Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.01.2009., 12:30   #1
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
T-2 počinje s radom u Hrvatskoj

morph je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2009., 12:39   #2
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Iskreno se nadam da ce sto prije doc.
I zbog konkurencije, a i zato jer mi ugovor istice za 6 mjeseci

Onda mislim prec na neki triple play. Kada ne moze metronet, mozda uspije optima. Ako ni ona ne uspije, idem na t-2, ako u Rijeci bude dostupan.
Za neke stvari sam strpljiv, ali vec 2 godine cekam da mi se upload digne iznad 30kbps ( za razumnu cijeu) i zbog toga cu, ako treba preci i na "Slovence"
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.01.2009., 12:47   #3
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Bilo je i vrijeme za ovakvu alternativu, ovo bi olakšalo život na privatnim trackerima

Vidim da još nisu digli .hr web, baš me zanima kad će točno krenuti i gdje (vjerujem da će krenuti odmah u zg, ali vjerojatno samo u nekoliko kvartova za početak). I naravno, cijene, u Sloveniji je optika 10/10 Megabita ps 14 Eura, a u paketu s HDTV i mobilnom telefonijom 30 Eura

Ugovor s Amisom mi je istekao i spreman sam za promjenu pod dobrim uvjetima
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2009., 14:43   #4
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
dodjite u Osijek, na JUG2 (uff 10/10 imat kod kuce aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa)
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2009., 14:58   #5
agm7007
noise freak
Moj komp
 
agm7007's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 323
Nisam baš shvatio jel oni misle postavljat optiku ili? Super stvar, al kod mene bi valjda tak nešto mogao očekivat za 10 godina...
agm7007 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2009., 06:07   #6
Yoman
Premium
Moj komp
 
Yoman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 706
nekako cisto sumljam da ce ta firma sama uspjet inicirati pokretanje postavljanje optike po hrvatskoj cak mi se cini nevjerovatnim da se cijeli zagreb pokrije optikom do kraja 2009 ako i tada
za godinu dana ko živ ko mrtav jos ce se milion ponuda promjenit
ako ce dolazit do pokrivanja optikom onda ce i t-com iskon i svi ostali imati simetricne brzine interneta te nevidim nista spektakularno u ovom novom ISP-u

jedino sto je dobro sto ce ova firma vjerovatno cim dode bit najjeftinija i utjecat ce na smanjenje cijena ostalih firmi
druga stvar koja je ok je to sto ce ljudi koji zive u kvartovima gdje vec postoji optika pjevat od sreće heheh

10Mb/2Mb flat Iptv i 2 su im 250 kn sto je jako dobra cijena samo je pitanje koliko ce to biti kod nas i kako ce to funkcionirati na nasim paricama

jos jedna stvar mi nije jasna sta nije max. uploada na ADSL2+ tehnologiji 1.4Mbita.kaj oni u slo koriste duple parice? Kolko ja znam o tome je da ti jedna parica koristi za download a druga za upload (znaci za down 2 zice i za up 2 zice).
Mozda nemam tocnu informaciju ako ne neka me netko ispravi.
Yoman je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2009., 09:13   #7
Cvorovic
Premium
Moj komp
 
Cvorovic's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 52
U pravu si glede ADSL2+ tehnologije ali, ako si gledao ponudu za sloveniju, onda se tu radi o VDSL tehnologiji koja (kao što samo ime kaže Very High Speed/bit-rate DSL) podržava veće brzine prijenosa podataka a koju kod nas još nitko nije ponudio dok je oni (t-2 u slo) koriste već duže vrijeme.
Međutim, koliko znam, problem je u tome što joj je dostupnost, u odnosu na ADSL, ograničena zbog većeg pada brzine s udaljenošću od centrale.
Cvorovic je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2009., 09:34   #8
Filip7
Premium
Moj komp
 
Filip7's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 108
evo i domenu imaju al nema nista jos na stranici

http://www.t-2.hr/
Filip7 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2009., 10:15   #9
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor Cvorovic Pregled postova
Međutim, koliko znam, problem je u tome što joj je dostupnost, u odnosu na ADSL, ograničena zbog većeg pada brzine s udaljenošću od centrale.
Pa kod nas je slično i s ADSL-om.
Zbog loše infrastukture na mnogik centralama kvaliteta signala dosta pada kako se udaljavaš od centrale.

Ja se veselim novoj konkurencuiji, tržište kod nas već neko vrijeme stagnira i što se tiče cijena i što se tiče kvalitete i dostupnosti usluga...
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2009., 20:29   #10
VoodooRain
Premium
Moj komp
 
VoodooRain's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 705
a svaka cast slovencadi i ako dođu u Požegu odma prelazim na njih, dosta mi je pohlepnih svaba kod nas nabijaju cjene u nebo a kod njih su puno manje pa onda cu bolje dati svoje pare slovencadi nek se siri a i dosta mi je vise nikakve brzine i maloga prometa od t-coma a velikih racuna
VoodooRain je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.01.2009., 22:55   #11
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
fino, sad sam friško potpisao za IskonDuo na 18 mj, taman kad mi istekne ugovor oni bi trebali biti zreli sa svim uslugama, iako iskon uvodi IPTV u 3 mj ove godine mislim da neće biti potrebe za prelazak na T2, jedino radi cijene usluga za koje mislim da će biti u rangu sa Iskonom i Amisom.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2009., 23:05   #12
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Bilo je i vrijeme za ovakvu alternativu, ovo bi olakšalo život na privatnim trackerima

Vidim da još nisu digli .hr web, baš me zanima kad će točno krenuti i gdje (vjerujem da će krenuti odmah u zg, ali vjerojatno samo u nekoliko kvartova za početak). I naravno, cijene, u Sloveniji je optika 10/10 Megabita ps 14 Eura, a u paketu s HDTV i mobilnom telefonijom 30 Eura

Ugovor s Amisom mi je istekao i spreman sam za promjenu pod dobrim uvjetima
prijatelju moje skromno mišljenje je da oni neće ništa bolje napredovati od Amisa i Iskona što se dostupnosti tiče ...i ponude kvaliteta usluga, čim oni koriste HTovu infrastukturu stoje u redu zajedno sa Iskonom i Amisom, i čekaju samilost HT-a da im baci još koji kvart da zarade koju kunu.

a ovo 10/10, HDTV za 14 eura .... možda jednog lijepog dana ...ali poslije T-Coma.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2009., 15:59   #13
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Citiraj:
Nakon nekoliko najava najveći alternativni operater u Sloveniji T-2 ušao je na hrvatsko tržište. Kako doznaje Poslovni dnevnik, T-2 je započeo s izgradnjom vlastite mreže u Hrvatskoj i aktivirao svoj središnji telekomunikacijski čvor.

T-2 je u posljednjoj fazi priprema prije početka komercijalnog rada koji se očekuje u idućih nekoliko mjeseci.

- Izgradili smo i aktivirali središnji telekomunikacijski čvor u Hrvatskoj i u zaključnoj smo fazi pregovora s grupom T-HT o ugovoru koji nam je nužan za uspješan početak komercijalnog rada.

Slovenski T-2 objašnjava da je od prvotnog plana o početku komercijalnog rada u Hrvatskoj do kraja 2008. odustao zbog nužnosti prilagodbe poslovnih planova novoj regulaciji telekomunikacijskog tržišta.

T-2 je dosad u svoju hrvatsku operaciju uložio 1,4 milijuna kuna te registrirao tvrtku sa sjedištem u Zagrebu čija je direktorica Dubravka Oberžan.

Plan je osvajanje 25 posto triple-play tržišta koje uključuje internet, telefoniju i IPTV.

T-2 u Sloveniji nudi internet putem optike zajedno s paketom TV programa za 30 eura mjesečno što je vrlo konkurentna cijena i za hrvatske prilike. S obzirom da uslugu IPTV uslugu u Hrvatskoj trenutačno nudi jedino T-Com T-2 bi vrlo brzo mogao osigurati svoju poziciju na tržištu.

(Poslovni.hr)/(A.Be.)
eto toliko
viper je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2009., 17:42   #14
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Da ne velim sta bi bilo kad bi bilo:

http://www.t-2.net/?ctxID=000565&funcID=1
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2009., 20:47   #15
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
ako bude tako ko i u sloveniji ja odmah prelazim na to lol
viper je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2009., 22:55   #16
KidBoy128
Premium
Moj komp
 
KidBoy128's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 291
ak slovenci dođu u hr s tim brzinama onda će i svi ostali morat imat takve brzine i cijene

al ovo je prejebeno
FTTH - optika do doma
10 Megabit / sek. simetrično14
50 Megabit / sek. simetrično50
100 Megabitov / sek. simetrično100
Pri dostopu do interneta prek FTTH, uporabniku ni potrebno plačevati telefonije nacionalnega operaterja.
KidBoy128 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2009., 23:13   #17
ivo1950
Premium
Moj komp
 
ivo1950's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 172
ako dodu i do mene spreman san prec na njih(pa makar to bili Slovenci)
dosta je onih 2/256 za neke bjesne pare,sad ce Slovenci sve to shebat
ivo1950 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2009., 00:13   #18
CoreDownloader
Skidaj se do kraja ;-)
Moj komp
 
CoreDownloader's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Tunguzija
Postovi: 158
Baš me zanima, jel ćemo prije ući u EU ili dobiti ovakve brzine dostupne u barem 3 grada
__________________
Bez linkova u sigu.
CoreDownloader je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2009., 01:19   #19
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Odmah uzimam 20/20mbit ako se obistini to
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2009., 02:18   #20
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Nesto kao sto i Amis ima iste cijene kao u Sloveniji?
Svaka firma se prilagodava trzistu na koje ulaze.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2009., 08:06   #21
manki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 321
neka oni naplate i 25€ za 10/10mbit, uzimam garant...
manki je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2009., 10:48   #22
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
ja isto uzimam ako ce biti dostupno... ljudi, troskovi povlacenja optike su veliki
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2009., 11:27   #23
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Obzirom na sadašnju rasprostranjenost optike u HR (unatoč mnogim obećanjima raznih ISP-ova), čisto sumnjam da će i oni uspjeti napraviti nešto više na tom polju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2009., 16:34   #24
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Isto tako je Metronet ulazio na velika vrata, pa Optima, pa Amis, i svi po redu su najavljili jako puno za malo novaca. Na kraju je ispalo da su se cijene korigirale kako jedni drugima ne bi bili izravno opasni. Isto tako će se dogoditi sa T-2 i svima ostalima, eventualno nešto povoljnije čisto da budu konkurentni na tržištu. A onog dana kada se oni rašire što se tiče infrastrukture, cijene će pasti, brzine će kod ostalih providera rasti, i na kraju ista priča. Nikad bilo u povijesti i nikad neće biti ovakvih skokova opasnih po konkurenciju (barem ne velikih).
Možda sam u krivu, ali eto to je moje mišljenje nakon pročitanih postova "joj, da je ovako, ja bih odmah,blabla...". Jerbo nekako imam mišljenje da će topic krenuti u tom smjeru gdje se svi čanovi foruma izredaju izjavama : "Ako će biti ovakva cijena, onda ja uzimam". Tko misli da je post neprikladan, slobodno brišite.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2009., 08:08   #25
manki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 321
pa neka i rastu i brzine i cijene, ali pobogu da napokon vishe ne kaskamo za svijetom i da dobijemo tu prokletu optiku....
ako ce jedini imati to u ponudi kada dodju, uzimam 100%, shto zbog skidanja, uploada, shto zbog online gaminga, neka slobodno naplate i 300kn....
svaka chast trenutnim providerima, ali j*** ti takve providere koji ne mogu isporuchivati svugdje brzine koje reklamiraju (znam da dole uvijek pishe: ako ne mozhemo isporuchiti.....)
neka dodju i neka krenu koristiti optiku, pa se mozhda i trgne nash telekom...
manki je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2009., 09:14   #26
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Sve dok bude t-monopola na DTK instalacije, možete se pozdraviti sa normalnim cijenama i velikim cjenovnim razlikama između ISP-ova.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2009., 09:53   #27
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
:P u gradu vidim svaki dan Supra Net montažna kola, fino sredjuju veze laganini, budem danas po povratku iz škole priupitao o čem se radi točno, ali kaj drugo mogu bit snopovi tankih stalkastih niti omotani hiljadama slojeva ^^.
Radi se naveliko

Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2009., 17:13   #28
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
skupa je optika za provuci bar po velikim gradovima tipa zagreb, split, rijeka...
i treba ljude osposobiti za rad u takvim uvijetima jer tu moras biti nijezan, a posto svi vole grubost koju su mogli se iživljavati na ovim klasicnim telefonskim paricama bit ce velikih problema

nego mislim da mi je tesko zamisliti da ce bilo koji provider ici provlaciti optiku i po manjim ulicama mislim da budu djelovali ko bnet koji djeluju samo po zgradama i to je sve

jel ima tko kakvu informaciju kolko dojde optika po dužnom metrom neznam sad koje dimenzije/promjera ide jer nisam informiran za LAN/internet ???
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2009., 07:06   #29
Rebellion
Killer of your Dreams
Moj komp
 
Rebellion's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Final Digit of the Rainbow
Postovi: 107
Thumbs up

Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Nesto kao sto i Amis ima iste cijene kao u Sloveniji?
Svaka firma se prilagodava trzistu na koje ulaze.
Gledano sad trenutno za 2u1:
Amis Slovenija 1mbps: 21.90€ (~155kn)
Amis Hrvatska 1mbps: 152.50kn

Amis Slovenija 10mbps: 27.90€ (~200kn)
Amis Hrvatska 8mbps: 300.00kn

Meni se vise cini da Amis tezi kvantitetu korisnike, pretezno nezahtjevnih, a manje prema srednjem i visem rangu rezidencijalnih korisnika.

Drugim rjecima, ocito Slovenci u Amisu gledaju na Hrvate kao zaostale Balkance koji su sretni da imaju telefon (koji tu i tamo ne radi xD) i internet dovoljan za svoje Pentiume I/II/III xD.

Salu na stranu, gledano koliko je Amis povecao broj korisnika, a koliko poboljsao opseg i kvalitetu ponude u Hrvatskoj, ocito je kako nemaju namjeru raditi na poboljsanju ponude nego samo iskoristavati status quo koji im trenutno stalno donosi korisnike bez veceg ulozenog truda.
Iz prve ruke znam da Amis sve novo ponudi prvo u Sloveniji, dok u Hrvatsku to prenesu tek ukoliko to smatraju, ajmo rec ne neophodnim, ali bitnim za daljnje privlacenje korisnika.

Gledano sad na razlike u politici ponude usluga/cijena Amisa i T2 u Sloveniji, makar T2 povisio svoje cijene za hrvatsko trziste, i dalje ostaje za korisnika kardinalna razlika u omjeru placenog/dobivenog.

Veliko je pitanje kada T2 misli kreniti sa prihvacanjem korisnika, jer vec im mjesecima stoji stranica www.t-2.hr samo sa logom.
Ekonomska kriza je nazivno prestala jenjavati, pa bi vec bi neki razumni krajnji rok za ulazak na nase trziste, zar ne?
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Rebellion. 06.04.2009. u 07:20.
Rebellion je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2009., 09:59   #30
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Dobili su od agencije telefonske numeracije za cini mi se cijelu hrvatsku, a i pointcodove tako da izgleda nesto rade. Koliko vidim, nisu jos prosli tehnicki pregled.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na