Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.11.2017., 19:15   #8821
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor vjekson Pregled postova
Da jaki pogled s visoka,lijepse mi rade zensor 1 od 1400 kn,nego bronze 2 od 3000. Ili silver 2 od 6500. Ima i zensor 1 svojih mana-dosta je otvoren ,svjetaoi treba tamnije pojacalo i obavezno bakar kabel. Osim toga suoer mali zvucnik...
cek, sad odjednom postoji i tamnije pojacalo? Ja mislio da sva pojacala zvuce jednako?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2017., 20:36   #8822
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor vjekson Pregled postova
Izrada silvera 2 koje sam imao,je mrak. Naruciti lak varijanta. Prirodni vinil,mi i nije nesto. Tu se nema sta reci,masivan i lijep zvucnik. Ali po meni je to jedino sto sam dobro vidio i cuo od njih. Nazalost...kazem bili kod mene,bio kod decka koji ih ima,jer su me jako zanimali. Ali kada sam stavio ovaj mali smiješni ice pokraj njega,i kada je silver 2 zvucao kao da je u drugoj prostoriji naspram ice,meni je bilo dosta...i ne samo meni. Slusali smo nas četvorica...znaci u 30 tak kvadrata se cuo samo bas,koji je tutnjio kao nespasen,glasa nema,visoki mekani (sto me iznenadilo za metalni visokotonac),zvucnici su bili jedno 20 30 cm od zadnjeg zida,na stalcima od 60 tak cm. Cambridge audio pojacalo od 80tak w.,sa ugradjenim dacom. (8500kn) hull ili nordost silver kablovi,nisam siguran.
Mislim da ni metar od zida,ne bi bio dovoljan da se reducira bas. Mislim fino rade zvucnici,ali kao upgrade na ice,nikako...jedino obratno
Zašto je bitna činjenica koliko je to koštalo?


Citiraj:
Autor vjekson Pregled postova
Da jaki pogled s visoka,lijepse mi rade zensor 1 od 1400 kn,nego bronze 2 od 3000. Ili silver 2 od 6500. Ima i zensor 1 svojih mana-dosta je otvoren ,svjetaoi treba tamnije pojacalo i obavezno bakar kabel. Osim toga suoer mali zvucnik...
Možda zato što nisi imao čime upogoniti silvere da bi vidio njihovo pravo lice. Ne hvalim ih jer ih nisam slušao ali dosta ljudi ostane razučarano skupljim zvučnicima u njihovu sistemu jer takvi u pravilu traže da ih goni skuplje pojačalo.
Ovo od koje slitine treba biti kabel mi je totalno nepotreban komentar.
Vjerujem da nikad neću stići do razine kad ću raspoznavati razlike u kablovima. Mogu definirati razlike između kompresije, bass refleks, transmisije i back loaded horne (imam ih sve) i preporučiti nekome obzirom na prostoriju, tip glazbe, glasnoće na kojima se najčešće sluša, ali razlike u žici nisam previše čuo da bih išao savjetovati nekome koje da uzme.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2017., 22:21   #8823
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 558
Kod anomalija u basu ja bi redom okrivio smještaj zvučnika, sobu, pojačalo pa tek na kraju same zvučnike.
Mali AE su kompresije i kod njih se teško mogu dogoditi ekscesi u basu, dok s druge strane ako je bilo tutnjave u basu kod MA to je prije posljedica svih ovih faktora nego da taj zvučnik ne bi imao definiran bas sa svojim alu membranama.
Da ste pogodili, sigurno bi i bas bio prilično bolji od ovog drugog-jednostavno jer je MA veći zvučnik s većom membranom.
A sumnjam da mu je i to pojačalo doraslo, očito nije ovaj najjači CA u pitanju koji bi to trebao moći.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 00:04   #8824
vjekson
Premium
Moj komp
 
vjekson's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: osijek
Postovi: 336
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Zašto je bitna činjenica koliko je to koštalo?




Možda zato što nisi imao čime upogoniti silvere da bi vidio njihovo pravo lice. Ne hvalim ih jer ih nisam slušao ali dosta ljudi ostane razučarano skupljim zvučnicima u njihovu sistemu jer takvi u pravilu traže da ih goni skuplje pojačalo.
Ovo od koje slitine treba biti kabel mi je totalno nepotreban komentar.
Vjerujem da nikad neću stići do razine kad ću raspoznavati razlike u kablovima. Mogu definirati razlike između kompresije, bass refleks, transmisije i back loaded horne (imam ih sve) i preporučiti nekome obzirom na prostoriju, tip glazbe, glasnoće na kojima se najčešće sluša, ali razlike u žici nisam previše čuo da bih išao savjetovati nekome koje da uzme.
koliko je kostalo sam naveo iz razloga sto ima i CA od 3000 kn,pa bi ovaj od 8500 trebao raditi bolje,mada to i ne mora biti slucaj.
A za kablove necu prestati pricati,jer kada je razlika tako cujna,da i totalno neuki cuju razliku. Onda je kabel definitivno jedna vazna karika u nizu. rekoh izmedju bakra i bakra je razlika jako suptilna,ali bakar srebro ogromna.
Recimo zensor 1 na srebru vristi,visoki sjeku usi,a sa bakrom se totalno smiri,i postane slusljiv...
Znaci od svih pojacala,samo mi je Marantz pm66 se radio toplije od drugih ampova,svi drugi su mi bili jako slicni(nemoguci za odrediti koji svira u blind testu)
vjekson je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 02:31   #8825
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
Pozdrav ljudovi.
Vidim da ima jako puno oprečnih mišljenja i stavova, ali sve jedno ću vas zamoliti za mišljenje/savjet.

U planu je kupovina stereo sustava upotpunjena sa wooferom, dakle 2.1, sve bi bilo u sobi pravilnog obilka 4,5m×3,7m.
Nemam određen neki buđet, ali ajmo za svaki slučaj staviti neki max. od 15000kn.

Namjena je prvenstveno gledanje filmova i onda slušanje mjuze.
Nije mi bitno jeli novo ili rabljeno, samo da je dostupno i provjereno.
Ako ima još kakvih parametara koje nisam naveo recite pa ću dopuniti.
Tenks.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 10:11   #8826
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 757
Sudeci po zadnjih 100tinjak postova, rekao bih covjek da ti 15.000,00 kn nije dosta ni za kablove za zvucnike...
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 11:45   #8827
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Ako ti je za filmove onda obavezno i centar planiraj ako imaš prostora.
Denon, Onkyo, Marantz, Yamaha, Harman AVR-i, neću reći da je sve isto ali sve je tu negdje u tom cjenovnom razredu do par tkn.
Ako si iz Zg, tu barem ima dovoljno što novih za poslušat što polovnih iz oglasa.

Imao sam nekoliko modela bowersa, to ti ide ko ludo pa eto ako razmišljaš da ćeš možda kasnije mijenjati, za njih dobiješ odmah neke ponude

Na kablove nemoj trošiti vrijeme, nije vrijedno.
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 11:47   #8828
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 558
@ Vjeko: Ne znam kojih si ti zadnjih 100 postova čitao. Prije nekog vremena smo definirali da bi osnovni sustav iz dućana bio oko nekih 5000 kuna.
Za 15 tisuća se može svašta, osim spriječiti glupe i zlonamjerne upadice.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 12:05   #8829
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 757
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Za 15 tisuća se može svašta, osim spriječiti glupe i zlonamjerne upadice.
To si dobro napisao!
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 13:18   #8830
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma tu su totalno pomiješane kruške i jabuke... nije mi se dalo pisat ovo što su kolege napisale, nemreš kompresiju miješati sa br ili bilo kojim drugim ustrojem u istoj sobi na istoj poziciji, daleko od toga da ja ne štujem lik i djelo iza ae branda, ali tako mali driver u kompresiji je za ozbiljnije slušanje jedino moguć sa uparenim wooferom što se i prodaje kao komplet u krajnjoj liniji.

isto tako zbog prihvatljive impedancijske krivulje i osjetljivosti baš silveri se spominju kao dobar par cjevašima, pa eto ajde ti spoji cjevaša od 10ak watta na malu kompresijsku kutiju od (nagađam) 85db i be amazed kako će to zvučati, možeš i kabele mijenjati koliko hoćeš kao extra points

kad si već kod dalija toliko zapeo, njihov (po meni vrlo korektan) concept sub koji je ustroj male kutije, velikog drivera i kompresije je super ALI samo u određenom range-u glasnoće, na maloj glasnoći misliš da je ugašen, a tu već dolazimo u druge neke sfere.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 14:23   #8831
vjekson
Premium
Moj komp
 
vjekson's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: osijek
Postovi: 336
AE su gladni snage,i to jako. Ali to ne mjenja cinjenicu da su na daleko preslabom ampu,radili bolje od silvera 2,kojemu bi taj amp trebao biti vise nego dovoljan...
Ista priča je davno bila sa AE Adutom,malene transmisijske kutije,koje su stajale na velikim kutijama na sajmovima,i svi su mislili da sviraju velike kutije. Tek kada su ljudima pokazali da zapravo sviraju gornje male kutije,ljudi su ostali u soku ...Adut ima mali problem sa krivo podesenom skretnicom,ima previse naglaseno podrucje od oko 2500 khz. Ali to Dejan danas rjesava bez problema. Evo legi radi poseban Adut,sa novom skretnicom i kutijom bez koze. Biti ce to prvi takav primjerak. Kaze da bi zvuk trebao biti bolji od ice,ali za rock i metal glazbu...budemo vidjeli,odnosno culi...
vjekson je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 22:22   #8832
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
Citiraj:
Autor Vjeko Pregled postova
Sudeci po zadnjih 100tinjak postova, rekao bih covjek da ti 15.000,00 kn nije dosta ni za kablove za zvucnike...


Citiraj:
Autor Kal-EL Pregled postova
Ako ti je za filmove onda obavezno i centar planiraj ako imaš prostora.
Zašto obavezno? Pa cilj mi je imati stereo sustav i ubaciti woofer za bass. Što će mi centralni ako ne planiram slagati 5.1?
Samo pitam, jer nekako razmišljam da mi nema smisla centralni ako imam lijevi i desni kanal bez dodatna dva iza leđa.

Citiraj:
Autor Kal-EL Pregled postova
Denon, Onkyo, Marantz, Yamaha, Harman AVR-i, neću reći da je sve isto ali sve je tu negdje u tom cjenovnom razredu do par tkn.
Ako si iz Zg, tu barem ima dovoljno što novih za poslušat što polovnih iz oglasa.

Imao sam nekoliko modela bowersa, to ti ide ko ludo pa eto ako razmišljaš da ćeš možda kasnije mijenjati, za njih dobiješ odmah neke ponude

Na kablove nemoj trošiti vrijeme, nije vrijedno.
Evo, fakat nisam u proizvođačima pa sam ovo pronašao pa molim komentar na tu kombinaciju.
DALI ZENSOR 7
DALI SUB E-12F



To je što se zvučnika tiče, a što se pojačala/receivera tiče, tu stvarno nemam pojima kaj bi.
Bio sam u Nove Boje i pokazao mi čovijek tamo neki receiver od Yamahe za cca 5000kn koji ima WiFi i BT i svakojake điđemiđe koje, siguran sam, nikada neću koristiti, ali eto, ne znam pa pitam.

P.S. na kablove stvarno ne patim i da pače, ne ćelim lupati lovu negdje gdje ne treba

E to je ono što sam u mogućnosti kod njih i poslušati (imao sam prilike poslušati OPTICON 6, uparen sa DALI SUB K-14 f u onoj njihovoj sobi za kučno kino i naravno neko pojačalo koje nisam upamtio osim da je od Yamahe i to u toj prostoriji, koja je otprilike duplo duža od moje i plafon je na nekih 3,5m visine, zvuči super. Rekao mi je gospon tamo da se slobodno najavim kada hoću, par dana ranije da mi slože par zvučnika i da to onda poslušam tamo i usporedim kaj mi paše.

Spominjem njih jer mogu dobiti neki mali popust tamo pa bi se dalo složiti nekaj i za manje od 15k kn.

Ali daleko od toga da ako ima nekaj povoljnije, bolje, pametnije da to neću ni pogledati, dapače. Samo dajte, ako znate, kontretne primjere jer ne znam kaj da tražim i gledam!

Evo ovo sam po oglasnicima vidio kaj mi se čini zanimljivo ali su dosta stari zvučnici
http://www.njuskalo.hr/zvucnici/jmla...-oglas-1393092
Kaže, stanje ko novo, a 8g stari.
http://www.njuskalo.hr/zvucnici/foca...oglas-23803733
http://www.njuskalo.hr/zvucnici/q-ac...oglas-23723793
http://www.njuskalo.hr/zvucnici/magn...-oglas-6492150

Ajde molim lijepo, ako imate volje da mi sugerirate i pomognete.
Hvala na dosadašnjim savjetima oko kablova
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 14:45   #8833
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor vjekson Pregled postova
AE su gladni snage,i to jako. Ali to ne mjenja cinjenicu da su na daleko preslabom ampu,radili bolje od silvera 2,kojemu bi taj amp trebao biti vise nego dovoljan...
Ista priča je davno bila sa AE Adutom,malene transmisijske kutije,koje su stajale na velikim kutijama na sajmovima,i svi su mislili da sviraju velike kutije. Tek kada su ljudima pokazali da zapravo sviraju gornje male kutije,ljudi su ostali u soku ...Adut ima mali problem sa krivo podesenom skretnicom,ima previse naglaseno podrucje od oko 2500 khz. Ali to Dejan danas rjesava bez problema. Evo legi radi poseban Adut,sa novom skretnicom i kutijom bez koze. Biti ce to prvi takav primjerak. Kaze da bi zvuk trebao biti bolji od ice,ali za rock i metal glazbu...budemo vidjeli,odnosno culi...
hijoj... ne da mi se uopće ni pisat, ali ajde.

nisu ae gladni snage nego je kompresija in general gladna snage... ca i ma silver ne bi upario čak ni kao test da zadovoljim svoju znatiželju.

ako možeš prepoznat malo naglašeno područje u 2.5khz svaka ti čast jer ne znam tko osim mikrofona i reprodukcije nekog od spektra boja referentnog šuma može to isto

bacaš malo previše informacija koje baš i ne razumiješ... i tu ne mislim da sam ja neka referenca oko toga, ali brate mili zna se kad treba stat na loptu.

edit: 2die4 - q acoustic... dobit ćeš sigurno više zvuka od focala, a možda ti i woofer neće biti potreban u takvoj prostoriji.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 15:50   #8834
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
hijoj... ne da mi se uopće ni pisat, ali ajde.

nisu ae gladni snage nego je kompresija in general gladna snage... ca i ma silver ne bi upario čak ni kao test da zadovoljim svoju znatiželju.

ako možeš prepoznat malo naglašeno područje u 2.5khz svaka ti čast jer ne znam tko osim mikrofona i reprodukcije nekog od spektra boja referentnog šuma može to isto

bacaš malo previše informacija koje baš i ne razumiješ... i tu ne mislim da sam ja neka referenca oko toga, ali brate mili zna se kad treba stat na loptu.

edit: 2die4 - q acoustic... dobit ćeš sigurno više zvuka od focala, a možda ti i woofer neće biti potreban u takvoj prostoriji.

Prije bih rekao da kompresije same po sebi nisu "glasne" i još su "osakaćene" u donjem dijelu spektra ispod 150 Hz pa samim time i zvuče kao da su gladne snage a i kad ju dobiju jako brzo pokažu koliko ih brzo dotjeraš do maksimuma, ali zato imaju svoje druge prednosti.

Što se tiče odziva na 2,5 kHz ovisi o tome kako je izvedena skretnica, u svakom slučaju ukoliko je "grba" od 3dB u odzivu strma i usamljena itekako se može čuti jer je 86 dB duplo glasnije od 83 dB a 2500 Hz je još uvijek u rasponu vocala i vjeruj da se na jednom projektu što sam radio pred nekoliko godina sa 8" fullrangereom grba između 2 i 2,5 kHz "visine" 3 dB odvratno kreštavo čula dok nisam stavio notch filter. Kod dvosistemca se to riješi na daleko elegantniji način.

Zadnje izmijenjeno od: Juan. 12.11.2017. u 15:55.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 19:25   #8835
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma to sam mislio, treba ih tjerati više muški nego br sisteme, prednosti su neupitne (barem meni).

nisam ja mislio da se ne može prepoznati neka grba u freq spektru, ali da ćeš sad doć pred spiker i reč - e tu je sjebano nešto između 2600 i 2700hz je praktički nemoguće bez mjernog aparatusa.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 00:57   #8836
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,489
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ma to sam mislio, treba ih tjerati više muški nego br sisteme, prednosti su neupitne (barem meni).

nisam ja mislio da se ne može prepoznati neka grba u freq spektru, ali da ćeš sad doć pred spiker i reč - e tu je sjebano nešto između 2600 i 2700hz je praktički nemoguće bez mjernog aparatusa.
Onda je očito i nebitno ako je razlika nečujna... Ode sve u krivom smjeru umjesto da uživate u mjuzi. Eto ja u ovim noćnim satima pored sistema u dnevnoj sjedim pred kompom na jutjubu i slušam na Logitechima Z10 i zamislite, uživam.
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 09:44   #8837
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
između bakra (15 kn/m) i tog isktog bakra ali posrebrenog (30 kn/m) normalno razmisljanje bi bilo da to kazes/napises, ali bi trebao znati da je to slučaj samo u tvom sistemu, a ne na sva zvona ponavljat kao papagaj da je to nebo i zemlja razlika i 10x bolja, jer svatko tko se imalo bavi hifijem, bi trebao znati da ta i takva „ogromna razklika“ između ta dva kabla je primjetna u 0,001% sistema i zapravo je iznimka koja potvrđuje pravilo.


Kao sto su ti vec napisali, uspoređujes različite ustroje konkretno zvučnika, a ne znas osnove osnova i donosis vrlo smione zaključke na osonovu svog skromnog znanja.

Iskreno, nakon tvog prvog posta sam naslutio da ce bit svega nadrobljeno od tebe, a tvoj prvi post se referirao na relativnu glasnocu, otpor zvučnika, osjetljivost i polozaj pota na pojedinom pojačalu koji za rezultat ima kvalitetu i vjernost zvuka.




Uglavnom, shvatili smo, sva pojačala su ista, (eventualno Marantz pm66 je malo topliji), razlika između bakra i posrebrenog bakra je nebo i zemlja ili 10x bolje, i AE Ice su najbolji zvučnici u povijesti hifija.

Zahvaljujemo na ovim novim informacijama, ali eto, u budućnosti stvarno ne treba vise.
Hvala na razumijevanju i LP

-->
Citiraj:
Autor vjekson Pregled postova
koliko je kostalo sam naveo iz razloga sto ima i CA od 3000 kn,pa bi ovaj od 8500 trebao raditi bolje,mada to i ne mora biti slucaj.
A za kablove necu prestati pricati,jer kada je razlika tako cujna,da i totalno neuki cuju razliku. Onda je kabel definitivno jedna vazna karika u nizu. rekoh izmedju bakra i bakra je razlika jako suptilna,ali bakar srebro ogromna.
Recimo zensor 1 na srebru vristi,visoki sjeku usi,a sa bakrom se totalno smiri,i postane slusljiv...
Znaci od svih pojacala,samo mi je Marantz pm66 se radio toplije od drugih ampova,svi drugi su mi bili jako slicni(nemoguci za odrediti koji svira u blind testu)

Stari moj, ti ili ozbiljno smanji ili mjenjaj dilera.

Cijelo vrijeme pričaš o srebro kablu, a mislis na posrebreni bakar i tu drobis o nekoj razlici nebo/zemlja. Čak da je u tvom sistemu tako ogromna razlika između bakra (15 kn/m) i tog isktog bakra ali posrebrenog (30 kn/m) normalno razmisljanje bi bilo da to kazes/napises, ali bi trebao znati da je to slučaj samo u tvom sistemu, a ne na sva zvona ponavljat kao papagaj da je to nebo i zemlja razlika i 10x bolja, jer svatko tko se imalo bavi hifijem, bi trebao znati da ta i takva „ogromna razklika“ između ta dva kabla je primjetna u 0,001% sistema i zapravo je iznimka koja potvrđuje pravilo.


Kao sto su ti vec napisali, uspoređujes različite ustroje konkretno zvučnika, a ne znas osnove osnova i donosis vrlo smione zaključke na osonovu svog skromnog znanja.

Iskreno, nakon tvog prvog posta sam naslutio da ce bit svega nadrobljeno od tebe, a tvoj prvi post se referirao na relativnu glasnocu, otpor zvučnika, osjetljivost i polozaj pota na pojedinom pojačalu koji za rezultat ima kvalitetu i vjernost zvuka.




Uglavnom, shvatili smo, sva pojačala su ista, (eventualno Marantz pm66 je malo topliji), razlika između bakra i posrebrenog bakra je nebo i zemlja ili 10x bolje, i AE Ice su najbolji zvučnici u povijesti hifija.

Zahvaljujemo na ovim novim informacijama, ali eto, u budućnosti stvarno ne treba vise.
Hvala na razumijevanju i LP

__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 11:34   #8838
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor vjekson Pregled postova
J

I sve mi je vise jasnije zasto me odredjeni ljudi napadaju. Ocigledno se promoviraju skupi strani zvucnici,koji su nekome u cilju da se sto vise prodaju...
Znaci ja sam 100% realan,zelim svima najbolje,za sto manje para.
I kada kazem da zvucnik od 2000 kn,radi bolje od 3 4 x skupljih zvucnika ,onda to i mislim. Samo to nekome ocigledno ne odgovara.
A možda i ti prodaješ AE ili imaš nekog interesa? Sve dok smo na netu i koliko-toliko anonomni, glupo je bilo što pretpostavljati
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 14:07   #8839
vjekson
Premium
Moj komp
 
vjekson's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: osijek
Postovi: 336
Da. Imam proizvodnju A E u podrumu u Osijeku...Da su AE najbolji nikada nisam napisao,sam da su najbolje sto sam ja cuo do cijene od 10 000kn. Nikada nisam rekao da je 10x veca razlika izmedju kablova,samo da je cujna i da meni bolje odgovara posrebreni inakustik kabel od 75 kn m,nego bakar od 150kn m.
A ja se dam okladiti da ovdje ima prodavača koji zastupaju strane brandove,i nikako im nije u interesu da se prodaju jeftiniji zvucnici,koji zvuce jednako ili bolje...
I ja sam napisao da je moj AE ice gladan snage,a ne AE generalno...
Od lege Peyote su radile bez problema na 50w pojacalu,zbog vece osjetljivosti zvucnika,a zvucnik je 15kg komad naspram 3 kg od ice(i naravno da znam da nema veze sa velicinom,negonsa ustrojem same kutijei osjetljivoscu driver a)Inace sam par godina sa legom radio kutije za subwofere za automobile i znam neke stvari o kutijama i ustrojima istih) . A ICE na istom ampu nije ni blizu dao sve od sebe.
Ice je i startu jeftin,ali zahtjeva malo jacu amplifikaciju(oko 100w sinusa u 8 ohm.) Omaza Ice a ne pada ispod deklariranih 8 ohm(mjerio je kod mene kolega elektronicar),sto je rjetko,jer vecina zvucnika ima padove do cak 2 3 ohm i dodatno opterecuje amp.
Amp na manje ohm generalno daje vise snage,ali mora biti kvalitetan amp,jer se vise opterecuje i vise grije na manjoj omazi .
Hall sto sam imao je radio 50w u 8 ohm i 100w u 4 ohm. A recimo rotel ima jednaku snagu na 8 i 4 ohm. Obicno kazu da je kvalitetan amp ako poduplava snagu na 4 ohm naspram 8 ohm, bez dodatnih izoblicenja. Ali je to vjerojatno do ustroja pojacala u koji se apsolutno ne kuzim...
I prestanite spominjati da sam rekao da posrebreni kabel radi 10 x bolje,jer nisam. Osjecam se kao Mel Gibson u Paybacku ,trazi 70 000,a stalno mu daju 130 000...
Ako ne znate citati,nemojte bolje nista pisati,jer postajete vrlo neozbiljni...
Ja sam iznjeo moje mišljenje, i odmah drvlje i kamenje jer sam stavio jeftini zvucnik ispred visestruko skupljeg. A garantiram da nitko od vas koji pljujete nije usporedio AE Ice sa nekim od ovih sto ih hvalite. Tek kada u slusaoni budete kao ja imali 10 pari zvucnika,i 5 ljudi proglasi AE boljim i kompletnijim,mozemo nastaviti ovaj besmisleni razgovor.
Moje tehnicko znanje je dovoljno da mogu slusati glazbu(ne moram ga uopće imati,jel),i dati svoje misljenje. Ili je misljenje rezervirano samo za inzinjere i prodavace magle . Ajd bok...

https://www.youtube.com/watch?v=TTUxWYPf-gs
evo sam probao sa mobom snimiti razliku izmedju kablova. nije ni blizu kao u zivo,ali mislim da se i cuje i preko mobitela

Zadnje izmijenjeno od: vjekson. 13.11.2017. u 16:36.
vjekson je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 14:34   #8840
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor vjekson Pregled postova
Ako ne znate citati,nemojte bolje nista pisati,jer postajete vrlo neozbiljni...
Ja sam iznjeo moje mišljenje, i odmah drvlje i kamenje jer sam stavio jeftini zvucnik ispred visestruko skupljeg.
Neozbiljno je što ti ne shvaćaš da ti je tehničko znanje nedovoljno kako bi se razbacivao navodima raznih tehničkih karakteristika zvučnika i pojačala, kamoli kablova, tj. INTERKONEKTA, kako se to pravo hifijaški kaže (valjda).

I kao uvijek kod hife, ak tebi zvuči dobro, to je super. Možeš dat preporuku, al brate nemoj se uvlačiti u tehnički žargon jer će te netko popapati za doručak, naravno, ako će htjeti trošiti vrijeme na vrlo izglednu borbu s vjetrenjačama.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 15:15   #8841
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 558
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova




Zašto obavezno? Pa cilj mi je imati stereo sustav i ubaciti woofer za bass. Što će mi centralni ako ne planiram slagati 5.1?
Samo pitam, jer nekako razmišljam da mi nema smisla centralni ako imam lijevi i desni kanal bez dodatna dva iza leđa.



Evo, fakat nisam u proizvođačima pa sam ovo pronašao pa molim komentar na tu kombinaciju.
DALI ZENSOR 7
DALI SUB E-12F



To je što se zvučnika tiče, a što se pojačala/receivera tiče, tu stvarno nemam pojima kaj bi.
Bio sam u Nove Boje i pokazao mi čovijek tamo neki receiver od Yamahe za cca 5000kn koji ima WiFi i BT i svakojake điđemiđe koje, siguran sam, nikada neću koristiti, ali eto, ne znam pa pitam.

P.S. na kablove stvarno ne patim i da pače, ne ćelim lupati lovu negdje gdje ne treba

E to je ono što sam u mogućnosti kod njih i poslušati (imao sam prilike poslušati OPTICON 6, uparen sa DALI SUB K-14 f u onoj njihovoj sobi za kučno kino i naravno neko pojačalo koje nisam upamtio osim da je od Yamahe i to u toj prostoriji, koja je otprilike duplo duža od moje i plafon je na nekih 3,5m visine, zvuči super. Rekao mi je gospon tamo da se slobodno najavim kada hoću, par dana ranije da mi slože par zvučnika i da to onda poslušam tamo i usporedim kaj mi paše.

Spominjem njih jer mogu dobiti neki mali popust tamo pa bi se dalo složiti nekaj i za manje od 15k kn.

Ali daleko od toga da ako ima nekaj povoljnije, bolje, pametnije da to neću ni pogledati, dapače. Samo dajte, ako znate, kontretne primjere jer ne znam kaj da tražim i gledam!

Evo ovo sam po oglasnicima vidio kaj mi se čini zanimljivo ali su dosta stari zvučnici
http://www.njuskalo.hr/zvucnici/jmla...-oglas-1393092
Kaže, stanje ko novo, a 8g stari.
http://www.njuskalo.hr/zvucnici/foca...oglas-23803733
http://www.njuskalo.hr/zvucnici/q-ac...oglas-23723793
http://www.njuskalo.hr/zvucnici/magn...-oglas-6492150

Ajde molim lijepo, ako imate volje da mi sugerirate i pomognete.
Hvala na dosadašnjim savjetima oko kablova

Centralni zvučnik je vrlo važan u kućnom kinu zato jer reproducira dijalog (govor) u filmovima.
Kako se razgovor protagonista događa u 99 % filmova, a efekti (stražnji) ovisno o filmskom žanru odnosno izričaju redatelja, tako je taj centar po važnosti odmah iza prednjih (front) zvučnika.
Druga je stvar praktične naravi, odnosno koliko ćeš često koristiti taj novi sistem za slušanje glazbe, a koliko za filmove ili televiziju.

Ako glazbu slušaš samo usput, a želiš svoj novac uložiti u maksimalni doživljaj pri gledanju filmova, onda bi vjerojatno trebao kupiti namjenski 5.1 ili više sustav.
Ali ako ćeš većinom slušati glazbu a filmove gledati s vremena na vrijeme, onda ti niti jedan osim prednjeg para zvučnika nije potreban, a maksimalna sredstva ćeš uložiti u njih, kvalitetno stereo pojačalo i izvor zvuka - ovisi imaš li kolekciju CDova, LPova ili nekompresiranih/kvaliteno kodiranih datoteka s glazbom.

U tom smislu se ne trebaš zamarati sa posebnim subom čak i ako slušaš bass-ovitu glazbu.
Kvalitetan sub će te koštat trećinu tvog budžeta, a sa tim novcima pretočenim u bolje stereo zvučnike, pojačalo ili izvor, dobit ćeš više nego da kupuješ slabije zvučnike i sub.
Osim toga, sub nije baš trivijalno niti podesiti, odnosno možeš ga lako dobit da buba, al to nije to.

Ako ćeš ići na stereo, moj ti je prijedlog da odrediš točno kolko novaca imaš, pa ćemo ti dati konkretne savjete u omjeru otprilike:
40-50% na zvučnike
25-30% pojačalo
ostalo izvor zvuka - ako nemaš kolekciju nosača zvuka onda DAC i namjensko računalo sa glazbenim OSom - može biti neki stari laptop ili Raspeberry PI

Ovi prvi JM Lab koje si linkao su precijenjeni, to je bila osnovna serija Focala koji se tada zvao JM (Jacques Mahul) Labs.
Inače vjerojatno solidni zvučnici, možda malo preveliki za tvoju sobu.
Druge dvije opcije su bolje, a Magnata ja baš ne bih gledao.

U tom rangu koji si linkao imaš dva modela Audio Physic Yara zvučnika, to je vrhunska njemačka firma čiji početni modeli - a to su te Yare - kvalitetom spadaju gdje većina poznatijih brandova završava svoje linije, ili barem u njihov gornji srednji razred.
Mislim da bi i manji za tvoju sobu bio čisto dobar, a vjerujem da bi bio dobar i kakav veći bookshelf.

EDIT: da, i taj Dali Zensor nije uopće loš zvučnik, ako želiš novo kupit. Ima i jeftiniji Spector model, isto samostojeći, mislim da i taj trebao biti prilično dobar.

Zadnje izmijenjeno od: jean luc. 13.11.2017. u 15:25.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 15:22   #8842
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Ima li neko preporuku što najsličnije zvuči nekadašnjoj (kraj 80-ih, početak 90-ih) Infinity Reference seriji?
Čovjek iz Boje Zvuka preporučuje Dali Opticon seriju, ali pošto je i prodaje, rado bi čuo još poneko mišljenje
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 15:58   #8843
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor vjekson Pregled postova
Da. Imam proizvodnju A E u podrumu u Osijeku...Da su AE najbolji nikada nisam napisao,sam da su najbolje sto sam ja cuo do cijene od 10 000kn. Nikada nisam rekao da je 10x veca razlika izmedju kablova,samo da je cujna i da meni bolje odgovara posrebreni inakustik kabel od 75 kn m,nego bakar od 150kn m.
A ja se dam okladiti da ovdje ima prodavača koji zastupaju strane brandove,i nikako im nije u interesu da se prodaju jeftiniji zvucnici,koji zvuce jednako ili bolje...
I ja sam napisao da je moj AE ice gladan snage,a ne AE generalno...
Od lege Peyote su radile bez problema na 50w pojacalu,zbog vece osjetljivosti zvucnika,a zvucnik je 15kg komad naspram 3 kg od ice(i naravno da znam da nema veze sa velicinom,negonsa ustrojem same kutijei osjetljivoscu driver a)Inace sam par godina sa legom radio kutije za subwofere za automobile i znam neke stvari o kutijama i ustrojima istih) . A ICE na istom ampu nije ni blizu dao sve od sebe.
Ice je i startu jeftin,ali zahtjeva malo jacu amplifikaciju(oko 100w sinusa u 8 ohm.) Omaza Ice a ne pada ispod deklariranih 8 ohm(mjerio je kod mene kolega elektronicar),sto je rjetko,jer vecina zvucnika ima padove do cak 2 3 ohm i dodatno opterecuje amp.
Amp na manje ohm generalno daje vise snage,ali mora biti kvalitetan amp,jer se vise opterecuje i vise grije na manjoj omazi .
Hall sto sam imao je radio 50w u 8 ohm i 100w u 4 ohm. A recimo rotel ima jednaku snagu na 8 i 4 ohm. Obicno kazu da je kvalitetan amp ako poduplava snagu na 4 ohm naspram 8 ohm, bez dodatnih izoblicenja. Ali je to vjerojatno do ustroja pojacala u koji se apsolutno ne kuzim...
e da nisam iz prve ruke slušao ne bi ništa rekao, ali slušao sam peyote sa naim elektronikom (60w) i to ne da nije dovoljno za njih nego je i sam vlasnik rekao da je jedva čekao da netko primjeti jer ga stalno kopka ko da fali snage, a čuje se na prvim ozbiljnijim glasnoćama bez greške i to ne mislim razglasne razine nego prosječna realnija glasnoća.

naravno osim snage tu može utjecati 100 drugih stvari, ali držiš se brojeva ko pijan plota bez da mi se čini da razumiješ ni same te brojeve, a kamoli druge faktore.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 16:14   #8844
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Centralni zvučnik je vrlo važan u kućnom kinu zato jer reproducira dijalog (govor) u filmovima.
Kako se razgovor protagonista događa u 99 % filmova, a efekti (stražnji) ovisno o filmskom žanru odnosno izričaju redatelja, tako je taj centar po važnosti odmah iza prednjih (front) zvučnika.
Druga je stvar praktične naravi, odnosno koliko ćeš često koristiti taj novi sistem za slušanje glazbe, a koliko za filmove ili televiziju.

Ako glazbu slušaš samo usput, a želiš svoj novac uložiti u maksimalni doživljaj pri gledanju filmova, onda bi vjerojatno trebao kupiti namjenski 5.1 ili više sustav.
Ali ako ćeš većinom slušati glazbu a filmove gledati s vremena na vrijeme, onda ti niti jedan osim prednjeg para zvučnika nije potreban, a maksimalna sredstva ćeš uložiti u njih, kvalitetno stereo pojačalo i izvor zvuka - ovisi imaš li kolekciju CDova, LPova ili nekompresiranih/kvaliteno kodiranih datoteka s glazbom.

U tom smislu se ne trebaš zamarati sa posebnim subom čak i ako slušaš bass-ovitu glazbu.
Kvalitetan sub će te koštat trećinu tvog budžeta, a sa tim novcima pretočenim u bolje stereo zvučnike, pojačalo ili izvor, dobit ćeš više nego da kupuješ slabije zvučnike i sub.
Osim toga, sub nije baš trivijalno niti podesiti, odnosno možeš ga lako dobit da buba, al to nije to.

Ako ćeš ići na stereo, moj ti je prijedlog da odrediš točno kolko novaca imaš, pa ćemo ti dati konkretne savjete u omjeru otprilike:
40-50% na zvučnike
25-30% pojačalo
ostalo izvor zvuka - ako nemaš kolekciju nosača zvuka onda DAC i namjensko računalo sa glazbenim OSom - može biti neki stari laptop ili Raspeberry PI

Ovi prvi JM Lab koje si linkao su precijenjeni, to je bila osnovna serija Focala koji se tada zvao JM (Jacques Mahul) Labs.
Inače vjerojatno solidni zvučnici, možda malo preveliki za tvoju sobu.
Druge dvije opcije su bolje, a Magnata ja baš ne bih gledao.

U tom rangu koji si linkao imaš dva modela Audio Physic Yara zvučnika, to je vrhunska njemačka firma čiji početni modeli - a to su te Yare - kvalitetom spadaju gdje većina poznatijih brandova završava svoje linije, ili barem u njihov gornji srednji razred.
Mislim da bi i manji za tvoju sobu bio čisto dobar, a vjerujem da bi bio dobar i kakav veći bookshelf.

EDIT: da, i taj Dali Zensor nije uopće loš zvučnik, ako želiš novo kupit. Ima i jeftiniji Spector model, isto samostojeći, mislim da i taj trebao biti prilično dobar.
Hvala. Ovaj tjedan delam pa ću sljedeći tjedan napisati želje i potrebe i budžet detaljno.

Sent from my mind using magic
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 18:02   #8845
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
ljudi treba vjeksonu dat sansu, nek prezentira te zvucnike nekim videom za pocetak...a do tad nek ćuti
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 20:54   #8846
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor vjekson Pregled postova
Da. Imam proizvodnju A E u podrumu u Osijeku...Da su AE najbolji nikada nisam napisao,sam da su najbolje sto sam ja cuo do cijene od 10 000kn. Nikada nisam rekao da je 10x veca razlika izmedju kablova,samo da je cujna i da meni bolje odgovara posrebreni inakustik kabel od 75 kn m,nego bakar od 150kn m.
A ja se dam okladiti da ovdje ima prodavača koji zastupaju strane brandove,i nikako im nije u interesu da se prodaju jeftiniji zvucnici,koji zvuce jednako ili bolje...
I ja sam napisao da je moj AE ice gladan snage,a ne AE generalno...
Od lege Peyote su radile bez problema na 50w pojacalu,zbog vece osjetljivosti zvucnika,a zvucnik je 15kg komad naspram 3 kg od ice(i naravno da znam da nema veze sa velicinom,negonsa ustrojem same kutijei osjetljivoscu driver a)Inace sam par godina sa legom radio kutije za subwofere za automobile i znam neke stvari o kutijama i ustrojima istih) . A ICE na istom ampu nije ni blizu dao sve od sebe.
Ice je i startu jeftin,ali zahtjeva malo jacu amplifikaciju(oko 100w sinusa u 8 ohm.) Omaza Ice a ne pada ispod deklariranih 8 ohm(mjerio je kod mene kolega elektronicar),sto je rjetko,jer vecina zvucnika ima padove do cak 2 3 ohm i dodatno opterecuje amp.
Amp na manje ohm generalno daje vise snage,ali mora biti kvalitetan amp,jer se vise opterecuje i vise grije na manjoj omazi .
Hall sto sam imao je radio 50w u 8 ohm i 100w u 4 ohm. A recimo rotel ima jednaku snagu na 8 i 4 ohm. Obicno kazu da je kvalitetan amp ako poduplava snagu na 4 ohm naspram 8 ohm, bez dodatnih izoblicenja. Ali je to vjerojatno do ustroja pojacala u koji se apsolutno ne kuzim...
I prestanite spominjati da sam rekao da posrebreni kabel radi 10 x bolje,jer nisam. Osjecam se kao Mel Gibson u Paybacku ,trazi 70 000,a stalno mu daju 130 000...
Ako ne znate citati,nemojte bolje nista pisati,jer postajete vrlo neozbiljni...
Ja sam iznjeo moje mišljenje, i odmah drvlje i kamenje jer sam stavio jeftini zvucnik ispred visestruko skupljeg. A garantiram da nitko od vas koji pljujete nije usporedio AE Ice sa nekim od ovih sto ih hvalite. Tek kada u slusaoni budete kao ja imali 10 pari zvucnika,i 5 ljudi proglasi AE boljim i kompletnijim,mozemo nastaviti ovaj besmisleni razgovor.
Moje tehnicko znanje je dovoljno da mogu slusati glazbu(ne moram ga uopće imati,jel),i dati svoje misljenje. Ili je misljenje rezervirano samo za inzinjere i prodavace magle . Ajd bok...

https://www.youtube.com/watch?v=TTUxWYPf-gs
evo sam probao sa mobom snimiti razliku izmedju kablova. nije ni blizu kao u zivo,ali mislim da se i cuje i preko mobitela
Citiraj:
Autor gbijelic Pregled postova
ljudi treba vjeksonu dat sansu, nek prezentira te zvucnike nekim videom za pocetak...a do tad nek ćuti
ebo ga ti, pa snimio je. oba mi zvuce cudno. i kao da je razlicita glasnoca u pitanju. a i mob je inace super za takve snimke
jos ako je iphone pa snima u mono zvuku
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 22:42   #8847
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
nisam vidio.... btw meni promjena zvuci kao dodavanje concert hall effekta
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2017., 09:18   #8848
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Kao prvo, ne možete slušati kako drugi zvučnici zvuče na vašim zvučnicima. To je kao da ja gledam snimku oleda na svom lcd-u s TN matricom

Kao drugo, ako snimate s profi majkom, ovisit će o previše parametara da bi dobili objektivnu sliku (npr pozicija majka).

Kao treće, procjena zvučnika na temelju videa potato kvalitete snimljenog s mobom i puštenog na vlastitim zvučnicima nema veze s mozgom
nub je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2017., 10:19   #8849
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Kao treće, procjena zvučnika na temelju videa potato kvalitete snimljenog s mobom i puštenog na vlastitim zvučnicima nema veze s mozgom
al opet YT je pun raznih snimaka set-up ova i to ne samo konzum klase...

EDIT - jedini pravi način ocjene je u svom prostoru sa istom glazbom i istim izvorom i to paralelno sa 2 para zvučnika...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2017., 11:02   #8850
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
pa ak je coek rekao da ima razlike onda ce se ta razlika cut, sto i jest u pravu...samo dal ima veze sa realnosti to je druga prica...ja sam napisao sto sam ja cuo...svi znaju ovdje kako se test radi....a to je jedino u zivo i nikako vise... ako vjekson odluci nekome s foruma prezentirat sve sto prica bilo bi jos bolje... mislim da nema smisla diskutirat vise ovu temu ✌️
gbijelic je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na