Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.09.2010., 23:47   #1
lapsvs
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
CNC U Zagrebu

Pozdrav modderi

Da li je netko imao iskustva sa CNCom? Mozete li preporuciti neku konkretnu tvrtku?
Dalje, da li tko zna sta je sve moguce napraviti, npr, da li rezu krivulje? vidio sam neke slike sa sajtova tvrtki i na slikama, zaobljeni dijelovi u stvari su bili linearni, sa nekoliko prijelaza (npr ili npr). bas i nije ono sto bih htio na kucistu..
da li savijaju rubove i koliko ih je moguce dobro obraditi? naime, ukoliko ih je moguce toliko izgladiti da ne rezu, radije bih tako nego ih savijati na drugu stranu (npr)

da li je moguce raditi vrlo uske rezove, tj, da li je moguce izrezati slova ili cak potpis?

i ne manje vazno, kakve su cijene? koliko bi kostala izrada jedne stranice kucista, npr mb tray? (savijene stranice, rupe)?

imam ideju za mod big towera pa skupljam informacije
mdpc "rukavi" samo sto nisu stigli
lapsvs je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2010., 08:56   #2
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
tako tanki limovi se rezu laserom, mikroplazmom ili cak vodom, ali to je dosta skupo

sa cnc strojem mozes odrezati kako god hoces, krivulje, rupe i to dosta precizno za laserom ili mikroplazmom

ako znash nekoga na fsb-u na katedri za zavarene konstrukcije mozda ti pomognu jer oni imaju cnc stroj sa plazmom i laserom
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.09.2010., 14:58   #3
Travolta01
Premium
Moj komp
 
Travolta01's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Sl.Brod
Postovi: 60
Sa CNC-strojem mozes precizno odrezati u tisuciti dio mm,mozes napravit sto god si zamislis. E da si u Sb-u lako bi se rjesilo
Travolta01 je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2010., 15:16   #4
lapsvs
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
ok znaci CNC je ono sto mi treba, ne moram decidirano traziti lasersko rezanje ili nesto drugo?

Citiraj:
Autor Travolta01 Pregled postova
Sa CNC-strojem mozes precizno odrezati u tisuciti dio mm,mozes napravit sto god si zamislis. E da si u Sb-u lako bi se rjesilo
zasto je u sb lakse nego u zg?
lapsvs je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2010., 15:32   #5
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,674
Sam radim na CNC stroju (tocnije Heller MC16, horizontalni obradni centar), i mislim da mozes izraditi sto god pozelis (vise-manje) - naravno uz vrsnog majstora i odredjenu kolicinu znanja..
Konkretnu firmu u Zg ti nebi zna preporuciti (to nek ti kaze netko upuceniji), ali definitivno ti ne triba lasersko rezanje i sl.
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2010., 18:33   #6
lapsvs
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
odlicno, hvala na odgovorima. jos da je netko od vas koji to radite natuknuo koliko to kosta..
lapsvs je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2010., 17:21   #7
Travolta01
Premium
Moj komp
 
Travolta01's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Sl.Brod
Postovi: 60
Citiraj:
Autor lapsvs Pregled postova
ok znaci CNC je ono sto mi treba, ne moram decidirano traziti lasersko rezanje ili nesto drugo?



zasto je u sb lakse nego u zg?
Pa gle u Zg-u neznam koje se firme time bave a posto u Sl.Brodu imas Industrijsko postrojenje Đuru Đakovića svaka firma ima CNC-ki ko u prici,znam iz iskustva jel se s time svakodnevno susrecem.A za cijene u Zg-u neznam kako to ide i koliko bi te to kostalo,a ovdje platis majstoru kavu i posao je rjesen.
Travolta01 je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2010., 18:11   #8
lapsvs
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
Citiraj:
Autor Travolta01 Pregled postova
Pa gle u Zg-u neznam koje se firme time bave a posto u Sl.Brodu imas Industrijsko postrojenje Đuru Đakovića svaka firma ima CNC-ki ko u prici,znam iz iskustva jel se s time svakodnevno susrecem.A za cijene u Zg-u neznam kako to ide i koliko bi te to kostalo,a ovdje platis majstoru kavu i posao je rjesen.
pa gle, nije ni SB bas tako daleko
poslao sam jedan nacrt dvijema firmama (jedna je u zapresicu) pa cemo vidjeti.ako su pre skupi a boze moj..pravac SB
lapsvs je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2010., 21:28   #9
Travolta01
Premium
Moj komp
 
Travolta01's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Sl.Brod
Postovi: 60
Citiraj:
Autor lapsvs Pregled postova
pa gle, nije ni SB bas tako daleko
poslao sam jedan nacrt dvijema firmama (jedna je u zapresicu) pa cemo vidjeti.ako su pre skupi a boze moj..pravac SB
OK.Ako budes dolazio javi pa da te uputim gdje da odes
Travolta01 je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2010., 22:57   #10
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Nacrtaj si šta želiš u autocad-u ili nx-u, a oni imaju programe za vadit putanje rezalica ili postprocesore za cnc strojeve. Samo im daj u nekom digitalnom obliku da se tvoja ideja ne "izgubi u prijevodu"
D1viry je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.09.2010., 09:15   #11
lapsvs
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Nacrtaj si šta želiš u autocad-u ili nx-u, a oni imaju programe za vadit putanje rezalica ili postprocesore za cnc strojeve. Samo im daj u nekom digitalnom obliku da se tvoja ideja ne "izgubi u prijevodu"
nacrtao sam u AutoCADu i poslao im kao DWG (vektorski)
pretpostavljam da u slucaju vektora dimenzije uopce nisu potrebne, samo mjerilo?

za sad me zanima samo cijena, ako bude prihvatljiva rastavljam kuciste, mjerim, planiram i nakon toga idem na rezanje

edit: cijena je oko 70kn po stranici. celicni lim 1mm debljine. To ukljucuje materijal, rezanje i savijanje

Zadnje izmijenjeno od: lapsvs. 20.09.2010. u 11:08.
lapsvs je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2010., 14:35   #12
Travolta01
Premium
Moj komp
 
Travolta01's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Sl.Brod
Postovi: 60
Citiraj:
Autor lapsvs Pregled postova
nacrtao sam u AutoCADu i poslao im kao DWG (vektorski)
pretpostavljam da u slucaju vektora dimenzije uopce nisu potrebne, samo mjerilo?

za sad me zanima samo cijena, ako bude prihvatljiva rastavljam kuciste, mjerim, planiram i nakon toga idem na rezanje

edit: cijena je oko 70kn po stranici. celicni lim 1mm debljine. To ukljucuje materijal, rezanje i savijanje
To nije puno s njihovim matrijalom i svime cjena je prihvatljiva
Travolta01 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na