Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.10.2016., 21:42   #1591
Matex
Premium
 
Matex's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Split
Postovi: 52
Hvala, a di ima to uzet?

Sent from my Redmi Note 3
Matex je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2016., 23:06   #1592
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Imas PM ..

Sad je sve na tebi .. Gledaj samo da ti se instalira kako treba , a to znaci ovo :

1. minimalna duzina instalacije - Hitachi 3m , Toshiba 2m
2. svaka cev zasebno izolovana
3. vakumiranje sistema pre pustanja u rad
4. antivibracione gume , ovo moze a ne mora , smanjuje vibracije tj buku spoljne
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.10.2016., 00:02   #1593
Matex
Premium
 
Matex's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Split
Postovi: 52
Valjda si mislio na maximalnu duzinu instalacije jer je meni vanjska i unutarnja na istom zidu i u istoj razini tako da nema vise od pola metra cijevi.

Hvala ti na odgovorima, puno si mi pomogao.

Sent from my Redmi Note 3
Matex je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2016., 01:48   #1594
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
Mislim da je mislio na minimalnu, znam da sam za svoj model fujitsua negdje čitao minimalno 3m za optimalan rad, kod mene je 7-8 negdje.

OP3 Tapatalked
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2016., 14:17   #1595
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Mislio sam na minimalnu preporucenu od strane proizvodjaca . Toshiba kaze minimum 2m , Hitachi i Fujitsu 3m .. To sto se nalaze ledja o ledja , to znaci da bi majstor trebao napolje iza spoljne jedinice da napravi krug sa cevima , veceg precnika , da ne zagusi prijem vazduha a da to odradi , znaju to majstori , nisu glupi , samo se prave .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2016., 12:48   #1596
Marlyn
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Nudili su mi Daikin FTX25KV/RX25K model, mislim da je bila oko 5 tisuća kuna ali na kraju sam uzela Toshibu RAS-B16N3KV2-E (1) SUZUMI PLUS za nešto manje od 3 tisuće, a paše za dosta veći prostor i navodno je tiša...meni je sve ok sada
Marlyn je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2016., 17:20   #1597
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Gde si ti nasla tu Toshibu za te pare majke ti , za manje od 3000 kn ??
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2016., 13:30   #1598
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Gde si ti nasla tu Toshibu za te pare majke ti , za manje od 3000 kn ??
Uze mi riječ iz usta. Manje od nabavne cijene.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 08:20   #1599
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Od 06.10 do danas tj za 22 dana neprekidnog grejanja na 23c , klima je potrosila 52.9kwh , u proseku 100w/h , ili 2.4 kwh po danu .. Znaci jedna sijalica od 100w mi je grejala stan

Eto sta znaci dobro ususkan stan , dobar raspored za grejanje klimom , solidno izolovan , PVC itd .. Imate ispod opis ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2016., 13:05   #1600
Rofellos
Premium
Moj komp
 
Rofellos's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: ZGB
Postovi: 90
Ugradanja klima Zagreb koga preporučujete od servisa?

Uzeo bi klimu za odvlaživanje uglavnom, prostor 40 kvadrata, u dvije sobe po 20 kvadrata.

Kaj gledati?
__________________
Rofellos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.12.2016., 19:54   #1601
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Rofellos

Jel znas da klima odvlazuje vazduh samo u rezimu hladjenja , znaci sad ti je to beskorisno , ili pak imas neku specijalnu namenu za nju . Za taj deo posla mozes uzeti bilo koju klimu koja ima funkciju odvlazivanja i odradice to bez problema . Za servis ne znam sta bih ti rekao , jesi li razmatrao vec neku odredjenu klimu i koliko para se spreman da odvojis ?
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2016., 21:41   #1602
hrcfaca
Premium
Moj komp
 
hrcfaca's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Pozdrav ekipa, evo ispričavam se što ovdje postavljam svoje pitanje, ali bilo mi je glupo sada otvarati novu temu zbog jednog pitanja.
Dakle evo problem je da se klima ne želi upaliti da počne grijati, upali se tek kada ja dobro prozračim prostor, svejedno na koju temperaturu ja podesio na daljinskom (s time da je u stanu cca. 22 stupnja) no prije se je uredno palila i na točno kada sam ja podesio ćak i na nju 22 stupnja, pa me zanima dali je imao neko takvih problema?
Inače radi se o klimi Daikin FTX25J3V18/K020952
hrcfaca je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2016., 18:04   #1603
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Kad si zadnji put cistio filtere unutrasnje jedinice ?
Ako nisi skoro cistio filtere , mozda biti da ti zbog prljavstine senzor ne ocitava temp kako treba ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm

Zadnje izmijenjeno od: nexteen. 28.12.2016. u 18:17. Razlog: izmena
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2016., 22:35   #1604
hrcfaca
Premium
Moj komp
 
hrcfaca's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Kad si zadnji put cistio filtere unutrasnje jedinice ?
Ako nisi skoro cistio filtere , mozda biti da ti zbog prljavstine senzor ne ocitava temp kako treba ..

Da, istina nisam, ali klima je tek postavljena prije 4 mj, a sve ukupno ne znam dali je radila punih 3 tjedna.
uJer moguče da je več za to vrijeme potrebno očistiti filter?
hrcfaca je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2016., 00:17   #1605
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,165
Jako tesko da se je zaprljala za toliko kratko vrijeme.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2016., 12:09   #1606
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
smuchac

Ne bi verovao koliko se kod mene zaprlja filter , zavisi gde zivis , kod nas u Vojvodini prasine za izvoz . Svake subote se usisava stan , evo vidi sta se usisa za nedelju dana kod mene u stanu , na 3.5 spratu , zimi

http://i.imgur.com/1agIFsm.jpg
http://i.imgur.com/7e8uRZe.jpg

Ovo crno je zenina kosa , linja se :P

Samo ti ugasi klimu . pogledaj te filtere i ocisti ih , pa tek onda razmisljaj o ostalim solucijama ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2016., 14:55   #1607
hrcfaca
Premium
Moj komp
 
hrcfaca's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
smuchac

Ne bi verovao koliko se kod mene zaprlja filter , zavisi gde zivis , kod nas u Vojvodini prasine za izvoz . Svake subote se usisava stan , evo vidi sta se usisa za nedelju dana kod mene u stanu , na 3.5 spratu , zimi

http://i.imgur.com/1agIFsm.jpg
http://i.imgur.com/7e8uRZe.jpg

Ovo crno je zenina kosa , linja se :P

Samo ti ugasi klimu . pogledaj te filtere i ocisti ih , pa tek onda razmisljaj o ostalim solucijama ..


Nadam se onda da su filteri u pitanju, očistit ću ih svakako ovih dana tako nemam što izgubiti.

Evo ljudi jučer sam očistio filtere koji po meni su bili takoreći ćisti, jedino su imali na sebi manji sloj prašine, ali ostalo nićega nije bilo, no mislim da sam došao do mogučeg zaključka koji se nameće sam po sebi, ali uopče nisam dobro razmišljao.
A to je da je unutarnja jedinica postavljena iznad radijatora koji većinom vremena radi, pa valjda pošto je topli zrak teži ode gore pa treba neko duže vrijeme kada ga ugasim da ona iznad prepozna da je u sobi hladnije, sad kad gledam nisam baš na najpametnije mjesto ju postavio, ali kad sam tražio kuda ću ju postavit nisam ni razmišljao da ću se grijati na nju pa eto...

Zadnje izmijenjeno od: hrcfaca. 30.12.2016. u 11:08.
hrcfaca je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2016., 16:13   #1608
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Auuu kakva omaska ori instalaciji :P

Pa kako ti to ranije nije palo na pamet .. Sve u svemu dobro je da je klima ipak ispravna , a to mozes i popraviti reinstalacijom ako ti bas treba klima ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2016., 22:36   #1609
hrcfaca
Premium
Moj komp
 
hrcfaca's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Ha, gle nije mi palo na pamet jer sam gledao najviše kako bi ta klima služila za hlađenje preko ljeta jer je stan na zapad, i popodne kada sunce zapiči prema njemu bez klime je katastrofa, još pogotovo kada sam na kompjutoru ili gledam tv. A s grijanjem nisam baš niti računao, ali ovih dana sam malo ju isprobavao u modu grijanja s obzirom da je dosta hladno, a da se možda i koja kunica plina uštedi.

Zadnje izmijenjeno od: hrcfaca. 31.12.2016. u 00:01.
hrcfaca je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 10:48   #1610
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Kazi ti meni , to grejanje na radijatore , to je toplana u pitanju ili imas svoj kotao ?
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 13:38   #1611
hrcfaca
Premium
Moj komp
 
hrcfaca's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Ja imam svoj bojler na plin.
hrcfaca je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 17:55   #1612
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
E pa lepo , zavrni radijatore u prostoriji gde je klima pa ce ona raditi kako treba , cak sta vise ako je dobro usmerena grejace jos neku prostoriju i smanjices potrosnju plina ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 18:12   #1613
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Pa dobro jesmo li mi tehnički forum ili nismo ?
Kakvi su to "zavrni radijatore" ko Barica s placa savjeti ?

Ako se nije pazilo prilikom montaže unutarnje jedinice klime, sada treba napraviti šta se da.
Recimo, ukomponirati jednu drvenu policu poviše radijatora. Na taj način se neće dizati topli zrak odmah poviše prema klimi ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 18:44   #1614
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Pa skuplje mu je grejanje na gas nego na klimu , zasto onda ne iskoristiti njen potencijal ako je vec ima . Sta god on uradio , ukoliko ima drugo grejno telo u istoj prostoriji gde je klima , ona nece raditi kako treba i bolje je onda da je i ne njaka . Te tvoje police mozes sacuvati za knjige i nista vise , dobro ti je tehnicko resenje nema sta

On ima samo dve opcije , ili je nece koristiti , ili ce ugasiti radijator u toj prostoriji i pokusati da izvuce max iz nje , nema tu druge pameti , nije ni prvi a ni poslednji sa tom situacijom . Ta klima bi trebala da ti sama zagreje sto vise m2 , a ti vidi kako ces , ubi me ova tehicka resenja , nisam toliko strucan , bog ti pomogao junace
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 18:53   #1615
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Nisam ni mislio da ostavi radijator "tuta forca", pogotovo zbog cijene grijanja u jednoj ili drugoj varijanti.
Polica je u funkciji (osim za knjige), kako sam napisao da spriječi dizanje toplog zraka odmah poviše prema klimi.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 19:26   #1616
hrcfaca
Premium
Moj komp
 
hrcfaca's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Da, tako i adim sad, prvo naravno zatvorim radijator u sobi pa onda tek uključim klim, no kažem u stanu je skoro stalno 22 stupnja, jedino ujutro dok se ne uspije zagrijati, jer je grijanje namješteno da se pali u 8 ujutro pa dok je ovako hladno mu treba nekih 4 - 5 sati dok dođe do zaddane temperature, pa baš zbog toga znam nekada isključiti radijator kako bi s klimom malo brže došao do zadane temperature.
hrcfaca je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 19:36   #1617
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor hrcfaca Pregled postova
A s grijanjem nisam baš niti računao, ali ovih dana sam malo ju isprobavao u modu grijanja s obzirom da je dosta hladno, a da se možda i koja kunica plina uštedi.
Koliko si zadnji racun za plin dobio i koliko kvadrata grijes ?

Citiraj:
Autor hrcfaca Pregled postova
jedino ujutro dok se ne uspije zagrijati, jer je grijanje namješteno da se pali u 8 ujutro pa dok je ovako hladno mu treba nekih 4 - 5 sati dok dođe do zaddane temperature.
Kome, klimi ili radijatorima ?
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 20:04   #1618
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Ta klima , kao i svaka japanska klima , ima dobar senzor i nemozes ga tako lako prevariti . Ako stavis policu , i topao vazduh ne ide bas direktno u nju , iako sumnjam da nece ici , taj senzor jako dobro ocitava temp u prostoriji , pa ako taj radijator greje do 22c , a on zeli 23c , ta klima ima da dogreje samo taj 1c . Klima ce sluziti samo za dogrevanje od - do , to joj nije svrha , da ima neku levu klimu pa ajde , ali ti imas Daikina i to trebas iskoristiti. Predvidjena je za grejanje oko 20m2 solidno izolovanog prostora do -15c , dokle je i deklarisana . Naravno sve zavisi od izolacije , stolarije , potreba itd ...

Klima nije predvidjena za brzo zagrevanje prostorija vec za odrzavanje zadate temp i na taj nacin i najmanje trosi . Kad se prostorija rashladi , klima se muci da to dostigne , gubi se prednost invertera i koristis je kao obicnu klimu jer radi na max , nema tu ustede , a samim tim ide cesce u defroste jer pokusava da dostigne tu veliku razliku . Zato ako mozes , tu gde je klima iskoristi je za grejanje te m2 koje moze da zagreje , a sto ne moze nek odradi plin , smanjices troskove sigurno .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm

Zadnje izmijenjeno od: nexteen. 31.12.2016. u 20:10. Razlog: izmena
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 21:36   #1619
hrcfaca
Premium
Moj komp
 
hrcfaca's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
SILVER - Stan je 58 kvadrata i u jedanaestom mjesecu sam potrošio oko 100 kubika (s time da ja računam da je kubik plina 4.2), a sada u dvanaestom mjesecu sam potrošio 180.
Mislio sam s radijatorima da mu treba oko 4 - 5 sati,. S klimom nisam baš od ranog jutra isprobavao tako da ne znam točno, nju uvijek upalim kada je več na termostatu 21.5 stupnjeva. S time da je termostat taj koji mjeri tu temperaturu u dnevnom boravku.
hrcfaca je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 22:00   #1620
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor hrcfaca Pregled postova
SILVER - Stan je 58 kvadrata i u jedanaestom mjesecu sam potrošio oko 100 kubika (s time da ja računam da je kubik plina 4.2), a sada u dvanaestom mjesecu sam potrošio 180.
Sta se cijena plina razlikuje u Hrvatskoj ?!?

11-ti 200 kubika / 573kn
12-ti 266 kubika / 762kn

Dakle kubik je 2,86kn tj. koja lipa tamo-vamo jer ovisi o isporucenoj ogrjevnoj vrijednosti plina koja se mizerno mjenja svaki mjesec.


Citiraj:
Autor hrcfaca Pregled postova
Mislio sam s radijatorima da mu treba oko 4 - 5 sati,. .
Tebi kombi-bojler ne radi dobro ili temperatura vode u systemu nije dobra, ja grijem 85 kvadrata kuce izolirane samo sa 2 strane i ako je system bas hladan i nije radio za pola sata/sat maximalno cjela kuca je topla, 22/24C termostat kontrolni pokaze u sobi mada ja ne grijem preko termostata tj. ja bojler ne gasim uopce nego konstatno odrzavam temperaturu vode u systemu istu a radijatori imaju samozatvarajuce termo glave tako da kad se prostorija zagrije ventil na radijatoru smanji dolazak tople vode.

Dakle bojler radi u leru i pali se kada opadne temperatura vode bez obzira na temperaturu prostorije. Usdeda je definitivno vidljiva nego da mi termostat pali-gasi system jer ako je hladan duze mu treba da sve zagrije, nije tolika usteda kad je vani oko +10C ali kad se vrti oko 0C ili minusi potrosimo sad vec trecu godinu oko 50 kubika manje mjesecno unazad 3-4 godine dok je system radio na pali-gasi s time da onda nismo imali ni termo glave na radijatorima.

Prosle godine tj. ove najveci racun je bio 902kn za 1-vi mjesec, ali nema neke stednje velike, nocu se samo malo prigusi termoglava na radijatoru i to je to uglavnom.... jos je bio i skuplji plin mislim, 3,5kn mislim...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na