Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.01.2010., 22:43   #481
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Evo da javim da sam pogledao prvi HD video (720p) na mom WDTVLiveu i da je slika stvarno vrhunska. Gledao sam na HDready Philips CRTu (Philips PW 9551 100Hz) preko Samsung S1 1,8" USB HDDa. Pogledao seriju sa BBC HDa - TOP GEAR u 720p .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2010., 21:50   #482
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
dakle imam pitanje vezano za DVD menije....meni pleja sve VOB-ove bez beda ali nemrem korisitti dvd meni.....OK kod većina DVD-a mi to ne treba.....ali kod nekih crtića u dvd meniju se bira koja sinhronizacija se želi plejati....i ak zveknem samo VOB onda mi pleja englesku a od hrvatske ni traga.....ak se sjećam dobro netko je napisao da se sadržaj DVD može složiti kao ISO i onda bi možda meniji radili? Ili to nikak ne radi?
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2010., 21:52   #483
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
sto ne mozes izabrati onda audio, options - audiotrack?
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2010., 12:52   #484
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
pa svaki DVD ima onih par velikih VOB-ova u kojima je video i audio....to prebacim na externi hard i onda kad ipokrenem te VOB-ove pušta mi samo originalnu sinhronizaciju (englesku). Kad plejam u dvd playeru onda mi se otvori meni u kojem mogu birati koji jezik.....ako pokrenem meni s WDTV-om nemrem birat ništa...samo ga izpleja i to je to....
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2010., 18:12   #485
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
izripaj dvd na disk sa nekim alatom tipa dvdfab.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2010., 10:15   #486
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
izripaj dvd na disk sa nekim alatom tipa dvdfab.
mislim da s tim ne bi riješio ništa...trebam hr sinhro...VOB kao VOB inače radi ok samo pleja verziju sa engleskim audiom...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2010., 12:08   #487
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
kad ripash izabacish eng audio (ostane samo HR)
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2010., 13:20   #488
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Evo nakon nekoliko dana korištenja i nekoliko pogledanih filmova i serija, vrijeme je da napišem par riječi hehe

Slika je super, bilo HD ili SD materijal, no to već znamo, pa ću napisat par stvari koje me smetaju

1. Pronalaženje kompatibilnog WLAN sticka u HR je mali mission impossible, sad ga čekam s ebaya (navodno ima neki Level 1, ali previše mi košta), nema veze, spojen je preko "internet connection sharinga" na laptop i dalje na net za sad.

2. Ne daje nikakvu kontrolu nad uređajem, opcije su presiromašne, počevši od toga da se na uređaju neda skoro ništa namjestit osim toga jel želiš da ga usporiš (fade in-out menua?!?) i mrežnih opcija. Ostale opcije se svode na veličinu i encoding titlova.

3. Ne daje nikakvu kontrolu nad puštenim materijalom, možeš eventualno zoomirat (ne znam zašto bi to htio), mjenjat titlove i audio trake. To je to. Nema promjene ratia, ako je nešto 4:3 onda možda ipak želim da mi cropa i rastegne na 16:9.

Radi 2. i 3. imam osjećaj ko da imam neki Apple kvazi-proizvod
Sve to radi, ali za mene premalo

4. Daljinski mi ima predug hod, ne znam jel to u novijim verzijama tako ili u svim, al tipke stvarno nisu morale bit tak visoke, hehe

5. Uređaj se sam pali kad se ušteka u struju (tj. upali prekidač TV produžnog) i ne gasi se sam iako stoji besposlen satima. Vrti onaj screensaver. Ne kužim zašto nema opcije auto turn off ili tako nešto


Eto, ništa nije strašno, uređaj je odličan i prikazuje SVE i to u super kvaliteti, ali eto, morao navest ono što me smeta

P.S. Jel i vama TV uređaj "ne prepoznaje" HDMI device - WD-a? Moj TV veli da nema pronađenih HDMI device-a, iako sve OK radi, mislim da ništa ne smeta, samo mi bilo čudno...
FitzTN je online   Reply With Quote
Staro 26.01.2010., 16:35   #489
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
3. Ne daje nikakvu kontrolu nad puštenim materijalom, možeš eventualno zoomirat (ne znam zašto bi to htio), mjenjat titlove i audio trake. To je to. Nema promjene ratia, ako je nešto 4:3 onda možda ipak želim da mi cropa i rastegne na 16:9.
pretpostavlja se da imaš pristojan hd ready televizor koji na daljincu ima opcije za aspect ratio...ja imam sijaset opcija

Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Radi 2. i 3. imam osjećaj ko da imam neki Apple kvazi-proizvod
Sve to radi, ali za mene premalo
uređaj sam platio 740 kn (WDTV gen2) i mislim da za te pare malo previše očekuješ..i ovako daje puno za uloženo....ako si htio nešto što bi netko malo razmaženiji htio onda si trebao iskeširati puno više para...to ti je kao da kod škode felicije prigovaraš na jeftinijoj plastici kontrolne ploče...nije baš najsretnija usporedba ali skužio si što je pjesnik htio reći...

Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
4. Daljinski mi ima predug hod, ne znam jel to u novijim verzijama tako ili u svim, al tipke stvarno nisu morale bit tak visoke, hehe
stvarno si picajzla.....

Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
P.S. Jel i vama TV uređaj "ne prepoznaje" HDMI device - WD-a? Moj TV veli da nema pronađenih HDMI device-a, iako sve OK radi, mislim da ništa ne smeta, samo mi bilo čudno...
na mojoj pany plazmi sve šljaka...prebacim na prvi hdmi ulaz gdje sam i uštekao wdtv i sve radi.....kupi novi televizor
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2010., 16:45   #490
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
1. hm, što da namještam na TV-u kada mu WD kaže da je slika Wide i TV neda to više dirat, ako ga spojim preko scarta onda mogu sve...

2. Ako je ovo škoda felicia, što je onda vivax za 200 kn s USB-om? Čini se da si me krivo shvatio

3. Ti nemaš Live verziju, prema tome nemaš youtube (i flickr) i nemaš "problema" s upisivanjem imena filmića preko daljinskog gdje trebaš pomaknut u svim smjerovima n puta da nešto upišeš, samo zato ne valja, inače nikom ne bi smetalo

4. Nisam rekao da ne radi, radi super, samo ga nema u listi HDMI uređaja
FitzTN je online   Reply With Quote
Staro 26.01.2010., 17:50   #491
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
mislim da s tim ne bi riješio ništa...trebam hr sinhro...VOB kao VOB inače radi ok samo pleja verziju sa engleskim audiom...
kako ne? skidaš video i audio, te titlove koje želiš, možeš napraviti kopiju istu poput original dvd-a ili bez nepotrebnih audio/titl/video dijelova.

isto tako ako odabereš film+hr audio bez original audia dobiti ćeš film sa hr sinhronizacijom...
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2010., 21:46   #492
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
1. hm, što da namještam na TV-u kada mu WD kaže da je slika Wide i TV neda to više dirat, ako ga spojim preko scarta onda mogu sve...
ne...wdtv ga pleja u originalnom aspect ratiu a ti onda s telkom (moja plazma ima te opcije) sebi korigiraš aspect ratio....koji god želiš....
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2010., 22:38   #493
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,121
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
ne...wdtv ga pleja u originalnom aspect ratiu a ti onda s telkom (moja plazma ima te opcije) sebi korigiraš aspect ratio....koji god želiš....
Potpisujem ovo, tak i ja.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2010., 23:31   #494
Gjuro
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 269
Citiraj:
Autor Gjuro Pregled postova
Kupio sam WDTV live i 500 gb 2.5 incha WD hdd. I kad pustim npr blueray usred filma slika pocne stekat onak trza trza trza ... zasto se to desava?

Ima li kakav fix za to? sve je novo ...
anyone? pleaseee

pustim film i pocne trzat il napocetku il nakon 10 minuta .. al kad krene trzat nece stat

Isti problem ima covjek
http://wdtvhd.com/lofiversion/index.php?t3494.html
Gjuro je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2010., 23:36   #495
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
lan je odspojen?
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 08:48   #496
Gjuro
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 269
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
lan je odspojen?
da, nikad nije bio ni ukljucen.
wireless usb stick isto nije prikljucen.

stavio sam film na usb stick voyager i nesteka uopce. sve radi kao urica.

ocito da je disk u banani, samo sve radi kopiram full brzinom, nekuzim zasto steka? NTFS je.

pise na ovom forumu da se WD disk i WDTV live bas i nevole.
koja glupost proizvod dodje iz ajmo rec "iste" firme nisu si kompatibilni ....
Gjuro je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 09:01   #497
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
sitestiraj disk sa nekim programom, npr hd tune, provjeri smart, itd. tako da si siguran da te disk zeza, odnosno ne zeza
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 09:38   #498
Gjuro
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 269
Pa ocito da je hdd, jel kad sam stavio USB stick sve radi kao podmazano

Sad sam instalirao HD Tune pro pa cu probat ...

Podatke na disku nebi trebao zeznut ako ga chekiram s HDTUNE?
Gjuro je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 09:40   #499
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Meni USB stick (Supertalent 8GB) i Hdd Samsung S1 (1.8") rade bez ikakvog trzanja na HD i SD materijalu tako da mora biti nesto do tvog diska .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 09:41   #500
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
kako ne? skidaš video i audio, te titlove koje želiš, možeš napraviti kopiju istu poput original dvd-a ili bez nepotrebnih audio/titl/video dijelova.

isto tako ako odabereš film+hr audio bez original audia dobiti ćeš film sa hr sinhronizacijom...
taj fabDVD je super programčić...sve radi kak si rekao i bez problema...hvala na infu....sad samo da nađem neki programčić koji spaja više mkv-ova (koji su dobiveni iz VOB-a) u jedan....

i još nešto...koristim media coder za enkodiranje VOB-a u mkv (x264)....ima brdo opcija i sve radi super osim kaj mi se čini da je u jednom kanalu (u sluškama to čujem) zvuk malo malo glasniji.....sve sam audio opcije isprobao....koje vi programe koristite za VOB to mkv konvertanje?
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 09:48   #501
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor Gjuro Pregled postova
Pa ocito da je hdd, jel kad sam stavio USB stick sve radi kao podmazano

Sad sam instalirao HD Tune pro pa cu probat ...

Podatke na disku nebi trebao zeznut ako ga chekiram s HDTUNE?
nece ti zeznut podatke. prvo odi na smart da vidis dal je sve u redu a nakon toga zavrti neki test
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 11:22   #502
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Do diska da je?
Pa diskovi stari prek 10 godina imaju dovoljno "bandwitha" da isporuče 1080P materijal.

IMO Može biti samo do toga da ti nešto stalno pristupa disku pa on skače sa jednog mjesta na drugo te ga to kolje.
  Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 18:15   #503
Gjuro
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 269
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Do diska da je?
Pa diskovi stari prek 10 godina imaju dovoljno "bandwitha" da isporuče 1080P materijal.

IMO Može biti samo do toga da ti nešto stalno pristupa disku pa on skače sa jednog mjesta na drugo te ga to kolje.
Znam da imaju dovoljno bandwitha ali nesto ga zeza, nekuzim zasto... disk je novi, kopiranje i ostalo je ok.

Idem upravo napravit test pa postam results

Hvala
Gjuro je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 23:16   #504
Gjuro
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 269
Kaze da je Health status ok sve

Sad radi error scan pa cemo vidjet ... jako cudno
Gjuro je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 23:38   #505
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
da ti ne treba jos jedan kabel za disk mozda nema dovoljno struje da ga vrti wd mozda mu treba onaj dodatni usb kabel
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 23:42   #506
Gjuro
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 269
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
da ti ne treba jos jedan kabel za disk mozda nema dovoljno struje da ga vrti wd mozda mu treba onaj dodatni usb kabel
pa on vrti na kompu normalno sve uvijek
na WDu isto vrti sve super samo nakon nekog vremena pocne stekat, da mu fali struje odma bi stekao ....


Error scan je zavrsio, sve je zeleno nema nikakvih gresaka. Jednostavno ne kuzim? Ima li tko kakvu ideju jos?
Gjuro je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 12:52   #507
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,121
Prvi problem s wdtv live. Kad se ulogiram na youtube uređaj se sam od sebe restarta. Probao sam više put ali ista stvar. Čitam na drugim forumima da se ljudima događa isto, kaj nitko od vas nije imao takav problem? Firmware naravno zadnji...

Zadnje izmijenjeno od: ojpi. 28.01.2010. u 13:12.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 12:53   #508
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
meni uredno sve radi. jedini problem je bio da se znao tu i tamo zrokat kod pregledavanja slika na lokalnom share-u
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 13:27   #509
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor ojpi Pregled postova
Prvi problem s wdtv live. Kad se ulogiram na youtube uređaj se sam od sebe restarta. Probao sam više put ali ista stvar. Čitam na drugim forumima da se ljudima događa isto, kaj nitko od vas nije imao takav problem? Firmware naravno zadnji...
Meni se to dogodilo prvi dan dva puta za redom ali sam mislio da je zbog updatea firmwarea koji je netom prije toga odradjen, poslije nisam probao login na moj aacount a obicno gledanje (bez logina) je radilo normalno.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 15:13   #510
leteci
Premium
Moj komp
 
leteci's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 89
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Meni se to dogodilo prvi dan dva puta za redom ali sam mislio da je zbog updatea firmwarea koji je netom prije toga odradjen, poslije nisam probao login na moj aacount a obicno gledanje (bez logina) je radilo normalno.
Mislim da sam negdje procitao da su u youtubeu nesto minjali pa oni koji se ulogiraju pomocu gmail accounta imaju problema...ili mi je to ostalo u glavi od prije nekad
__________________
leteci je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na