Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.07.2016., 12:27   #1
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
(riješeno) USB ne radi na novom Toshiba C55-C laptopu

kupio sam toshiba c55-c laptop bez ikakvog OS-a i bez optičkog pogona
spojio sam USB optički DVD i instalirao win 7 x64

e sad, problem je da USB radi za boot i za instalacije iz boot-a ali ne radi kad se OS boota u normalan rad. ne radi niti za jedan USB uređaj (flash drive, miš, usb dvd drive). probao sam sve, bios je škrt opcijama, jedino logično što izgleda je da win 7 nemaju po defaultu drivere za USB za taj laptop i s toga on ne prepoznaje niti jedan USB uređaj. dakle: bootanje - prepoznaje usb, OS - ne prepoznaje usb
to mi je sve super čudno jer nije li USB napravljen tako da mora moći prepoznati uređaje i bez drivera?

probao sam bootati hirens boot cd i to mini win xp, no ni tamo ne vidim usb uređaje...

probao sam umetnuti direktno dvd drive u laptop no ovaj dvd drive koji imam je deblji cca skoro 0,5cm neg utor na laptopu!?

s obzirom da se dotični model u skupljim varijantama isporučuje s win 8, pada mi na pamet da bi driveri bili problem i da driveri koji dolaze s win 7 po defaultu nisu dovoljno novi za hardver laptopa već da trebaju defaultni koji dolaze s win 8? no ako i nekako prebacim drivere na disk, što ako uopće nije problem u driverima?

da li je ikako moguće napraviti win 7 instalaciju koja sadrži drivere i ubaci ih prilikom instalacije?
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 12:57   #2
zdravko_c
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 525
Problem je u driverima, susreo se par puta, pogotovo na tim novijim modelima, prebaci drivere na disk, da li ćeš vaditi disk pa ga spajati na drugo računalo ili nekako drukčije, prepuštam tebi, ali nakon instalacije drivera, trebali bi proraditi svi portovi.

EDIT : Ako hoćeš imati USB drivere na hard disku odmah nakon instalacije, možeš napraviti slijedeće :

Kreiraj na hard disku slijedeću strukturu foldera $OEM$ / $1 / Drivers i u zadnji folder iskopiraj USB drivere koje trebaš, možeš i ostale drivere ako hoćeš. Nakon toga otvori ISO Win7 ( recimo sa Ultra ISO ) i pod Sources folder dodaj $OEM$ folder koji si napravio sa potrebnim podfolderima i driverima. Kad si završio spremi ISO i snimi ga na DVD. Nakon završetka instalacije u rootu C diska imat ćeš folder Drivers i svoje drivere pa ih odande instaliraj.

Zadnje izmijenjeno od: zdravko_c. 04.07.2016. u 13:54.
zdravko_c je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.07.2016., 14:14   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Zašto ne staviš W10? Obzirom da je riječ o novom modelu, on bi mu najbolje pristajao. I sigurno ima sve potrebne drivere.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 14:42   #4
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
ne želim w10

sve u svemu, uspio sam prebacit drivere uz pomoć widnows recovery-a i onda command prompt-a. tamo je prepoznavao usb DVD i onda sam mogao ubacit dvd s driverima i iskopirati ih na hard i onda instalirati. sada sve radi

sve u svemu, ubio sam se od mašte da ovo upogonim...
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Zadnje izmijenjeno od: telefunken. 04.07.2016. u 14:49.
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 15:09   #5
sinke.ZG
Premium
Moj komp
 
sinke.ZG's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 732
jel nije mogao jednostavno otic na toshibinu stranicu ...skinut drivere i instalirat
__________________
sinke.ZG je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 19:50   #6
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Za pretpostavit je da bi se toga sjetio i sam, da prije toga nije bilo potrebno instalirati driver mrežne kartice da bi uopće mogao na Internet.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 22:23   #7
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
upravo tako, nisam na nikoji način mogao uopće ubaciti drivere na komp osim ili da vadim hard van za što moram rastavit pola laptopa ili ovako preko recovery-a i onda kopiranje osnovnih drivera s dvd-a
sveu svemu sve sad lijepo radi i to isključivo s origigi toshiba driverima.
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na