Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 13.06.2014., 18:09   #241
natal
Registered User
Moj komp
 
natal's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Virovitica
Postovi: 129
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
sad ces nakon ovoga napisanoga priznati pred svima nama da ti je sve apsolutno legalno, ali ono, 100% legalno od softvera na tvom osobnom racunalu, na tvom poslovnom racunalu, nekom laptopu ako ga imas i svoj ostaloj sili? ali pazi, svaka igra, programcic, program, sve, SVE ti je legalno?


jer ako nije, nemas pravo napisati ovakav post iznad ovog mog. pogotovo ne ovo na kraju, tebi je simpaticno........
jer si toliko zbanalizirao pricu da je to strasno. i jedino mozes tako sto reci ako, ponavljam, imas apsolutno sve legalno. i ako si ikada si imao, svaku igru, svaki program - SVE LEGALNO.

i ako jesi imao sve legalno oduvijek, ja ti se ili divim jer si jedan od najpostenijih ljudi, ili ti se divim jer si ocito oduvijek to mogao pristiti (citaj - imao si oduvijek para i bolio te tuki). ok?

Trenutno da. Sve legalno i placeno. Koristim macbook pro. Ipad i iphone. Na aplikacije, igre i programe sam dosad u 4 godine mozda potrosio 500 evra. Imam sad na steam acc cc/a 40-tak igara a igram samo FTL, torchlight, bastion, portal i CS. I to mi stoji tak vec duze vrime. Neam ja vremena za igrice i gluposti.
Imam na Steam wishlistu i posalju mi uvik mail kad ima igra koja se meni svidja i ja kupim i cao a igram kad stignem. Bacim tu i tam oko na humble bundle. Vecinu igara sto imam necu ni pogledat u narednih dve godine zbog posla i obaveza a kupit cu bar jos 20/tak. al nek stoje kad bude mi bilo dosadno pa cu zaigrati.


Prije sam koristio ilegalne windowse...igre i sve sto ide uz to dok sam mladji bio. Moja opaska ovdje ne ide na one koje nemaju i koi su mladi i nerazumiju. Opaska ide na one koji traze izgovor da kradu, ide na one koi imaju a ne zele platit. Premda za kradju nema izgovora.

Sto se tice mene i para. Gle odrasto sam bez mame i tate. Radim od 14godina. Trenutno na poslu provodim 12 sati dnevno i subotom i nedeljom al nije naporan pa ok. Zadnji posal je bio svaki dan cc/a 11 sati di sam sa 90kg pao na 80 u roku par miseci. Uvik sam imo vise love od mojih prijatelja al to je zato jer sam uvik vise radio.

Eh da i zaradjujem vise od 1000 evra i programi, aplikacije i igre su mi najmanji problem u zivotu vjeruj mi sam ne volim kad se izgovori traze zast se nest nemora platit.
natal je offline  
Staro 13.06.2014., 18:11   #242
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Meni je sve legalno. Kupio povoljno licencu za Win 7 i Office 2007, a igre legalne, poslije svake place 30 € na debitni . Za Steam/uplay , saleovi su bolesni na mjesecnoj bazim svaki mjesec po jedan dva tri naslova.
Drugi poslovni sw doma ne trebam, samo neke besplatne preglednike,
ma je, jebote ko' da steam postoji od 1995 . nemojte bit licemjerni, ti SADA imas legalni W7 i legalni office, steam tjeras mozda unazad 4-5-6 godina, a prije? sve legalise, ha?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.06.2014., 19:03   #243
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Ok, ja imam još uvijek doma diskete sa originalnim dosom 6.0 i win 3.11,
jel to znači da kupujem originale od pamtivjeka?

@ natal svaka tebi čast, al da si Hirošimu preživio, što gledaš ljude sa visoka?
I sam kažeš da si bio "pirat", a sad kao preobraćenik pljuješ ljude.. Ne, nisu svi
lijeni i nesposobni, i ne, nema posla "za sve koji hoće radit"
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline  
Staro 13.06.2014., 21:26   #244
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
odustajem od rasprave jer je potroseno vec previse rijeci. i stojim iza skroz na pocetku napisanog, da je taj komad softvera jeftiniji, mnogo ljudi bi se puno lakse i jednostavnije odlucili za kupiti legalnu licencu nego picili piratluk. EOD, to je sva logika price. naravno da ce uvijek biti ljudi koji bi sve free i neka ih, da je sve uredeno kako treba - nebi valjalo .

i samo jedno, znate koliko kosta asus jedna licenca W8 koju se dobije uz njihov npr lap? ispod 400 kuna. pa majku mu jebem, kako onda ta ista licenca mene dode u omiljenoj trgovini cca 1000 kuna??


@wolv, sestra mi je u hamiltonu od 2006-e. smijurija je kad mi je pisala u mailu da imaju u susjedstvu jednu trgovinicu sa emigrantom iz CRO, ono, Tomson, Severina, Vegeta, Jamnica u izlogu.........
pa sam ju pitao koliko kosta cajna kobasica od Gavrilovica. rezime - jeftinije ju kupim za nekih 10% u tri PM udaljenom gradu nego da odem do jebene Petrinje na portu . jel ima smisla? ista shema se sjecam sa petrokemijom i njihovim nekim gnojivom (to je bila prica i po novinama), jeftinije je kupiti isto u Sloveniji nego Hrvatskoj! tu je bubba povukao ono prekrasno - dobili ste sto ste trazili, mislim da ovakav divlji kapitalizam nitko nije trazio osim probranih ljudi........
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 13.06.2014., 22:02   #245
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Znao otić u Krašev diskont (dakle prodavaonica u sklopu tvornice) po razne proizvode. I opet, tu su 9000 km dalje jeftiniji.

Ne znam bi li se smijao il plakao kad vidim koliko poreza platim kad izađem iz trgovine nakon što sam kupio hrane za idući tjedan

http://postimg.org/image/5c2apext1/


I onda se pitamo zašto nam je hardware skup, zašto su licence skupe. Pa zato što moraš jedan kupit sebi i jedan državi
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline  
Staro 13.06.2014., 22:20   #246
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
@natal i winrar i win zip?
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline  
Staro 14.06.2014., 11:36   #247
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
odustajem od rasprave jer je potroseno vec previse rijeci. i stojim iza skroz na pocetku napisanog, da je taj komad softvera jeftiniji, mnogo ljudi bi se puno lakse i jednostavnije odlucili za kupiti legalnu licencu nego picili piratluk. EOD, to je sva logika price.
Kamen spoticanja jest cinjenica da samo u ovom threadu mozes nabrojati solidan broj osoba koji *ne zele* placati ono sto koriste. Jer su krkani - geni kameni. Samo su im "Hocu Internetove" akcije dozvolile da to ispoljavaju javno i jos se hvale time.

Uz to, ne razumijem to kukumakanje oko cijena:

http://i62.tinypic.com/etfz0z.png
http://i62.tinypic.com/2epj23c.png

Znaci, 119,99 * 1,25 * 5,583936 = ~850 kn

U cemu je problem? Koliko vidim, cijena je ista i u verziji 8 i tako dalje...

Citiraj:
i samo jedno, znate koliko kosta asus jedna licenca W8 koju se dobije uz njihov npr lap? ispod 400 kuna. pa majku mu jebem, kako onda ta ista licenca mene dode u omiljenoj trgovini cca 1000 kuna??
Dakle, nisi procitao EULA-u i ne razumijes razliku izmedju OEM (system builder) i retail licnece. No dobro, i dalje odgovorno tvrdim da je IBM najveci krivac za trenutno stanje u svijetu (opcenito) jer je bas svima ucinio racunalo dostupno. Nazalost, ono nije za svakoga.

Citiraj:
tu je bubba povukao ono prekrasno - dobili ste sto ste trazili, mislim da ovakav divlji kapitalizam nitko nije trazio osim probranih ljudi........
Odselis u Sjevernu Koreju i nemas frke.

Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
@natal i winrar i win zip?
Ovo ga pitas zato sto ne postoji alternativa a 7Zip je dovoljno dobra tamo negdje od 2000. godine?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 14.06.2014., 11:47   #248
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Pa dobro Bubba mozes ti napisati koji post gdje neces one koji se ne slazu sa tobom vrijedati?Pa ako se netko ne salze sa tvojim upisom ne mora odmah biti krkan.
RAUL je offline  
Staro 14.06.2014., 11:50   #249
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Pa dobro Bubba mozes ti napisati koji post gdje neces one koji se ne slazu sa tobom vrijedati?Pa ako se netko ne salze sa tvojim upisom ne mora odmah biti krkan.
Ne radi se o "slaganju" ili "neslaganju" samnom nego o cinjenici da ne zelis platiti neciji tudji rad. Pa si stoga krkan. Vrlo jednostavno. Radilo se o radniku u tvom poduzecu ili 3rd partyju koji je nakucao softver. Princip je isti...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 14.06.2014., 11:56   #250
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ovo ga pitas zato sto ne postoji alternativa a 7Zip je dovoljno dobra tamo negdje od 2000. godine?
Oh veliki sveznajući uvažene isprike što nisam i 7zip naveo, ovo pitam jer 99% kunioca u sve legalno i dalje samo kliknu close kad god otvore titlove za novi film Gine Wild. Ne koristeći pri tome 7Zip naravno.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.06.2014., 11:56   #251
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
I ja tvrdim da se treba platiti i cijeniti neciji rad,ali zato drugog sudionika koji misli drugacije nikada ne bih nazvao pogrdnim imenom.Ako nekto ne zeli platiti postoje institucije koji to kontroliraju i kaznjavaju.Nazalost to nije samo kod nas,vidim da i u drugim zemljama ljudi koji koriste software za kucne potrebe nisu bas spremni to platiti.Znam iz iskustva u Italiji.
RAUL je offline  
Staro 14.06.2014., 11:58   #252
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
A kako nazivaš onoga koji ukrade nešto iz trgovine? Da nije slučajno nekim pogrdnim imenom?
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline  
Staro 14.06.2014., 12:09   #253
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Ocito nisi shvatio moj upis,nije u duhu foruma vrijedjati drugog sudionika rasprave.Uostalom to mozes reci i osoba koja je nesto nezakonoto otudjila.

Zadnje izmijenjeno od: RAUL. 14.06.2014. u 12:19.
RAUL je offline  
Staro 14.06.2014., 12:25   #254
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Ocito nisi shvatio moj upis,nije u duhu foruma vrijedjati drugog sudionika rasprave.Uostalom to mozes reci i osoba koja je nesto nezakonoto otudjila.
Jebote, koji si ti forumski dusobriznik, sva sreca da te imamo da nas izvedes na pravi demokrscanski pravac vjere, ljubavi i domovine! Bez tebe bi gorjeli u paklu a tor bi nam kljucao jetru!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline