Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.05.2017., 19:42   #8461
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Daj pogledaj zadnjih par mojih postova.
Nije se odljepilo nego je puklo, a s vremenom će popucat u cijeli krug. Čim glasnije ćeš frtiljit zvučnike tim prije će popucat.
Koji je to zvučnik? Ko moj 9.5, veći manji?
domina je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2017., 20:52   #8462
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Aha, evo sad vidim. Hvala na rješenju, iako mi baš nije po volji to skidanje pa ljepljenje.

Meni je tek par centimetara puknuto, a pošto sam u zgradi ne mogu jako pojačavat. Ta pukotina je ista manje više godinu - dvije.
A zvučnici su 9.3, to je malo veća membrana, 8".
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.05.2017., 21:57   #8463
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Ma nemaš brige onda ako ne pojačavaš često. Meni je jedan driver bio popuco na 3 mjesta, a s vremenom proprdio tj popuco skroz u cijeli krug. Drugi je imo ovak ko i tvoj i još je donekle ok, al počeo je prdit (širi se lagano).
Ma ja se već uplašio da ćeš ić kupovat drivere pa da slučajno u provoxu nebi prodali zadnja 2 .
AL meni su 9.3 čitavi, ma ko novi, al zato 9.5 su katastrofa.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2017., 00:33   #8464
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Ne bih ti uzeo hehe, imam stare Grunding (isto 8") za rezervu.

I kako si zadovoljan sa 9.3? Meni odgovaraju, možda nisu najbolji po pitanju kvalitete reprodukcije za tu cijenu, ali zato imaju odličnu pozornicu i niski tonovi su stvarno dobri, što dolazi do izražaja u filmovima s dosta akcije. A kad bi uzimao nešto novo, trebalo bi mi barem 1000 eura da bude primjetna razlika. A to nekako ne želim dat.
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2017., 07:32   #8465
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Jako sam zadovoljan, često su mi upaljeni samo 9.3, a surround upalim za filmove.
Vjerujem da bi bolje zvučali sa boljim receiverom. S obzirom da sam ih ko student vuko po kojekavim sobicama i boravcima, vjerojatno nikad nisu ni bili dobro smješteni, a nit sam ja tolka picajzla.
Filmovi dobro tresu, a muzika koja se na njima reproducira je toliko raznovrsna da se ne mogu žaliti na kvalitetu.
Za koga su dobri su i to mi je bitno, da sam zadovoljan .
Istina da sam malo razočaran što se tiče tih guma na driverima, al šta je tu je, za neka bolja vremena i prilike ću si nabavit neš novije i bolje.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2017., 16:26   #8466
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Jako sam zadovoljan, često su mi upaljeni samo 9.3, a surround upalim za filmove.
Vjerujem da bi bolje zvučali sa boljim receiverom. S obzirom da sam ih ko student vuko po kojekavim sobicama i boravcima, vjerojatno nikad nisu ni bili dobro smješteni, a nit sam ja tolka picajzla.
Filmovi dobro tresu, a muzika koja se na njima reproducira je toliko raznovrsna da se ne mogu žaliti na kvalitetu.
Za koga su dobri su i to mi je bitno, da sam zadovoljan .
To i ja kažem za sebe

Što misliš koje bi pojačalo bilo dobro za njih? Gledao sam na jesen uzeti neko rabljeno kvalitetno pojačalo, tipa do nekih 200 eura. Isključivo mi za glazbu treba, topli zvuk tražim, nikakvu metalurgiju. Za filmove imam Logitech Z5400, tako da je bitno zbog glazbe samo.
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2017., 17:10   #8467
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Ne bih znao, nemam baš iskustva, ovo mi je za sada prvi receiver kojeg sam ikad kupio.
To što sam reko da bi moj setup vjerojatno zvučo bolje na drugom receiveru je samo subjektivno mišljenje jer nekad imam filing da mu fali snage kad rade sva 4 zvučnika.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2017., 17:24   #8468
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Nemam ni ja, zato pitam

A niš, sam ću se malo raspitat i prokopat pa ću odlučit šta uzet. Rado bih isprobao kako zvuče na kojem pojačalu, ali tlaka mi ih je nosit uokolo, preteški su.
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2017., 17:39   #8469
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
U tim nekim 'sitnijim' iznosima, mislim da neka neke znacajne razlike.
Treba probati naravno ali tesko je neke znacajnije razlike uociti.
Kad sam kupovao svoje zadnje kefove q300, slusao sam ih po cca 15 min na jednom rotelovom integrircu (10tak tkn) i marantzu avr sr 5011 (kao moj).. meni je stvarno tesko cuti neku razliku u tako malo vremena i tamo je nisam cuo...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2017., 18:52   #8470
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
kako ti se svidjaju, ja sam jako zadovoljan sa svojima.
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.06.2017., 20:58   #8471
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Šta ja znam, mislim da nisam dovoljno slušao za neke detaljnije ocjene ali:
izgledaju odlično, kutija baš prava, čvrsta, a drajveri kao šurikeni čekaju da izlete na zapovijed
Pogledao sam nekoliko filmova, ne toliko slušao glazbu, ali definitivno ima bass-a i sredine, vokali su mi odlični.
Mislim da bi sigurno dobio više s nekim pojačalom snage ali to će s vremenom doći.
Inače nisam zahtjevan a ni nešto iskusan da bi više napisao.
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2017., 21:21   #8472
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
@ explorer - nebuš puno napravio...naruči novi zvučnik, oko 330 kn je i zamjeni ga.
EDIT - šta volim kad ofum izbaci predzadnju stranu i zadnji post pa ja odgovorim na njega a onda forum otvori još cijelu stranu novih postova...

Zadnje izmijenjeno od: smirnoff. 01.06.2017. u 21:32.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2017., 23:04   #8473
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor explorer 4 Pregled postova
Nemam ni ja, zato pitam

A niš, sam ću se malo raspitat i prokopat pa ću odlučit šta uzet. Rado bih isprobao kako zvuče na kojem pojačalu, ali tlaka mi ih je nosit uokolo, preteški su.
Ti Wharfovi su primjer dosta neuobičajenog dizajna bukšelfa sa velikim basom, barem što se tiče posljednjih 20-30 godina.
Zato je, ako želiš čuti što više zvuka kakvog je konstruktor zamislio a ti platio, nužno omogućiti tim drajverima da dišu - obavezno ih staviti na stalke i izvući srazmjerno dalje od zida da ne bi došlo do tutnjave zbog refleksija, te pogoniti ih snažnim i po mogućnosti brzim pojačalom koje će moći kontrolirati te 20ke.

Srednji bi trebali tada biti ok a visoki standardno za Wdale malo mekši ali čisti, pa ako je soba dost velika mogao bi imat stvarno fini zvuk, otprilike kako si napisao.
Meni se osobno sviđa zvuk diamonda 9, barem ovih koje sam čuo, a najpogođeniji mi se čini 9.2, no nisam slušao 9.3 a i od samosojećih samo 1 model.

U principu ima koliko sam vidio na njuškalu izbora pojačala kakvo bih ti preporučio, u pravilu Japanci s vrha ponude. Za lovu koju imaš trenutno - prilično stari moraju biti, nažalost.
Meni je zapela za oko jedna Yamaha 890 mislim, al ima i Sonya, Kenwooda i Onkya, i slično.

Gledaj da imaju 70-100 W nazivno (RMS) i da je pojačalo što teže. Mislim da bi sa slabijim pojačalom bio manje zadovoljan, pa da je i novo.

Kao zadnje naravno, ukazujem na značenje kvalitetnog izvora zvuka, jer bez toga isto može biti nedovoljno dobro. Tu apsolutno preporučam Rasp sa DACom nekim (HAT), za malo novca puno vrijednosti.


No onda s tim sistemom možeš fakat dugo živjet, refrešat elektrolite na ampu i očistiti potenciometre, i sa relativno malo love guštat ka prase u mjuzi - ako to želiš.

PS- i da, obavezno riješit/ zalijepit ovjes prije nego ode kvragu, jer kod nas baš nema trgovine sa takvim djelovima, nego češ Morat naručivat i čekat izvana - a čemu?
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2017., 07:39   #8474
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
početkom milenija svi su redom hvalili Wharfedale 8.3...
pa nabavio i ja jedne takve...al kad sam ih usporedno testirao sa 9.2 zvuk je bio vidno lošiji, pogotovo u gornjem srednjem dijelu spektra i visokima iako koriste iste tweeter 0326H...
riješio se 8.3 i jedno vrijeme furao 9.2 a onda sam negdje čuo Quad 12L2 i kupio njih pa kad sam usporedno testirao sa W 9.2 za nepovjerovat koliko su W9.2 lošiji i muljaviji u srednjem dijelu...pa sam kupio Quad i rješio se W 9.2. model 9.3 nisam slušao al pošto imaju 8" bas, morali bi bit konkretniji od 9.2.

tako da jedino usporedba rame uz rame može pokazati prednosti/nedostatke zvučnika.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2017., 09:24   #8475
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ja sam za lokalnu birtiju nabavio wharfedale mislim 8 seriju neki anniversary model i reko ajde kad ih već imam da poslušam u svom sistemu, stavio sam ih samo na svoje spikere... korektno su malci svirali, ali rx6 je recimo daaaaleko kompletniji spiker u svim aspektima.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2017., 10:57   #8476
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Ja sam nekad davno imao ove zvučnike



onda dobio djecu, a pošto zvučnici nisu imali solidnu mrežicu ispred...odoše zvučnici.

Sad bi opet htio takav zvuk, ima neko prijedlog?
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2017., 12:27   #8477
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ja sam za lokalnu birtiju nabavio wharfedale mislim 8 seriju neki anniversary model i reko ajde kad ih već imam da poslušam u svom sistemu, stavio sam ih samo na svoje spikere... korektno su malci svirali, ali rx6 je recimo daaaaleko kompletniji spiker u svim aspektima.
Dobro ljudovi, al i Quad i MA Silver su ipak zvučnici više klase nego diamondi.

Mislim da su to korektni zvučnici, koji imaju dobru karakteristiku za početnike da pašu na osnovna pojačala (koja uglavnom imaju perolak i svijetao zvuk) baš zato što su malo zatvoreniji.

No za ove sa većim niskotoncima treba nekaj jačega
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2017., 12:46   #8478
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nisam imao direktnu usporedbu, ali čak i bx2 kojeg sam slušao na totalno krivom pojačalu mi se čini da bi ih nadsvirao bez beda.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2017., 07:43   #8479
Angelbyu
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 50
Pozz
Da se malo ukljucim i prikljucim.
Ivanek pozz.
Angelbyu je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2017., 14:46   #8480
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Citiraj:
Autor Kal-EL Pregled postova
U tim nekim 'sitnijim' iznosima, mislim da neka neke znacajne razlike.
Treba probati naravno ali tesko je neke znacajnije razlike uociti.
Kad sam kupovao svoje zadnje kefove q300, slusao sam ih po cca 15 min na jednom rotelovom integrircu (10tak tkn) i marantzu avr sr 5011 (kao moj).. meni je stvarno tesko cuti neku razliku u tako malo vremena i tamo je nisam cuo...
Nema neke razlike, slušao sam dosta toga i ustvari je najbitnija stvar ne uzeti slabo pojačalo ako zvučnici imaju veliku membranu. Za zvuk je ipak najvažniji zvučnik, a ovo ostalo je ipak manje važno.

Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
@ explorer - nebuš puno napravio...naruči novi zvučnik, oko 330 kn je i zamjeni ga.
EDIT - šta volim kad ofum izbaci predzadnju stranu i zadnji post pa ja odgovorim na njega a onda forum otvori još cijelu stranu novih postova...
Ne bih davao 330kn, to je trećina vrijednosti zvučnika, a kako rekoh da živim u zgradi, ne mogu ih nikako raspaljivati.

Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Zato je, ako želiš čuti što više zvuka kakvog je konstruktor zamislio a ti platio, nužno omogućiti tim drajverima da dišu - obavezno ih staviti na stalke i izvući srazmjerno dalje od zida da ne bi došlo do tutnjave zbog refleksija, te pogoniti ih snažnim i po mogućnosti brzim pojačalom koje će moći kontrolirati te 20ke.

Meni se osobno sviđa zvuk diamonda 9, barem ovih koje sam čuo, a najpogođeniji mi se čini 9.2, no nisam slušao 9.3 a i od samosojećih samo 1 model.

U principu ima koliko sam vidio na njuškalu izbora pojačala kakvo bih ti preporučio, u pravilu Japanci s vrha ponude. Za lovu koju imaš trenutno - prilično stari moraju biti, nažalost.
Meni je zapela za oko jedna Yamaha 890 mislim, al ima i Sonya, Kenwooda i Onkya, i slično.

Gledaj da imaju 70-100 W nazivno (RMS) i da je pojačalo što teže. Mislim da bi sa slabijim pojačalom bio manje zadovoljan, pa da je i novo.

Kao zadnje naravno, ukazujem na značenje kvalitetnog izvora zvuka, jer bez toga isto može biti nedovoljno dobro. Tu apsolutno preporučam Rasp sa DACom nekim (HAT), za malo novca puno vrijednosti.


No onda s tim sistemom možeš fakat dugo živjet, refrešat elektrolite na ampu i očistiti potenciometre, i sa relativno malo love guštat ka prase u mjuzi - ako to želiš.

PS- i da, obavezno riješit/ zalijepit ovjes prije nego ode kvragu, jer kod nas baš nema trgovine sa takvim djelovima, nego češ Morat naručivat i čekat izvana - a čemu?
Imaju prostora, stoje na stalcima koji su napunjeni kvarcnim pijeskom i ukupno su u zaista dobrom stanju, osim tog malo problema koji mi ne utječe na zvuk.

9.2 su najbolji zvučnici iz serije za neke prosječne prostorije, ja sam u 25 kvadrata i paše mi pozornica koju ovu zvučnici pružaju, a kad je još malo veća prostorija zvuk bude sjajan, naravno, uz adekvatno pojačalo.

Slabije pojačalo ne igra, imao sam starog Sonya, 2X35W po kanalu, preslabo je to za 8", bas nije čvrst i zvuči mlitavo. Uzeo bih nekih 80W po kanalu. Kako da znam jel pojačalo brzo, da se može hrvat s velikom membranom?

Kao izvor zvuka imam M audio Fast track, mislim da je to dovoljno dobro.

Probat ću taj dio (još uvijek je prilično malen) zalijepit ljepilom za cipele, pa viditi kako će se ponašat.

Hvala svima na dosadašnjim savjetima
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2017., 17:28   #8481
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Nema ljubitelja starog Infinity-a na forumu?
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2017., 18:33   #8482
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Glede wharfedale 9 serije... Nije da sam čuo ne znam sad koliko sistema i nije sad da imam ne znam kako dobar sluh ali bez ikakve grižnje savjesti mogu reći da je 9.5 + rotel davao fantastičan zvuk. Visoki odlični, srednji milina za dugotrajno slušanje, pogotovo za vokale, a basa bome definitivno nije falilo na stvarima koje ga i trebaju imati, a na onima koji ga ne trebaju nisi ga imao ništa čuti da tutnji kao što je to slučaj na dosta jefitnijih sistema.

Za te pare ne mogu zamisliti da se moglo išta bolje složiti u to vrijeme, uživao sam ko malo prase u zvuku

I bome su se 9.5 snašli i za današnji HT setup koji imam.
A 9CM je fantastičan centralni zvučnik u svom cjenovnom rangu, a vjerojatno i šire.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2017., 09:32   #8483
Angelbyu
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 50
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Nema ljubitelja starog Infinity-a na forumu?
Pozz
Zvucnici na slici su izradeni od masivnog drveta.
Samim time spadaju u visu klasu.
Ne poznam bas taj konkretni model, ali "stari" znaci da ih se moze nabaviti.
Ako zelis "bas takav zvuk" trazi bas iste. No sudeci po drvu, kao na kvalitetne zvucnike i kabel i pojacalo i izvor urjecati ce na zvuk.
Ako zelis nesto u toj klasi...potrazi informativno kakve usporedbe i naravno zvucnike radene od masive.
Nisam poslusao snimku jer je besmisleno slusati snimku kvalitete sbinljenu pa jos reproducirano na mobitelu \ tabletu.

Cijena po oglasnicima je za dobro ocuvane modele do 150 eura (njemacki oglasnici oglasi aktivni).
Njuskalo nema te konkretne modele, a ostali su skoro svi znatno skuplji.
Angelbyu je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2017., 11:44   #8484
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Infinity ima legendaran status u USA u prvom redu,a dosta jak je bio i u zapadnoeuropskim zemljama. Igrom slučaja i u našoj bivšoj državi je postojalo zastupstvo, kao i za recimo Energy i Mirage produkcije iz najboljih dana.
Infinity i Energy su bili ispred drugih u prvom redu zbog tehnološki naprednih visokotonaca, dok je Mirage imao izvanredne uspjehe sa bipolarnim zvučnicima.
Infinityev brand name tviter je imao oznaku EMIT, i unaprijeđivali su ga iz generacije u generaciju na modelima iz više klase.

Ovaj RS nema taj visoki pa u hijerarhiji Infinity nije spadao u višu klasu - to su bile Kappa i Reference serije - no vjerujemo da je riječ o dobrom zvučniku.
Zbog godina mu danas vjerojatno treba refoam, jer ovjesi nisu gumeni.
Potencijalna zamjena mogla bi bit posljednja serija Primus, koje je bilo na tržištu do prije par godina.
To su bili jeftini zvučnici sa rasnim Infinity driverima, pa se na netu mogu naći upute za DiY umrtvljavanje kabineta ili çak izradu potpuno novih, nakon čega navodno sviraju vrhunski.
Na Audiokarmi ima posebna tema za Infinity fanove, pa se tamo može naći hrpa informacija.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2017., 14:29   #8485
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
Ljudi, Heco victa prime 302, jel valjaju kaj ti zvučnici tj jel imao ko od vas doticaja s tim zvučnicima?
Ma tražim neki manji sistem, pa sam mislil zamjenit svoje Klipsche za te Heco..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2017., 16:47   #8486
Angelbyu
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 50
Drz se ti Klipsha.
Angelbyu je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2017., 19:28   #8487
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
Citiraj:
Autor Angelbyu Pregled postova
Drz se ti Klipsha.
Daj elaboriraj?

Ok znam da iz malih kutija nemrem dobit zvuk kao klipsi, ali, kaj su ove kutijice tolko losije?
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2017., 18:22   #8488
w0lfram_
Rasvjetno tijelo
Moj komp
 
w0lfram_'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 374
Nabavio sam nedavno Bowers & Wilkins 685 S2, a kako sam prešao s floorstandera bacio bi se u izradu custom stalaka.

Gledao sam ima li nešto za kupiti i ništa mi se estetski nije baš previše dojmilo, al sam naletio na stalke od bakrenih cijevi i mislio se baciti u DIY.

Cijevi bih napunio pijeskom, da dobijem na težini, a za razliku od ovih s linka, gore bi stavio platformu za zvučnik, nisam siguran još da li od drva ili od nekog drugog materijala, ima netko ideju što je bolje?

Također, ne znam da li mi treba nešto i kao postolje, odnosno da li je bolje da stalci stoje na nečemu ili da ih pustim ovako?

Dodatno, šiljci ili ne šiljci?

Općenito, neka razmišljanja o samogradnji stalaka?
__________________
Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10
w0lfram_ je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2017., 22:44   #8489
Angelbyu
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 50
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Daj elaboriraj?

Ok znam da iz malih kutija nemrem dobit zvuk kao klipsi, ali, kaj su ove kutijice tolko losije?
Heco su puno losiji brend (prosijek proizvoda, opcenito, slusao...)
Klipaci su brend koji je izumio hi end.

Tesko je to usporedivati.
Klipshi su osjetljivi, te najcesce s !ijepom disperzijom zvuka.
Ako bas moras / zelis mijenjati...uzmi opet Klipsche. Puno bolji zvuk...
Angelbyu je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2017., 10:16   #8490
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
Citiraj:
Autor Angelbyu Pregled postova

Ako bas moras /
Ne moram, stvar je u tom da im nemrem alternativu nać
A i žao mi ih je, eventualno bum pogledal od Klipschea neke bookshelf speakers.
zvonac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na