Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.08.2016., 20:02   #571
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Gledam ovaj Huawei P9 a i P9 plus, pa fotke radi odlične, pogotovo BW, a low light su odlične u BW, bolje neg u boji koji su ipak lošije..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2016., 20:09   #572
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,615
Meni isto zapeo za oko samo sto ja gledam dual sim.
Treba mi neka zamjena za Z2
zgmmax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.09.2016., 21:40   #573
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ima tko P9 lite? U istoj mi je cijeni kao Galaxy A 2016 i sad se lomim. Ići na provjereno i uvijetno rečeno slabije, il na P9 lite, tj. papirnato nešto malo jači/noviji mob?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2016., 22:41   #574
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ima tko P9 lite? U istoj mi je cijeni kao Galaxy A 2016 i sad se lomim. Ići na provjereno i uvijetno rečeno slabije, il na P9 lite, tj. papirnato nešto malo jači/noviji mob?
A5 2016 je bolji mob...ako ništa drugo ima bolji ekran i bolju kameru i OIS na kameri...a može se naći za 2400 kn kod nas u dućanu......
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2016., 22:59   #575
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 859
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ima tko P9 lite? U istoj mi je cijeni kao Galaxy A 2016 i sad se lomim. Ići na provjereno i uvijetno rečeno slabije, il na P9 lite, tj. papirnato nešto malo jači/noviji mob?
Imam P9 Lite , verzija s 3gb rama...pitaj što te zanima

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
Snowrider je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2016., 12:16   #576
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Sve me zanima, ono općenito napiši par rečenica. Što ti se sviđa, još više što ti se nesviđa.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2016., 17:19   #577
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 859
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Sve me zanima, ono općenito napiši par rečenica. Što ti se sviđa, još više što ti se nesviđa.
Koristim ga skoro mjesec dana , prije toga sam imao iPhone 5S.
Ukratko...fingerprint senzor je brz (brži od iPhona) , baterija traje i traje ali doslovno...mislio sam da zbog većeg ekrana od iPhona ću imat s tim problem ali obradovala me baterija.
Što se tiče brzine samog uređaja , imam verziju od 3Gb , kad sve appove pogasim u prosjeku je uvjek 2Gb rama slobodno.
Osobno sam još uvjek u navikavanju na androidu (imao prije dosta androida ali niti jedan nije bio na razini iOSa) , EMUI netko pljuje po njemu netkom odgovara , meni je ok.
Jedino što još nemogu prokomentirat je kamera , uslikao sam par slika na auto postavkama i to je to...
Snowrider je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2016., 12:01   #578
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 523
Imate neki prijedlog za neki bumper za Huawei honor 7? Danas mi ispao i naravno ostali mi otisci od asfalta na aluminiju, pa sad bi ipak bilo vrijeme da ga zastitim na bolji nacin. Gledao sam ovo s ebaya, ali ako imate neko bolje mjesto odakle bi mogao naruciti ili kupiti kod nas?
Isto tako, na njemu imam vec jednu foliju, tak je dosao kad sam ga uzeo novog, pa jel to obicna folija ili je tempered glas? Jel se isplati uzimati taj tempered glas za njega?
gaggo je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2016., 18:47   #579
Ivan0705
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Poz!
Evo da ne otvaram novu temu.Imam jedno pitanje.
Kupio sam Huawei p9 lite i sa mobom sam zadovoljan.Jedino mi je problem gdje za njega kupiti zaštitno kaljeno staklo a da je ok.Naime bio sam kod jednog trgovca, ali kad je zaljepio staklo ispod stakla na donjem dijelu je ostalo malo zraka i nikako nije mogao to normalno zalijepiti..Zato bih molio tko zna gdje bi mogao kupiti sto posto ok staklo..
Hvala!
Poz...
Ivan0705 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2016., 21:42   #580
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 859
Citiraj:
Autor Ivan0705 Pregled postova
Poz!
Evo da ne otvaram novu temu.Imam jedno pitanje.
Kupio sam Huawei p9 lite i sa mobom sam zadovoljan.Jedino mi je problem gdje za njega kupiti zaštitno kaljeno staklo a da je ok.Naime bio sam kod jednog trgovca, ali kad je zaljepio staklo ispod stakla na donjem dijelu je ostalo malo zraka i nikako nije mogao to normalno zalijepiti..Zato bih molio tko zna gdje bi mogao kupiti sto posto ok staklo..
Hvala!
Poz...
Ebay , Aliexpress i slično...ja osobno sam naručio case i tempered glass s Aliexpressa
Snowrider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.10.2016., 02:29   #581
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Uzeo Mate 8, prezadovoljan.
Još se navikavam na veličinu, al neće bit problem, koliko god da je mob tacna, bome su i moje ruke povelike. Mob leti, fingerprint radi bolesno brzo, a baterija, ono zbog čega je mob pretežno i kupljen potpuno zadovoljava moje prohtjeve. Kameru još nisam pošteno isprobao tak da to još neću komentirat, no to mi tak i tak nije bio prioritet.
EMUI mičem prvom prilikom, Nova launcher ide gore jerbo se na ovo nikak nemrem naviknut. One pizdarije s zglobovima prstiju isto nisam isprobavao nit mi treba, imam neke svoje navike. Mob dođe s zalijepljenom folijom i nekakvom zaštitnom maskicom al ide se u nabavku nekog kaljenog stakla i kejsa s ebaya.
Zasad, 9/10.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2016., 11:53   #582
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Da sad ne tražim po ovih 20 stranica - koj je ovlašteni servis za Huawei? Poznanik ima problema sa svojim Honorom 6. Nakon vraćanja na tvorničke postavke i pokušaja instaliranja nekih appova, mob mu javi da je app instalirana iako je nema u postavkama.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2016., 11:56   #583
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Da sad ne tražim po ovih 20 stranica - koj je ovlašteni servis za Huawei? Poznanik ima problema sa svojim Honorom 6. Nakon vraćanja na tvorničke postavke i pokušaja instaliranja nekih appova, mob mu javi da je app instalirana iako je nema u postavkama.
Citiraj:
Huawei Mobile
Dragi Tomislave,
hvala na upitu. Informacije o kupnji baterije možete provjeriti kod naših ovlaštenih servisnih centara Agramservis i MESC ili kod ovlaštenih distributera Elipso i Agramservis.
Lijep pozdrav.
Eto ga.

__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2016., 05:47   #584
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Ima netko honor 8?
Ima ga u mall.hr po dobroj cijeni. Garancija je izgleda isključivo kod njih i ne vrijede nikakvi dodatni uvjeti. Što nema huawei neku EU garanciju i trenutno neku akciju ako se registrira?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2016., 12:00   #585
ćubi
Premium
 
ćubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 397
gle, možeš ih pitati (postoji mogućnost ispod artikla) pa mislim da ce brzo odgovoriti.

huawei inače ima redovno EU jamstvo od 24 mjeseca + dodatnih 12 mjeseci ukoliko se mobitel unutar 3 mjeseca registrira unutar hicare aplikacije koja se nalazi na samom uređaju.

btw. cijena je odlicna (ako je EU model i garancija) tako da bih ga mozda do Bozica i kupio. hvala na infu
ćubi je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2016., 15:44   #586
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Imala ga sestra par dana,dovoljno da se pogrebe sa svih strana iako ga je mazila i pazila. Ako ga ne planiraš oklopit sa svim mogućim bumperima,casevima i temperedima,zaobiđi.

Prodala ga je kolegici s posla.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2016., 16:57   #587
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Svakako ide u debeli case. Šteta tako lijepog moba skrivati, ali jbg kad ih sve rade staklene. Dvoumim se između H8 i Mi5 koji isto ima staklenu pozadinu, ostalo su finese koji imabolju kameru i bateriju. Pitao ove u Mall, rekli mi da nema nikakve dodatne garancije i da se mob šalje njima. Malo mi to čudno, ali već je bilo takvih firmi kod nas koje uvoze mobače čudnim kanalima i poslije je problem oko gare. Cijena je dobra, ali brine me kamera koja nema OIS. Koliko je to bitno je sad druga priča.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2016., 17:39   #588
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Imam Mi5,imali H8....uzevši da je H8 skuplji bar u kineshim shopovima za i po 140$.....bez razmišljanja na Mi5. Al ono..ni malo... koliko je cijena dobra,3400kn,toliko možeš S7 sa garom nać na njuški.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2016., 18:15   #589
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
A gle, moram kod nas uzeti i preko firme, H8 je 3k kn u Mallu, a Mi5 je 3200 u Neutrinu i oko 3k u nekim manjim shopovima, ali kod njih je uvijek garancija upitna. Ustvari jedino gara me vukla na H8. Trenutno imam R3 pro pa bi prelazak na Mi5 bio logičan, jedino me kamera kod slabijeg svjetla brine jer tu je R3 katastrofa. Zato sam i gledao H8.
Ima ovakvih reviewa dosta, ali meni te kamere sve slično djeluju:
https://youtu.be/GfXnkRm558c
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2016., 21:50   #590
Fugu
silent member
Moj komp
 
Fugu's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: JustPine
Postovi: 60
Jel može netko od vlasnika Mate 8 reći da li je kakav update popravio kameru, zapravo kvalitetu fotki, koliko su česti apdejti, što donose i tako to. Može i koje slovo općenito o spomenutom mobu.
Hvala.
Fugu je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 00:30   #591
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Dakle...Huawei P9 mi je zamijenio LG G3 i sad ga već tjedan dana koristim. Taman mi je uletio službeni put, pa sam ga imao prilike namučiti i vidjeti što može.

Uzet je na produženje pretplate u T-mobileu.
Dolazi u jako elegantno dizajniranoj kutiji, a osim mobitela, u paketu su i USB Type C kabel i punjač, slušalice koje jako liče na Apple Earpods i micro USB na Type C adapter, te alat za vađenje ladice koja drži microSD i nano SIM karticu. U paketu je bila i folija za ekran, koja ipak ne ide od ruba do ruba, pa čudno izgleda. Navodno je ekran blago zakrivljen, ali ne osjetim to.

Dizajnom jako podsjeća na Apple, no očito svi sad prate taj trend. Djeluje iznimno kvalitetno i robusno. Izrada je stvarno fenomenalna, no ajmo na softver.

Ono čega sam se ranije načitao su kuknjave oko EMUI sučelja. Osobno, meni je ovo najbolji custom Android UI dosad. Treba se naviknuti da nema app drawer, pa se sve aplikacije nalaze na desktopu. Na korisniku je da si ih sortira po folderima i dodatnim ekranima. Nakon desetak minuta posla, kad sam si sve posložio i priviknuo, nemam prigovora oko toga.

Ako već želite brzo do neke aplikacije koja je zabijena u nekom od foldera, swipe dolje na glavnom ekranu, otvara search polje u kojem se mogu pretraživati aplikacije, kontakti, mailovi...

Sprijeda nema nikakvih tipki, što mi odgovara nakon G3. S desne strane su volume tipke i tipka za paljenje/gašenje/zaključavanje.
Skoro me strefilo kad sam prvi put upalio mobitel i čuo T-mobile pjesmicu i rozi ekran. Nakon par minuta guglanja, došao do Stock ROM-a i uputa da samo trebam na SD kartici napraviti "dload" folder, ubaciti taj file unutra, restartati mobitel držanjem sve 3 tipke i sve će ostalo biti automatski napravljeno.

Par minuta kasnije, čisti, goli OS, bez ikakvog bloatwarea ili nepoželjnog brandinga. Hvala Huawei na tome... Kad se samo sjetim muka s G3 gdje sam morao flashati KDZ fileove nekih 3rd party softverom, pa rootati, pa ulaziti u sistemske foldere, mijenjati permissione i onda tražiti gdje je skriven bloatware koji se automatski instalira čim staviš T-mobile SIM karticu unutra... Ovo može biti primjer ostalima. Ocjena 10 za Huawei.

Navigacija po OS-u leti...isto po reviewima kukaju da se taj njihov Kirin procesor ne može mjeriti sa Snapdragonom... Ja samo znam da ni kod igranja malo žešćih 3D igri ne osjetim da se grije, dok je G3 gorio. Sve dosad je odradio bez da je i na trenutak stao i razmislio...prebacivanje aplikacije, skakanje između menija i funkcija. Sve je fluidno. Nema iritantnih tranzicija kao kod Samsunga ili LG-a, nego je sve obavljeno u roku odmah.

Sad ću malo o funkcijama koje su me oduševile...

Display...mogućnost odabira temperature boje (hladnije ili toplije).
Display...ali i način uštede energije. Spuštanje rezolucije ekrana s 1920x1080 na 1280x720. Razliku ne vidim, ali osjeti se na bateriji. Kod G3 sam zapeo na 2560x1440 koja je totalno bila nepotrebna i ubijala bateriju.

Status bar...mogućnost prikaza ili sakrivanja imena operatera (naravno da ga ne želim)
Status bar...prikaz trenutne brzine interneta (nebitno, ali veseli)

Fingerprint sensor...okidanje fotki, javljanje na poziv, utišavanje alarma, pokazivanje notifikacija (slide up), listanje fotki (slide left/right). Genijalno uklopljena sigurnostna značajka u obično korištenje. Uz to se nalazi na skroz prirodnom mjestu, za razliku od onih koji su smješteni sprijeda.
Voice wakeup...nisam probao, ali ako je mobitel negdje u prostoriji, a ne možete ga naći, možete ga glasom pozvati da se javi
Smart cover...kupio sam ga...izgleda fenomenalno i stvarno daje još dodatni premium feel (smeđa umjetna koža). Ima mali prozorčić kroz koji pokazuje vrijeme, prognozu i broj koraka, a kad netko zove, daje swipe up i swipe down za javljanje ili odbijanje poziva. Šteta je samo što ne nudi mogućnost odabira sadržaja koji će biti prikazan ili aktivacije ekrana pritiskom na taj dio. Mora se koristiti tipka za paljenje/gašenje ili otvoriti i zatvoriti cover. Branding je minimalan i neupadljiv. Cijena je također prihvatljiva (20-ak €).
Scheduled power on and off...uvijek sam gasio mobitel, koji bi se onda u trenutku alarma sam i upalio i nedostatak toga mi je falio na smartphoneima. Sad si fino stavim da se ugasi iza ponoći i upali par minuta prije nego što mi se alarm treba upaliti genijalno

Battery managment mi je jedan od najmanje upadljivih i najkorisnijih koji sam koristio dosad. Ako skuži da neka aplikacija troši više baterije od prosjeka, pristojno će obavijestiti i ponuditi da se aplikacija ugasi ili ignorira. Omogućava i da se kod zatvaranja smart covera ili pritiska tipke za zaključavanje ekrana, pogase sve pozadinske aplikacije osim odabranih, kojima se zadao prioritet da budu uvijek u pozadini. Osim toga, kod pritiska na multitasking tipku (kvadratić, jel), swipe down zaključava aplikaciju u pozadini. Zaključate si željene, stisnete kill all i ovaj fino ubije sve osim zaključanih

Developer options nude nekoliko puta više opcija nego kod G3. Ne koristim ih, i ne znam čemu služe, ali sam išao vidjeti što ima i zvuče totalno kul...pa evo par...možda ima developera kojima bi to bilo zanimljivo.

Capture all bluetooth HCI packets in a file, Enable OEM unlock, Force GPU rendering, Force 4xMSAA, Simulate color space...

Kamera...to vjerojatno većinu zanima...

Sučelje je jednostavno. Na glavnom ekranu s donje strane ima switch za video/photo, okidanje i galeriju...klasika

Gore su opcija za flash (osim standardnog off, on i auto, nudi i always on, pa svjetlo cijelo vrijeme svjetli).
Pored je "Shallow depth of field" mod. Simulira velik otvor blende, čak do f/0.95 (ima primjer dolje u fotkama).
Onda...malo opcija za boje (Normal, Vivid, Smooth) i 9 filtera za "umjetnike" (Sentimental, Impact, ND, Valencia, Original, Blue, Halo, Nostalgia, Dawn)
Kao zadnja, tu je opcija za pokretanje prednje kamere. Ovi koji vole selfije će sigurno biti zadovoljni s 8 mpx kamerom naprijed i bjuti sliderima...

Swipe u desno otvara mode screen (Photo, Monochrome, Beauty, Video, HDR, Beauty Video, Panorama, Night Shot, Light Painting, Timelapse, SlowMo, Watermark, AudioNote i Document Scan).
Od svega, probao sam samo Photo i Panorama (fotke niže).

Swipe u lijevo otvara postavke... (6, 8, 9 ili 12 MP za fotke, a MMS, QVGA, VGA, HD, FHD i FHD 60 FPS za video).

Swipe gore otvara PRO mode i daje malo zanimljivije stvari na izbor. Wide, central ili spot mjerenje svjetla, ISO 50-3200, ekspozicija od 30s do 1/4000s, Ev -4/+4, AF-C, AF-S ili MF i WB postavke od kojih je čak jedna potpuno manualna (2800-7000K)

Impresivno, ali moram naći vremena i isprobati sve, pa javim dojmove. Planiram napraviti usporedni test P9, G3 i Lumie 1520. Isti uvjeti, isti kadrovi.
1520 nudi i RAW, dok P9 i G3 ne nude, tako da će usporedba biti samo u JPEG-u. Sve tri kamere su različite, pa se nadam i dosta različitim rezultatima.

Uz mobitel ide Huawei Gold Membership. 3 godine garancije, 3 mjeseca nakon kupnje u kojem možete razvaliti ekran i bit će besplatno zamijenjen i 3 mjeseca dodatne garancije nakon kupnje unutar kojih će neispravan uređaj biti odmah zamijenjen novim.

Kao zaključak mogu samo reći da me P9 oduševio. Pakiranje, dizajn, brzina, kamera, baterija...sve je stvarno izvrsno i ne mogu naći puno mana.

Baterija mi nakon cijelog dana (4G uvijek uključen, pozivi, poruke, nekoliko mailova na konstantnom osvježavanju, messenger, fejsbuk, kamera, forum...dakle tipično korištenje bez šparanja) ostane na 30-ak posto. Zadovoljan.

Što se mana tiče...fali mi double tap to wake na koji sam se naviknuo. Navodno ga P9 podržava, ali su u Huaweiu odlučili blokirati to u firmwareu. Navodno se može rootati i otključati, no otključavanje prstom mi je već postala navika...
Mana mi je i USB Type C, iako Huawei daje i adapter s uređajem. USB Type C će još neko vrijeme biti teško za pronaći, a i skupi su.
Smart case je odlična stvar, ali smeta kod korištenja kamere. Vjerujem da ću uskoro nabaviti neku TPU masku koja će se koristiti kad ću češće trebati kameru. Fotkanje jednom rukom je sa smart caseom ipak nemoguće.

Sve u svemu, preporučio bih P9 svima, pogotovo onima kojima je zlo od bloatwareom pretrpanih Samsunga i LG-a

Fotke su napravljene u automatskom i panorama modu, bez ikakvog uljepšavanja, sve iz ruke i bez korištenja bljeskalice.
Što se bljeskalice tiče, u automatskom modu je neće paliti ako baš nije apsolutno potrebno. Iznenadilo me što je nije koristio za fotku hotelske sobe, iako je bilo samo malo ambijentalnog svjetla, no dovoljno da prikaže atmosferu, koju bi flashem sigurno pokvario.


photo uploading
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 28.10.2016. u 01:42.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 02:49   #592
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Vrhunski osvrt, dodje mi da ga kupim
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 06:23   #593
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
1v@n, usprkos maloj blendi i nepostojecem OISu, dal si zadovoljan kamerom na P9?
Daj baci koji BW fotku, to mu je najveci adut na P9..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 08:10   #594
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
1v@n
Svaka čast ja rivju. Odličan je to mob. I sam sam ga pikirao ali nisam imao muda ga kupiti.
Baterija je odlična koliko vidim.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 09:25   #595
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
1v@n, usprkos maloj blendi i nepostojecem OISu, dal si zadovoljan kamerom na P9?
Daj baci koji BW fotku, to mu je najveci adut na P9..
Budem, ovaj vikend ću si fino produžiti, poigrati se još malo s kamerom i tako...

Iskreno, nisam primijetio da P9 nema OIS i baš me to iznenadilo u mraku, pogotovo kod ove situacije u sobi jer G3 će sigurno okinuti flash, a ako ga ugasiš, onda će spustiti brzinu okidanja i unatoč stabilizaciji, fotka će biti mutn(ij)a.

Zadovoljan sam kamerom, nemam riječi prigovora, ali tek kad napravim usporedni test s G3 i 1520, mogu reći više.
Što se brzine tiče (paljenje kamere, okidanje, okidanje više puta za redom i pregledavanje fotki...P9 je definitivno najbrži. G3 je često znao zapeti.

Valjda bolje analizira cijelu scenu...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 09:52   #596
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Ok. I baci detaljnu analizu, to ti nece bit problem, kad si ti u tim foto vodama

Cek, kaj nemas ti onaj rx 10 fotic? Bilo bi fora napravit usporedbu neke fotke, tipa landscape, rx vs P9..

Vidim da P9 ima stosta za prikazat. Najvise mi se dopada dodatni objektiv za bw fotkanje bez bayer filtera, neke fotke koje sam gledsl malo na netu, ispadaju preodlicno..


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 10:04   #597
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Da, imam RX1R, ali malo mi je too much stavljati aparat s FF senzorom bez AA filtera i 35mm f/2 Zeissom u usporedbu mobitela

Mislim, mogu, ali ne znam što bi trebalo pokazati, osim da je aparat od 2000€ debelo moćniji. Samo će mobiteli izgledati jadno pored tog
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 10:19   #598
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Razmišljao sam o tom Huaweiiu,bio je u vopmartu za 400$. No nepostojanje bilokakvog communitya i custom romova za Kirin čipove(jer ipak budimo realni,adaptirani androidi su često hit or miss za pojedinca) u kombinaciji sa lošom kvalitetom izrade(tu najprije mislim na zaštitu ekrana i kučišta koja vrlo vjerovatno ne postoji u Huaweii-a,tj zavisi o regijama(!)) me odbila od kupnje tog uređaja. Šteta jer je stvarno imao potencijala.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 10:42   #599
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Razmišljao sam o tom Huaweiiu,bio je u vopmartu za 400$. No nepostojanje bilokakvog communitya i custom romova za Kirin čipove(jer ipak budimo realni,adaptirani androidi su često hit or miss za pojedinca) u kombinaciji sa lošom kvalitetom izrade(tu najprije mislim na zaštitu ekrana i kučišta koja vrlo vjerovatno ne postoji u Huaweii-a,tj zavisi o regijama(!)) me odbila od kupnje tog uređaja. Šteta jer je stvarno imao potencijala.
Ne bih se složio baš...

Community je aktivan na http://forum.xda-developers.com/p9

Custom ROM-ovi mi osobno nisu potrebni kad sve radi glatko i nema nikakvog bloatwarea ni gluposti koje bih želio, a ne mogu promijeniti. Što tebi konkretno fali ili smeta da ti treba custom ROM? A kao što sam i rekao, eventualno stavljanje ROM-ova je omogućeno bez rootanja i sličnih egzibicija koje poništavaju garanciju.

Loša kvaliteta izrade? Metalno unibody kućište koje ne djeluje ništa lošije od bilo kojeg konkurenta i u najvišim klasama.

Zaštita ekrana? Gorilla Glass, piše na njihovoj stranici da Honor V8, Honor 8, Mate 8, Honor 7, Honor 6, Honor 6 Plus, P9 i P9 Plus koriste njihovo staklo
https://www.corning.com/gorillaglass...la/huawei.html

Zaštita kućišta? Metalnog kućišta? Kakva bi trebala postojati? Kupiš case i zaštitiš kućište. Kakvu to zaštitu kućišta neki drugi imaju? CAT možda?

Zaštita kućišta i ekrana zavisi o regijama? Ček malo, o čemu ti?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 10:46   #600
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Ko prvo,community nije "KOJI CASE DA KUPIM?",zna se na što se mislilo...pojedini mediatek no name kinezi imaju jači i bolji community od Huaweiia

Drugo da,unibody kučište koje se lako grebe. Ima dosta reviewa "mjesec dana poslje" gdje se nisu baš pohvalno izrazili o tome.

Citiraj:
The result is a screen which, after just two months, shows a number of scratches. Of course, I'm partly to blame for this; I don't like using cases or screen protectors: it's the P9's native good looks which prompted me to investigate it in the first place.

Small scratches caused by keys, pens, and who knows what else have dotted the display with dozens of blemishes, with the edges suffering the worst of the damage. If you have just purchased the Huawei P9, I'd advise that you invest in some screen protection.
Citiraj:
I really like the Huawei P9 stylish design, and it's a pleasure to handle. I don't like to use any kind of covers and bumpers though - c'mon I've paid €600 for a device just to snap it in a €5 case?! No, I am not that kind of person, but I am beyond cautious when carrying a phone in my pockets and I always leave my phones on a soft pouch on my work desk, my home desk, or my nightstand. I've never had a scratched iPhone (and I had all of them), so this should speak for itself.

And yet, the screen glass of the P9 has two prominent scratches, each about 1cm, plus a whole bunch of smaller marks. Huawei didn't put any branded protective glass on the screen; it decided to spare some bucks and put a regular glass instead. Well, I can't imagine how the P9 would look like in the hands of an ordinary person, who doesn't care for where he puts his phone. Or worse, I fear what would happen if a woman carries it in her purse for a week.

But wait, there is more. The same goes for the rear glass, which protects the camera. It got scratched as well because it's not a sapphire piece, nor is a Gorilla Glass one. It's just a simple piece of glass, which acquires numerous marks from whenever something touches it.

The Huawei P9, no matter how beautiful it is, can't be enjoyed as most of the flagships - naked. You either slap on it a glass protector and a case, or risk turning it into something your cat has played with for a while.

I really can't explain this omission. Was the Leica collaboration so expensive that Huawei just couldn't afford to use some proper glass on their most expensive flagship to date?
Gorilla glass je "region dependent". Znaći stave Gorillu za Vijetnam a u ostatku svijeta stavljaju Cornering Glass(ako imaš sreće).

Citiraj:
A Huawei representative told Digital Trends that the exact material varies depending on “region” and “availability.”
Vidim nisi baš upućen u mrdanja Huaweiia već godinama...

...s time da se pravi fail sa izostankom zaštite na staklu tek otkrio kada je Honor 8 krenuo u prodaju,masovno se ljudi žale na XDA a i po reviewima.

Zadnje izmijenjeno od: trouble. 28.10.2016. u 10:54.
trouble je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na