Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.08.2016., 00:47   #31
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Kao i u svakoj drugoj temi gdje dođeš trolati, isti recept, izvlačiš stvari iz svog konteksta i onda ih prezentiraš na svoj način.

Ne znam kakvih problema imaš, ali ne spuštam se na razinu prepucavanja vrtićke djece. Trolaj dalje prijatelju.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2016., 08:34   #32
Shumar
Premium
Moj komp
 
Shumar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Os
Postovi: 106
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Snimke "tajnih" ili "osjetljivih" objekata su dostupne na Googlu, nisu HD, nisu u realnom vremenu, ali se vidi sve za nekoga tko hoće nešto napraviti.
Vozeći se s biciklom koji ne treba biti osiguran, registriran, bez vozačke možeš nekome nanijeti teške tjelesne ozljede
Možeš i s biciklom ali u tom slučaju si na licu mjesta, a ovako možeš napraviti štetu udaljen od lokacije nastale štete.

Baš prije nekoliko dana gledam snimku iz Sirije kako neko od učesnika rata 'bombardira' druge malim kineskim dronom i bombicama od par sto grama težine.

Ne vjerujem da bi tamo registracija pomogla ali dronovi imaju širok spektar djelovanja, od jako korisnog do stetnog te bi, po meni, registracija bila dobar način za kontrolu istih.
Shumar je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2016., 08:58   #33
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Kao i u svakoj drugoj temi gdje dođeš trolati, isti recept, izvlačiš stvari iz svog konteksta i onda ih prezentiraš na svoj način.

Ne znam kakvih problema imaš, ali ne spuštam se na razinu prepucavanja vrtićke djece. Trolaj dalje prijatelju.
Ma naravno, kad se nema argumenata i kad shvatiš da pišeš gluposti, onda optužiš mene za trolanje.
Dečko, nema ovdje izvlačenje iz konteksta, nema trolanja, nema prepucavanja, postoji samo jasna rasprava o zakonima u vezi fotografiranja.
Ako ne znaš zakone, onda ne znam zašto pokušavaš pisati o tome?

Znači, nađi mi jasnu odredbu/propis/zakon koji zabranjuje snimanje mostava, ako ne možeš onda si ti taj koji trolaš.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2016., 10:07   #34
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Panasonic, nisi u pravu. Ne znam pod kojim tačno zakonom se vode ove zabrane (a opet zavisi i od države do države), ali svi objekti od strateške važnosti kao što su mostovi, elektrane, fabrike vode, fabrike oružja, rafinerije, skladišta goriva, i slično su pod posebnim režimom. Takve objekte je zabranjeno fotografisati (ili njihove dijelove).
Zbog posla koji radim, gotovo svakodnevno sam u kontaktu sa bezbjednjacima (civilnim i vojnim) i baš smo razgovarali na ovu temu (fotografisanje i snimanje strateški bitnih objekata) i svi su rekli da su takve stvari zabranjene.
Naravno, seoski most koji spaja dvije obale potoka, preko kojeg seljani prevode krave uvijek smiješ snimati. Ali, mostove preko kojih se odvija saobraćaj smiješ dok te neko ne vidi.

Otiđi, recimo, u Krško i pokušaj snimiti elektranu.

Zadnje izmijenjeno od: Milentije. 10.08.2016. u 10:15.
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2016., 10:12   #35
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Vjerojatno postoje takvi propisi, nepoznavanje istih nas ne oslobađa krivnje. Opet, mislim da te paranoje nebi bilo da je svijet malo bolje mjesto.
Dron koji može nositi parstogramske bombe mora biti poprilično solidan i skup stroj.
Svaka čast onome koji ulaže trud i novce u to.
Mislim da snimanje za svoje potrebe nije problem.
Rekoh, nek mi taj netko dođe i pokuša me legitimirati, nek mi pokaže zakonske osnove za to, a da nije policajac ili neka tajna služba
Ak će mene neki iz geodetske udruge tražiti osobnu radi utvrđivanja identiteta, nek objasni i pomaže od KUD mu to pravo
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2016., 10:47   #36
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ne znam Pupo, družiš se s ovima kaj kažnjavaju, ne smijem ti otkriti lokaciju hahahaha
Haha Hjojj. Siguran si, ja nemam više drona, tj. trenutno ga nemam. Sad sam u fazi izrade zagija.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2016., 10:58   #37
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Panasonic, nisi u pravu. Ne znam pod kojim tačno zakonom se vode ove zabrane (a opet zavisi i od države do države), ali svi objekti od strateške važnosti kao što su mostovi, elektrane, fabrike vode, fabrike oružja, rafinerije, skladišta goriva, i slično su pod posebnim režimom. Takve objekte je zabranjeno fotografisati (ili njihove dijelove).
Mostovi se ne ubrajaju u strateške objekte niti imaju veze s elektranama i tvornicama oružjem, most može imati stratešku važnost samo u vrijeme rata i to samo ako je zaista na strateškoj poziciji.

Nadalje, bilo kakvo određivanje strateškog objekta mora biti popraćeno pravilnikom i zakonom, ja znam za neke vojne objekte i mogu staviti zakone u vezi toga, most se nigdje ne spominje.

Citiraj:
Zbog posla koji radim, gotovo svakodnevno sam u kontaktu sa bezbjednjacima (civilnim i vojnim) i baš smo razgovarali na ovu temu (fotografisanje i snimanje strateški bitnih objekata) i svi su rekli da su takve stvari zabranjene.
Svi mogu pričati svašta, nalazimo se u pravnoj državi (i Hrvatska i Srbija su pravne), da bi se nešto provodilo, to nešto mora biti propisano.
Ako je propisano, onda to treba naći u zakonu.

Citiraj:
Otiđi, recimo, u Krško i pokušaj snimiti elektranu.
Uvjeren sam da tamo imaš postavljeno 150 znakova o zabrani snimanja.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2016., 11:15   #38
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
@Milentje....Ako su svi rekli onda definitvno nema dileme...jamačno su onda svi oni u pravu....:facepalm

Iskreno mi nije jasno kako vama nije jasno što panasonic želi reći. Ako je nešto zabranjeno treba imati uporište u zakonu. Nemože se nešto tumačiti na nivou selo je reklo i od moje babe baba je rekla. Ako taj objekt nije u zakonu naveden kao strateško mjesto gdje je zabranjeno snimanje onda u najmanju ruku treba imati znak zabrane snimanja, sve ostalo je laprdanje
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2016., 11:50   #39
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Svi zakoni koje su naslijedile države nakon raspada bivše Jugoslavije su prepisani iz tog vremena. Nemam želju da uopšte tražim tačne zakone i navodim članove zakona, a nemam ni vremena. U Hrvatskoj je to složeno u Narodnim Novinama, u BiH je u Službenom glasniku, u Srbiji u ko zna čemu. Svi ti zakoni su prepisai iz bivše Juge, i pretpostavljam da niko ništa nije mjenjao, osim možda Hrvatske zbog ulaska u EU.

Željeznički most koji prelazi preko rijeke i okolo su sve žitna polja, i od najbližeg naselja je 7-8 km. Dakle, tu dolaze ratari na traktoru 2-3 puta godišnje. Na oba kraja mosta stoji znak da je fotografisanje zabranjeno. Mora da je neko iz zabave hodao kroz kukuruze kilometrima da bi okačio takva dva komada lima na tamo neki željeznički most.

BTW most se nalazi u BiH za koju nisi naveo da je pravna država.

Zadnje izmijenjeno od: Milentije. 10.08.2016. u 12:17.
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2016., 13:45   #40
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
Bih je pravna država samo na papiru, mrvicu dalje je otišla Hrvatska zbog Eua ali samo mrvicu.

S obzirom da ispod tog mosta postoje znakovi zabrane snimanja samo si potvrdio moj prijašnji post.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2016., 14:04   #41
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Željeznički most koji prelazi preko rijeke i okolo su sve žitna polja, i od najbližeg naselja je 7-8 km. Dakle, tu dolaze ratari na traktoru 2-3 puta godišnje. Na oba kraja mosta stoji znak da je fotografisanje zabranjeno. Mora da je neko iz zabave hodao kroz kukuruze kilometrima da bi okačio takva dva komada lima na tamo neki željeznički most.
Jel ti palo na pamet da su to znakovi ostali iz rata?
Nekada se tom željeznicom možda opskrbljivala vojska i logično da je bilo zabranjeno snimanje.
To više ne važi ali ih nisu skinuli jer "neće netko sad hodati kroz kukuruze kilometrima da bi skinuo dva komada lima".
Ali eto, taman i da je taj znak i dalje u funkciji, to ti je primjer da on treba biti postavljen.

Bilo je takvih zaostalih znakova i po HR i to u puno naseljenijim mjestima, evo pa čitaj:
http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=26439
Citiraj:
"Znakovi su ostali iz vremena kada je tamo bila vojska i više ne vrijede. Uskoro ćemo ih ukloniti. Zabrane fotografiranja nema ni na jednoj sveučilišnoj ustanovi"
Dakle, i neki most u HR može biti zabranjen za snimanje isključivo ako je ratno stanje i ako je ministarstvo obrane propisalo da je to objekt od važnosti, a sada, u 2016. godini, nikakvi mostovi ne spadaju u štićene i važne objekte koji se ne smiju snimati.

Zadnje izmijenjeno od: panasonic. 10.08.2016. u 14:14.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2016., 15:16   #42
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Ne, nije ostalo iz rata. Most je doživio generalku 2004. ili 2005. (ne mogu se tačno sjetiti). Znakovi su "svježe" postavljeni.

Krško (nuklearka), Sisak (rafinerija), Slavonski Brod (rafinerija i ogromno skladiške nafte), Modriča (rafinerija), Kruševac (fabrika oružja), Valjevo (fabrika oružja), sve se vidi sa satelita pa opet imaš zabranu fotografisanja kad si u blizini.

Generlano je problem u sprovođenju zakona na terenu (kao i bilo kojeg drugog zakona u našim bananistanima). Koliko si vremena potrošio na dopisivanje ovde mogao si preletiti zakone (CTRL+F) ili pitati nekog pravnika koji je aktivan u toj oblasti da ti da konkretne informacije.
Džaba se mi svi ovde prepiremo šta i kako. Ja ti kažem šta mi je rečeno iz prve ruke (ljudi koji vode računa o sigurnosti fabrika oružja i sličnih stvari), doduše u Srbiji (mada ni u HR ne bi trebalo biti većih razlika, osim ako je zbog EU nešto značajnije mjenjano).

I nije ovo jedina stvar koja nema veze s mozgom. Čitave države nam nemaju veze s mozgom pa nikom ništa.

Tačan zakon i član zakona ne znam. Da te to stvarno toliko interesuje koliko govoriš do sad bi našao bolji izvor informacija od foruma.

Akoneko ima viška vremena neka nađe zakon u kojem su navedene restrikcije za vojne baze i slično, tu bi trebalo onda biti sve navedeno (a ono što u zakonu nije navedeno kao zabranjeno u suštini je dozvoljeno).
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2016., 16:08   #43
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Tačan zakon i član zakona ne znam. Da te to stvarno toliko interesuje koliko govoriš do sad bi našao bolji izvor informacija od foruma.
Ja sam našao sve što me zanima još jučer dok sam raspravljali i sve sam pročitao:
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...02_28_478.html
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._120_1936.html
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...6_73_1452.html

Ukratko, ne brini, mostovi ne spadaju u nikakve objekte koje treba nadzirati i na kojima je zabranjeno snimanje.
Svi objekti koji pod to spadaju imaju stalni nadzor.
Da ne smiješ snimati mostove onda bi 24h na dan tamo morao stajati čuvar koji bi nadzirao da to nitko ne radi i bio bi znak zabrane snimanja jer to spada pod Plan zaštite.
A ti mi sad reci kad si vidio čuvare, policajce ili vojnike na mostu? lol

Citiraj:
II. KRITERIJI ZA ODREÐIVANJE OBJEKATA POSEBNO ZNAČAJNIH ZA OBRANU ZEMLJE

Članak 6.
Vojni objekti su oni objekti koji su posebno funkcionalno značajni za djelovanje oružanih snaga Republike Hrvatske u ratu, neposrednoj ugroženosti neovisnosti i jedinstvenosti Republike Hrvatske ili u izvanrednim okolnostima.
Objektima iz stavka 1. ovoga članka smatraju se: ratna zapovjedna mjesta, raketni položaji, telekomunikacijski objekti i središta, svi radarski i elektronski sustavi, vojni aerodromi, zračne i pomorske luke, centri za ispitivanje novih sredstava, opreme i naoružanja, važnija skladišta, potkopi u moru i kopnu, prostorije u kojima se čuvaju ratni planovi i šifre.

Članak 7.
Drugi objekti su oni objekti koji su posebno značajni za obranu zemlje, za cjeloviti sustav obrambenih priprema i stvaranje materijalnih pričuva potrebnih za vođenje rata, a to su osobito: objekti za laboratorijska ispitivanja i proizvodnju naoružanja i vojne opreme te najvažniji objekti o čijem neprekidnom radu u ratu, neposrednoj ugroženosti neovisnosti i jedinstvenosti Republike Hrvatske ili u izvanrednim okolnostima u najvećoj mjeri ovisi funkcioniranje gospodarstva i društvenih djelatnosti usmjerenih opskrbi oružanih snaga Republike Hrvatske i drugih struktura obrane potrebnim proizvodima i uslugama te osiguravanju osnovnih potreba pučanstva.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2016., 11:09   #44
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Apsurd doveden do savršenstva - treba ti dozvola, a nitko je ne izdaje
http://net.hr/danas/hrvatska/birokra...00-kuna-kazne/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2016., 11:33   #45
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Bude se riješila i dozvola nekada

U svakom slučaju reda uvesti treba.Pa ekipi se u zračnim lukama na radarima pojavljuju dronovi.
Za zatvor,ne kaznu...
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2016., 03:49   #46
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,517
Ne kuzim zasto je ovdje neka velika frka kad sve pise u pravilnicima i uredbama...

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...05_49_974.html
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...7_70_1666.html

Onaj tko zna citati zakone ce znati procitati sto ga zanima... I nije sve tako komplicirano...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2017., 21:21   #47
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Malo dižem temu iz prašine....

Dal netko leti na malo veče udaljenosti pa zna za neki OK videodownload link?
trebao bi nešto što može slat video na udaljenosti 10-20km?

Dobio sam preporuku za Kimpok.

Vidio sam da postoji fpv.blue al se ne zna točno kada će biti drugi batch za kupit.
Naletio još i na rješenja putem SIM kartice...
Al mi treba neš iz prve ruke jer mi se ne kupuju stvari baš napamet.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2018., 14:08   #48
HONDA type R
Premium
Moj komp
 
HONDA type R's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 335
dali je tko imao problema sa dji dronom i njihovim supportom, meni je mavic pro platinum otisao pitaj boga gdje, na 1km ostao bez signala a nije se reconectao iako sam odmah autom krenio prema njemu, mjesto bez wifi interferencija ikakvih, nije se vratio ni odakle je poletio, trazilo ga nas 10, nema ga. dji nudi 30 posto popusta na drugi, dali ce na njega biti obracunata carina ili cak jos nesto? nudili su i extra bateriju pa rekli da ipak ne moze baterija, kao da se sa djecom dogovaram...
HONDA type R je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2018., 16:29   #49
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Dobro si i prosao ak ti nude 30% popusta. Flyaway je nazalost svakodnevica kod dronova i mos se slikat.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2018., 17:43   #50
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,000
ima do 200injak kn nes za kupit da nije bas igracka koju balansiras 8 od 10 minuta fly timea?
neki kinez da je ok, ne treba mi ni kamera extra ni nis, samo bi se poigrao sa dronom malo.
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 16:08   #51
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
DGU


Ovako među nama, mislim da tu nebi trebalo biti problema, pogotovo jer kako low rider kaže da ti nema tko naplatit/napisat kaznu. Pazi samo da ne snimaš mostove i slične objekte, jer je to po defaultu zabranjeno.
DGU nije nadležan za sva snimanja. Konkretno ciljano snimanje (recimo stanje oštećenosti objekta što ja najcesce radim) ne treba dozvolu DGU-a, vec samo rezervaciju zračnog prostora od AMC-a

Citiraj:
Ciljano snimanje iz zraka pojedinih industrijskih, gospodarskih, poljoprivrednih lokacija i građevina za potrebe vlasnika, odnosno korisnika lokacije i građevine može se obaviti sustavima bespilotnih zrakoplova u skladu s propisima o sustavima bespilotnih zrakoplova bez Odobrenja za snimanje iz zraka izdanog od strane Državne geodetske uprave kada se obavlja unutar granica navedene lokacije i građevine u svrhu praćenja stanja izgrađenosti, oštećenosti odnosno zaštite.
EDIT: u pm, mislio sam da sam u novoj temi u svastari
Problem je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na