da kontroliraju 10% putnika nastao bi kaos.

A u principu znaju što i kako traže i malo je ljudi realno stvarno interesantno za kontrolu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.06.2010., 17:25   #11
brab
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 36
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Službeno, moraš ga prijaviti na granici na izlazu ako ne želiš probleme na ulazu. To napraviš jednom za svaki komad opreme i miran si, samo zadrži papir.
Potpisujem da ovo pije vodu...ja sam svog prijavio samo jednom prije 4 godine i drzim taj papir stalno u case-u i nikad problema nisam imao...
brab je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 18:01   #12
inaki
Premium
Moj komp
 
inaki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zgb
Postovi: 237
Evo da se uključim u raspravu.
Prošlu godinu sam išao po brata na aerodrom koji je inače pomorac,imao je svoj stari laptop s sobom koji je nosio kad je išao na brod.Međutim nije ga uoisap neznam ni ja gdje isto tako nije imao račun da je laptop kupljen u Hrvatskoj(što je bitno zbog PDV).Tako je platio carinu nekakvih tristotinjak kuna,bez obzira što je vidljivo da je laptop korišten i što je na laptopu hrvatska tipkovnica.E sad najbitnije taj papir o plačenoj carini sada mu koristi kao dokaz i laptop sada može nositi kud hoće i koliko puta ima potrebe za tim.
inaki je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 18:20   #13
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Isuse, koje su to gluposti. Kaj ne bi oni trebali po serijskom broju modela laptopa vidjeti da je to uvezeno za Hrvatsku i namjenjeno za isto tržište? Mislim, tko to regulira? To sve navrat nanos.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 19:01   #14
inaki
Premium
Moj komp
 
inaki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zgb
Postovi: 237
Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
Isuse, koje su to gluposti. Kaj ne bi oni trebali po serijskom broju modela laptopa vidjeti da je to uvezeno za Hrvatsku i namjenjeno za isto tržište? Mislim, tko to regulira? To sve navrat nanos.
Gle frende dali bi carinici to negdje trebali vidjeti ili ne, neznam,isto tako ne vjerujem da negdje vani možeš kupiti laptop s hrvatskom tipkovnicom.Po kojim tablicama za taj laptop je naplaćena carina isto neznam
Kažem kako je brat prošao,i trebao bi biti zadovoljan jel sad taj laptop može nositi sa sobom svaki odlazak na brod,naravno uz predoćenje plaćene carine.
inaki je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 20:04   #15
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
Isuse, koje su to gluposti. Kaj ne bi oni trebali po serijskom broju modela laptopa vidjeti da je to uvezeno za Hrvatsku i namjenjeno za isto tržište? Mislim, tko to regulira? To sve navrat nanos.
To nije njihov posao, to je korisnikov posao.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 21:18   #16
ivand123
otišo po cigare i nesto
 
ivand123's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zagreb (Maksimir)
Postovi: 373
Meni je laptop u kategoriji ko i mobitel (osobna stvar), zašto bi ti ga uopće gledali na granici. Jel nosiš račun za mobitel možda i imaš potrebe dokazivat da je tvoj. Nisam iskusan s carinama ali mi u ovom slučaju djeluju glupo!
ivand123 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 22:03   #17
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,208
Prije koji mjesec sam cariniku rekao da bi prijavio digitalnu kameru, ovaj je rekao da se to ne priavljuje, da spada pod osobne stvari. Ne vjerujem da je za laptop ista drugacije.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2010., 18:57   #18
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ivand123 Pregled postova
Meni je laptop u kategoriji ko i mobitel (osobna stvar), zašto bi ti ga uopće gledali na granici. Jel nosiš račun za mobitel možda i imaš potrebe dokazivat da je tvoj. Nisam iskusan s carinama ali mi u ovom slučaju djeluju glupo!
Teoretski, i za mobitel bi trebao imati, nije ništa posebno drugačiji uređaj od prijenosnika ili pekača za kruh, sve su to "osobne stvari". Druga stvar je što mobitele ni nema previše smisla kupovati vani, osim nekih modela.
Osobna prtljaga je sve ono što unosiš u zemlju, a putuje s tobom (tj., ne moraš čak ni fizički biti pored te robe), makar vukao i kontejner. Ne bi bilo zgodno da je sve oslobođeno carine.
Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
Prije koji mjesec sam cariniku rekao da bi prijavio digitalnu kameru, ovaj je rekao da se to ne priavljuje, da spada pod osobne stvari. Ne vjerujem da je za laptop ista drugacije.
Većina carinika će to isto reći, ne znam zašto, a dobro znaju koliko mogu zakuhati na ulazu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2010., 12:24   #19
Kika
Premium
 
Kika's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Slavonski Brod-Kutina-Zagreb
Postovi: 23
Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
Isuse, koje su to gluposti. Kaj ne bi oni trebali po serijskom broju modela laptopa vidjeti da je to uvezeno za Hrvatsku i namjenjeno za isto tržište? Mislim, tko to regulira? To sve navrat nanos.
o majstore serijski broj laptopa koji ce biti dokaz da je kupljen u hrvatskoj
decko moj previse gledas SF i uredjene drzave koje to mozda i mogu pronaci
kod nas je princip sam se izbori i sve papire priredi ili ti se moze dogodit
da ces ostat bez toga
Kika je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2010., 12:48   #20
gog
Premium
Moj komp
 
gog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 581
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Većina carinika će to isto reći, ne znam zašto, a dobro znaju koliko mogu zakuhati na ulazu.
Istina. To su meni rekli prije par godina za laptop. Pretpostavljam zato što im se ne da ispunjavati papire.
gog je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2010., 16:26   #21
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Kika Pregled postova
o majstore serijski broj laptopa koji ce biti dokaz da je kupljen u hrvatskoj
decko moj previse gledas SF i uredjene drzave koje to mozda i mogu pronaci
kod nas je princip sam se izbori i sve papire priredi ili ti se moze dogodit
da ces ostat bez toga
Teoretski za mnoge proizvođače je jednostavnim uvidom u web stranicu moguće vidjeti na kojem je tržištu prodan. No, to nije posao carinika.
Citiraj:
Autor gog Pregled postova
Istina. To su meni rekli prije par godina za laptop. Pretpostavljam zato što im se ne da ispunjavati papire.
Čak ih oni ni ne moraju ispunjavati, u pravilu daju papir, upišeš model, tip i serijski broj opreme, a oni lupe žig. Imaju ukupno (ako) deset sekundi posla.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2016., 18:02   #22
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
Pozdrav ljudi!

Znam da je tema dugo neaktivna ali nigdje ne mogu naci tocno ono sto me zanima. Zivim u Ujedinjenim Arapskim Emiratima vec skoro godinu dana i planirma ostati vise godina. Kupio sam laptop U Maleziji prije 2 i pol mjeseca. Rijec je o Alienwareu 17. Dosao sam u ZG prije 3 tjedna i isao kroz traku da nemam sto prijaviti i carinski sluzbenik me zaustavio i radio probleme oko laptopa no na kraju me pustio ali rekao da sljedeci put necu imati mozda toliko srece.

Sad me zanima, za par dana opet stizem kuci, i uzeo bih laptop, jer mi treba, izmedju ostalog za posao. To je moj osobni laptop ali kako je poprilicno skup (Ja ga platio malo vise od 2000 eura, a u HR je koliko vidim preko 3k), sto da radim da nemam problema ako me opet zaustave?

Zadnji put kad sam bio zaustavljen izmedju ostalog je carinik rekao da sma ja gradjanin RH i dalje na sto sma ja rekao da jesam ali ne zivim i necu jos barem neko vrijeme tu. Dapace, prijavljen sam na MUP-u na privremeni boravak u inozemstvu na 3 godine. Kaze mi on, pa neces zauvijek ostati u Dubaiu, sto mozd ai necu ali mozda i hocu, ne znam ni ja, a kako on moze znati. Iskreno, vjerojatnije je da cu ostati zivjeti u inozemstvu nego se za stalno vratiti u HR. No kako god, zar ja morma placati PDV ili sto god dok ne zivim u Hrvatskoj?

Ak odem na onu crvenu liniju i prijavim sto imam, hocu li dobiti smao neku potvrdu da sam to unio i da moram sa tim laptopom van ili c emi naplatiti PDV/carinu sto god?
ABuser je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2016., 18:23   #23
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,908
Išao sam i ja u UAE preko Beograda sa laptopom. Nikakvih problema na carinama. Samo su i jedni i drugi tražili da na skeneru za prtljagu laptop izvadim iz torbe da gol prođe kroz x-ray.

Iako sam sa srpskom carinom imao loših iskustava. Ako nanjuše da si naivan izmisle nešto i prodaju ti priču da si u nekom prekršaju (iako nisi) jer žele da samoinicijativno odeš sa strane i daš im neku lovu da te puste.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2016., 22:20   #24
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
OK ali ovo je dolazak iz UAE u HR i to sa jednim od najskupljih laptopa na trzistu
ABuser je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2016., 23:56   #25
banjodido
Premium
Moj komp
 
banjodido's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Agram
Postovi: 121
Ma ako izgleda da si ga vec imao na putu tamo sve OK. Neka koristena torba za laptop, u torbi nema racune. Tako sam I ja prosao na povratku iz SAD-a.

tapatalked!
__________________
"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in one pretty and well preserved piece, but to skid across the line broadside, thoroughly used up, worn out, leaking oil, shouting GERONIMO!"
banjodido je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2016., 11:03   #26
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor ABuser Pregled postova
Pozdrav ljudi!

Znam da je tema dugo neaktivna ali nigdje ne mogu naci tocno ono sto me zanima. Zivim u Ujedinjenim Arapskim Emiratima vec skoro godinu dana i planirma ostati vise godina. Kupio sam laptop U Maleziji prije 2 i pol mjeseca. Rijec je o Alienwareu 17. Dosao sam u ZG prije 3 tjedna i isao kroz traku da nemam sto prijaviti i carinski sluzbenik me zaustavio i radio probleme oko laptopa no na kraju me pustio ali rekao da sljedeci put necu imati mozda toliko srece.

Sad me zanima, za par dana opet stizem kuci, i uzeo bih laptop, jer mi treba, izmedju ostalog za posao. To je moj osobni laptop ali kako je poprilicno skup (Ja ga platio malo vise od 2000 eura, a u HR je koliko vidim preko 3k), sto da radim da nemam problema ako me opet zaustave?

Zadnji put kad sam bio zaustavljen izmedju ostalog je carinik rekao da sma ja gradjanin RH i dalje na sto sma ja rekao da jesam ali ne zivim i necu jos barem neko vrijeme tu. Dapace, prijavljen sam na MUP-u na privremeni boravak u inozemstvu na 3 godine. Kaze mi on, pa neces zauvijek ostati u Dubaiu, sto mozd ai necu ali mozda i hocu, ne znam ni ja, a kako on moze znati. Iskreno, vjerojatnije je da cu ostati zivjeti u inozemstvu nego se za stalno vratiti u HR. No kako god, zar ja morma placati PDV ili sto god dok ne zivim u Hrvatskoj?

Ak odem na onu crvenu liniju i prijavim sto imam, hocu li dobiti smao neku potvrdu da sam to unio i da moram sa tim laptopom van ili c emi naplatiti PDV/carinu sto god?
Kakve građevine rade na carini kod nas. Jel plaćen po debilnom komentaru?
  Reply With Quote
Staro 07.05.2016., 14:35   #27
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Leti preko Italije, talijani ne pitaju ništa

Mene bilo strah radi alkohola kojeg sam prevozio, no prošli smo pregled bez da su pogledali torbe uopće, ni xray, ništa, samo putovnice.
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2016., 14:50   #28
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Citiraj:
Autor tskarda Pregled postova
Leti preko Italije, talijani ne pitaju ništa

Mene bilo strah radi alkohola kojeg sam prevozio, no prošli smo pregled bez da su pogledali torbe uopće, ni xray, ništa, samo putovnice.
Potvrdjujem, moj jr. je sletio na Ronchi kod Trsta iz Kanade sa 2 Macbook-a (stari sa kojim je otisao i novi koji je tamo kupio) i kompletom mb+cpu+ram+grafa, sve u jednom ruksaku.

Jedino su malo gledali zasto toliko zica ima.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 07.05.2016., 14:54   #29
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
što se konkretnog slučaja tiče najjakiji bosanci

ide mater sa vrhunskim hp 530 laptopom starim valjda 10g u bosnu organizirano sa busom i ulazi carinik da pregleda, a stara tipka radi neke papire na laptopu.

transkript donosim u potpunosti:

- dobar dan, dobar dan

- otkud taj laptop?

- pa to je moj privatni laptop

- di ste ga kupili?

- dobila prije xy godina na poslu

- jeste vi to prijavili?

- ne, nisam znala da se to mora prijavljivati... a gdje se to prijavljuje i kako

- pa evo upravo ste ga prijavili



koji su to mrtvi carevi
syss je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2016., 01:57   #30
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
što se konkretnog slučaja tiče najjakiji bosanci

ide mater sa vrhunskim hp 530 laptopom starim valjda 10g u bosnu organizirano sa busom i ulazi carinik da pregleda, a stara tipka radi neke papire na laptopu.

transkript donosim u potpunosti:

- dobar dan, dobar dan

- otkud taj laptop?

- pa to je moj privatni laptop

- di ste ga kupili?

- dobila prije xy godina na poslu

- jeste vi to prijavili?

- ne, nisam znala da se to mora prijavljivati... a gdje se to prijavljuje i kako

- pa evo upravo ste ga prijavili



koji su to mrtvi carevi


ALi zapravo jos nisam dobio odgovor, no valjda nitko ni ne zna
Ugl zanima me ako ja prodjem kroz onu crveni liniju i prijavim ga, hocu li automatski morati nesto platiti ili je to samo prijava kao evo, vidite sto imam, i sa tim se vracam nazad. AK me razmete.


A letiti prkeo Italije ili neke druge zemlje pa na bus/auto mi nije bas zgodno. A ako ste mislili npr od Dubaia do Rima pa onda do ZG-a, tkao i leti, presjedam najcesce, rijetko uzmeme FlyDubai direkt (kako ko za vraga preksutra idem ), ali opet morma nasu carinu proc.

Mene samo zanima eto ako ja kazem, imam ovaj laptop, moram ili to platiit. Jer ako da, pa bolje mi se onda kockat opet i na zelenu ici
ABuser je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na