Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.07.2016., 00:11   #1
real01
Registered User
Moj komp
 
real01's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 83
Restartiranje, BSOD...

Dakle, konstantno imam problemose sa sljedećim:
- zacrni se ekran (i smrzne se, tj. nemoš' ništa raditi ili se restarta)
- najčešće se to događa kad sam na netu (a uvijek visim tamo gore) - no, dešava se i kad je komp uključen a ne radim ništa na njemu - ili kad npr. slušam mjuzu
- dešavalo se to i na starijem disku i s drugom verzijom Windowsa - a sad imam SSD disk i Win7 pa opet ista stvar
- nema nekog pravila - mogu biti pet minuta, pola sata npr. na Fejsu i može se restartati - a opet ima dana kada radi normalno - što je, dakako rijeđi slučaj
- nekad se pojavi blue screen a nekad ne

Pokušavao sam problem riješiti guglajući po netu. Dosad poduzeto:
- provjerio sam memoriju (memtest preko noći) - sve OK
- očistio komp od prašine - nije u pitanju pregrijavanje
- isprobao rad s jednim 'keksom' memorije pa s drugim - ista stvar
- posumnjao sam da je problem u web pregledniku - ali ista je stvar dal sam na netu s Chromom, Mozillom ili Operom
- jednom sam pootvarao bezbroj stranica i tabova najrazličitijih sadržaja (valjda pedesetak njih) - i sve je okej radilo, nikakvo smrzavanje ili restart - znači, ima dana kad sve radi besprijekorno
- opet, web preglednik se zna crashati nekad
- većina savjeta koji sam gledao se sastoji u ovome - instalirajte ove ili one updateove - a ako se i dalje to dešava, vratite se na stare
postavke.
Instalirao sam zadnji update za matičnu sa službene stranice Gigabyte (matična MA78G-DS3H).

Međutim - smatram da bi prvo trebalo otkriti što prouzrokuje ovaj problem - tj. zašto do njega dolazi jer ako je taj problem bio i kad sam imao stari disk i prijašnji operativni sustav i sad se isto ponavlja - onda se on neće riješiti nekim updateom ili reinstaliranjem Windowsa nego bi trebalo pronaći žarište problema (nisam dovoljno 'informatiziran' po tom pitanju).

Screnshot Blue Screen View:

http://i.imgur.com/KVEUv9g.png

Dakle, odakle početi? I kako to riješiti?
Zahvaljujem unaprijed!
real01 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2016., 00:33   #2
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Matična ili napajanje (fizički ih pregledaj)?

Dakle pogledaj prvo matičnu, pa onda tek otvori napajanje?

A ono šta tražiš su napuhnuti kondezatori (u oba komada - i kod napajanja i kod matične)



Naravno gornja slika je samo ilustrativne prirode i čisto sumnjam da ćeš ih uočit jer su ti na matičnoj oni maleni "polymer", a ne ovi vulgaris elektrolitski (pa vidi je li šta "potamnilo" na njima, i na vodovima).



Polymer - primjer

Ako ne bude nijedan napuhnut, probaj još prominit prastaru baterijicu na toj ploči - za svaki slučaj (naravno donja slika je samo ilustrativne prirode)



Kad obaviš domaći javi

PS Pretpostavljam da nisi ništa overklokira, ali za svaki slučaj resetiraj BIOS - možeš i vađenjem baterije (ove gore spomenute)
__________________


Pomelo mi sig -.-

Zadnje izmijenjeno od: Drvoje. 13.07.2016. u 00:38.
Drvoje je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.07.2016., 06:25   #3
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Da nije možda integrirka na matičnoj dala svoje? Ako imaš nekog kolegu koji koristi isti socket pa isprobati, proc i sve ostalo na njegovoj ploči.

Napajanje da je ne znam kakav šrot (što taj Čiftek i nije baš, neloše napjanje, meni nekoliko godina vrtjelo i gore stvari od tvoje konfe), to mora vrtjeti, procesor ultra rijetko crkava. Ako je memorija OK, jedino što može biti je ploča.

Dal su kondići napuhnuti ili ne, 99% da je ploča dala svoje.
Green_FanBoy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na