Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Koji piknuti ?
HD2 9 26.47%
Desire 7 20.59%
i9000 23 67.65%
Anketa s više izbora. Glasači: 34. Ne možete glasati na ovoj anketi

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 19.05.2012., 11:01   #1471
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Sensation ima 768MB RAMa, a Evo ima 1GB
Juice je offline  
Staro 20.05.2012., 00:12   #1472
Banx
Premium
Moj komp
 
Banx's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 258
Sta uzeti za 2000-2200kn.
Moze se nabaviti cak i polovni S2 za te pare.
Ili cak neki Arc S novi.
Neka preporuka za te pare!?!
Banx je offline  
Staro 20.05.2012., 01:15   #1473
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
S2>Evo=Sensation>>sve ostalo za tu cijenu
raliSHA je offline  
Staro 20.05.2012., 07:27   #1474
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
ekipa sa high end androidima, stekaju li vam kadkad?

moja mid-range xperia neo (1ghz, 512mb ram) je spora dosta cesto. cim radim imalo zahtjevniju radnju recimo surfam sa par tabova, stisnem home tipku - delay od par sekundi i onda dodje home screen koji jos par sekundi steka i spor je. ili igram neku zahtjevniju igru(osmos hd, gta 3...), stisnem home tipku ista stvar.
kod frendovog iphona sta god radio uvijek je fluidan i brz nema toga

Zadnje izmijenjeno od: trpi. 20.05.2012. u 07:34.
 
Staro 20.05.2012., 07:50   #1475
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
SGS2 - od štekanja ni š. Šteka ti jer imaš malo rama.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 20.05.2012., 16:33   #1476
zulije
Premium
 
zulije's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zg
Postovi: 85
što uzeti radije Samsung Galaxy S2 ili Nokia N9? Budući da uzimam rabljeni, cjenovno su tu negdje...
zulije je offline  
Staro 20.05.2012., 17:17   #1477
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
@trpi, imam Arc S sa original softwerom i bez beda otvaram par tabova u Operi, ni s od stekanja. Pogledaj dobro sto ti RAM zauzima
__________________


mislav_os je offline  
Staro 20.05.2012., 17:57   #1478
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor zulije Pregled postova
što uzeti radije Samsung Galaxy S2 ili Nokia N9? Budući da uzimam rabljeni, cjenovno su tu negdje...
S2 posto za njega ima hrpetina ROMova i aplikacija (a i mobitel je hardverski i dalje jedan od najboljih android mobitela)
N9 koristi OS koji je prakticki mrtav.
Ordem je offline  
Staro 20.05.2012., 21:16   #1479
zulije
Premium
 
zulije's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zg
Postovi: 85
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
S2 posto za njega ima hrpetina ROMova i aplikacija (a i mobitel je hardverski i dalje jedan od najboljih android mobitela)
N9 koristi OS koji je prakticki mrtav.
toga sam svjestan i ja da MeeGo nema istu podršku kao Android, ali da li nužno znači da je to lošije... jer MeeGo je definitivno odličan OS, koliko sam čitao po recenzijama, ljudi su jako zadovoljni s N9, unatoč ''umiranju'' OS-a
zulije je offline  
Staro 20.05.2012., 21:24   #1480
W.Digital
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: SB
Postovi: 173
Citiraj:
Autor zulije Pregled postova
toga sam svjestan i ja da MeeGo nema istu podršku kao Android, ali da li nužno znači da je to lošije... jer MeeGo je definitivno odličan OS, koliko sam čitao po recenzijama, ljudi su jako zadovoljni s N9, unatoč ''umiranju'' OS-a
Normalno da ne znači.
Ne treba svakome par tisuća totalno beskorisnih aplikacija na mobitelu i isto toliko romova.

Ja bi izabrao N9, baš zato što ima MeeGo, a ne nestabilan android, odlično je napravljen i jednostavno je drugačiji.
Imao sam ga kratko vrijeme i telefon je vrh.
W.Digital je offline  
Staro 20.05.2012., 21:58   #1481
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor zulije Pregled postova
toga sam svjestan i ja da MeeGo nema istu podršku kao Android, ali da li nužno znači da je to lošije... jer MeeGo je definitivno odličan OS, koliko sam čitao po recenzijama, ljudi su jako zadovoljni s N9, unatoč ''umiranju'' OS-a
pa posto je bit smarphonea, tj ono po cem se razlikuje od dumbphonea, aplikacije, onda da, znaci da je n9 losija od S2

i argument "Ne treba svakome par tisuća totalno beskorisnih aplikacija na mobitelu i isto toliko romova." je bezvrijedan

ako ti odredjena aplikacija ne radi ili ti se ne svidja, bar si siguran da imas kvalitetne alternative medju tih par tisuca aplikacija (ovako sa meegom imas 1-2 aplikacije i onda ako imaju neke bugove zbog kojih ne rade kako treba, moras se molit bogu da se to rijesi u nekom razumnom roku)..

uostalom, mozda i je situacija trenutno ok sto se tice aplikacija (ako mozes ovo na http://n9-apps.com/ nazvati "ok" posto je iznimka ako neka aplikacija ima vise od 5 glasova i komentara - smjesno za mobitel koji je vani vec 9mj), no zapitaj se kakvo ce stanje biti za godinu-dvije kad n9 ne bude vise popularan mob..


ugl, ako se "bojis nestabilnog" androida, uzmi u obzir neki windows phone


Citiraj:
Autor W.Digital Pregled postova
Ja bi izabrao N9, baš zato što ima MeeGo, a ne nestabilan android, odlično je napravljen i jednostavno je drugačiji.
ovo mos prodavat nekim njubarama na usenetu ili forum.hr, a ne ovdje gdje su ljudi malo tehnicki potkovaniji i ne puse ovakve floskule.
Ordem je offline  
Staro 20.05.2012., 22:12   #1482
W.Digital
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: SB
Postovi: 173
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
ovo mos prodavat nekim njubarama na usenetu ili forum.hr, a ne ovdje gdje su ljudi malo tehnicki potkovaniji i ne puse ovakve floskule.
Isto kao što ti možeš prodavat svoj generički odgovor: 'android ti ima više aplikacija'.

Kad se god netko dvoumi između dva mobitela od kojih je jedan android odma stiže isti odgovor 'android ima više aplikacija'. :facepalm:

Daj malo gledaj mobitele u globalu, ako nisi imao N9 onda si pročitaj koju recenziju i tako...

I da je android bez bugova i stabilan onda sigurno ne bi bilo toliko romova za njega.
W.Digital je offline  
Staro 20.05.2012., 22:27   #1483
zulije
Premium
 
zulije's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zg
Postovi: 85
slažem se da je android možda najbolji OS za mobitele, ali opet, nokia je (meni) uvijek bila najbolji mobitel... kompromis mi dođe negdje kod N9, relativno dobar OS i jako dobar mobitel...

što se tiče one stranice s aplikacijama, čini mi se da je to uvrh glave aplikacija kolko ti treba... točnije, kolko bi meni trebalo... iskreno, 5 različitih aplikacija za vremensku prognozu mi ni ne treba

ipak, jasno mi je da android za razliku od MeeGo-a ima budućnost, zbog toga upravo i imam te dvojbe
zulije je offline  
Staro 20.05.2012., 22:28   #1484
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor W.Digital Pregled postova
I da je android bez bugova i stabilan onda sigurno ne bi bilo toliko romova za njega.
Android ima toliko ROM-ova samo zato što je otvoren sustav. Da su WP-u ili iOS otvoreni sustavi, budi siguran da bi i za njih imao masu ROM-ova. Jednostavno, to nema nikakve veze sa stabilnošću. Ono što je najbitnije i iOS i WP se trenutno mogu po mogućnostima i jednostavnošću korišenja sakrit iza Androida (govorim o zadnjim inačicama, znači ovdje ide ICS na nekom flagship modelu, a ne 2.2 na nekom Samsung Miniju). IMHO.
tutix je offline  
Staro 20.05.2012., 22:49   #1485
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor W.Digital Pregled postova
Isto kao što ti možeš prodavat svoj generički odgovor: 'android ti ima više aplikacija'.
nije genericki i objasnio sam zasto
veci izbor = vece sanse da ces naci kvalitetnije alternative programa koji ti trebaju

nisi zapeo sa jednim office programom, browserom, IM klijentom, mail klijentom, navigacijom, itd.

Citiraj:
Autor W.Digital Pregled postova
Kad se god netko dvoumi između dva mobitela od kojih je jedan android odma stiže isti odgovor 'android ima više aplikacija'. :facepalm:
ugl se ljudi dvoume izmedu iphonea i androida ili windowsa i androida
i odgovor u tim slucajevima nikad nije "android ima vise aplikacija pa izaberi njega" jer iOS ionako ima vise aplikacija a windows ih ima dovoljno nego se argumenti svedu na druge stvari koji nemaju veze s tim..

Citiraj:
Autor W.Digital Pregled postova
Daj malo gledaj mobitele u globalu, ako nisi imao N9 onda si pročitaj koju recenziju i tako...
vjerujem ja da je hardver kvalitetan..

btw procitao sam ja dosta recenzija, npr gsmarena review:

Citiraj:
Main disadvantages
No Flash support in browser
Limited set of apps
No office document editing

Citiraj:
If anyone is let down, it's the Nokia N9 itself. The platform is as good as doomed. Forsaken by its own creator. With Nokia giving up on MeeGo and a price tag that confines the N9 to a premium niche, it will be next to impossible for the OS to grow a substantial user base. Without users, developers won’t be too interested in MeeGo either. And the limited number of apps is the platform's biggest weakness.

Engadget review:

Citiraj:
CONS
It's dead, Jim
Weak ecosystem

Citiraj:
Should you buy this device? It's difficult to recommend a platform with no future, but the N9 is everything Nokia's long time fans have been waiting for, and you could have it today. MeeGo is dead -- long live MeeGo.

Citiraj:
Autor W.Digital Pregled postova
I da je android bez bugova i stabilan onda sigurno ne bi bilo toliko romova za njega.
ROMovi su tu zasto je rijec o open platformi (kao sto ti je vec i receno). naglasak je pruziti nesto novo i drugacije (u vidu sucelja, funkcija, nacina rada, itd), a ne samo ispravljati bugove.



Citiraj:
Autor zulije Pregled postova
što se tiče one stranice s aplikacijama, čini mi se da je to uvrh glave aplikacija kolko ti treba... točnije, kolko bi meni trebalo... iskreno, 5 različitih aplikacija za vremensku prognozu mi ni ne treba
kao sto rekoh, ne treba ti 5 aplikacija za vremensku prognozu, no mozda ti se od tih 5 nijedna ne svidi pa pozelis neku drugu
mozda ti firefox i opera kao jedina alternativa stock browseru ne odgovaraju
mozda bi htio neki posten program za editiranje dokumenata
itd

no kako hoces
ocito si zapeo za N9 cisto zbog izgleda mobitela i zelis da ti netko potvrdi da je to dobar izbor..
Ordem je offline  
Staro 20.05.2012., 22:51   #1486
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
nebi razmisljao uopce da mi netko ponudi nokiu n9 ili s2 za iste pare.. S2!
__________________
dean225 je offline  
Staro 20.05.2012., 23:22   #1487
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Ja bih takodjer preporucija S2, a zagrizen sam ljubitelj N9.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 21.05.2012., 06:50   #1488
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Još jedan glas za S2. Kao vlasnik istog, mogu reći da je sa ICS-om postao bolji mob nego što je bio sa GB-om. A nisam jedini koji tako misli.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 21.05.2012., 12:35   #1489
tbogovi1
Premium
Moj komp
 
tbogovi1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Sl.Brod
Postovi: 233
trenutno imam x10 a razmisljam uzeti ili sony xperia s ili htc sensation,sta vi mislite? prijatelj mi ima galaxy s2 i kaze da nije bas zadovoljan s njim
tbogovi1 je offline  
Staro 21.05.2012., 12:56   #1490
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Ako nije zadovoljan njime neka ti ga proda.
Od ova dva koje si naveo, ja bi uzeo Xperiu. Samo provjeri da nije u pitanju Arc S jer je Xperia S za klasu bolja od Sensationa.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 21.05.2012., 13:08   #1491
tbogovi1
Premium
Moj komp
 
tbogovi1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Sl.Brod
Postovi: 233
da znam da ima arc s nemislim na njega nego bas na S model. pa necu samsunga meni su bolja ova dva
tbogovi1 je offline  
Staro 22.05.2012., 06:27   #1492
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Xperia S je novi mobitel na našem tržištu. Po speckama bi trebao biti zvijer. Nažalost, SE je uvijek bio kilav kad je u pitanju upgrade softvera i OS-a i bojim se da je to ostalo Sonyju u naslijeđe tako da je SGS2 još uvijek top među mobitelima. Da ne kažem koliko je dobio na brzinu i fluidnosti rada nakon upgradea na ICS.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 22.05.2012., 09:18   #1493
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
@ rasprava s2 vs n9.. ukoliko bi cijena bila ista i ja bi uzeo s2, ali da je s2 makar samo 100kn skuplji radije bih otisao na cevape nego dodao za njega.

Jednostavno ako zelis telefon dobar i jak, n9 ima sve sto trebas od dodatnih gadgeta, a ostalih 17895 android aplikacija su ionako smece.

Barem je tako kod mene, s2 ne nudi nista vise osim lakse prodaje kasnije, ali kako nisam nikad prodao nijedan telefon nego ih koristio dok nisu odapeli, takav argument mi ne drzi vodu bas.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline  
Staro 22.05.2012., 11:04   #1494
Banx
Premium
Moj komp
 
Banx's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 258
Koliko dati max para za Galaxy Nexus bez garancije?

I sta uzeti S2 ili Nexus?

Zadnje izmijenjeno od: Banx. 22.05.2012. u 14:44.
Banx je offline  
Staro 22.05.2012., 23:48   #1495
zulije
Premium
 
zulije's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zg
Postovi: 85
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
...
no kako hoces
ocito si zapeo za N9 cisto zbog izgleda mobitela i zelis da ti netko potvrdi da je to dobar izbor..
potpuno si u krivu što se izgleda tiče... nokia ima doduše bolji izgled ali to mi nikad nije bio prioritet kod mobitela

problem je što tražim nepostojeće, nokiu s androidom ili bar neki kompromis u obliku N9 s kojim se navodno može dualbootat android i meego...

svjestan sam da sgs2 ima niz prednosti u odnosu na N9 ali ako je ovo gore istina onda dileme nema
zulije je offline  
Staro 23.05.2012., 06:21   #1496
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Citiraj:
Autor Beelzeboss Pregled postova
Koliko dati max para za Galaxy Nexus bez garancije?

I sta uzeti S2 ili Nexus?
Ako ima garu, bez razmišljanja S2.

G vs S - G nema radio, nema utor za SD karticu, ima slabiji fotić,... Prednost: brži update od strane Googlea, vanilla ICS bez brda aplikacija od kojih je dio ograničenih sposobnosti ili nepotreban.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 23.05.2012., 09:41   #1497
Banx
Premium
Moj komp
 
Banx's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 258
Mobitel je kupljen u Sloveniji i ima garanciju jos 21 mj. Kod njih naravno.
Poslao sam mail u tu firmu da vidim kako je ostvariva garancija s obzirom da ja zivim u RH.
Zna li netko mozda vise o tome?
Banx je offline  
Staro 23.05.2012., 10:03   #1498
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Kod nas? Vjerojatno nikako. A SLO ti baš nije ni blizu da bi ga mogao odnijeti do pošte i poslati im ga u slučaju kvara.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 23.05.2012., 17:15   #1499
zulije
Premium
 
zulije's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zg
Postovi: 85
Citiraj:
Autor Beelzeboss Pregled postova
Mobitel je kupljen u Sloveniji i ima garanciju jos 21 mj. Kod njih naravno.
Poslao sam mail u tu firmu da vidim kako je ostvariva garancija s obzirom da ja zivim u RH.
Zna li netko mozda vise o tome?
kupio sam jednom u Tušu mobitel, dakle u Sloveniji, i garanciju možeš samo tamo ostvarit za njega... shvaćam da je to tebi daleko iz Čepina ali jedino ti to preostaje... i veliko je pitanje dal uopće možeš poštom im poslat mobitel na servis ako si to mislio... to bi možda prošlo pod njihovu dobru volju a to je nepouzdano
zulije je offline  
Staro 23.05.2012., 17:26   #1500
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Mislio sam da ga pošalje poštom iz SLO. Znači SLO-SLO kombinacija.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na