Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.09.2016., 15:03   #6631
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Na maticnu nova garancija, na ostatak laptopa produljeno u najmanju ruku. Dali je bitni popravak ili ne, tesko je reci jer u biti nije popravljano nego je zamijenjen dio koji je lijepo izoliran od ostatka, tako da je to malo mutno.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 08.09.2016., 08:32   #6632
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,469
Jedno non-IT pitanje.

Kupio sam biciklisticke naocale koje imaju umetak za dioptriju. Za lakse snalazenje, radi se o ovim naocalama.
Kod opticara sam dosao i trazio da naprave stakla na osnovu dioptrije koju imam.
Tamo sam vec prije radio naocale i bio sam zadovoljan.

Iduci dan gotovo, ali kad sam probao, to nije bilo to. Stovise - vid ponesto mutan, a cijela slika totalno izoblicena. Ne budi ljen, pokusao ja malo tako provozati sat vremena da vidim da nije cisto stvar privikavanja. Nula bodova, skoro se i slupao zbog toga.

Iduci dan dosao reklamirati. Teta tamo nakon toga skuzi da je moguce da je ipak problem u lecama. Naime, navedene naocale moraju imati 'bazu 6', a ove lece su za ravna stakla.
Zbog toga dolazi do loma i prizmaticnosti stakala.
Njen komentar je bio da 'nije mislila da ce to biti problem', a i da se nije ni sjetila toga.
Ta sam stakla platio 320kn.
Onda ide gledati koliko kostaju takva zakrivljena stakla s 'bazom 6', - 1050kn.
E, sad... ja sam tamo i prije i sad dobio 20% popusta, tako da originalna stakla su mjesto 400kn ispala 320kn.
No kad sam rekao da zelim da mi se odbije cijena koju sam platio za kriva stakla, onda pocnu vrzmanja, i naravno da racuna odbiti 320kn od pune cijene stakala (1050kn), a ne od 20% nize, koliko bi imao da mi je iz prve dala ispravna stakla.
Ukratko, ja bi trebao spusiti 200kn zbog NJENE greske.

Koja su tu moja prava?

Da li mogu traziti povrat novca zbog njene greske i neispravnih stakala, i na koji nacin?

Jer iskreno nakon ovog ciganjena i koliko puta sam ja kupio naocale tamo (a i moji starci), vise ne zelim krociti tamo.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2016., 09:24   #6633
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
Jedno non-IT pitanje.

Kupio sam biciklisticke naocale koje imaju umetak za dioptriju. Za lakse snalazenje, radi se o ovim naocalama.
Kod opticara sam dosao i trazio da naprave stakla na osnovu dioptrije koju imam.
Tamo sam vec prije radio naocale i bio sam zadovoljan.

Iduci dan gotovo, ali kad sam probao, to nije bilo to. Stovise - vid ponesto mutan, a cijela slika totalno izoblicena. Ne budi ljen, pokusao ja malo tako provozati sat vremena da vidim da nije cisto stvar privikavanja. Nula bodova, skoro se i slupao zbog toga.

Iduci dan dosao reklamirati. Teta tamo nakon toga skuzi da je moguce da je ipak problem u lecama. Naime, navedene naocale moraju imati 'bazu 6', a ove lece su za ravna stakla.
Zbog toga dolazi do loma i prizmaticnosti stakala.
Njen komentar je bio da 'nije mislila da ce to biti problem', a i da se nije ni sjetila toga.
Ta sam stakla platio 320kn.
Onda ide gledati koliko kostaju takva zakrivljena stakla s 'bazom 6', - 1050kn.
E, sad... ja sam tamo i prije i sad dobio 20% popusta, tako da originalna stakla su mjesto 400kn ispala 320kn.
No kad sam rekao da zelim da mi se odbije cijena koju sam platio za kriva stakla, onda pocnu vrzmanja, i naravno da racuna odbiti 320kn od pune cijene stakala (1050kn), a ne od 20% nize, koliko bi imao da mi je iz prve dala ispravna stakla.
Ukratko, ja bi trebao spusiti 200kn zbog NJENE greske.

Koja su tu moja prava?

Da li mogu traziti povrat novca zbog njene greske i neispravnih stakala, i na koji nacin?

Jer iskreno nakon ovog ciganjena i koliko puta sam ja kupio naocale tamo (a i moji starci), vise ne zelim krociti tamo.
Pozovi se na nedostatak na proizvodu po zakonu o obveznim odnosima. Imaš pravo na raskid ugovora. Tvoje dogovaranje za druge naočale je čisto tvoja dobra volja i ne moraš pristati na veću cijenu pogotovo ako se tako ponašaju da svoju grešku zele prebiti preko tvojih leđa.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2016., 10:41   #6634
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
Poslao sam mail udruzi potrosac s kojom sam i do sad kontaktirao pa cu vidjet sto ce rec, ja isto mislim da bi trebao spadat pod 2 ili 3. Isto sam se javio asusu preko facea cisto me zanima njihov odgovor..

Iskreno mi je pun k...c i laptopa i servisa i svega skupa.
iz udruge su mi javili da bi trebao ustrajat na emailu kojeg sam poslao u kojem sam zahtjevao zamjenu proizvoda il povrat novaca, na sto i imam pravo posto su me zavlacili 2 mjesecca...dakle da ni ne preuzmem popravljeni laptop i idem do kraja.

do i do?!
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2016., 16:07   #6635
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Trebam savjet u vezi placanja postarine...

Kupio sam tv u Santa Domenici preko webshopa (na daljinu) i zelim zamjeniti za drugi televizor kod njih...rekli su mi moze,posalji preko Overseasa u Svetu Nedjelju da ga pregledaju i odobre zamjenu...

Zanima me,postarinu placaju oni ili ja?

Moram ispuniti u formularu kod Overseas tko placa postarinu...
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2016., 16:33   #6636
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
iz udruge su mi javili da bi trebao ustrajat na emailu kojeg sam poslao u kojem sam zahtjevao zamjenu proizvoda il povrat novaca, na sto i imam pravo posto su me zavlacili 2 mjesecca...dakle da ni ne preuzmem popravljeni laptop i idem do kraja.

do i do?!
Udaraj do kraja i uzmi lovu. Barem bi ja tako. Nakon bezobrazluka i zavlačenja, udaraj di ih najviše boli - pare.
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Trebam savjet u vezi placanja postarine...

Kupio sam tv u Santa Domenici preko webshopa (na daljinu) i zelim zamjeniti za drugi televizor kod njih...rekli su mi moze,posalji preko Overseasa u Svetu Nedjelju da ga pregledaju i odobre zamjenu...

Zanima me,postarinu placaju oni ili ja?

Moram ispuniti u formularu kod Overseas tko placa postarinu...
Ti
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2016., 16:35   #6637
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
U pravu si Brko, ja sam duzan, ufffffff
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2016., 16:38   #6638
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Isto kao i reklamacija. Tvoja poštarina je kad šalješ, njihova kad oni šalju
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 19:04   #6639
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Stavljam ovdje i u Playstation 4 topic; malom mi je na gejmpadu od plejke počela rikavat lijeva gljiva. Dali takav kvar ulazi pod garanciju?

Thx unaprijed
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je online   Reply With Quote
Staro 12.09.2016., 15:56   #6640
polymer123
Premium
Moj komp
 
polymer123's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Županja
Postovi: 136
Ovak trebam savjet ,krajem 7. mjeseca sam kupio huawei p8 lite nakon 3-4 dana nosim ga u dućan di je kupljen zbog toga što ima double tap bug,nakon nekih 18 dana vraćen je sa servisa sa bilješkom da je kvar uočen i popravljen resetom uređaja i programskim ažuriranjem.Međutim nije poporavljen i ponovo ga šalju na servis.Danas me zovu iz servisa i kažu da je mobitel vraćen na tvorničke postavke i da je sve uredu i da će kroz 2-3 dana biti na prodajnom mjestu.Pretpostavljam da opet nije popravljen,pa mi treba savjet što da napravim?
polymer123 je offline   Reply With Quote