Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.06.2018., 17:13   #1
Maximus_IX_Hero
Registered User
Moj komp
 
Maximus_IX_Hero's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2018
Lokacija: Soba
Postovi: 74
Slab wireless signal na laptopu

Lijep pozdrav, pretrazivao sam po internetu al nisam uspio naci ovakvu temu, pa ako mi mozete pomoci ili bar objasniti:
Prije nesto vise od mjesec dana kupio sam laptop (Asus A53S), polovan ... Koristio sam ga i koristim u svojoj sobi, međutim do prije 5-6 dana signal je bio pun , nekada izgubi crticu rijetko kada dvi ali je internet bio stabilan i brz i nisam imao nikakvih problema, a evo sada svaki par minuta internet puca (u isto vrijeme sam na telefonu ali internet idalje radi) i signal je 1-3 crtice. Da napomenem ruter uopce nije premjestan nit mu je signal oslabio a laptop je na istom mjestu stalno, a kada ga premjestim u drugu sobu gdje je signal jaci, stabilan je i ne prestaje radit, dakle nemam nikakvih problema. Pa sad me zanima dal je ikako moguce da je oslabila wi-fi kartica? Bi li ikako mogo to popravit? (Intel Centrino wireless-N 100) driver skinut sa asusdrivers.net , nema updateova... Unaprijed hvala.
Maximus_IX_Hero je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2018., 17:25   #2
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Vjerojanije ti "upao" neki susjed na isti WiFi kanal koji i ti koristis. Skeniraj wifi kanale da nadjes neki prazan, ili bar neki koji nema jake susjedne mreze, pa na routeru odaberi taj kanal...
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.06.2018., 22:23   #3
Maximus_IX_Hero
Registered User
Moj komp
 
Maximus_IX_Hero's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2018
Lokacija: Soba
Postovi: 74
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Vjerojanije ti "upao" neki susjed na isti WiFi kanal koji i ti koristis. Skeniraj wifi kanale da nadjes neki prazan, ili bar neki koji nema jake susjedne mreze, pa na routeru odaberi taj kanal...
Moguce i to, ali posto mi telefon slabo hvata u toj sobi, na njemu nisam primjetio nikakvu razliku u jacini signala, dal je moguce da samo laptop to primjeti?
Takodjer dal je moguce mozda da je ta wi-fi kartica oslabila ?
Hvala
Maximus_IX_Hero je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na