Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 27.05.2012., 15:55   #1021
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova



Da ne povjeruješ
Ja sam neispravno staklo s digitizerom od svog HTC Hero-a lagano bacio o pod i smrskalo se abnormalno, valjda gorilla glass postaje sve tvrđi..
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline  
Staro 27.05.2012., 16:08   #1022
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Sve sam ja to pročitao, ali želim vidjeti koliko mogu izvući iz mobitela s trenutnom situacijom. (S-ON, FW 3.32.401.5)
Da budem iskren, nisam još sve pohvatao jer do prije dva dana uopće se nisam s tim bavio. Tako da sam u par sati jako puno čitao i pokušavao ovladati sa svim tim pojmovima. (S-OFF/S-ON, CID, RUU, itd..).
Zato radije pitam tu s nadom da će ljudi imati više razumjevanja nego tamo.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline  
Staro 27.05.2012., 17:06   #1023
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
S-OFF/ON je security. Za najlaksu instalaciju custom romova,kernela itd treba iskljuciti security. Dakako,moze se zaobici ali ima puno vise posla.
CID oznacava REGIJU/PROVIDER-a. Ako je SUPER CID tj, oznaka 11111111 ,znaci da je otvoren na sve regije i prima svaki RUU (koji je samoinstalacijski firmware za mob). Ako je CID neki drugi broj/oznaka ,onda nece primati nijedan RUU osim onog koji je namijenjen za tu regiju/providera i treba ga otkljucati/resetirati i postaviti na 11111111 . Posto mi u vecini slucajeva stavljamo WWE firmware (World Wide English) ,onda nama pase i telefon s CID-om HTC__001. Thats it
spawn je offline  
Staro 27.05.2012., 17:35   #1024
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
potrudit cu se ovih dana i probati rijesiti problem xlouda i equalizera na ARHD.. ARHD je daleko najbolji rom i prava je steta sto ove stvari ne rade.. Koliko vidim, nitko se nije ni potrudio otkloniti problem..
__________________
dean225 je offline  
Staro 27.05.2012., 18:57   #1025
pero_zdero1985
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Jel netko imao problema sa HTC Desire da mu štekaju sim kartice, u smislu, jako teško pronađe signal, te se mora ugasiti, a ponovno upaliti? To se meni desilo sa 2 tele2 kartice i sa Tomato karticom i skužio sam da u zadnja dva dana pokazuje kao da se zamrzne. Jel to znak da će nešto gadno otići ili kaj?
pero_zdero1985 je offline  
Staro 28.05.2012., 18:55   #1026
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Jučer sam kupio htc one x, prešao sa S2, za početak mi se čini ipak malo prevelik, nezgrapad, neugodan za držat (oštri rubovi)... nadalje, stock rom/sense i kompletno cijeli mob radi očajno sporo, misleći kako to neće biti problem pošto sam ga htio odmah rootat i stavit drugi rom, da bi sad naletio na info kako je bootloader zaključan, i kako po otključavanju istoga garancije više nema... krano

Vlasnici One x-a ... što ste vi napravili ?

Zadnje izmijenjeno od: sh0kre. 28.05.2012. u 20:11.
sh0kre je offline  
Staro 28.05.2012., 20:06   #1027
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
De ti prvo provjeri jesi li ti stvarno dobio One X.

Oštri rubovi? Ako išta baš su rubovi fino zaobljeni, a prijelaz sa ekrana na okvir je neprimjetan.
Ja imam veliku šaku pa mi veličina ni najmanje ne predstavlja problem, štoviše baš je ugodan zadržati.

Laga malo ima, ali samo par sekundi nakon paljenja ekrana, a prilično je i neprimjetan - a objašnjeno je da je to prijelaz sa ove male pete jezgre na quad core. Nakon toga laga uopće nemam.

Bootloader je naravno zaključan, o tome se ovdje već pisalo barem 10 puta, i zasad je samo jedan način otključavanja - HTCDev.
Drugih načina otključavanja će sigurno biti. Kada? Nezna se, no Paul O'Brien je kako kažu vrlo blizu nalaženja riješenja.

Nije istina da garancije više nema kad se otključa, ali je to sivo područje. Garancija je limited a kod nas još nije skroz razjašnjena u slučaju One X.
Treba vidjeti što točno HTC Hrvatska kaže.

Official HTC support se malo pokušava izvući a ukidanje garancije zbog otključavanja je u nekim zemljama nelegalno, tj, kosi se sa zakonom i tamo garancija vrijedi. XDA je prepun informacija i svaki dan sve ih više ima.
__________________
blaa

Zadnje izmijenjeno od: hammer_of_thor. 28.05.2012. u 20:12.
hammer_of_thor je offline  
Staro 28.05.2012., 20:23   #1028
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova

Nije istina da garancije više nema kad se otključa, ali je to sivo područje. Garancija je limited a kod nas još nije skroz razjašnjena u slučaju One X.
Treba vidjeti što točno HTC Hrvatska kaže.

Official HTC support se malo pokušava izvući a ukidanje garancije zbog otključavanja je u nekim zemljama nelegalno, tj, kosi se sa zakonom i tamo garancija vrijedi. XDA je prepun informacija i svaki dan sve ih više ima.
Garancija na software se gubi, na hardwareu ostaje(ali u slučaju da je gardverski kvar uzrokovan zbog softwarea garancija ne vrijedi).
Juice je offline  
Staro 28.05.2012., 21:04   #1029
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
De ti prvo provjeri jesi li ti stvarno dobio One X.

Oštri rubovi? Ako išta baš su rubovi fino zaobljeni, a prijelaz sa ekrana na okvir je neprimjetan.
Ja imam veliku šaku pa mi veličina ni najmanje ne predstavlja problem, štoviše baš je ugodan zadržati.

Laga malo ima, ali samo par sekundi nakon paljenja ekrana, a prilično je i neprimjetan - a objašnjeno je da je to prijelaz sa ove male pete jezgre na quad core. Nakon toga laga uopće nemam.

Bootloader je naravno zaključan, o tome se ovdje već pisalo barem 10 puta, i zasad je samo jedan način otključavanja - HTCDev.
Drugih načina otključavanja će sigurno biti. Kada? Nezna se, no Paul O'Brien je kako kažu vrlo blizu nalaženja riješenja.

Nije istina da garancije više nema kad se otključa, ali je to sivo područje. Garancija je limited a kod nas još nije skroz razjašnjena u slučaju One X.
Treba vidjeti što točno HTC Hrvatska kaže.

Official HTC support se malo pokušava izvući a ukidanje garancije zbog otključavanja je u nekim zemljama nelegalno, tj, kosi se sa zakonom i tamo garancija vrijedi. XDA je prepun informacija i svaki dan sve ih više ima.
Paaa poprilično sam siguran da je One x
A i "načipiran" S2 me razmazio po pitanju više stvari no ajde...
Rubovi nisu oštri da režu prste, ali kad primim jednog pa drugog, sa S2 je osjećaj ko da ništa ne držim u ruci, nekako sitan, mekan, kompaktan... također imam dost velku šapu... Al valjda ću se naviknut.
Ekran je super, boje, rezolucija... crna prema i očekivanju kaska, ali tog sam bio svjestan.

Na laganje i trzuckanje sam jako osjetljiv i ono je dosta primjetno... toga sam također bio svjestan ali ne i sa ovim oko garancije. Čitaj; druge minute nakon posjedovanja uređaja sam htio stavit custom rom, za početak revolution HD pa nadalje, no sada nemam pojma... S2 me u ovih godinu dana uvjerio u životinjsku izdržljivost... Za htc nebi dao ruku u vatru, između ostalog zato što mi se desire (hardwerski) kvario više puta... pa garanciju svakako nebi htio izgubit...

Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Garancija na software se gubi, na hardwareu ostaje(ali u slučaju da je gardverski kvar uzrokovan zbog softwarea garancija ne vrijedi).
Je čuo sam to, a sdruge strane je netko rekao da je provjerio u servisu i kako se gubi na oboje... Pa ti budi pametan
sh0kre je offline  
Staro 28.05.2012., 21:18   #1030
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Garancija na software se gubi, na hardwareu ostaje(ali u slučaju da je gardverski kvar uzrokovan zbog softwarea garancija ne vrijedi).

Upravo je ta dvojna garancija uzrok mnogih polemika.
U nekim zemljama je to zakonski razjašnjeno i prije samo Androida i mobitela, tako da su proizvođači stavljeni pred gotov čin da moraju priznati garanciju.

Ne znam kako ta sotver/hardver garancija kod nas funkcionira kada se uzrok kvara ne može otkriti, a ako je uređaj skroz mrtav, teško će otkriti dali je kvar softverske ili hardverske prirode.


2 sh0kre; provjeri u Phone Identity opciji koji ti je Device Serial Number, stariji modeli (HT20...) su znali imati svakakvih problema.

Što se tiće izdržljivosti i kvalitete, ako nekom vjerujem to je HTC.
Već sam nekoliko godina vlasnik HTC-a (HD2, Desire HD) i nikad ni jednog problema (kuc-kuc od drvo)
__________________
blaa

Zadnje izmijenjeno od: hammer_of_thor. 28.05.2012. u 21:30.
hammer_of_thor je offline  
Staro 28.05.2012., 22:04   #1031
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Oblik mi se sviđa, čak više od SGS2 koji sam isto imao prije ovoga.
Što se tiče laga, ja ga ne primjetim. Imam verziju koja nije zaključana niti na jednu mrežu, čim sam ga dobio sam pustio da odvrti update na noviju verziju software-a.

Na staroj mi je lagao kada sam palio ekran, ali na ovom ne primjetim nikakav lag.
Još nisam rootao, a mislim da ni neću ukoliko baterija bude držala cijeli dan bez problema.
Mikeyy je offline  
Staro 28.05.2012., 22:14   #1032
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
2 sh0kre; provjeri u Phone Identity opciji koji ti je Device Serial Number, stariji modeli (HT20...) su znali imati svakakvih problema.

Što se tiće izdržljivosti i kvalitete, ako nekom vjerujem to je HTC.
Već sam nekoliko godina vlasnik HTC-a (HD2, Desire HD) i nikad ni jednog problema (kuc-kuc od drvo)
Stoji mi HT24W12....

@Mikeyy
ja sam svog od nekog slovenca kupio (njuškalo).. dakle nije od naših operatera, nego iz EU, isto otključan na sve mreže. Pod update software mi ne nudi ništa.
Pod lag mislim na trzanje ili trzuckanje prilikom scrolanja kroz homepageove, također u nekim menijima isl. Jednostavno cijelo iskustvo nije niti približno glatko kao na S2 + recimo resurection ics rom i siyah kernel.

Nervira me i to što nema menu tipke... Znam da to sve mogu ispravit kojekakvi modovi ali.....

Zadnje izmijenjeno od: sh0kre. 28.05.2012. u 22:21.
sh0kre je offline  
Staro 28.05.2012., 22:41   #1033
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Ne znam kako ta sotver/hardver garancija kod nas funkcionira kada se uzrok kvara ne može otkriti, a ako je uređaj skroz mrtav, teško će otkriti dali je kvar softverske ili hardverske prirode.
pa mogu otkriti da si otkljucao bootloader preko htcdeva (posto cim to napravis udjes u njihovu bazu) i onda reci da je kvar vjerojatno uzrokovan softverski (no dobro, sumnjam da ce to raditi posto HTC ima dobar odnos sa potrosacima - pogotovo kad su novi high end uredjaji u pitanju)...


Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
Pod lag mislim na trzanje ili trzuckanje prilikom scrolanja kroz homepageove, također u nekim menijima isl. Jednostavno cijelo iskustvo nije niti približno glatko kao na S2 + recimo resurection ics rom i siyah kernel.
kul, ajd jos malo usporedjuj custom kernele i romove koji su imali headstart od godinu dana (posto je S2 izasao prije godinu dana jel), sa mobitelom koji je nov na trzistu i na kojem imas sve stock.

Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
Nervira me i to što nema menu tipke... Znam da to sve mogu ispravit kojekakvi modovi ali.....
ali sta? instaliraj te modove, kao sto ti nije bio problem instalirati resurection ics + siyah kernel na S2, i nemas problema.
Ordem je offline  
Staro 28.05.2012., 22:44   #1034
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Kod mene je HT242W...
Software 1.29.401.11 i ne osjetim lag u menijima ili između početnih ekrana.
Nedostatak menu tipke me isto živcira, ali pretpostavljam da je to ICS, da će i ostali u istom smjeru...
Mikeyy je offline  
Staro 28.05.2012., 22:59   #1035
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426