Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.09.2023., 21:44   #181
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor Tirkiz Pregled postova
Jel ti stvarno na toj Reolink RLC-823A radi 4K stream?
Imam je više od godinu dana, stavljen najnoviji firmware i 4K na rtsp-u negledljiv (zeleni i sivi artefakti) a preko rtmp-a nije ni dostupan clear 4K.

Pa sam cijelo vrijeme na 2K - 1440p preko rtmp-a

I na raznim stranim forumima pišu da Reolink to nije napravio kako spada...
Nemam problem s time, svi snimci su 4K bez ikakvih artefakata, snimam na Snyology SS a ne na njegovu SD karticu (to nisam ni proboa pa neznam).

Ovo su settingsi koje koristim:
https://prnt.sc/Xvv8EjFQsJsf
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2023., 22:57   #182
Tirkiz
Poludrago kamenje
 
Tirkiz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2023
Lokacija: Ogulin
Postovi: 197
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Nemam problem s time, svi snimci su 4K bez ikakvih artefakata, snimam na Snyology SS a ne na njegovu SD karticu (to nisam ni proboa pa neznam).

Ovo su settingsi koje koristim:
https://prnt.sc/Xvv8EjFQsJsf
I kod mene je tako ali slika ne valja koju dobiva od same kamere kada je baš 4K rezolucija u bilo kojem app-u.
S time da kod mene kamera ide preko PoE switcha pa eventualno možda da na njega posumnjam

Jel i kod tebe kamera na PoE switchu ili ima zasebno napajanje?
Jel možda možeš vidjeti u tom app-u koji link koristi za stream sa kamere?
Tirkiz je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2023., 23:03   #183
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
I kod mene je na PoE switchu (Unifi - ovja 24 Entrprise - https://eu.store.ui.com/eu/en/produc...erprise-24-poe)

Nekuzim gdje ti slika nevalja ? Pogledao sam evo maloprije 10ak snimljenih fileova od danas i sve ok iz Surveilance stationa ili kad "downloadam" file van ili ako pogledam preko Snyology SS appa na mobitelu.

Preko cega ti snimas/gledas to i jeis proboa pogeldati iz windowsa snimljeni file (media player ili neki video editor program ?)
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2023., 09:41   #184
Tirkiz
Poludrago kamenje
 
Tirkiz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2023
Lokacija: Ogulin
Postovi: 197
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
I kod mene je na PoE switchu (Unifi - ovja 24 Entrprise - https://eu.store.ui.com/eu/en/produc...erprise-24-poe)

Nekuzim gdje ti slika nevalja ? Pogledao sam evo maloprije 10ak snimljenih fileova od danas i sve ok iz Surveilance stationa ili kad "downloadam" file van ili ako pogledam preko Snyology SS appa na mobitelu.

Preko cega ti snimas/gledas to i jeis proboa pogeldati iz windowsa snimljeni file (media player ili neki video editor program ?)
Ne mislim na snimke, nego baš stream koji kamera šalje, bilo programu za snimanje ili video playeru na kompu/mobu

Snimao sam preko Shinobi NVR, neko free rješenje za Linux koje mi radi odlično godinama a snima na WD Purple i Seagate SkyHawk 2TB, oba HDD-a za videonadzor.

Sa te Reolik PTZ ne snimam jer je koristim za livestream na YT pa mi nisu potrebne snimke. SD karticu nema.

Imam Hikvision 4K kamere na istom PoE switchu i njihov 4K rtsp stream ne šteka nikada i to u H264/25 FPS-a/bitrate 8 Mbps

Kod ove Reolink PTZ nema šanse da preko rtsp-a dobijem čistu 4K sliku, evo ti ispod screenshoti.
VLC ništa ne prikazuje iako se stream izvodi.
I drugi playeri mi bacaju iste artefakte ili ne prikazuju sliku.
Čak probao FFmpeg restream pa i FFmpeg ima problema sa 4K streamom sa te kamere

Komp je i više nego snažan za 4K gledanje.

RTSP link koji koristim za 2K/4K:
rtsp://korisnik:lozinka@192.168.x.x:554/h265Preview_01_main

Na 2K slika je odlična, na 4K samo artefakti ili nema slike, kako u kojem playeru...

Preostaje mi još da je demontiram i isprobam bez PoE-a hoće li slati 4K bez artefakata. Inače ću doživotno ostati na 2K rezoluciji.

Tirkiz je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2023., 09:47   #185
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Ja sam preko Synology SS podesio automatski kako ju je nashao na search kao ONVIF.
Nisam nista cackao i sve radi prkeo Reolink mobilen aplikacije ( stim d aprkeo nje mogu gldati samo live posto nemam SD karticu unutra) i preko Synologya i iz bilo kojeg playera i video editora sve ok (i tu mogu gledati snimke/evente i sve sto zelim preko synology android aplikacije)..
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2023., 10:32   #186
Tirkiz
Poludrago kamenje
 
Tirkiz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2023
Lokacija: Ogulin
Postovi: 197
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ja sam preko Synology SS podesio automatski kako ju je nashao na search kao ONVIF.
Nisam nista cackao i sve radi prkeo Reolink mobilen aplikacije ( stim d aprkeo nje mogu gldati samo live posto nemam SD karticu unutra) i preko Synologya i iz bilo kojeg playera i video editora sve ok (i tu mogu gledati snimke/evente i sve sto zelim preko synology android aplikacije)..
Vidiš, dao si mi detalj kojeg se nisam sjetio testirati - ONVIF http link

Probam i to pa javim...




EDIT: bez uspjeha i preko ONVIF-a, koristi isti rtsp link preko kojeg šteka 4K... odustajem i ostajem na 2K...
svejedno hvala na pomoći

Zadnje izmijenjeno od: Tirkiz. 11.09.2023. u 10:44.
Tirkiz je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2023., 13:42   #187
Tirkiz
Poludrago kamenje
 
Tirkiz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2023
Lokacija: Ogulin
Postovi: 197
Jeeeej, osposobio 4K clear stream na Reolink RLC-823A nakon godinu dana

Nakon puno čitanja po svakakvim forumima, u video player ili softver za videnadzor trebalo je dodati tri FFmpeg parametra za rtsp stream:
reorder_queue_size=1000
rtsp_transport=tcp
rtsp_flags=prefer_tcp


Neki programi ne znaju automatikom pogoditi ove parametre pa je 4K sa te kamere skroz negledljiv (zeleni i sivi artefakti)
Tako je kod mene bilo dobrih godinu dana dok nisam otkrio ovo

Eto neka se zna
Tirkiz je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2023., 13:44   #188
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Hehe eto ga, ipak nije do kamere, bitno da si rjesio .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2023., 07:20   #189
Avan7garde
Premium
Moj komp
 
Avan7garde's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 235
ja vec jedno 4 god imam reolink i snimam na PC, nemam NVR, a sa moba mogu vidit live i snimke sto mi je dovoljno unazad 3-4 dana,

jos uspio osposobiti da vidim na Alexa echo show ili na TV-u.
Avan7garde je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 15:40   #190
ruki31
Premium
 
ruki31's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 122
Nakon šta sam tu tražio savjet za kamere ipak sam uzeo Reolink kada sam naletio na neku akciju. Sada provlačim kablove i ono što me zanima je sljedeće : - imaju kutije https://alex.shop/reolink-b10-razvodna-kutija/ i https://alex.shop/reolink-d20-razvodna-kutija/

Problem je što mi ne treba ova uvodnica za kablove, a ne znam da li u kutiji dolazi čep umjesto toga? Ima li netko da mi kaže informaciju iz prve ruke?
Volio bi te okrugle i da se ne zaje*avam s nekim random kutijama da moram nešto pripasivat ovo mi je najbolje. Neke kockaste desete iz pevexa i sl mi ne dolaze u obzir.

Cijenovno vidim da se isplate uzeti ovdje kada su na ovako nekoj akciji, a ne negdje izvana kada platim poštarinu dođe mi na isto

- ako netko zna gdje uzeti te okrugle u slučaju da kod ovih ne dođe taj čep volio bi neki link.
Zahvaljujem.
ruki31 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 15:47   #191
shamtam
Registered User
 
shamtam's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Bok, htio bih si u zgradi postaviti IP kamericu (sve sa susjedima i GDPR-ima je riješeno i dogovoreno ) i sad imam par pitanja: