Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.11.2005., 08:38   #1
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Budenje iz Stand By-a

Dakle komp pri budneju iz stand by-a se "nece probudit".. pogotovo monitor. Ventovi se vrte, komp je upaljen ali slike nema, cujem da ni POST ne prode... ko da je zapeo negdje prije samog BIOSa..
kaj bi to moglo biti? Probao sam sa "suspend2RAM" i bez toga no efekt je isti...
s tim da je danas doslo do vrhunca, upalio sam ga, monitor je opet osto ugasen pa sam ga ugasio (na gumb na kucistu >4sec) i ponovo upalio da bi se komp normalno probudio ali je slika bila KOMPLETNO unistena... sve puno ASCII znakova.. resetirao sam ga (takoder gumb na kucistu) i efekt je bi isti..no BIOS sam vidio da sljaka i prosao je POST..no slika je bila opet ispunjena ASCII znakovima..i to onim starim "DOS teksturama"...
Onda sam ga ugasio, ugasio napajanje i za par sekundi upalio i sve je OK...ko da je problem sa grafickom, a NIJE jer sam nedavno zamjenio a i na prosloj se desavalo..

ideje?
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2005., 09:01   #2
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
to sto se tice standbya, dogadjalo mi se x puta...monitor se ne budi. nisam otkrio zasto.
a i znalo mi se dogadjati to sa dos texturama takodjer dosta cesto u vrijeme kada sam mrcvario graficku pa sam i mislio da sam je spalio....prestao sam je drzati na max oc, i to se smirilo...jeli to povezano ili ne, nisam siguran.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.11.2005., 09:11   #3
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
ne nije clockana ali je softmodana... no ni jedno ni drugo nemaju veze prije windowsa...a ovo se desava jos prije BIOSa...
znaci nisam jedini..ajde i to je olaksanje
mislio sam mozda flashat BIOS ali je gore zadnja verzija i mislim da nema smisla..jedino ak je ovaj tvornicki "lose" flashan..ako je to uopce moguce.. kaj ja znam :confused:
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2005., 09:15   #4
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
i meni se to događalo, a mislim da su uzrok postavke u biosu...one suspend s3, s1,c1..bla..bla

trebalo bi progooglat malo i pronaći kaj to znači, meni se neda, jer ne koristim tako često stand by, ali 99% sam siguranda je zbog toga...
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2005., 09:19   #5
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
vidish ustvari, dobro si me i podsjetio. nakon sto sam fleshao bios, taj problem se vishe nije javljao.

a to se sve pocelo pojavljivati ustvari od kada sam stavio agp8x graficku, ali sam je bash i u to vrijeme mrcvario pa sam i sa time povezivao...no nestalo je pred koji mjesec.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2005., 09:45   #6
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
i ja sam imao sličan problem, meni kad se probudio slika mi je izgledala kao da sam grafu previše kloknuo, tak da sam isključio stand by, monitor se ugasi nakon određenog vremena, kao i hard, al ne ide u stand by...
možda je i zbog wina, imam ove oko 6mj naravno stalno pazim na njim i mazim ih tak da nemam problema iako bi trebao format c,al nemam vremena sve stavit isponova..
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2005., 11:22   #7
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Citiraj:
Originally posted by nicko_029
i meni se to događalo, a mislim da su uzrok postavke u biosu...one suspend s3, s1,c1..bla..bla

trebalo bi progooglat malo i pronaći kaj to znači, meni se neda, jer ne koristim tako često stand by, ali 99% sam siguranda je zbog toga...
Kolko ja znam S3 je suspend to RAM.. ove druge su valjda ono drugo
a ja sam reko da sam isprobo oboje, i evo dok je bio na suspend to RAM monitor bi osto samo ugasen a od neki dan sam to promjenio i odjednom imam pun ekran ASCIIa.. ja vracam natrag na RAM

@Atha, a kaj da ga flasham istim BIOSom? bi to moglo pomoc?
i inace kad smo kod mogucih problema sa BIOSom i maticnom...JAKO cesto mi se desava da resetiram komp, ocu u BIOS i stisnem/drzim DELETE i on kad ude u BIOS sve zabloka..ili tastatura ili BIOS.. nemrem nis osim ožežit po gumbima na kucistu...
inace proc mi je clockan, ali nis ekstremno-nisam ni napon dignuo.. i stabilan je skup s memorijom 1000%...
__________________
"I can resist everything except temptation"

Zadnje izmijenjeno od: Denzil. 16.11.2005. u 11:32.
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2005., 11:45   #8
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
nemoj ga istim biosom, nadji neku noviju reviziju.
ako se ne varam i asus prilicno cesto baca revizije. nakon bios flasha, load bios defaults.
a naravno prije flashanja, sa progrmacicem sa kojim budesh flashao, usnimi stari bios.
(vjerovatno to sve znash, ali neka bude kao how-to za ostale... )
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2005., 18:47   #9
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Citiraj:
Originally posted by atha
nemoj ga istim biosom, nadji neku noviju reviziju.
ako se ne varam i asus prilicno cesto baca revizije. nakon bios flasha, load bios defaults.
a naravno prije flashanja, sa progrmacicem sa kojim budesh flashao, usnimi stari bios.
(vjerovatno to sve znash, ali neka bude kao how-to za ostale... )
Da znam ali nije lose podsjetiti.. e ali ASUS nije izbacio novu reviziju za moj BIOS vec godinu dana..dvosjekli mac: onda bi trebala skoro ili onda ni ne bude tak skoro
no dobro, ni ne preostaje mi nis drugo nego pricekat novi BIOS pa cemo vidjet..

hvala svima na postanju
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2005., 00:32   #10
Tooma
Premium
 
Tooma's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: malo st, malo vz
Postovi: 2,043
meni nece da se probudi iz stand by-a radi tv kartice

kad nje nema sve radi ok, kad nju vratim bloka kad ide u stand by
__________________
Untitled Document
Abit AN7 w AMD Barton XP-M 2500+@2530MHz (11.5x220,1.813V) Water Cooled
Chieftec ca-01bbsl-w, big mesh
Enermax 460w, eg465ax-ve(g)fma
Gainward GF4 Ti4200 (260/520 MHz)
2x256MB Corsair TwinX512-3200C2
2xSegate Baracuda 80GB sata (Raid 0)
2x IBM Deskstar 40 GB
Pioneer DVD+-RW DVR-107D
Cretaive Live Player 5.1
bolje zivit pet dana kao kralj nego jedan dan kao prosjak
Tooma je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.11.2005., 01:11   #11
DeadMan+
LateralusX
Moj komp
 
DeadMan+'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,788
ja imam isti problem
( i sestra (asus maticna, ati graf. ostatak kao kod mene- ja sam joj slagao comp)
i nikako nisam uspio skuziti u cemu je problem

vec me duze vremena to muci
pa ako netko sazna rjesenje...
__________________
DeadMan+ je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2005., 08:22   #12
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Citiraj:
Originally posted by DeadMan+
ja imam isti problem
( i sestra (asus maticna, ati graf. ostatak kao kod mene- ja sam joj slagao comp)
i nikako nisam uspio skuziti u cemu je problem

vec me duze vremena to muci
pa ako netko sazna rjesenje...
Vec nas se skuplja ovdje dosta..jos malo pa saljemo neku peticiju ASUSu za novi BIOS )
nego daj reci koju tocno plocu ima sestra i da li vase grafice imaju dodatne konektore za napajanje?

I jos nesto, postao sam na ASUSovom forumu, pa tko zna engleski moze vidjet ovdje... na zalost nis korisno nije jos nitko rekao..
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2005., 19:23   #13
oyilla
Soul Brother
 
oyilla's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Split
Postovi: 153
ugasi kantu, odhararafi kuciste, istrgni grafulju skroz iz agp slota, ponovo ju zabodi uz malo jaci pritisak i radit ce...
__________________
hp nx 7010
oyilla je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2005., 20:59   #14
B-Dawg
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Da, i ja bi se pozalio na problem izlaska moje konfe iz stand-bya. Inace, odbije to napraviti na 2 nacina: 1. slika je u dzumbusu, boje i oblici posvuda monitor kao da je na lsd-u, 2. na monitoru uopce nema slike i ledica koja oznacava da radi blinka (inace to radi kad nema kontakta s grafickom).
Inace, komp je novi, al sam primjetio da graficka ne sjedi skroz dobro u pci-e portu, nego kao da njezin vanjski dio (onaj metalni) strsi jedno 2-3 cm (kuciste nije na sarafe nego bi karticu trebao drzati komad plastike koji ju i ne drzi kak spada) pa svaki put kad spajam grafulju i monitor, grafulja se rasklima.
U svemu ostalom komp radi ko zvijer i nemam nikakvih problema s njim, jedino iz stand-bya ne zeli izac.

Monitor je inace Samsung 710N i radi odlicno, koristim catalyste 5.11 (i sa 5.8 i 5.9 isto izvodi) i na maticnoj je najnoviji bios.

Da nije to mozda do slabo ucvrscene graficke?
__________________
Ble.
B-Dawg je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2005., 22:13   #15
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Ne znam za tvoju graficku al meni je ovo druga na kojoj se desava ISTA stvar i moja graficka je sigurno ustekana kak spada. Da kontakt nije dobar speaker bi tulio i ne bi se bootao komp uopce.
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2005., 02:29   #16
B-Dawg
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
pa da, al zasto onda glupo racunalo radi?

mislim, nije da se zalim ali iz kojeg razloga sve radi normalno osim povratka iz stand-bya? kao da je taj stand-by neki big deal...
__________________
Ble.
B-Dawg je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2005., 07:06   #17
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Citiraj:
Originally posted by B-Dawg
pa da, al zasto onda glupo racunalo radi?

mislim, nije da se zalim ali iz kojeg razloga sve radi normalno osim povratka iz stand-bya? kao da je taj stand-by neki big deal...
Pa ja pretpostavljam da bi BIOS mogo imat veze s tim ili napajanje same graficke u trenutku paljenja.. mozda zato jer se kod stand by-a slika odmah inicijalizira, graficka odmah potegne vise struje a napajanje se jos nije "razbudilo"
jel ti ima graficka dodatni konektor za napajanje?
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2005., 15:17   #18
marko_1
Premium
Moj komp
 
marko_1's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 750
Ovako napravi, flashaj bios na matičnoj, asus je znao imati problema sa tim, meni se prije događalo da mi se neće probuditi iz standby-a ili kod restarta, kada sam flashao bios sve je ispravno.
marko_1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2005., 15:22   #19
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Citiraj:
Originally posted by marko_1
Ovako napravi, flashaj bios na matičnoj, asus je znao imati problema sa tim, meni se prije događalo da mi se neće probuditi iz standby-a ili kod restarta, kada sam flashao bios sve je ispravno.
WOW!!! Dobra ideja!!
da si procito cijeli thread znao bi da ASUS nie izbacio noviju verziju tog BIOSa vec jako dugo..jedina mogucnost flashanja je sa istim BIOSom a to se "ne preporuca"..
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2005., 15:41   #20
marko_1
Premium
Moj komp
 
marko_1's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 750
A koji ti to bios imas na maticnoj sada?

EDIT: Isprike zbog ne-citanja threada otpočetka
marko_1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2005., 16:10   #21
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Citiraj:
Originally posted by marko_1
A koji ti to bios imas na maticnoj sada?

EDIT: Isprike zbog ne-citanja threada otpočetka
nema frke..
Ja iam 1013.
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2005., 18:36   #22
B-Dawg
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Citiraj:
Originally posted by Denzil
Pa ja pretpostavljam da bi BIOS mogo imat veze s tim ili napajanje same graficke u trenutku paljenja.. mozda zato jer se kod stand by-a slika odmah inicijalizira, graficka odmah potegne vise struje a napajanje se jos nije "razbudilo"
jel ti ima graficka dodatni konektor za napajanje?
ovako, bas drzim kutiju od graficke i kaze ovako:
"connection to the system power supply is required. the power supply shoud have a specialized 12V graphics card power connector."
sto bi znacilo da ga ima, ali ja ga odavdje ne vidim (prozirna bocna stranica) niti mi je spojena graficka izravno s napajanjem.
__________________
Ble.
B-Dawg je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2005., 18:59   #23
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Citiraj:
Originally posted by B-Dawg
ovako, bas drzim kutiju od graficke i kaze ovako:
"connection to the system power supply is required. the power supply shoud have a specialized 12V graphics card power connector."
sto bi znacilo da ga ima, ali ja ga odavdje ne vidim (prozirna bocna stranica) niti mi je spojena graficka izravno s napajanjem.
Onda bi kabel trebo biti spojen..ne znam tocno za tu graficku, cekaj dok netko ne dode i potvrdi ili proguglaj malo..a ako je kabel ustekan onda je ustekan sa straznje strane (ako je ona strana koja ide van kucista di je monitor ustekan prednja) i NEMRES GA FULAT..
pretpostavljam da si kupio komp u "komadu" i da ga nesmijes otvarat? Onda ako ustanovis da bi trebala grafa dodatno napajanje a oni ti ga nisu spojili u ducanu, nosi to natrag, steraj ih u 3PM i nek ti to ustekaju - i tam se vise ne vracaj!
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2005., 19:25   #24
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
grafička koja ima konektor za dodatno napajanje, bez njega ne bi radila, nego bi mu pištalo samo....
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2005., 19:42   #25
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
da fakat :clap:
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2005., 12:35   #26
B-Dawg
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Citiraj:
Originally posted by Denzil
Onda bi kabel trebo biti spojen..ne znam tocno za tu graficku, cekaj dok netko ne dode i potvrdi ili proguglaj malo..a ako je kabel ustekan onda je ustekan sa straznje strane (ako je ona strana koja ide van kucista di je monitor ustekan prednja) i NEMRES GA FULAT..
pretpostavljam da si kupio komp u "komadu" i da ga nesmijes otvarat? Onda ako ustanovis da bi trebala grafa dodatno napajanje a oni ti ga nisu spojili u ducanu, nosi to natrag, steraj ih u 3PM i nek ti to ustekaju - i tam se vise ne vracaj!
pa i meni je bilo cudno da graficka ne bi bila spojena, posto niti na jednom njezinom dijelu ne vidim taj dodatni molex a oni su obicno s prednje strane (znaci suprotno od dijela s konektorima koji ide van kucista). znaci to nije.

probat cu ulovit nekog tko ima infinity/dagf plocu a nema ovakve probleme da mi posalje svoje postavke biosa pa da usporedim sa svojima.
ako to nije onda fakat ne znam. jel moguce da se neispravnost manifestira samo putem pucanja pri izlasku iz stand-bya?
__________________
Ble.
B-Dawg je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2005., 15:11   #27
B-Dawg
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Malo sam probao u BIOSu mijenjati ACPI suspend opcije.

Kad je ukljuceno S1 onda se dogadja vec navedeni problem. Kad je ukljuceno S3, e sad...
Prvi put kad sam ga ukljucio i isprobao, kad se komp vratio u zivot, prvo mi je vikao da se dogodio neki error u fajlu cli.exe (to je control panel od catalysta) a nakon toga vise pri startupu nemam ATI znakic u trayu kod sata, sto bi znacilo da se vise ne dize pri startupu ali kad mu pristupam kroz start radi normalno. Kad je ukljucen S3 i komp ide u stand-by, sve je normalno i normalno se digne, ali kazem, vise mi pri startupu ne dize contol center.

Sad mi fakat vise nije nist jasno...
__________________
Ble.
B-Dawg je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2005., 15:12   #28
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
ma taj ccc je smeće...rađe si stavi cp i riješio si problem..
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2005., 15:22   #29
B-Dawg
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Citiraj:
Originally posted by nicko_029
ma taj ccc je smeće...rađe si stavi cp i riješio si problem..
I mislio sam si.

Koja zadnja verzija catalysta ima cp?
pretpostavljam da na ati stranici su posebno catalysti 5.11 (samo driveri) i da ih normalno mogu kombinirati sa starijim cp-om?
__________________
Ble.
B-Dawg je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2005., 15:42   #30
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Imaš onaj paket Display Driver, Control Panel i WDM.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na