Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.08.2022., 09:14   #62491
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Sad cu otvoriti can of worms potencijalno, ali me svaki put zacudi kad ekipa nadoplati za kozu u autu jer je koza tako super etc, premium osjecaj za sjest etc... i onda na sjedala navuce najjeftinije pevec navlake kako bi ocuvali kozu...

Sto se peugeota 3008 tice, slazem se sa svime sto je coconut napisao. Otvori za ventilaciju su najgluplja stvar koju sam dugo u autu vidio, volan mi daje osjecaj kao da sjedim ispred TV-a i igram xbox, a kolicina stvari koja se moze samo na touch podesiti izaziva mucninu. Sjedala su na prvu wow i kao, pasem u njih kao da su radjena za mene i super comfy su, al me vec nakon sat i pol-dva boli guzica od njih (jedini auto u kojem mi se to desilo).

Nakrcan full opremom se cini kao dosta cool auto i nudi stvarno sve i svasta, al neznam... probaj ga dobit na jedan dan i odradi neki mini roadtrip u njemu.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 09:15   #62492
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,882
Citiraj:
Autor goran1985 Pregled postova
Ja sam se uvijek čudio onima koji ciljano kupe smeđu kožu. Zanimljivo, dok sam gledao oglase (a uvjet mi je imati kožu ili barem djelomičnu) uvijek bi takvi bili 10% jeftiniji od onih sa crnom.
Vjerojatno ne bih ni ja da sam konfigurirao novi auto. Ali kad kupuješ polovni, nemaš previše opcija. Ili je dealbreaker ili kompromis ili feature. Auto ima sve što sam od opreme tražio + hrpa toga što mi nije bilo bitno, ali se ispostavilo da je fora.

Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Sad cu otvoriti can of worms potencijalno, ali me svaki put zacudi kad ekipa nadoplati za kozu u autu jer je koza tako super etc, premium osjecaj za sjest etc... i onda na sjedala navuce najjeftinije pevec navlake kako bi ocuvali kozu...
Ma premium k za sjest. Posipam se pepelom jer sam jednom prilikom rekao kak se ne znojiš na koži (jer u passatu imam sredinu brušenu, a bokovi su obični). Ako sjedala nisu ventilirana da hlade/griju, nije baš najbolji osjećaj se voziti xy sati dok je vani 35 stupnjeva. Jedina prednost kože u kojoj uživam je čišćenje. S malim djetetom u autu, kad nešto prolije, razmaže, povrati..., vlažna maramica i samo pobrišem. Stvarno je održavanje lakše i jednostavnije.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.

Zadnje izmijenjeno od: sinisa1989. 10.08.2022. u 09:29.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 09:19   #62493
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Sad cu otvoriti can of worms potencijalno, ali me svaki put zacudi kad ekipa nadoplati za kozu u autu jer je koza tako super etc, premium osjecaj za sjest etc... i onda na sjedala navuce najjeftinije pevec navlake kako bi ocuvali kozu...
Ne razumijem ljude koji generalno žele kožna sjedala u autu. Meni je to osobno ogavan osjećaj ljeti, a ni zimi nije ništa bolje.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 09:24   #62494
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,114
Zato ide alcantara.

Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Sad cu otvoriti can of worms potencijalno, ali me svaki put zacudi kad ekipa nadoplati za kozu u autu jer je koza tako super etc, premium osjecaj za sjest etc... i onda na sjedala navuce najjeftinije pevec navlake kako bi ocuvali kozu...

Sto se peugeota 3008 tice, slazem se sa svime sto je coconut napisao. Otvori za ventilaciju su najgluplja stvar koju sam dugo u autu vidio, volan mi daje osjecaj kao da sjedim ispred TV-a i igram xbox, a kolicina stvari koja se moze samo na touch podesiti izaziva mucninu. Sjedala su na prvu wow i kao, pasem u njih kao da su radjena za mene i super comfy su, al me vec nakon sat i pol-dva boli guzica od njih (jedini auto u kojem mi se to desilo).

Nakrcan full opremom se cini kao dosta cool auto i nudi stvarno sve i svasta, al neznam... probaj ga dobit na jedan dan i odradi neki mini roadtrip u njemu.
Moraš shvatiti, svako s svojom lovom radi što želi i koliko može. Kupiti danas dobar auto a da nema više od 60k km i da je SUV/karavan, da je neki viši/premium razred i da nije stariji od 2 godine je prava majstorija (naravno, da bude u budžetu). I onda radiš kalkulacije raznorazne da vidiš što je najbolje za tebe i tvoje potrebe. E sad, meni tu PUG dolazi ko super izbor jer ima sve što trebam. Volvo je super auto, no malo je van budžeta da ima bar ono osnovno što mi treba. Ne trebam masaže, 360 kamere ili nešto slično, ali ovo što je meni u budžetu je baš ono, golo golo. Da se razumijemo, mene uopće ne jebe jel PUG ili Mercedes, mene zanima dugoročnost auta i cijena na kraju krajeva (ne samo cijena vozila, već svega što se nakupi kroz godine).

Osobno mislim da ono što ću kupiti će biti najbolje što sam mogao kupiti za svoju lovu. Što ne znači da je to isto tebi najbolje.

Ali hvala za komentar, svakak uzet u obzir. Udobnost sjedala mi je dosta važna, da.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 10.08.2022. u 09:38.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 09:43   #62495
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Zato ide alcantara.

Moraš shvatiti, svako s svojom lovom radi što želi i koliko može. Kupiti danas dobar auto a da nema više od 60k km i da je SUV/karavan, da je neki viši/premium razred i da nije stariji od 2 godine je prava majstorija (naravno, da bude u budžetu). I onda radiš kalkulacije raznorazne da vidiš što je najbolje za tebe i tvoje potrebe. E sad, meni tu PUG dolazi ko super izbor jer ima sve što trebam. Volvo je super auto, no malo je van budžeta da ima bar ono osnovno što mi treba. Ne trebam masaže, 360 kamere ili nešto slično, ali ovo što je meni u budžetu je baš ono, golo golo.

Ne bi vjerovao, osobno mislim da ono što ću kupiti će biti najbolje što sam mogao kupiti za svoju lovu. Što ne znači da je to isto tebi najbolje.

Ali hvala za komentar, svakak uzet u obzir. Udobnost sjedala mi je dosta važna, da.
Alcantara je super, al nisam na tebe mislio kad sam komentirao kozu

A za sve ostalo se slazem sto si napisao. Kad je brat kupovao auto, obisli smo i sjedali u sve zivo da dobijemo malo realniju sliku kako ce to izgledat ako se sjednemo u auto i odemo na izlet weekendom. Tad je imao samo jedno dijete i uz sve sto si ti naveo kao uvjet, oni su jos imali da iza ima 3 odvojena sjedala, tako da kad stave malog u sjedalicu, dvoje frendova moze sa njima na roadtrip. Tako da su oni uzeli 5008 isto nakrcan svime. Sve je u njemu isto kao i u 3008, samo je veci i iza ima 3 individualna sjedala.

Oni kazu da su se, na sve sto smo mi tu nabrojali, naviknuli... al ono, navikne se i magare na batine no ultimativno si u pravu, u usporedbi sa svime ostalim sto se u toj klasi nudi za te novce, stvarno dobijes hrpu toga a osjecaj je da je kvalitetno sto se materijala u unutrasnjosti tice. A na kraju ti najbolje znas za sebe, kroz sta mozes progledat kroz prste, a sta ce te nazivcirati do mjere da ne mozes gustati u autu, mi smo tu samo da kazemo sta je nas zivciralo i na sta da pripazis, jer ispliva tek sa vremenom
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 09:45   #62496
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,827
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
...SUV/karavan...
Karavan, pa makar 308ica T9 karavan. Dvaput sam krenuo pisati post i obrisao ga jer "sta da ti pametujem, nisu moje pare". Prvo si rekao da zelis suv-a iz tebi znanih razloga, tu sam se suzdrzao maksimalno (ne razumijem zasto itko gleda/kupuje te male suv-ove). Sada spominjes i karavan i jebat ga moram to napisati, to je imho miljama prakticniji format od kozorog automobila. Sve dok nemas problem s ledjima i ne osjecas se "sigurnije" u suv-u (ovo prvo razumijem, u ovo drugo se ne bi stel mesat).

3008 je na silu napravljen suv da popuni rupu u potfoliju pezoa i parira na trzistu medju ostalim slicnim modelima. Iz nekog razloga se uzasno dobro prodaju

Slazem se s kokosom, moras sjesti za volan/kokpit i probati mozes li naci svoju poziciju (zena takodjer). Specificna je kombinacija.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 09:51   #62497
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 964
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Ne razumijem ljude koji generalno žele kožna sjedala u autu. Meni je to osobno ogavan osjećaj ljeti, a ni zimi nije ništa bolje.

To sam i ja mislio dok me nije vozilo u A8.
Ventilirana sjedala + masaža, điđe miđe ostale, vozio sam se Split - Metković, izašao u košulji u Metkoviću ko nov bez da sam se oznojio.
Ali to košta pun kufer.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 09:51   #62498
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,106
Ja uzeh s Alije one navlake za sjedište od umjetne kože u boji kože u autu
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 10:01   #62499
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 711
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Vjerojatno ne bih ni ja da sam konfigurirao novi auto. Ali kad kupuješ polovni, nemaš previše opcija. Ili je dealbreaker ili kompromis ili feature. Auto ima sve što sam od opreme tražio + hrpa toga što mi nije bilo bitno, ali se ispostavilo da je fora.


Ma premium k za sjest. Posipam se pepelom jer sam jednom prilikom rekao kak se ne znojiš na koži (jer u passatu imam sredinu brušenu, a bokovi su obični). Ako sjedala nisu ventilirana da hlade/griju, nije baš najbolji osjećaj se voziti xy sati dok je vani 35 stupnjeva. Jedina prednost kože u kojoj uživam je čišćenje. S malim djetetom u autu, kad nešto prolije, razmaže, povrati..., vlažna maramica i samo pobrišem. Stvarno je održavanje lakše i jednostavnije.


Čišćenje dakako je benefit da mi ne treba bolji, također praščići nazad čine svoje. Za dvadeset minuta sve pobrišem. Sad doduše imam u A4 kombinaciju tkanine po sredini i koža sa strane, je nešto ugodnije ali meni nije smetala ni potpuna koža u autu prije. Valjda se ne znojim puno sa svojih 75kg.
Uvijek neke priče kao koža smrdi, ljeti vruće, zimi hladno kad sam uzeo tog sa cijelom kožom no meni to ništa nije bilo izraženo, a prednost čišćenja mi je prevelika...
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 10:06   #62500
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ja idem na full opremu u GT line.

Svi koje sam pitao su prezadovoljni, nekako naginjem njemu.

V60 s nikakvom opremom ili GT line s full.
Kaj nije za to godište GT line bio ispod GT paketa?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 10:09   #62501
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,657
A što je s ostalim autima u klasi? Nije da nema izbora pa je taj Peugeot jedina opcija.

Toyota/Hyundai/Kia/Ford/Opel/Škoda/Seat

Gledam oko sebe po cesti, od Peugeota vidim jedino 208/308. Klasa koju gledaš, more ovih gore navedenih plazi po cesti. U prosjeku, više Saabova i Alfi vidim nego Peugeota. Nije neko mjerilo, ali ako te modele veliko tržište ne voli, valjda ima neki razlog
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 10:10   #62502
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,320
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova

Presvlake poštene ti koštaju 1000kn za cijeli auto. A jesi škrt jebote....

Ja sam danas očistio sve od soli, kreme, znoja itd..

Imali su starci na starom autu presvlake od dana kad su ga kupili, kad su se unistile stavljene su druge. Tek zadnjih 6 mj u nasem vlasnistvu sam ih skinuo i vidio da su sicevi lijepi a do tad ih vidio nisam.
Nakon toga sam si rekao da presvlake nece u moj auto.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 10:15   #62503
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,114
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Kaj nije za to godište GT line bio ispod GT paketa?
Ne razumijem pitanje.
3008 nema GT, koliko ja znam.
GT line, ovaj 2.0 bluehdi je najjači model koji su dali van ja mislim.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
A što je s ostalim autima u klasi? Nije da nema izbora pa je taj Peugeot jedina opcija.

Toyota/Hyundai/Kia/Ford/Opel/Škoda/Seat

Gledam oko sebe po cesti, od Peugeota vidim jedino 208/308. Klasa koju gledaš, more ovih gore navedenih plazi po cesti. U prosjeku, više Saabova i Alfi vidim nego Peugeota. Nije neko mjerilo, ali ako te modele veliko tržište ne voli, valjda ima neki razlog
Tražim dizela, 150ks i više, automatika.
Automatski možeš eliminirati pola ovih.
Ford, Opel, Kia, ne dolaze u obzir.

Seat je čak i opcija, Kodiaq je super, ali za tu lovu (oko 25k), ne mogu dobiti ništa što vrijedi spomena. Problem s Kodiaq-om je što je razlika (vizualna) između najjeftinijeg i malo boljeg 1 naprama 100. Susjed ima najslabiji model koji se mogao kupiti, užasno kako izgleda s tim 16" felgama i ogromnim kotačima. Niti ima led i slično.

C klasa Mercedes (karavan), Superb, 3008 GT line i V60 su nekako primarni trenutno.
Svako ima svoje prednosti i mane, ali moj budžet je taman na pragu da kupim nešto što će mi odgovarati (od ova 4 gore).
I nekako sam naginjao na 3008, ali sad sam baš onako, skeptičan. Zvao sam u PUG, testna vožnja nemoguća do daljnjega, a izložen imaju ovaj zadnji model, što mi baš ne odgovara, jer su navodno mijenjali nešto po pitanju položaja sjedala i volana.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 10.08.2022. u 10:59.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 11:08   #62504
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,618
Passat karavan, BMW 3 GT?

Frend ima Passata karavan 2.0 TDI 180Ks mislim i kaže da su dijelovi jako jeftini jer "narodna kola".

Šogor ima C4 cactus i isto ima kontroliranje klime putem touch screena...je da ne prčkaš često po tome al mislim da bi me živciralo.
Da ne kažem da za ugasit S/S isto mora prčkat po ekranu, nema dedicirani gumb

radi toga mi je i otpao bio PUG 308 kada sam kupovao auto jer mi je užasno to.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 11:12   #62505
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Imali su starci na starom autu presvlake od dana kad su ga kupili, kad su se unistile stavljene su druge. Tek zadnjih 6 mj u nasem vlasnistvu sam ih skinuo i vidio da su sicevi lijepi a do tad ih vidio nisam.
Nakon toga sam si rekao da presvlake nece u moj auto.
Pa to i je point. Ocekujem da ovaj auto neces voziti 20 godina nego ces ga prosati za recino pet godina. Vjerujem da se postigne visa cijena ako su sicevi ko novi.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 11:21   #62506
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,114
Volvo V60 ima isto sve preko displaya, čak i klimu.

Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Passat karavan, BMW 3 GT?

Frend ima Passata karavan 2.0 TDI 180Ks mislim i kaže da su dijelovi jako jeftini jer "narodna kola".

Šogor ima C4 cactus i isto ima kontroliranje klime putem touch screena...je da ne prčkaš često po tome al mislim da bi me živciralo.
Da ne kažem da za ugasit S/S isto mora prčkat po ekranu, nema dedicirani gumb

radi toga mi je i otpao bio PUG 308 kada sam kupovao auto jer mi je užasno to.
Nema smisla da sada prolazimo svaki auto, zašto da i zašto ne.
Uglavnom, ova 4 su uži izbor, ima sigurno dobrih auta na sve strane, no eto, ja sam odlučio za ovo gore.

Idem vidjeti tko ima 3008 da probam bar sjesti u njega.

Ako ne to, onda ganjam V60 ili C200/220.

Ovo za klimu me čak i ne smeta. Ali ako su sjedala neudobna i volan nije kako treba, to je breaking point.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 11:24   #62507
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,186
Idem sutra do Podgore na par dana a tamo nemam gdje ostaviti auto bez plaćanja dnevne karte. Da li zna netko ako se može auto ostaviti na 2-3 dana u Makarskoj na parkingu kod Lidla, Kauflanda, Pevexa, da mi ga ne dignu...?
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold


Zadnje izmijenjeno od: Facelessone. 10.08.2022. u 11:31.
Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 11:31   #62508
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
jer su navodno mijenjali nešto po pitanju položaja sjedala i volana.
Tek u 2022. verziji su "ispravili" da "NE VIDIS K* od dashboarda ispred". Bio na testnoj u starijem modelu, ne pomaze ni sjedalo ni polozaj volana. Jednostavno je premali volan za preveliki ekran ispred. Pa se 75% stvari ne vidi uopce. U tom casu me odbilo toliko da sam ga prekrizio na listi :/

Kod tih malih volana moras imat podignut dashboard ILI veliki volan sa rupom. Ovo sve izmedju previse toga sakrije sam volan/ruka u voznji.
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 11:32   #62509
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,346
3008 je izvana krasan auto. Milina za vidjeti. Ali iznutra, kao da ga je smišljao netko tko nikad nije čuo za ergonomiju.
U bratu po proizvodnji, C5 AirCross, redizajnom su vratili fizičke tipke za klimatizaciju jer su skužili da preko ekranom to baš i nije ok.
Ne znam zašto si izbacio Kiu. Auti su im sasvim ok. Jesi razmišljao o Nissanu? Ja imam 1.6dCi, 130KS verziju sa Tekna opremom i zadovoljan sam njime.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 11:47   #62510
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,320
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Pa to i je point. Ocekujem da ovaj auto neces voziti 20 godina nego ces ga prosati za recino pet godina. Vjerujem da se postigne visa cijena ako su sicevi ko novi.
Ma point je uzivat u onom kaj ti se svidja, a meni se svidjaju sicevi bez presvlaka

A lako se odradi kemijsko i za manje para nego set-dva presvlaka prije prodaje


Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Tek u 2022. verziji su "ispravili" da "NE VIDIS K* od dashboarda ispred". Bio na testnoj u starijem modelu, ne pomaze ni sjedalo ni polozaj volana. Jednostavno je premali volan za preveliki ekran ispred. Pa se 75% stvari ne vidi uopce. U tom casu me odbilo toliko da sam ga prekrizio na listi :/

Kod tih malih volana moras imat podignut dashboard ILI veliki volan sa rupom. Ovo sve izmedju previse toga sakrije sam volan/ruka u voznji.
Ajde nisam jedini sa tim problemom.

Zbog tog debilizma nikad ne bi razmatrao pežo, a da ne pričam broj okretaja u kontra stranu...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 12:04   #62511
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,657
Automobili

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Kodiaq je super, ali za tu lovu (oko 25k), ne mogu dobiti ništa što vrijedi spomena. Problem s Kodiaq-om je što je razlika (vizualna) između najjeftinijeg i malo boljeg 1 naprama 100. Susjed ima najslabiji model koji se mogao kupiti, užasno kako izgleda s tim 16" felgama i ogromnim kotačima. Niti ima led i slično.
Kad prvi put zagrebeš 17” i veće, brzo naučiš cijeniti 16”
Felge ionako lako naknadno kupiš a ako pod LED misliš na DRL, ne znam zašto bi to bio dealbreaker. Neće tako ružnu klasu auta proljepšati ni felge ni led DRL
Ostaje ti ili štediti dalje ili pristati na kompromis. Biram opremu i komfor unutra prije vanjskog izgleda i ljubomornih susjeda

Posloži prioritete i polako

Frend sa sličnim zahtjevima je baš neki dan uzeo Cmax 1.0 Ecoboost 125 ks. Obitelj s jednim djetetom
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 10.08.2022. u 12:10.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 12:10   #62512
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ne razumijem pitanje.
3008 nema GT, koliko ja znam.
GT line, ovaj 2.0 bluehdi je najjači model koji su dali van ja mislim.



Tražim dizela, 150ks i više, automatika.
Automatski možeš eliminirati pola ovih.
Ford, Opel, Kia, ne dolaze u obzir.

Seat je čak i opcija, Kodiaq je super, ali za tu lovu (oko 25k), ne mogu dobiti ništa što vrijedi spomena. Problem s Kodiaq-om je što je razlika (vizualna) između najjeftinijeg i malo boljeg 1 naprama 100. Susjed ima najslabiji model koji se mogao kupiti, užasno kako izgleda s tim 16" felgama i ogromnim kotačima. Niti ima led i slično.

C klasa Mercedes (karavan), Superb, 3008 GT line i V60 su nekako primarni trenutno.
Svako ima svoje prednosti i mane, ali moj budžet je taman na pragu da kupim nešto što će mi odgovarati (od ova 4 gore).
I nekako sam naginjao na 3008, ali sad sam baš onako, skeptičan. Zvao sam u PUG, testna vožnja nemoguća do daljnjega, a izložen imaju ovaj zadnji model, što mi baš ne odgovara, jer su navodno mijenjali nešto po pitanju položaja sjedala i volana.
PItao frenda, kaze "ma milina".

Ali s ove tvoje liste bih puno rađe Superba ili V60. Superba, čisto zbog lakše dostupnosti rezervnih dijelova.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 12:19   #62513
salvarez
Premium
Moj komp
 
salvarez's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 270
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
cut/

Tražim dizela, 150ks i više, automatika.

C klasa Mercedes (karavan), Superb, 3008 GT line i V60 su nekako primarni trenutno.

cut/

Ne znam ak si se kad vozio u c klasi, ali mjesta na zadnjoj klupi je jako malo (jos ako imas djecu ili planiras imati - montirana djecja sjedalica, lupa s nogama po prednjim sicevima ili ako se postavlja jaje na bazu, mjesta je uzasno malo). Ne znam kolko ti igra ulogu, ali auto je i dosta nizak.

Plus si računaj da troškovi održavanja, kasko, itd. su dosta visoki (npr. pokvareni NO senzor kosta 3300kn, secondary akumulator 1600kn...). Plus uz ove lude cijene trenutno, nešto s manje km i novije godište ne mozes kupiti za 25000eur (pogotovo w205 facelift).
C220d automatik ti troši 7-8 litara.

Ak te još nešto zanima, pucaj.
salvarez je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 12:34   #62514
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
To sam i ja mislio dok me nije vozilo u A8.
Ventilirana sjedala + masaža, điđe miđe ostale, vozio sam se Split - Metković, izašao u košulji u Metkoviću ko nov bez da sam se oznojio.
Ali to košta pun kufer.
A8 je ipak koju klasu iznad ovoga o čemu pričamo.

Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ma point je uzivat u onom kaj ti se svidja, a meni se svidjaju sicevi bez presvlaka

A lako se odradi kemijsko i za manje para nego set-dva presvlaka prije prodaje
Je ali habanje i trošenje kemijsko neće srediti. Iako ajde ti imaš 42kg pa vjerojatno niti ne razmišljaš o tome.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 12:41   #62515
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,114
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Kad prvi put zagrebeš 17” i veće, brzo naučiš cijeniti 16”
Felge ionako lako naknadno kupiš a ako pod LED misliš na DRL, ne znam zašto bi to bio dealbreaker. Neće tako ružnu klasu auta proljepšati ni felge ni led DRL
Ostaje ti ili štediti dalje ili pristati na kompromis. Biram opremu i komfor unutra prije vanjskog izgleda i ljubomornih susjeda

Posloži prioritete i polako

Frend sa sličnim zahtjevima je baš neki dan uzeo Cmax 1.0 Ecoboost 125 ks. Obitelj s jednim djetetom
Ma nije stvar šparanja ili ne.

To je budžet, ne idem na više zbog toga.

Boli me ona stvar za susjede, meni je da ja budem sretan, da žena bude sretna, da djeca imaju mjesta i da se ne kvari.

1.0 neće u moju kuću dok sam ja živ. Isto vrijedi za dačiju.

Ali ok, vidjet ću što ću odlučiti. Javim kad stigne.

Citiraj:
Autor salvarez Pregled postova
Ne znam ak si se kad vozio u c klasi, ali mjesta na zadnjoj klupi je jako malo (jos ako imas djecu ili planiras imati - montirana djecja sjedalica, lupa s nogama po prednjim sicevima ili ako se postavlja jaje na bazu, mjesta je uzasno malo). Ne znam kolko ti igra ulogu, ali auto je i dosta nizak.

Plus si računaj da troškovi održavanja, kasko, itd. su dosta visoki (npr. pokvareni NO senzor kosta 3300kn, secondary akumulator 1600kn...). Plus uz ove lude cijene trenutno, nešto s manje km i novije godište ne mozes kupiti za 25000eur (pogotovo w205 facelift).
C220d automatik ti troši 7-8 litara.

Ak te još nešto zanima, pucaj.
Kupujem vani, davanja nisu u 25k eur uračunata, mislim da se može kupiti za tu lovu.

Ali ok, javim ako će biti pitanja.

Ovo za klince mi je možda presudno.

Onda ništa, c klasa ide isto otpis.

Ostaje 3008, superb ili v60.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 12:42   #62516
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Volvo vs PUG. Rekao bi čovjek da se zajebavaš.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 12:44   #62517
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,114
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Volvo vs PUG. Rekao bi čovjek da se zajebavaš.
A nije baš tak jednostavno.

Volvo nije baš u budžetu, tu i tam se naleti po Španjolskoj. Ovaj model koji ja želim je 2019. i mlađi. Pug je dosta jeftiniji i baš je onako debelo u budžetu. I mislim da za te novce daje dosta.

Da je volvo oko 24k, d3, odmah bi ga uzeo. Samo je problem što nije.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 12:45   #62518
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,539
A zasto ne pogledas
Hybrid 3008 benzinac
Gt line
300ks cca 4x4 itd

Ja tog “čekam”
Tj cekam da sakupim neku lovu i onda po taj
A za sad ganjam 2008 iz 2015g
Mogao sam odmah po novi 3008 pred 2 godine
Al isao sam igrat sigurno u tom momentu
Sad me kopka, al ok… bude doslo i to vrijeme
Samo neka smo svi živi i zdravi

A kao vikend auto, mustang shelby gt500
To ce bit da probrodim krizu srednjih godina
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 12:47   #62519
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,114
Dizel.

Btw. vozi sam neki dan GT500. Čipnut na 1000ks.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 12:47   #62520
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 964
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
A8 je ipak koju klasu iznad ovoga o čemu pričamo.

Naravno, to sam odmah i napisao.
Valjda će za 10-15 godina ući i u aute niže klase.
Colop je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na