Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.08.2017., 13:05   #5551
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Najbolje da sada netko u mojoj zgradi tko se želi priključiti na njihovu optiku da mu neće dati a postoji infrastruktura.
Vjerojatno mu nece dati kao Amis, tako i pise u cjeniku koji vrijedi od 01.07.2017. "Usluga nije dostupna za aktivaciju novim i postojećim
korisnicima od 01.07.2017. godine."
Ali ce mu dati kao VIP i to vjerojatno po ovakvoj ponudi
"Vrijeme je za najatraktivniji fiksni Trio paket":

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 10.08.2017. u 13:20.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2017., 13:31   #5552
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Vjerojatno mu nece dati kao Amis, tako i pise u cjeniku koji vrijedi od 01.07.2017. "Usluga nije dostupna za aktivaciju novim i postojećim
korisnicima od 01.07.2017. godine."
Ali ce mu dati kao VIP i to vjerojatno po ovakvoj ponudi
"Vrijeme je za najatraktivniji fiksni Trio paket":
A kako su onda meni kao postojećem korisniku na optici 7.7.2017 dali novi ugovro na 24 mjeseca 100/100 3u1 uz cijenu od 225 kuna na mjesec iduća 24 mjeseca?

Koliko vidim odbijaju one na bakrenoj parici jer Tcomu plaćaju za to 57 kuna na mjesec za lokalnu petlju i to mi je normalno da im takva situacija ne odgovara.

Ali B-net ima 100% svoju infrastrukturu, a amis na optici također 100% tako da nema logike!
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2017., 13:37   #5553
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Ocito si se nekako provukao "neki prodajni predstavnik nije radio dosljedno svoj posao", neko nije dobro citao naredjenje gazde VIP-a.
Ima ili nema logike ali gazda je VIP a ovakvom VIP-ovom ponudom povuci ce vise love od korisnika.
Nije to Amisova infrastruktura vec VIP-ova, on ih je kupio.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2017., 17:04   #5554
dUG1
Premium
Moj komp
 
dUG1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Vjerojatno mu nece dati kao Amis, tako i pise u cjeniku koji vrijedi od 01.07.2017. "Usluga nije dostupna za aktivaciju novim i postojećim
korisnicima od 01.07.2017. godine."
Ali ce mu dati kao VIP i to vjerojatno po ovakvoj ponudi
"Vrijeme je za najatraktivniji fiksni Trio paket":
Eh, ja mislio da je 235 za ono sranje skupo, kad ono 425 kuna s popustom za 3u1.

Majstori
dUG1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2017., 08:33   #5555
Gumby
Premium
Moj komp
 
Gumby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 499
Molim vaše mišljenje...

Prešao sam sa Amisa na drugog providera i nisam im vratio ruter, što zbog obaveza, što zbog pasivnosti, a i mislio sam da će me netko kontaktirati u vezi povrata.

Sad sam dobio račun od Amisa zbog nepovrata opreme u ugovorenom roku i zanima me, prije nego ih nazovem, zna li netko iz prakse može li se vratiti oprema sada, a stornirati račun?

Hvala!
__________________
Doctor!!!...
Doctor!!!...
MY BRAIN HURTS...
Gumby je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2017., 08:42   #5556
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Gumby Pregled postova
Molim vaše mišljenje...

Prešao sam sa Amisa na drugog providera i nisam im vratio ruter, što zbog obaveza, što zbog pasivnosti, a i mislio sam da će me netko kontaktirati u vezi povrata.

Sad sam dobio račun od Amisa zbog nepovrata opreme u ugovorenom roku i zanima me, prije nego ih nazovem, zna li netko iz prakse može li se vratiti oprema sada, a stornirati račun?

Hvala!
Vjerojatno može, samo ovako im je veća zarada, jer taj ruter ionako ide u smeće, a ovako za njega još dobiju i keš.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2017., 12:24   #5557
Gumby
Premium
Moj komp
 
Gumby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 499
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Vjerojatno može, samo ovako im je veća zarada, jer taj ruter ionako ide u smeće, a ovako za njega još dobiju i keš.
Ma da, to sam i sam pomislio. Uostalom, nemam razloga kukati, tko mi je kriv što nisam provjerio što piše u ugovoru
__________________
Doctor!!!...
Doctor!!!...
MY BRAIN HURTS...
Gumby je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2017., 12:58   #5558
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
@Gumby: kod kojeg provajdera si presao, koja usluga.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2017., 15:50   #5559
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor Gumby Pregled postova
Molim vaše mišljenje...
Sad sam dobio račun od Amisa zbog nepovrata opreme u ugovorenom roku i zanima me, prije nego ih nazovem, zna li netko iz prakse može li se vratiti oprema sada, a stornirati račun?
Hvala!
Po važećem pravilniku, imaš rok od 15 dana od dana izdavanja računa.

Kažu izmjene i dopune Pravilnika o načinu i uvjetima obavljanja djelatnosti elektroničkih komunikacijskih mreža i usluga (NN 24/2015):

Citiraj:
U točki 12. nakon dvotočke prvi dio teksta mijenja se i glasi: »uvjete korištenja i povrata opreme nakon prestanka ugovornog odnosa uz posebno navođenje roka za povrat opreme u slučaju postojanja obveze povrata, na način da je krajnji rok za povrat petnaesti (15) dan od dana izdavanja računa u kojem je naplaćena naknada za opremu te da će u slučaju povrata naknada biti stornirana.«
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2017., 16:27   #5560
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Ako nisi reagirao na mrkvu (prijelaz drugom provajderu), reagirat ces na batinu (racun za nevracenu opremu).
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2017., 17:43   #5561
Gumby
Premium
Moj komp
 
Gumby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 499
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Po važećem pravilniku, imaš rok od 15 dana od dana izdavanja računa.
Hvala!

@Cilim: Prešao sam kod H1 (čitaj: Optima ). VDSL, internet+telefon 199 kn, bez ugovorne obveze.

Bio sam Amisov korisnik od početka, od kad su došli (V. Gorica), na ADSL-u. I bio sam vrlo zadovoljan uslugom. Iako sam daleko od centrale, bio sam na 3 u 1 paketu i brzina je bila cca 12Mbps/750Kbps. Kad sam otkantao TV i prešao na manji paket, počeli su problemi s brzinom. U zadnje vrijeme nisam mogao NIŠTA normalno streamati. Prošle godine je HT izgradio novu centralu blizu mene ali me u Amisu, odnosno VIPu nisu htjeli/mogli prebaciti na novu centralu.

Na kraju mi je dojadilo natezanje s njima i eto, za sad sam zadovoljan kod H1.
__________________
Doctor!!!...
Doctor!!!...
MY BRAIN HURTS...
Gumby je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2017., 18:22   #5562
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Koliko su ti pustili kroz paricu?

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2017., 18:58   #5563
Gumby
Premium
Moj komp
 
Gumby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 499
21mbps
__________________
Doctor!!!...
Doctor!!!...
MY BRAIN HURTS...
Gumby je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2017., 19:35   #5564
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Korisnici Amisa poceli su od VIP-a dobivati knjizice - brosurice, u kojima je opisan postupak preuzimanja i kad ce doci zadnji racun od strane Amisa.

Na kraju teksta stoji:

Amis brend vise nece postojati nakon 01.10.2017.god.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2017., 20:33   #5565
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Točno je da se brend gasi, ali ugovor ostaje na snazi, cijena također, biti će čak i više TV programa, a planiraju i povećanje brzina na optici sada je 100/100.

Također kod novog produljenja ugovora sa VIP-om uvažiti će da smo bili korisnici amisa pa se može u sklopu paketa individualno zahtijevati i zadržavanje nekih usluga ako su povoljnije.

No za 2 godine od danas realno je za očekivati da se na optici ponudi barem duple brzine uz istu cijenu i još dosta toga što ide uz to bez povećanja cijene, jer ovo što rade na bakru je više nego glupo, a ako misle zadržat korisnike na optici morat će se malo prebrojati sa svojim paketima i cijenama.

Inače će im infrastruktura koju su povukli u zgradi ostati neiskorišetena, kao što se to dogodilo B-netu tada DCM-u.

Došli s jednom cijenom i kroz 6 mjeseci dva puta dizali cijenu tako da im je pola korisnika otkazalo uslugu. Nakon toga svakih par mjeseci prodajna ekipa obilazi ljude, ali nema šanse da uspiju išta nekome uvalit. Pogotovo što mogu birati kao korisnik pa se onda moraju potruditi da im infrastruktura ima korisnike inače je to bačeni novac.

Tako da i ovo s optikom od amisa, jer ako nisam ja na njoj kao korisnik, neće im se nitko drugi na tu optiku uvalit jer ga nema. Sada je na VIP-u da se postavi kako treba, jer korisnici su ptice selice idu tamo gdje je povoljnije što je u principu dobro za korisnike, a davatelji usluga baš ne mogu spavati zimski san.

Mogu samo reći da Magic Telekom je najava onoga što slijedi kroz 2 do 3 godine, a to su optika, internet koji je brži nekoliko puta nego danas, cijena razumna, jedino su još tanki u telefoniji ali to je razumljivo i zašto, jer tu ovise o interkonekcijskim cijenama na našem tržištu koje su prenapuhane.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2017., 20:43   #5566
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Točno je da se brend gasi, ali ugovor ostaje na snazi, cijena također, biti će čak i više TV programa, a planiraju i povećanje brzina na optici sada je 100/100.

Također kod novog produljenja ugovora sa VIP-om uvažiti će da smo bili korisnici amisa pa se može u sklopu paketa individualno zahtijevati i zadržavanje nekih usluga ako su povoljnije.
Ma OK ali ovo je ipak suluda cijena VIP-a za optiku:


Ja na ovo sigurno necu prijeci.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2017., 23:46   #5567
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 631
Trenutna ponuda Vipa je smiješna. Kad mi istekne ugovor za 2 godine i ako mi ništa dobrog ne ponude, odlazim na Iskon.

Zadnje izmijenjeno od: Marko :). 16.08.2017. u 10:59.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2017., 17:13   #5568
dUG1
Premium
Moj komp
 
dUG1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova

Također kod novog produljenja ugovora sa VIP-om uvažiti će da smo bili korisnici amisa pa se može u sklopu paketa individualno zahtijevati i zadržavanje nekih usluga ako su povoljnije.
Ovo nazalost nije tocno.

Postojeci Amis korisnici, ako potpisuju novi ugovor s VIPom, se tretiraju kao novi, a ne postojeci korisnici.

Ne bubam napamet, nego sam dobio direktnu informaciju od VIP prodaje i samog prodajnog ciji su mi broj dali (vise informacija u ovom postu da se ne ponavljam), a ako ne vjerujes meni, provjeri cijenu 2u1 paketa na VIP stranici:
http://www.vipnet.hr/paketi/vip-trio-paketi

Ko papagaji ponavljaju "Nemate nikakve pogodnosti kao Amis korisnik te se potpis ugovora s VIPom smatra novim ugovorom a ne produljenje postojecega".
Bez obzira sto preko godinu dana dobivam racune na ime VIPnet d.o.o.

Ne kazem da se nesto nece promijeniti uskoro (jer su izgubili masu Amisovih korisnika - jos jedna informacija koju sam slucajno dobio) ali trenutno je tako kako je.

Sto se mene tice, potpisao prosli tjedan s T-Comom 3u1 60Mbit/s paket za 219 kuna tako da je njihova "ponuda" sramotna.
dUG1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2017., 17:30   #5569
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Nisam u lipnju pristao na 25℅ popusta za 3u1,i danas predao zahtjev za isključenje,kroz 14 dana su rekli kontaktirati za povrat opreme,modem i receiver od tv-a.Malo sam i razočaran nakon više od decenije mislim čak na Amisu.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2017., 17:56   #5570
Zak27zg
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
Vip ima svoje pakete i cijene koji su daleko skuplji od Amisovih, ali posto nama rade migraciju na Vip dobit ces njihove pakete,ali po cijeni Amisovih!

Znaci npr.Amis 3u1 paket je 289 kn,na Vipu je skuplji ,ali za tebe ce bit 289..
Dodatni stb kod Amisa je 25 kn/mj-dok je kod Vipa 60 kn/mj,ali ce tebi ostat 25 kn .


Paketi na televiziji ce bit zamijenjeni.....Ako si imo osnovni kod Amisa imat ces osnovni od Vipa.Ako si imo osnovni +prosireni od Amisa to ce bit zamjenjeno osnovnim +prosirenim od Vipa! Sad odi na vipov site pa vidi sta imas u tim paketima,brojacano ce programa bit više,ali daleko lošiji izbor....

Za Amis mobia tv ne vidim nikakvu zamjenu......

Sve u svemu loše što se tv tice, a ostalo je isto
Zak27zg je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2017., 17:58   #5571
Zak27zg
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
Brošura stigla i meni!

Uglavnom sto se tice neta i telefona sve ostaje isto,ali sto se tice televizije nije nikako u redu....Pise ako si imo osnovni i extra paket kod amisa taj paket ces imat i kod vipa! To se totalno ne da uspoređivat.... Da bi imo sve kanalae koje sam imo kod Amisa u osnovnom i extra kod ovih Vipa bi moro imat osnovni +extra+balkanski +pink (naravno uz nadoplatu).Kazu puno vise ce bit programa nego kod Amisa....Hoce kad ste natrpali TV JAdran ,Dugo Selo i takve regionalne televizije...Ne znam samo tko to gleda.....Amis mobia se isto gasi a mogla se bez naknade gledat na pet dodatnih uređaja,a nitko ne spominje zamjenu na Vipu.

Jednom rijecju prevara i neshvatljivo mi je da ti se moze samo tako poslat papir da je to tako i bit ces prebacen i aj bok! To više nije ista usluga,isti operater i mora se omogucit raskid ugovora bez penala!
Zak27zg is offline
Zak27zg je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2017., 17:59   #5572
Zak27zg
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
Ako si imo npr osnovni +prosireni paket kod amisa dobit ces osnovni i prosireni od vipa! Ali idemo rezimirat

1) Kanali poput DM Sat,HAyat , koji su bili kod Amisa u prosirenom su kod Vipa u Balkanskom paketu (hoces nastavit gledat,nadoplati Balkanski 25kn /mj).Eto prvog dodatnog troska....

2)MTV,VH1 kanali koji su bili u Amisu u osnovnom ili prosirenom (ne znam vise ni sam) su kod Vipa U Muzickom paketu ...Hoces nastavit gledat daj dodatno 25 kn mj

3) Pink plus kod Amisa bio u prosirenom kod ovih je u posebnom Pink paketu

4) Nema više FOX movies (na Vipu ga nema niti u jednom paketu)

Izgubit ces hrpu ok programa ali zato u Vipu u osnovnom i prosirenom ces dobit grpu programa tipa Tv dugo selo,Virovitica itd....

Da bi imo sve programe koje si imo kod Amisa u osnovnom i prosirenom ovi bi ti trebali dat osnovni +prosireni+balknaski+muzicki....A lijepo piše imo si osnovni dobit ces osnovni....Iso si osnovni i prosireni imat ces i kod nas osnovni i prosireni ali sa nasim kanalima unutra....Sramota!

Amis mobia bila na amisu besplatna.....podijelio sifre frendovima da mogu doma gledat na latopu itd,tiga vise nema....

Osobno razmisljam da trazim raskid ugovora i trazim dalje jer ovo je cista prevara!
Zak27zg je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2017., 10:02   #5573
wizard0207
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 47
Evo da se i ja javim. Jučer sam i ja dobio ovu brošuricu od VIP-a (trenutni korisnik Amis 3u1 na optici).

Nitko nije primjetio da ćemo dobiti i pristup videoteci koju Amis do sad nije imao.

Uglavnom, provjerio sam i pod ugovorom sam do 23.02.2018. godine, da li netko ima iskustva sa prijevremenim raskidom ugovora tj. da li računaju penale?

Dalje, kako ide procedura kod prijelaza novom operateru? Da li predajem zahtjev npr. T-Comu pa oni dalje rješavaju s Amisom ili moram prvo s Amisom sve raskinuti i zatražiti uslugu od T-Coma.

Taman neki dan na vrata mi pozvonio prodajni predstavnik T-Coma i ponudio dosta dobru cijenu pa razmišljam koje su mi opcije.

Unaprijed zahvaljujem.
wizard0207 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2017., 10:59   #5574
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
A jel onda preko T-coma ide preko parice-zice, ako nije tajna kakva je ta T-com ponuda, sta sadrzi i kaj kosta.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2017., 11:22   #5575
wizard0207
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 47
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
A jel onda preko T-coma ide preko parice-zice, ako nije tajna kakva je ta T-com ponuda, sta sadrzi i kaj kosta.
A T-Com bi isto bila optika, 3u1 (MAX 3 paket), spominjao je brzinu 100Mbit/s (download). Uglavnom reko je da taj paket u normalnoj ponudi košta 319 KN/mj, a on je nudio za 200-njak kn.
Nemam detalje, jer sam mu reko da ću se javiti čim saznam kolko bude mi Amis opalio penala.
Kad saznam uvijete raskida ugovora kod Amisa, onda zovem ovog predstavnika da vidim sve detalje.
wizard0207 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2017., 13:02   #5576
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Cekaj sta ce optiku (postojecu opticku nit preko koje sad imas uslugu) iznajmiti od Amisa (VIP-a) ili ce vuci svoju optiku, dali ce zgrada dozvoliti jos jednu kanalicu T-com-ovu u svom stubistu.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2017., 13:30   #5577
wizard0207
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 47
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Cekaj sta ce optiku (postojecu opticku nit preko koje sad imas uslugu) iznajmiti od Amisa (VIP-a) ili ce vuci svoju optiku, dali ce zgrada dozvoliti jos jednu kanalicu T-com-ovu u svom stubistu.
Pitao sam ga da li T-Com koristi postojeću nit ili provlači svoju i reko je prodajni predstavnik da T-Com provlači svoju nit. Sa niti ulaze iznad vrata od stana i povlače do kud treba. Veli da koriste neke prozirne ili bijele i da se uopće ne vide po zidovima (Amisova nit je u podžbuknoj kanalici, ali mislim da su nekaj zeznuli radnici kod renovacije i da više ne mogu iskoristiti tu kanalicu).
Sad ne znam ovo za zgradu, al kad idem na njihove stranice i gledam dostupnost optike (po adresi) piše da je dostupno.

Radi se o kvartu Utrine (Novi Zagreb), a zgrada je limenka i puna je kanalica (valjda od svih operatera)
wizard0207 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2017., 13:56   #5578
Zak27zg
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
Citiraj:
Autor wizard0207 Pregled postova
Pitao sam ga da li T-Com koristi postojeću nit ili provlači svoju i reko je prodajni predstavnik da T-Com provlači svoju nit. Sa niti ulaze iznad vrata od stana i povlače do kud treba. Veli da koriste neke prozirne ili bijele i da se uopće ne vide po zidovima (Amisova nit je u podžbuknoj kanalici, ali mislim da su nekaj zeznuli radnici kod renovacije i da više ne mogu iskoristiti tu kanalicu).
Sad ne znam ovo za zgradu, al kad idem na njihove stranice i gledam dostupnost optike (po adresi) piše da je dostupno.

Radi se o kvartu Utrine (Novi Zagreb), a zgrada je limenka i puna je kanalica (valjda od svih operatera)
HAKOM ima proceduru po kojoj onaj ko prvi postavi optiku u ulazu mora na zahtjev drugog operatera omogucit koristenje tog optičkog kabla upravo da se izbjegnu dvostruke ,trostruke kanalice itd.Ali posto jedan operater daje svoju nit drugom operateru onda za to trazi naknadu a cijene su nebulozne....T com za jednu opticku nit trazi 70kn/mj,dok ViP davanje niti drugom operateru naplacuje 99kn. I sad ako ti imas 3u1 paket od T-coma preko vipovog optickog kabla za 200 kn a t-com mora dat od te cijene 99 kn vipu normalno da ce onda radje svak vuc svoju optiku!
Zak27zg je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2017., 14:04   #5579
Zak27zg
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
Citiraj:
Autor wizard0207 Pregled postova
Evo da se i ja javim. Jučer sam i ja dobio ovu brošuricu od VIP-a (trenutni korisnik Amis 3u1 na optici).

Nitko nije primjetio da ćemo dobiti i pristup videoteci koju Amis do sad nije imao.

Uglavnom, provjerio sam i pod ugovorom sam do 23.02.2018. godine, da li netko ima iskustva sa prijevremenim raskidom ugovora tj. da li računaju penale?

Dalje, kako ide procedura kod prijelaza novom operateru? Da li predajem zahtjev npr. T-Comu pa oni dalje rješavaju s Amisom ili moram prvo s Amisom sve raskinuti i zatražiti uslugu od T-Coma.

Taman neki dan na vrata mi pozvonio prodajni predstavnik T-Coma i ponudio dosta dobru cijenu pa razmišljam koje su mi opcije.

Unaprijed zahvaljujem.
Ako se radi o prijenosu broja onda je slijedeca stvar!
Potpisujes zahtjev za prijenos broja kod T-coma! Oni taj zahtjev salju Amisu i rok je mislim oko mjesec dana da se Amis izjasni! Ali posto si jos pod ugovorom Amis ce T-comu poslat da se zahtjev odbija ili ce te nazvat i rec da ce ti odobrit zahtjev al da imas penale! Sve ovisi o dobroj volji covjeka u Amisu (sada Vipu) koji ce taj zahtjev zaprimit....Bolje ako si odlucio prec rascisti odma sa Amisom.....Moze ti se desit da cekas mjesec dana ko majmun i onda dobijes povratni info da je zahtjev odbijen....U slucaju da je zahtjev prihvacen Amisova usluga se gasi i aktivira se T-com u istom danu !

Ako se radi o novom broju kod tcoma onda stvar rijesavas direkt sa t-comom....Ali u tom slucaju oni ne kontaktiraju Amis i Amisova usluga je i dalje aktivna! Oni ce te spojit preko svoje optike,a Amis je i dalje aktivan....Potrebno kod Amisa svakako odjavit uslugu...

U svakom slucaju prema Amisu ti ostaje obveza vracanja opreme!

Zadnje izmijenjeno od: Zak27zg. 17.08.2017. u 14:10.
Zak27zg je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2017., 14:42   #5580
wizard0207
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 47
Citiraj:
Autor Zak27zg Pregled postova
Ako se radi o prijenosu broja onda je slijedeca stvar!
Potpisujes zahtjev za prijenos broja kod T-coma! Oni taj zahtjev salju Amisu i rok je mislim oko mjesec dana da se Amis izjasni! Ali posto si jos pod ugovorom Amis ce T-comu poslat da se zahtjev odbija ili ce te nazvat i rec da ce ti odobrit zahtjev al da imas penale! Sve ovisi o dobroj volji covjeka u Amisu (sada Vipu) koji ce taj zahtjev zaprimit....Bolje ako si odlucio prec rascisti odma sa Amisom.....Moze ti se desit da cekas mjesec dana ko majmun i onda dobijes povratni info da je zahtjev odbijen....U slucaju da je zahtjev prihvacen Amisova usluga se gasi i aktivira se T-com u istom danu !

Ako se radi o novom broju kod tcoma onda stvar rijesavas direkt sa t-comom....Ali u tom slucaju oni ne kontaktiraju Amis i Amisova usluga je i dalje aktivna! Oni ce te spojit preko svoje optike,a Amis je i dalje aktivan....Potrebno kod Amisa svakako odjavit uslugu...

U svakom slucaju prema Amisu ti ostaje obveza vracanja opreme!
E to me je zanimalo. Ja sam Amisu poslao upit mailom da mi vele da li i koliko penala moram platiti ako bi raskinuo ugovor sa 31.08.2017. godine. Kad dobijem cifru onda ide procedura dalje. Uglavnom, broj bi prenosio ponovno u T-Com. Uglavnom, hvala na odgovoru, točno to me zanimalo.
wizard0207 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na