Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.10.2013., 23:40   #1
vujasin
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Pakostane
Postovi: 157
Racunalo se zamrzava i restarta

Cim se podignu windowsi i pocme nesto raditi slika se na trenutak zamrzne i komp se restarta. Sumnjam da bi moglo biti do graficke Asus EAH3650 jer cim joj pokrenem stress teat nakon par sekundi se komp restarta. Kad joj izbrisem drivere bez njih komp radi ok ali ne mogu pokreniti stress test bez drivera. Skinuo sam najnovije s interneta i opet isto. Napajanje sam imao drugo, probao sam i nije do njega. Drugu PCI-E karticu nemam pa kako biti siguran da ne kupujem novu ako nije do nje. Do windowsa sigurno nije jer samvratio stari backup i opet ista stvar.
vujasin je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2013., 11:22   #2
vujasin
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Pakostane
Postovi: 157
Kad graficku disableam sve radi kako treba, cak je i grafika ok ide do sasvim dobre rezolucije. Na maticnoj imam integriranu grafiku i kad izvadim pci-e i tamo ukljucim monitor slika u biosu ceto poludi i budu samo neke crte. Kad se podizu windowsi dok ide logo sve je ok, cim se dignu windowsi bude samo crni ekran. Ram je ddr2 i radi samo u jednom slotu. U drugom se nece boota.

Sad vec pomalo sumnjam i na maticnu asus M2V-MX SE. Vga na njoj baca neke pruge slika se jedva vidi. Samo jedan slot rama radi, u drugom se nece ni boota. Samo mi je jedino sumnjivo kako sve radi dobro kad graficku disableam u control panelu.

Zadnje izmijenjeno od: nino. 10.10.2013. u 22:11.
vujasin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.10.2013., 15:11   #3
Mario091
Premium
Moj komp
 
Mario091's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 59
Pokušaj u bios-u diseiblat integriranu grafičku,možda to radi probleme!

ili jednostavno posudit drugu grafičku i probati

Zadnje izmijenjeno od: nino. 10.10.2013. u 22:11.
Mario091 je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2013., 20:04   #4
vujasin
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Pakostane
Postovi: 157
Problem je riješen. Ipak je bilo do matične. Nabavljena ista takva na njuškalu i sad sve radi bez problema.

Sad na novoj matičnoj stalno javlja cmos checksum bad. Probao obe baterije i opet isto. Nisu nove, ali čini mi se da su ispravne. Bios zapamti vrijeme i datum, ali se Boot priority stalno vrati na defaultni. Ako je slaba baterija trebalo bi se i vrijeme resetirati, a ne samo Boot priority.

Također nakon restarta se neće ponovo pokrene. Treba ga ugasiti dugim držanjem power tipke ili na glavnoj sklopki napajanja.

Probane 3 baterije. Bios chip sa stare maticne je prebacen u novu jer su identicne i opet ista stvar. Datum i vrijeme pamti, boot priority ne. Nakon restarta na tipku ili u biosu nece se vise boota dok se ne restarta na glavnoj tipki napajanja.

Zadnje izmijenjeno od: nino. 10.10.2013. u 22:12.
vujasin je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2013., 22:14   #5
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,394
Ubuduce ne postajte zaredom, postoji opcija "Edit" pa iskoristite to.
Za @vujasin-a, baci pogled na pravila postanja u sekciji "Problemi" i detaljno opisuj konfiguraciju sa kojom imas problem.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=47660
Citiraj:
2. Budući da je ovo podforum Problemi, jako je važno imati uključenu i popunjenu opciju Moj komp ili potpis (signature) koji će u sebi sadržavati detaljan opis vaše konfiguracije s kojom imate problema, koji operativni sustav koristite i koji Service Pack imate instaliran za njega te po mogućnosti što ste instalirali od softvera jer to može biti uzrok pojave problema. Ako se radi o nekoj drugoj konfiguraciji, molim da to napišete u prvom postu. Tako ćete sami sebi olakšati i ubrzati rješavanje problema, a ostalima očuvati živce. Nastojte biti što detaljniji u opisu problema.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na