Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 10.01.2024., 12:12   #1
vladjan1901
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
mrežni problem

Na laptopu samo odjednom nema interneta.

Mrežna kartica radi, wifi kartica radi, spaja se i samo odjednom, gubi internet. Uredno je spojen na router, na drugim računalima sve radi, mreža radi, wifi radi, internet radi. Samo taj laptop, samo odjednom se manifestira kvar u smislu "no internet", možeš se spojit na, hot spot wifi, kablom, svaki put isto.

Format c: mi je jedina opcija, jer ovo mi sve nema smisla. laptop je radio uredno do sada skoro 5 godina, i dlje radi jedino to s internetom.

Inače imam iskustva s mrežama i stvarno mi nije jasno, jer nije da ne radi, postoje periodi u danu gdje sve uredno radi i onda samo kao da se nešto zbrejka. ima i dodjeljenu ip adresu, spojen je i na mrežu, nije do adaptera, nije do lokacije.
vladjan1901 je offline  
Staro 10.01.2024., 13:45   #2
Deamon101
Premium
Moj komp
 
Deamon101's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 507
Znači ima ip adresu, a ping? I što znači može se spojit kablom?

Zadnje izmijenjeno od: Deamon101. 10.01.2024. u 13:57.
Deamon101 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.01.2024., 14:01   #3
vladjan1901
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Citiraj:
Autor Deamon101 Pregled postova
Znači ima ip adresu, a ping? I što znači može se spojit kablom?
nisam ping opalio, od kolegice mi laptop. može se spojit kablom, mislim da svejedno kak se spoji wifi ili utp kablom(imamo mrežu razvučenu u uredu), javlja no internet.
Vjerojatno ni ping nije dobar prema van, iako nisam probao, ako ne učitava stranicu, na router se može spojit.
Kao da nema dns se ponaša. Svejedno gdje bio u uredu, doma, na terenu, spojiš se i odjednom, no internet piše na mrežnom adapteru, i dalje je spojen na wifi. Drugo računalo se spaja na isti wifi, na isti mrežni kabel i sve radi.
vladjan1901 je offline  
Staro 10.01.2024., 14:07   #4
Deamon101
Premium
Moj komp
 
Deamon101's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 507
Ne može preko kabla isto? Ne znaš za ping? Vjerojatno? Misliš? Ne znamo ni ip adresu dal ima?

Previše nepoznanica za riješiti problem. U principu ti ne znaš ništa, a ja još manje onda.

Sretno

Zadnje izmijenjeno od: Deamon101. 10.01.2024. u 14:13.
Deamon101 je offline  
Staro 10.01.2024., 16:12   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Hm, šta je kolega rekao, premalo povratnih informacija.
Napiši:
- koji ISP
- koji router
- kad je zadnji put rađen reboot routera
- koliko vas ima u uredu tj. koliko je aktivnih klijenata
- otvori web konfig routera i pogledati status / logove (od stanja Internet konekcije do akrivnih klijenata na Lan - u i WiFi - ju

Prvo treba riješiti urednu konekciju preko Lan - a a u drugom koraku preko WiFi.
u glupim winsima odradi ovo:
https://support.pearson.com/getsuppo...tion-Flush-DNS
nakon toga (isto u CMD) PING "IP tvog adresa" routera i PING 8.8.8.8 mora prolaziti ok,
vidi > https://support.shaw.ca/t5/internet-...dows/ta-p/6677
Nikky je offline  
Staro 10.01.2024., 16:53   #6
vladjan1901
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Citiraj:
Autor Deamon101 Pregled postova
Ne može preko kabla isto? Ne znaš za ping? Vjerojatno? Misliš? Ne znamo ni ip adresu dal ima?

Previše nepoznanica za riješiti problem. U principu ti ne znaš ništa, a ja još manje onda.

Sretno
ok, hvala, sretno i tebi

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Hm, šta je kolega rekao, premalo povratnih informacija.
Napiši:
- koji ISP
- koji router
- kad je zadnji put rađen reboot routera
- koliko vas ima u uredu tj. koliko je aktivnih klijenata
- otvori web konfig routera i pogledati status / logove (od stanja Internet konekcije do akrivnih klijenata na Lan - u i WiFi - ju

Prvo treba riješiti urednu konekciju preko Lan - a a u drugom koraku preko WiFi.
u glupim winsima odradi ovo:
https://support.pearson.com/getsuppo...tion-Flush-DNS
nakon toga (isto u CMD) PING "IP tvog adresa" routera i PING 8.8.8.8 mora prolaziti ok,
vidi > https://support.shaw.ca/t5/internet-...dows/ta-p/6677
isto se događa i kod mene doma na routeru i u drugoj firmi na routeru i na hotspotu preko moba. samo na tom laptopu. svako drugo računalo radi bez greške i u uredu i doma i preko kabla i preko wifi. samo taj laptop se spoji, sve radi normalno i samo puf nema interneta. mogu staviti u tom trenutku 4 routera sa 4 različita isp-a i na koji se god spoji nema interneta.

Restartam laptop. uredno se spoji i za 15 minuta opet puf, no internet. sve drugo u tom trenutku radi na drugim računalima. router ok, mreža ok, internet radi.

Nije do routera, do laptopa je 100% , samo se nisam susreo sa takvim čudnim kvarom nikad. Nešto ga zeza u windowsima po meni, jer mrežni adapteri nisu u kvaru, svi rade i u jednom trenutku, nemože dobiti internet na bilo kojem mrežnom adapteru. Imam 2 wifi adaptera i mrežni adapter na laptopu i na svakom je isto.

Proba ću ono gore, no mislim da će to riješit trenutno problem, za 10 minuta će opet se kvar pojaviti.
Probam , pa javim

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 10.01.2024. u 17:09.
vladjan1901 je offline  
Staro 10.01.2024., 17:10   #7
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Kad se to dogodi, samo otvori cmd > ping google.com i ima da radi.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline  
Staro 10.01.2024., 20:23   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ako predloženo ne riješi problem onda na Lapu imaš neko smetje (virusi i ostala gamad vole prčkati po network stack - u).
Za početak instaliraj Malwarebytes Anti-Malware, neka povuće zadnje definicije i opali detaljni scan ...
U protivnom spremi šta treba sa win particije nekamo drugo i napravi čisti install winsa.
Nikky je offline  
Staro 10.01.2024., 21:51   #9
Deamon101
Premium
Moj komp
 
Deamon101's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 507
Mi i dalje ne znamo kad se "izgubi internet" koja je ip adresa i dal ping prolazi prema bilo čemu. Ne znamo osnove osnova.

Jedino što se zna je da "nema interneta". Kao što bi Mujo rekao, "nekad radi nekad ne što da radim?".
Citiraj:
Autor vladjan1901 Pregled postova
ok, hvala, sretno i tebi
Kakva je kolegica? Držim fige da uspiješ, tu smo za tebe

Zadnje izmijenjeno od: Deamon101. 10.01.2024. u 22:07.
Deamon101 je offline  
Staro 11.01.2024., 08:27   #10
vladjan1901
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Šta niši ti otišao sa threda pametnjakoviću? Ajde ako ne znaš ništa pametno napisat ili si intelektualno podkapacitiran i očito psihički nestabilan, odi pojedi snikers. Ja i svi ovdje znamo da ti ne možeš pomoći meni, jer prvo trebaš pomoći sebi.

Kolegica nije baš nešto, ali je oženjena i ima djecu što je mont everest za tebe.

Ping je nebitan, ti si nebitan, došao sam pročačkat mozak nekome tko nešto više zna, a ne zadovoljavat ego nekog wannabe ping jučer čuo što je stručnjaka.

Nikky hvala na odgovoru, sve što pričaš ima smisla i bidi se da znaš znnje, za razliku od ovih koji su jučer čuli za ping i sad misle da gurui za mreže

Sent from my RMX3370 using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 11.01.2024. u 12:13. Razlog: spojeni postovi
vladjan1901 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.01.2024., 12:12   #11
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Koliko vidim, tebi pomoć nije potrebna jer ne da nisi odgovorio niti na jedno pitanje, nego još pod*ebavaš i lupaš postove jedan za drugim.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na