Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.08.2012., 21:12   #1501
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Koji android imas na telefonu?

Nije mi jasna ova rezolucija prikaza slike, koju god odaberem slike kontakata su mi katastrofa, kao da uzmes sliku 75x75pix i razvučeš ju na 20x20cm.
Kad tamo biras rezoluciju, na sta se ta rezolucija odnosi, jer meni su sliek katastrofa i u imeniku i kad recimo zovem nekoga, sita stvar, skroz mala slika razvučena na vecu povrsinu.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2012., 00:23   #1502
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Koji android imas na telefonu?

Nije mi jasna ova rezolucija prikaza slike, koju god odaberem slike kontakata su mi katastrofa, kao da uzmes sliku 75x75pix i razvučeš ju na 20x20cm.
Kad tamo biras rezoluciju, na sta se ta rezolucija odnosi, jer meni su sliek katastrofa i u imeniku i kad recimo zovem nekoga, sita stvar, skroz mala slika razvučena na vecu povrsinu.
vjerojatno se slike kontakata smanjuju zbog google acc-a da ne zauzimaju prostor, manja slika = manje kb... pa eto, probaj koristit samo memoriju telefona kao imenik za kontakte pa vidi jel ima razlike...

ali znaci prebaci imenik da je samo memorija telefona u uporabi pa ponovo nekome dodijeli sliku pa vidi jel valja...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.08.2012., 08:49   #1503
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Kopirao sam sve kontakte sa google acc na phone i onda postavio da mi prikazuje phone contacts, i tek sad vidim normalne slike, tj normalnih razolucija.

E sad ako tako ostavim, onda gubim najbolji dio cijele google acc priče, a to je backup kontakata, tak da bi radije ostao na google acc, jer svaki novi kontakt mi se automatski sprema na googlu i u svakom trenutku bez mobitela mogu pristupit svim svojim kontaktima.

Jel postoji rjesenje da se google kontaktima dodjelim koji kb vise, mislim ionako tamo imam 9,5 gb slobodno
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2012., 11:33   #1504
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Koji android imas na telefonu?

Nije mi jasna ova rezolucija prikaza slike, koju god odaberem slike kontakata su mi katastrofa, kao da uzmes sliku 75x75pix i razvučeš ju na 20x20cm.
Kad tamo biras rezoluciju, na sta se ta rezolucija odnosi, jer meni su sliek katastrofa i u imeniku i kad recimo zovem nekoga, sita stvar, skroz mala slika razvučena na vecu povrsinu.
trenutno imam 4.0.4, ali sam ovo koristio od prvog ICS za SGS2. Ja sam si stavio da mi skida 720x720.. meni dobro izgledaju slike.. bolje nego one sto mobitel pobere sa google accounta
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2012., 12:00   #1505
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Za veću (kvalitetniju) sliku pozivatelja koristim ovu šemu:
http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1763471
(drugi dio posta)

Svi kontakti mi se uredno sinkroniziraju s google računom kao i dosad, ali slike dobivaju preko Picase. Radi i nakon full wipea, sve je na serverima i bekapirano, dovoljno je samo instalirati taj app. ICS 4.0.4, SGS2.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2012., 12:18   #1506
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor A.J. Pregled postova
trenutno imam 4.0.4, ali sam ovo koristio od prvog ICS za SGS2. Ja sam si stavio da mi skida 720x720.. meni dobro izgledaju slike.. bolje nego one sto mobitel pobere sa google accounta

Znači i ti imas shemu da kontakte imas u telefonu i onda s njima radis sinhronizaciju sa facebookom?

Problem nastaje valjda sto google contacts povlači profilne slike u nekoj maloj rezoluciji i onda ih tako i prikazuje. E sad jel postoji neka opcija u google contact da se poveca ta rezolucija slika koje povlači?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2012., 12:48   #1507
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
E sad jel postoji neka opcija u google contact da se poveca ta rezolucija slika koje povlači?
Postoji - updejtaj na JB i dobit ćeš kvalitetnije fotkice kod sinkroniziranja Tako kažu, nisam osobno probao. Navodno su povećali rezoluciju za JB korisnike.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2012., 13:05   #1508
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Mislim da jos nema kvalitetnih JB romova za Sensation, tak da ce ta opcija morat jos malo pričekat
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2012., 16:09   #1509
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Kvalitetna tipkovnica? Navika san dosta na iPhone, i mogu reć da mi tu često prst promaši slovo, plus layout od iphona bi bio odličan...

AppTRACKR alternative na Droidu?
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2012., 18:42   #1510
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Smart keyboard pro ima iPhone layout.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.08.2012., 18:56   #1511
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Kvalitetna tipkovnica? Navika san dosta na iPhone, i mogu reć da mi tu često prst promaši slovo, plus layout od iphona bi bio odličan...

AppTRACKR alternative na Droidu?

Swift key 3.
App košta nešto sitno, a meni je totalno promjenio tipkanje.

U 95% slučajeva iz prva 2-3 slova mi pogodi koju riječ želim napisati.
Povuće tvoj "stil" pisanja iz mailova, SMSova i ostaloga pa jednostavno zna što želiš napisati.
Fenomenalno nešto.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote