Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.08.2008., 11:53   #1831
marauder16
upgrading...
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb->G.Dubrava
Postovi: 438
zauvijek...
__________________
to understand...
marauder16 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2008., 12:23   #1832
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,476
Citiraj:
Autor NIGHT RID3R Pregled postova
Do kad je flat telefon na Amisu ?
Do tvog ili bankrota Amisa.
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 01:25   #1833
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Citiraj:
Autor frikonja Pregled postova
nije to do pinga, ako ti se to dogadja na svim video portalima onda je do tvog pc-a (iako mi ne pada na pamet iz kojeg razloga bi ti se to dogadjalo)
aha, onda je do mog sporog pc-ja

thx!
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 01:50   #1834
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Citiraj:
Autor Ladybug Pregled postova
aha, onda je do mog sporog pc-ja

thx!
nije nuzno da je do konfiguracije, mozda je softwareske prirode.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 14:45   #1835
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
mozda trebas reinstalirat flash mozda shockwave player a mozda su u sumi
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2008., 11:46   #1836
matsx
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 75
Citiraj:
Autor Ladybug Pregled postova
Erm, sad sam se sjetila zakaj sam to uopće pitala. Kad gledaš klipiće tipa YouTube, dnevnik.hr itd., pa ti treba duže da se othasha do kraja, ili ti se unatoč tome desi da zvuk i slika nisu sync. Jel ima TO veze sa fakin pingom? Jer nekad super fino mogu sve klipiće pregledavat i po tabovima ih držati, a nekad moram ama baš sve zgasit da mogu kako spada neš pogledat. ... ?

(Ne sjećam se kako je bilo prije Amisa, oduvijek sam na nekim sumnjivim ISPjevima.)
Moguće rješenje tvog problema:
http://zombix.net/glob/2008/08/21/fi...je-usro-motku/
matsx je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2008., 18:05   #1837
Rebellion
Killer of your Dreams
Moj komp
 
Rebellion's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Final Digit of the Rainbow
Postovi: 107
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Ma kukam ja stalno, al čini mi se da su tamo sve pacijenti. Jednom mi se javio normalan lik, "Miro" al on se više ne javlja
Nakon njega se javio neki "Mirko", i taj priča nebuloze, laže, izmišlja... Ma katastrofa... (Liku nisam htio to reć u facu, da gluposti i laži koje mi je on rekao, nisam doživio da mi netko tak prodaje toplu vodu, koja je u KRUTOM stanju )
Dj covjece reci sta ti je leek reko, jer meni se cini da si ti n00bina i da nisi skuzio ni prve dvije rijeci, a kamoli poantu sta ti je covjek htio rec xD

Citiraj:
Autor mikimikic Pregled postova
jedan info "Miro" radi nocnu, jucer sam ga ja udavio za informacije, on mi je po pristupacnosti odlican, ali je i naporan kada se zaprica
totalni krivi info covjece bozji xD
pouzdano znam da "Miro" nikad ne radi nocnu lol

Citiraj:
Autor Grofaz Pregled postova
Vidio sam da piše na njihovoj stranici kao dodatna usluga: statička ip adresa - 488kn mjesečno pa mi nije jasno što je to, jel to ono što se podešava u ruteru, ili je to na njihovom serveru? ... I čemu to služi, znam da za torrente treba poštelat statičku ip adresu, jel ovo to il nešto drugo*
I koliko je to kod t-coma?
Fix Ip se odnosi na to da imas staticku ip adresu
Kod T-coma je 4-5 soma kuna, provjereno,i to daju samo pravnim osobama.

Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
koliko ja znam, svaka 24h ti se na t-comu mijenja ip, sto zahtijeva rekonekt, pa ako zelisi imati server kaj ce raditi 24/7 ti dobro dode staticki ip.
a sad opet, mozda je nesto drugo.
srki, nesta je ipak drugo, al blizu si bio xD
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Tocno za te novce dobijes fixnu public ip adresu i 0 disconnecta kako cujem. Znaci za male pare prakticki dobijes stalnu internet vezu.
Bono, ocito imas jako los sluh.
Stalna veza i dsl su 2 razlicita pojma.
I na statickom ip iliti fix ip-u ti se veza disconnecta svaka 24 sata, samo je uvijek isti ip, lol

Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
Damn kada će amis u Rijeku pas mater jedva čekam da se riješim ovog t-smrada
2u1 nikad nece doc u rijeku :rotfl:




__________________

Zadnje izmijenjeno od: MadBoY. 02.09.2008. u 00:36. Razlog: postoji multiquote
Rebellion je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2008., 21:25   #1838
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,476
Citiraj:
Autor Rebellion Pregled postova
Bono, ocito imas jako los sluh.
Stalna veza i dsl su 2 razlicita pojma.
I na statickom ip iliti fix ip-u ti se veza disconnecta svaka 24 sata, samo je uvijek isti ip, lol
Neznam tako su rekli kada su mi nudili uslugu za pravne osobe. A mogao bi i ti malo smanjiti dozivljaj.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2008., 23:41   #1839
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
pozdrav svima. nadam se da ću tu dobit barem nekakav odg. na moje probleme. imam amis već 10 mjeseci i sve je super, na speedtestu mi je ping 16 (upravo sam ga sad mjerio) brzina je odlična, međutim kad počnem igrat online igre poput cod2, cod4, i et wolfenstein ping samo odjedanput skoći. u cod2 mi je na srpskom serveru bitange od 110 do 140,na nizozemskom nomercy 90-120, na cod4 mi je oko 120 konstantno. kad sam tek spojio amis ping mi je bio u igrama savršen, oko 50-70 i ne znam zasto, odjedanput je narasto na navedene brzine. zvao sam u amis da pokušaju nešto napravit,forwardiro sam portove, čak sam na kompu pokušavo smanjit ping prego registry editora ali bezuzpješno, pitao sam i na drugim forumima ali nitko ne zna što bi mogao bit problem. imam amis2u1 i thompson ruter. na ruter su spojeni moj pc, od sestre pc i ps3 i sve preko wirelessa. jeli moguće da je to uzrok velikog pinga u igrama? ako netko ima bilo kakvu ideju, prihvaćam!!!
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2008., 00:29   #1840
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,476
Citiraj:
Autor Litra Pregled postova
pozdrav svima. nadam se da ću tu dobit barem nekakav odg. na moje probleme. imam amis već 10 mjeseci i sve je super, na speedtestu mi je ping 16 (upravo sam ga sad mjerio) brzina je odlična, međutim kad počnem igrat online igre poput cod2, cod4, i et wolfenstein ping samo odjedanput skoći. u cod2 mi je na srpskom serveru bitange od 110 do 140,na nizozemskom nomercy 90-120, na cod4 mi je oko 120 konstantno. kad sam tek spojio amis ping mi je bio u igrama savršen, oko 50-70 i ne znam zasto, odjedanput je narasto na navedene brzine. zvao sam u amis da pokušaju nešto napravit,forwardiro sam portove, čak sam na kompu pokušavo smanjit ping prego registry editora ali bezuzpješno, pitao sam i na drugim forumima ali nitko ne zna što bi mogao bit problem. imam amis2u1 i thompson ruter. na ruter su spojeni moj pc, od sestre pc i ps3 i sve preko wirelessa. jeli moguće da je to uzrok velikog pinga u igrama? ako netko ima bilo kakvu ideju, prihvaćam!!!
Provjeri u kojim vremenima dolazi do skakanja pinga, izadi iz igre pingaj par lokacija i provjeri koliki je ping do njih. I onda probaj u vrijeme kad ti je ping normalan opet pingaj par lokacija, i ako postoji odstupanje znaci da je do Amisa, ako ne moze biti do tvog kompa da se neki update pokrenuo u sto cisto sumnjam.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2008., 00:34   #1841
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 8,964
Citiraj:
Autor Litra Pregled postova
na ruter su spojeni moj pc, od sestre pc i ps3 i sve preko wirelessa. jeli moguće da je to uzrok velikog pinga u igrama? ako netko ima bilo kakvu ideju, prihvaćam!!!
Aj ti lijepo ugasi taj zhicless, spoji svoj komp UTP kablom na router i probaj onda.
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2008., 01:25   #1842
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Da, može biti da je to Ffox gone bad. Komercijalizacija iz a bitch. Istalirala sam ja i novi Flash i sve, još k tome me zajebava na MySpaceu i to uz sve noscriptove i flashblockove. Upgradeala sam na IE7, javim kako će se stvari odvijati
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2008., 18:09   #1843
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
spojio sam se na net preko zice ali je ping svejedno isti. i pingo sam nizozemski server: evo slike

http://img139.imageshack.us/img139/862/ping1po7.jpg


evo srpski bitange

http://img215.imageshack.us/img215/1875/ping2co0.jpg


pingovi su jos uvijek isti.
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2008., 19:37   #1844
NIGHT RID3R
Uber pwner
Moj komp
 
NIGHT RID3R's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb / Sesvete
Postovi: 188
jel se zna možda kad ce doci ip tv, bilo se govorilo nešto da ce bit do 1.9. al kolko vidim jos nista

ako neko zna nekakvu informaciju neka ju podijeli sa nama
NIGHT RID3R je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2008., 20:10   #1845
Filip7
Premium
Moj komp
 
Filip7's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 108
dok je kod mene bio tehnicar pito sam ga za to i reko mi je da tek tad krecu s testnom fazom i potpisivanjem ugovora tak da ne bu tak skoro
Filip7 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2008., 22:41   #1846
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Autor Litra Pregled postova
spojio sam se na net preko zice ali je ping svejedno isti. i pingo sam nizozemski server: evo slike

http://img139.imageshack.us/img139/862/ping1po7.jpg


evo srpski bitange

http://img215.imageshack.us/img215/1875/ping2co0.jpg


pingovi su jos uvijek isti.

zovi ih objasni problem i reci da ti promjene modulaciju veze.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2008., 12:54   #1847
Rebellion
Killer of your Dreams
Moj komp
 
Rebellion's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Final Digit of the Rainbow
Postovi: 107
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Neznam tako su rekli kada su mi nudili uslugu za pravne osobe. A mogao bi i ti malo smanjiti dozivljaj.
Joj, pa nemoj shvacat moje komentare tako ozbiljno xD
Znam da hoces pomoc ljudima, al kad vidim nes sto mi je smjesno, volim malo zezat

E, da ovo sto si spomenuo ljudima, za ping i tako dalje, postoji nacin kako biti siguran:
win update stavite sa automaticly na "notofy me but dont automaticly install or download updates.
Takodjer, treba poiskljucivat sranja iz servisa poput task managera, distributed links coordinatora i jos njih dost.
Takodjer, treba imat AV (Kaspersky, BitDefender, Avira preporuceni), klonite se smeca kao sto je NOD32, Norton i AVG (prva 2 jos drze staru slavu iako su smece sad, a ni AVG nije nes posebno, pogotovo free verzija).
Firewalle iskljucite kad igrate, maknite filtre iz mreznih konekcija (npr od Kasperskog), ostavite samo nuzno - ip, a ako imate svoj kucni LAN, onda i client for MS net. i file&print sharing, ostale brisite (uninstall ili samo iskljucite kvacice).
Koristite CCleaner i micite iz startupa sve (ostavite AV i appse kao MSN ako su vam nuzni xD )
Na system properties -> advanced -> performance settings iskljucite sve osim zagladjivanja fontova, prozirnog pravokutnika za oznacavanje, prikazivanja prozora pri pomicanju, liste zadataka na prozoru i prozirnih slova na desku (iako ni oni nisu nuzni).
Nemojte stavljati maximum page file veci od 2048MB, ni minimum manji od 512MB, iskljucite system restore na nesistemskim particijama (vecinom sve osim C diska), a na sis. particijama ga postavite na oko 1GB (1024MB)
Ne koristite Lunu ako vam nije nuzno (pisem Luna, jer inako oni koji ne znaju sto je to je ne bi iskljucivali xD )
Spajajte se zicno ako mozete.
Ukljucite "AllwaysUnloadDLLs" ako znate xD
Uglavnom, poanta je da ne date windowsima da previse rade i razmisljaju umjesto vas u stvarima koje vam ne trebaju ili vam rjetko trebaju!

Takodjer, preporucam de defragmentirate i disk i Registry ako ne reinstalirate win rjedje od jednom u 3mj.

Nemojte stavljat sis. particiju vecu od 20GB (najcesce C, ponavljam), tako je manja opasnost da cete izgubiti podatke, a sistem lakse "dise".

Ovo su savjeti i da vam brze rade igre (i net), i da vam brze radi komp.
Sto se tice same fizicke strane osobina interneta na adslu, nemojte pricati i zaliti se ni za ping ni za brzinu ako imate vise od 2m telefonskog kabla izmedju modema/rutera i uticnice u zidu. (tu ukljucujem i kabel prije splittera i poslije za one koji nemaju VoiP telefoniju)

Ovakvi savjeti se inace naplacuju, al ja sam eto velikodusan xD

Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
zovi ih objasni problem i reci da ti promjene modulaciju veze.
sto se modulacija tice, za vecu brzinu je pogodniji adsl2+, za bolji ping je bolji adsl, pa se preporucite po svojim potrebama korisnickoj ako vec trazite promjenu modulacije. (inace adsl se koristi na 1-8Mbps, a adsl2+ na 6-24Mbps, osim ako je parica totalno usrana
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Rebellion. 03.09.2008. u 13:18.
Rebellion je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2008., 17:23   #1848
max111
Premium
Moj komp
 
max111's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 542
Citiraj:
Autor Ladybug Pregled postova
Da, može biti da je to Ffox gone bad. Komercijalizacija iz a bitch. Istalirala sam ja i novi Flash i sve, još k tome me zajebava na MySpaceu i to uz sve noscriptove i flashblockove. Upgradeala sam na IE7, javim kako će se stvari odvijati
da li si probala operu
http://www.opera.com/download/
ja koristim i radi dobro.
IE izbjegavam već duže vrijeme.
__________________

CPU Intel i7 6700K
MBO ASRock Z270 Extreme4
RAM Kingston HyperX (2x8GB)
VGA MSI GTX970 4G TF5
HDD (1TB Samsung F3, Samsung 960 EVO, WD Caviar Green 3TB)
PSU Corsair AX750W
Windows 10 x64
max111 je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2008., 17:55   #1849
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
Citiraj:
Autor Rebellion Pregled postova
Joj, pa nemoj shvacat moje komentare tako ozbiljno xD
Znam da hoces pomoc ljudima, al kad vidim nes sto mi je smjesno, volim malo zezat

E, da ovo sto si spomenuo ljudima, za ping i tako dalje, postoji nacin kako biti siguran:
win update stavite sa automaticly na "notofy me but dont automaticly install or download updates.
Takodjer, treba poiskljucivat sranja iz servisa poput task managera, distributed links coordinatora i jos njih dost.
Takodjer, treba imat AV (Kaspersky, BitDefender, Avira preporuceni), klonite se smeca kao sto je NOD32, Norton i AVG (prva 2 jos drze staru slavu iako su smece sad, a ni AVG nije nes posebno, pogotovo free verzija).
Firewalle iskljucite kad igrate, maknite filtre iz mreznih konekcija (npr od Kasperskog), ostavite samo nuzno - ip, a ako imate svoj kucni LAN, onda i client for MS net. i file&print sharing, ostale brisite (uninstall ili samo iskljucite kvacice).
Koristite CCleaner i micite iz startupa sve (ostavite AV i appse kao MSN ako su vam nuzni xD )
Na system properties -> advanced -> performance settings iskljucite sve osim zagladjivanja fontova, prozirnog pravokutnika za oznacavanje, prikazivanja prozora pri pomicanju, liste zadataka na prozoru i prozirnih slova na desku (iako ni oni nisu nuzni).
Nemojte stavljati maximum page file veci od 2048MB, ni minimum manji od 512MB, iskljucite system restore na nesistemskim particijama (vecinom sve osim C diska), a na sis. particijama ga postavite na oko 1GB (1024MB)
Ne koristite Lunu ako vam nije nuzno (pisem Luna, jer inako oni koji ne znaju sto je to je ne bi iskljucivali xD )
Spajajte se zicno ako mozete.
Ukljucite "AllwaysUnloadDLLs" ako znate xD
Uglavnom, poanta je da ne date windowsima da previse rade i razmisljaju umjesto vas u stvarima koje vam ne trebaju ili vam rjetko trebaju!

Takodjer, preporucam de defragmentirate i disk i Registry ako ne reinstalirate win rjedje od jednom u 3mj.

Nemojte stavljat sis. particiju vecu od 20GB (najcesce C, ponavljam), tako je manja opasnost da cete izgubiti podatke, a sistem lakse "dise".

Ovo su savjeti i da vam brze rade igre (i net), i da vam brze radi komp.
Sto se tice same fizicke strane osobina interneta na adslu, nemojte pricati i zaliti se ni za ping ni za brzinu ako imate vise od 2m telefonskog kabla izmedju modema/rutera i uticnice u zidu. (tu ukljucujem i kabel prije splittera i poslije za one koji nemaju VoiP telefoniju)

Ovakvi savjeti se inace naplacuju, al ja sam eto velikodusan xD


sto se modulacija tice, za vecu brzinu je pogodniji adsl2+, za bolji ping je bolji adsl, pa se preporucite po svojim potrebama korisnickoj ako vec trazite promjenu modulacije. (inace adsl se koristi na 1-8Mbps, a adsl2+ na 6-24Mbps, osim ako je parica totalno usrana
gle vidim da se kužiš i da nisi laik al malo se zaigraš u svojim izjavama i onda tvoj post bude "full of shit" , jednostavno probiješ granicu dobrog ukusa i onda više ne pomažeš svojim postovima nego sereš i većina ljudi koluta očima kad ih čita

i hvala što si velikodušan sa savjetima al moj komp radi ko avion i bez tvojih savjeta kao i brdo drugih kompova tu na forumu

imam nod32 i hebeno dugu žicu za telefon i nisam niš čačkao po windowsima i ping mi je hebeno mali

i imam sistemsku particiju 30 gb

__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2008., 22:17   #1850
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
a gle rebelion je vjerovatno jos mlad pa cemo mu oprostiti
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2008., 22:39   #1851
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,476
Nazalost sa promjenom modulacije dolazi i visi ping sad mi je cca 25ms visi prema svim destinacijama. Prije sam bio na 4Mbita G.992.1, a sada sam na 8Mbit G.992.5.

Mislim da cu se iduci mjesec spustit na 6mbit nekako mi nije drago da za 8mbit (a ni parica nije predivna) placam vise nego sto placaju Iskonovci

Sto se tice ADSL-a, poslovnih korisnika i staticnog ipa, Amis nudi samo "poslovnu vezu" preko ADSL-a tako da se sve moze dogovoriti sa njima.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2008., 00:35   #1852
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Citiraj:
Autor max111 Pregled postova
da li si probala operu
http://www.opera.com/download/
ja koristim i radi dobro.
IE izbjegavam već duže vrijeme.
IE je trokirao, Ffox takođe, Opera me nije voljela, e ljudi Chrome je mama svih browsera, barem kaj se tiče nas smrtnika i mog 15 minutnog iskustva Guta 15MB i svira jutjubove ko veliki. Daklem nije do Amisa neg do Ffoxa koji mi je uzimao petinu RAM-a
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2008., 00:44   #1853
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,476
Citiraj:
Autor Ladybug Pregled postova
IE je trokirao, Ffox takođe, Opera me nije voljela, e ljudi Chrome je mama svih browsera, barem kaj se tiče nas smrtnika i mog 15 minutnog iskustva Guta 15MB i svira jutjubove ko veliki. Daklem nije do Amisa neg do Ffoxa koji mi je uzimao petinu RAM-a
Jesi uopce koristila Firefox 3?
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2008., 01:28   #1854
Zmalamuth
Inquisitor DeathWatch
Moj komp
 
Zmalamuth's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb-Rijeka
Postovi: 918
Zadnji Firefox je koma, svako toliko mi iz nepoznatog razloga umire komp, dok ne ugasim Firefox.
Tako da iako sam se uspjesno druzio da FireFox-om zadnjih 8 mjeseci, mislim da se vracam na IE, previse Bugova ima Firefox i stvari koje odjednom nece radit. Poput Youtube......
__________________


i7 4770K cooled by Noctua NH-D14
Asus Sabertooth Z87
Corsair Vengeance Pro 2x8Gb 1866Mhz
EVGA GTX 1080 - 8gb -FTW GAMING
Logitech G500 & G510 Keyboard
OCZ Vertex4 256gb/Samsung SSD 850 Evo 500G /640Gb WD Black/2TB WD Black/3x2TB WD in sharkoon docking station
LG GH22
Corsair HX620W
Corsair Carbide 678c
Arctic Bionix F140mm x3
Phillips Brilliance 240PW - 24'''
Zmalamuth je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2008., 01:46   #1855
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Jesi uopce koristila Firefox 3?
Naravno, odmah otkad je izašla. 3.0.1. Problem je kod mene to kaj imam malo rama i spor proc, Ffox uzima i do 150, 200mb a to je puno ako ga imaš samo 512, a trudiš se da ti ne pređe na pagefile pa ti onda Maxtor rošta cijelu noć.

P.S. i slažem se sa Zmalamamuthom, meni je previše nekih encounteranih problema i ispričavanja na inconveniencu, MySpace je prestao skroz otvarat zbog toga, a nikakvi Noscriptovi i Flashblovckovi nisu pomogli.
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2008., 10:29   #1856
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,476
Imam ja jedan komp celeron 1100 512mb rama i firefox nikad ne uzme preko 180MB. To je problem u konfiguraciji kompjutera i mozda cak ram baca errore.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2008., 10:40   #1857
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
pa kaj vi radite tom FF-u?
Ja pošizim kad mi dođe do 100 mb popapane memorije

Evo, sad surfam iz FF-a (3), 7 otvorenih tabova, od kojih je jedan jutjub, i 5 aktivnih add ona. Imam ih još 3, ali sam ih onemogućio jer ih trenutno ne trebam.
Ždere 88 mb memorije trenutno, na mašini sa Sempronom LE-1100 (clockan na 2.8ghz) i 512 mb rama.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2008., 11:23   #1858
max111
Premium
Moj komp
 
max111's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 542
Citiraj:
Autor Ladybug Pregled postova
Opera me nije voljela
možeš malo objasniti zašto?
ja koristim operu u windowsima i linuxu i radi bez problema.
__________________

CPU Intel i7 6700K
MBO ASRock Z270 Extreme4
RAM Kingston HyperX (2x8GB)
VGA MSI GTX970 4G TF5
HDD (1TB Samsung F3, Samsung 960 EVO, WD Caviar Green 3TB)
PSU Corsair AX750W
Windows 10 x64
max111 je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2008., 12:46   #1859
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Operu sam imala prije nekoliko mjeseci, godinu dana, i slike su joj često znale biti raštrkane bez reda na sajtevima, kao i neki tekstovi, i morala bih dva tri puta refreshati!

Ffox imaše iFox temu, 30ak addona, i uvijek je uzimao jako puno MB. Sad sam ga isprobala sa 10 tabova i defaultnom temom i 12 addona, i imao je 110MB.
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2008., 12:59   #1860
BOGDO
klanfa
Moj komp
 
BOGDO's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG-Dubrava
Postovi: 494
Citiraj:
Autor Ladybug Pregled postova
Naravno, odmah otkad je izašla. 3.0.1. Problem je kod mene to kaj imam malo rama i spor proc, Ffox uzima i do 150, 200mb a to je puno ako ga imaš samo 512, a trudiš se da ti ne pređe na pagefile pa ti onda Maxtor rošta cijelu noć.
.
jesi namjestila virtualnu memoriju?ja na svom kompu imam gigu rama i virtualnu memoriju dignutu na 3gb što daje cirka 4gb u task manageru.
ff3 sa 6 tabova kod mene troši oko 90mb.
__________________

Intel i7 2,66GHz SLBEJ
GigaByte EX58-UD3R F6
3x2Gb Corsair TR3X6G1600C9G
WD6400AAKS
XFX 275 GTX XXX Edition
Corsair TX650W
CM 690
Samsung T220

BOGDO je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na