Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 26.01.2015., 20:35   #5101
Davor2210
Premium
 
Davor2210's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Lekenik
Postovi: 167
Ne možeš to zaobiči ako apovi traže iOS 7. 3gs ide samo do 6.1.6. Moj ti je savjet da jailbreakaš telefon i potražiš starije verzije tih appova na vsheru ili gdje več toga ima. Nemam več dugo JB pa nisam baš u toku sa tim. Čudim se kako to da Facebook ne podržava starije verzije iOS-a.
Davor2210 je offline  
Staro 26.01.2015., 21:48   #5102
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Uzeo sam sestri jedan iPhone 3GS i pokušava skinut facebook i messenger i još neke aplikacije i javlja joj da mora update-at na iOS 7, kako to zaobići?
Nabavio sam jedan 3GS prije mjesec dana. U mom slučaju je Appstore sam ponudio da skine najnoviju verziju podržanu na iOS 6.1.6 (konkretno za fb i messenger). Ukoliko to ne ide, AppCake ili AppAddict su rješenje. Navedeno zahtjeva jailbreak, ali ako uzmemo u obzir da je to nekih 2 klika (p0sixspwn v1.0.8.), ne vidim problem.

Citiraj:
Autor Davor2210 Pregled postova
Ne možeš to zaobiči ako apovi traže iOS 7. 3gs ide samo do 6.1.6. Moj ti je savjet da jailbreakaš telefon i potražiš starije verzije tih appova na vsheru ili gdje več toga ima. Nemam več dugo JB pa nisam baš u toku sa tim. Čudim se kako to da Facebook ne podržava starije verzije iOS-a.
Brisanjem Metadata.inf se zaobilazi uvjetovanje od strane firmware-a. Ukoliko ni to nije dovoljno, iOS verzija se može promijeniti pod /System/Library/CoreServices/SystemVersion.plist što naravno podrazumijeva iFile/iFunBox (jailbreak). Pored toga je bitno napomenut da se respring prilikom mjenjanja ne koristi jer može dovest do konflikta sa tweakovima koji zahtjevaju 6.1.6 (ukoliko su instalirani) . Dakle samo promjena, instaliranje kroz Tongbu Assistant app na PC-u (automatski ignorira Metadata.inf) i potom vraćanje na 6.1.6 u SystemVersion.plist. Ovom metodom sam npr. uspio instalirat Pumped 2 što je inače app za iOS 7.
RascaL je offline  
Staro 27.01.2015., 16:27   #5103
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Hvala ekipa, trebalo bi mi ponudit da skinem stariju verziju app-a ali nikako da ponudi, ne znam jeli zato što je apple id novi ili.. uglavnom, budem ga jailbreak-o i tako ću riješit problem.

Zanima me još nešto, imam jedan iPhone 4 iz Švicarske, kupljen od nekog lika koji je završio u ludnici i ne može se nikako do njegove iCloud lozinke da se iCloud pobriše sa iphone-a. Našao sam ovo na youtube-u: https://www.youtube.com/watch?v=Lvbt...yt-cl=84838260

I uspio isključio find my iphone i pobrisat icloud account. E sad, jeli to pobrisano zauvijek, smijem li ja sad update-at iOS i sve ostalo, bojim se da će se taj iClound acc opet pojavit?
Mirkopoter je offline  
Staro 27.01.2015., 20:19   #5104
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Preporuka tempered glass za iPhone 6 Plus sa ebaya? Hvala.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline  
Staro 27.01.2015., 20:20   #5105
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
– Reduces the amount of storage required to perform a software update
– Fixes an issue that prevented some users from entering their Apple ID password for Messages and FaceTime
– Addresses an issue that caused Spotlight to stop displaying app results
– Fixes a problem that prevented multitasking gestures from working on iPad
– Adds new configuration options for education standardized testing
Diga na 6ici oslobodilo mi je oko 1gb. Nadan se da spotlight nece zajebavat vise nikad.
__________________
Drift_King je offline  
Staro 27.01.2015., 20:52   #5106
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Hvala ekipa, trebalo bi mi ponudit da skinem stariju verziju app-a ali nikako da ponudi, ne znam jeli zato što je apple id novi ili.. uglavnom, budem ga jailbreak-o i tako ću riješit problem.

Zanima me još nešto, imam jedan iPhone 4 iz Švicarske, kupljen od nekog lika koji je završio u ludnici i ne može se nikako do njegove iCloud lozinke da se iCloud pobriše sa iphone-a. Našao sam ovo na youtube-u: https://www.youtube.com/watch?v=Lvbt...yt-cl=84838260

I uspio isključio find my iphone i pobrisat icloud account. E sad, jeli to pobrisano zauvijek, smijem li ja sad update-at iOS i sve ostalo, bojim se da će se taj iClound acc opet pojavit?
Sad kad si ga maknuo, napravi backup sa svojim Apple ID-om na tom uređaju. Nakon toga, šta god radio s njim, svaki restore na taj Apple ID neće radit nikakve probleme.
RascaL je offline  
Staro 27.01.2015., 22:25   #5107
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Backup napravim na itunes-u?
Mirkopoter je offline  
Staro 28.01.2015., 02:29   #5108
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Backup napravim na itunes-u?
Mozes, ja osobno nisan iako mi je iCloud ukljucen (zadnji je backup bio dan prije).

OTA kroz par min bilo gotovo.

Zanemari ako se ne odnosi na 8.1.3
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Drift_King. 28.01.2015. u 02:35.
Drift_King je offline  
Staro 28.01.2015., 11:46   #5109
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 28.01.2015. u 14:41.
coconut je offline  
Staro 28.01.2015., 15:34   #5110
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Citiraj:
Autor RascaL Pregled postova
Nabavio sam jedan 3GS prije mjesec dana. U mom slučaju je Appstore sam ponudio da skine najnoviju verziju podržanu na iOS 6.1.6 (konkretno za fb i messenger). Ukoliko to ne ide, AppCake ili AppAddict su rješenje. Navedeno zahtjeva jailbreak, ali ako uzmemo u obzir da je to nekih 2 klika (p0sixspwn v1.0.8.), ne vidim problem.
Evo da javim da sam jailbreak-o 3GS i nažalost na appcake je bio samo face za ios 4 a messengera uopće nije bilo za raniji ios. Riješio sam problem tako da sam se logirao na app store sa nekim starim app id-om na kojem je već prije bio skidan taj stari facebook i onda mi je ponudilo da skidem taj.
Mirkopoter je offline  
Staro 28.01.2015., 16:01   #5111
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
__________________
poltergeist je offline  
Staro 28.01.2015., 20:16   #5112
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Izgleda da je brzi

Samo koliko ce to biti u radu vidljivo...
__________________
Drift_King je offline  
Staro 28.01.2015., 20:26   #5113
L31
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 863
Kolega ima problem
Ne znam kako je do njega doslo, ali jednostavno na mobitelu (iphone 4 ili 4s nisam siguran) nema itunes i nemoze ga nikako stavit
Posljedica toga je da ne moze instalirati niti jednu jedinu aplikaciju cak niti iz browsera
Prikaze mu nesto u vezi itunesa da klikne za download ali kad stisne to mob ne reagira i kao da nije ni stisnuo tipku
Zna li netko u cemu je problem?
L31 je offline  
Staro 28.01.2015., 20:33   #5114
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Evo da javim da sam jailbreak-o 3GS i nažalost na appcake je bio samo face za ios 4 a messengera uopće nije bilo za raniji ios. Riješio sam problem tako da sam se logirao na app store sa nekim starim app id-om na kojem je već prije bio skidan taj stari facebook i onda mi je ponudilo da skidem taj.
Zaboravih navest da je možda problem u regiji. Moj acc je napravljen za US store tako da je možda do toga (ali to ujedno utječe i na iMessage, odnosno ne mogu dobijat poruke od hrvatskih korisnika).
RascaL je offline  
Staro 28.01.2015., 20:41   #5115
Davor2210
Premium
 
Davor2210's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Lekenik
Postovi: 167
Citiraj:
Autor L31 Pregled postova
Kolega ima problem
Ne znam kako je do njega doslo, ali jednostavno na mobitelu (iphone 4 ili 4s nisam siguran) nema itunes i nemoze ga nikako stavit
Posljedica toga je da ne moze instalirati niti jednu jedinu aplikaciju cak niti iz browsera
Prikaze mu nesto u vezi itunesa da klikne za download ali kad stisne to mob ne reagira i kao da nije ni stisnuo tipku
Zna li netko u cemu je problem?

Ne stavlja se na telefon iTunes več na računalo. Aplikacije se skidaju na App storeu. Ona aplikacija iTunes sa App storea ne služi ničemu ako nju pokušava skinuti.
Davor2210 je offline  
Staro 28.01.2015., 22:13   #5116
L31
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 863
Ne razumijem se u iphone pa zato pitam
Nema app store onda ocito
Sta sad napravit?
L31 je offline  
Staro 28.01.2015., 22:48   #5117
Davor2210
Premium
 
Davor2210's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Lekenik
Postovi: 167
Ne znam kako mu je uspjelo izbrisati app store ali sad jedino može pomoči restore. Neka spoji iPhon na iTunese na računalu i klikne obnovi. Samo mora paziti da mu telefon nije bio zaključan na neku mrežu pa jailbrekan i nekom metodom otključan. U tom slučaju če mu se zaključati. Treba i znati lozinku i korisničko ime od iClouda ako je uključena opcija Find my iPhone jer ga inače neče moči aktivirati.
Davor2210 je offline  
Staro 28.01.2015., 23:11   #5118
L31
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 863
Zaboravio sam napomenuti da je i restorao, ali ista stvar
Nemoze skinuti niti jednu apk
L31 je offline  
Staro 28.01.2015., 23:23   #5119
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Ova ikona i upisati login podatke ako ima i trebalo bi raditi. Pogotovo nakon restorea

__________________
imaticx je offline  
Staro 28.01.2015., 23:46   #5120
L31
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 863
Hvala kolege, javim kako je proslo
L31 je offline  
Staro 31.01.2015., 14:18   #5121
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
uvijek mi je ovo zanimljiva tema pa tko ima kakav info neka me uputi

evo recimo ovo:
http://www.ifixit.hr/product/iphone-...o-lcd-i-touch/
i ovo
http://www.ifixit.hr/product/iphone-...jenom-kopiraj/

masu putasam pročitao da nitko nema original apple dijelove, pa jel oni to ovako bezveze stavljaju OEM radi reklame ili stvarno imaju original dijelove?

općenito jel ima neki pouzdani apple servis, recimo home button da zamjeniš i slično, pogotovo ovi touch ID home buttoni koji bi volio da su original, ali jesu li?
__________________
mamutarka je offline  
Staro 31.01.2015., 14:33   #5122
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nisi ga valjda već ubio?
Brko je offline  
Staro 31.01.2015., 14:58   #5123
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
ma nisam, pazim ga ko bebu, ali recimo da zatrebam home button zamjenu, kome se javit? evo šta iklinika kaže http://www.iklinika.hr/servis/iphone-6-6-plus/ ''uređaja ugrađujemo Vam novu originalnu home tipku.''

jel to original, kako znat jel je, kako ovo kakono
__________________
mamutarka je offline  
Staro 31.01.2015., 18:34   #5124
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
ma nisam, pazim ga ko bebu, ali recimo da zatrebam home button zamjenu, kome se javit? evo šta iklinika kaže http://www.iklinika.hr/servis/iphone-6-6-plus/ ''uređaja ugrađujemo Vam novu originalnu home tipku.''

jel to original, kako znat jel je, kako ovo kakono
Posaljes u Agram i dobijes novi za 1800kn. Uopce se ne triba zamarat s tim "OEM" servisima.
__________________
Drift_King je offline  
Staro 31.01.2015., 20:44   #5125
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
U ovlasteni. Ovi "OEM" servisi nit su jeftini a sumnjam da itko radi sa pravim dijelovima. Sve su ti to kineske kopije "OEM" dijelovi. iPhone i majmun moze "popraviti" sto god mu se desi.

Usput... Kod zamjene gumba prestaje raditi Touch ID zbog nacina na koji radi. Iako stavis nov, Appleov gumb sa Touch ID-om.
Samo Apple moze reprogramirat da se CPU i gumb ponovno vole.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 31.01.2015. u 20:49.
IcyTexx je offline  
Staro 31.01.2015., 22:28   #5126
L31
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 863
U vezi koleginog problema sa ip4S
Kaze da appstore nije imao na iphoneu od prvog dana od kad ga je kupio te restore ne pomaze
Ne znam kako je to moguce, ali tako tvrdi
L31 je offline  
Staro 31.01.2015., 22:33   #5127
Davor2210
Premium
 
Davor2210's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Lekenik
Postovi: 167
Pada mi na pamet jedino da je to neka kopija iPhone jer kad se napravi restore stavi se u njega novi OS i na njemu su sve aplikacije koje Apple stavlja na svoje telefone. Jel itunesi na računalu prepoznaju iPhon?
Davor2210 je offline  
Staro 31.01.2015., 22:42   #5128
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor L31 Pregled postova
U vezi koleginog problema sa ip4S
Kaze da appstore nije imao na iphoneu od prvog dana od kad ga je kupio te restore ne pomaze
Ne znam kako je to moguce, ali tako tvrdi
Reci kolegi da odnese telefon u iStore ili iKliniku da ustvrde dijagnozu. Da li je fejk uređaj ili vlasnik nije točan? Ovako možemo nagađat do 2017.
Brko je offline  
Staro 31.01.2015., 22:55   #5129
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
ma nisam, pazim ga ko bebu, ali recimo da zatrebam home button zamjenu, kome se javit? evo šta iklinika kaže http://www.iklinika.hr/servis/iphone-6-6-plus/ ''uređaja ugrađujemo Vam novu originalnu home tipku.''

jel to original, kako znat jel je, kako ovo kakono
Ne znam kako sad stvari stoje, no radio sam par mjeseci u jednom takvom "ifixit" wannabe servisu 2010. dok još nije bila tolika navala iUređaja, pa sam se nagledao svega. Ljepili smo kineska kućišta na korišteni metalni frame na 3g/3gs-u, ljepili senzore ispod stakla izolirkom i svašta..

Sjećam se jednog 3gs-a kojeg je čovjek došao reklamirati jer je "prosvjetlio" Stavili smo mu bijelo zadnje kućište koje je toliko bilo nekvalitetno da je backlight bleed probijao kroz rub ekrana i kroz cijelo kućište.. Znači strašno.. Dijelovi su se nabavljali na veliko, iz kine, stizali jednom tjedno kurirskom službom, no dao bi ruku u vatru da nijedan apple-a vidio nije.

Ako vidite da garancija ne pokriva kvar, kupite preko ebay-a i zamjenite si sami, ozbiljno.. bolje ćete proći. Sad su ti servisi popularni jer je zarada enormna. Sjećam se da smo znali nekad dvojca u smjeni i po 15-ak mobitela rješavati, a kad gledate da nema servisa ispod 400-500kn, računica je jasna..
Pawzilla je offline  
Staro 01.02.2015., 01:07   #5130
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor L31 Pregled postova
U vezi koleginog problema sa ip4S
Kaze da appstore nije imao na iphoneu od prvog dana od kad ga je kupio te restore ne pomaze
Ne znam kako je to moguce, ali tako tvrdi
Ili je kopija ili je mozda onaj store model.

Je li ga spaja na komp? Sta je tesko napravt Settings > General > Reset?
__________________
Drift_King je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na