Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.07.2017., 17:02   #6571
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Nije valjda da je cijelo Trnsko na GO, valjda neko sad gleda TV pa moze pogledati jel mu se kockaju i cvrckaju ovi navedeni TV programi.
Ojj susjed ... nisam stigao javiti prije ali kod mene (zgrada iza boćališta) nema nikakvih problema sa navedenim programima ni u digitalnom ni u analognom obliku (zapravo mislim da nikad nije ni bilo problema pogotovo sa Cartoon Network/Nickelodeon jer bi djeca do sad već sigurno dojavila da nešto ne valja).
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2017., 21:40   #6572
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Ojj susjed ... nisam stigao javiti prije ali kod mene (zgrada iza boćališta) nema nikakvih problema sa navedenim programima ni u digitalnom ni u analognom obliku (zapravo mislim da nikad nije ni bilo problema pogotovo sa Cartoon Network/Nickelodeon jer bi djeca do sad već sigurno dojavila da nešto ne valja).
Rijesio problem, nakon sto me zvao tehnicar B.net-a i rekao da ce mi zamjeniti moj stari prijemnik TTC sa karticom za novi Kaon VM1200 meni se slika naglo popravila
Cilim je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.07.2017., 21:46   #6573
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Znači, sve popravilo samo od sebe pa ne treba dolaziti
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2017., 22:13   #6574
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Kockanje slike nema veze sa prijemnikom nego sa preniskim nivom dolaznog TV signala, jer isti problem imam u drugoj sobi na drugom TV prijemniku koji nema B.net-ov prijemnik (nije mi se htjelo sa SZK raspravljati o tome).
Problem sa preniskim nivom signala u zgradi imamo od pocetka sa prebukiranim B.net-ovim razvodnim ormaricima na stubistu i predugackim koaksijalnim kabelima od razvodnih ormarica do uticnica u stanovima, ali u B.net-u niko nema sluha da nam problem rijesi.

Kako na treci DATA prikljucak na TV uticnici nemam spojen internet modem, iskoristio sam ga za prikljucenje TV-a, tako da sam dobio dodatnih 4-5 decibela TV signala (zaobisao razdjelnik na 2 TV-a) i sad je slika na tim problematicnim TV programima dobra.

Uglavnom prema rijecima tehnicara sve stare TTC prijemnike sa karticom trebali su zamjeniti do kraja 2016.god.

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 30.07.2017. u 22:22.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2017., 22:59   #6575
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Davno, dok sam bio jedini korisnik DCM-a u ulazu (15-16 stanova) meni je problem bio sa prejakim signalom pa su morali stavljati nekakve prigušnice
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2017., 23:26   #6576
Nome
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 36
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Kockanje slike nema veze sa prijemnikom nego sa preniskim nivom dolaznog TV signala, jer isti problem imam u drugoj sobi na drugom TV prijemniku koji nema B.net-ov prijemnik (nije mi se htjelo sa SZK raspravljati o tome).
Problem sa preniskim nivom signala u zgradi imamo od pocetka sa prebukiranim B.net-ovim razvodnim ormaricima na stubistu i predugackim koaksijalnim kabelima od razvodnih ormarica do uticnica u stanovima, ali u B.net-u niko nema sluha da nam problem rijesi.

Kako na treci DATA prikljucak na TV uticnici nemam spojen internet modem, iskoristio sam ga za prikljucenje TV-a, tako da sam dobio dodatnih 4-5 decibela TV signala (zaobisao razdjelnik na 2 TV-a) i sad je slika na tim problematicnim TV programima dobra.

Uglavnom prema rijecima tehnicara sve stare TTC prijemnike sa karticom trebali su zamjeniti do kraja 2016.god.
Onog trenutka kada maknu iz upotrebe prijemnike sa karticom ja ode sa Bnet-a. Jednostavno ne podnosim dodatne STB-ove samo da bi gledao TV, zato i postoje CI utori na TV-u.
Ne kuzim sto im je toliki problem ostaviti kartice onome ko ih zeli...
Nome je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 00:04   #6577
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,562
meni su dali svojevremeno ultimatum ili brzina 50 ili STB sa karticom a brzina ostaje na 12,5 mada su mi ni mjesec dana prije albisa zamjenili za tog sa karticom pod naznakom da taj riješava probleme,rezultat je da sam već 2 godine na optici.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 00:05   #6578
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Davno, dok sam bio jedini korisnik DCM-a u ulazu (15-16 stanova) meni je problem bio sa prejakim signalom pa su morali stavljati nekakve prigušnice
Nama u neboderima je problem sto su spajali kompletno sve stanove (53 stana) u kabelsku (onda Adriatic kabel) kad su nas sa ZAS-a besplatno spajali na kabelsku (onda se prikljucenje placalo cca 400 kn). Postavljena oprema zastarjela, prebukirana i sve nategnuto.
Da tebi su sigurno morali postaviti oduzimac od cca 20 dB.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 00:14   #6579
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
meni su dali svojevremeno ultimatum ili brzina 50 ili STB sa karticom a brzina ostaje na 12,5 mada su mi ni mjesec dana prije albisa zamjenili za tog sa karticom pod naznakom da taj riješava probleme,rezultat je da sam već 2 godine na optici.
Onda imamo slican slucaj i meni su prije 2 godine umjesto Albisa 9200 dali starog TTC-a sa karticom kako bi rijesili problem sa smrzavanja HD TV programa koji se desavali na Albisu i to je bilo djelotvorno, na starom TTC-u se HD TV programi nisu smrzavali i zastajkivali i ja sam bio zadovoljan.
Kako imam ugovorene samo TV programe od B.net-a, namam tih problema sa B.net internetom (imam Amisovu optiku).
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 00:47   #6580
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Nome Pregled postova
Onog trenutka kada maknu iz upotrebe prijemnike sa karticom ja ode sa Bnet-a. Jednostavno ne podnosim dodatne STB-ove samo da bi gledao TV, zato i postoje CI utori na TV-u.
Ne kuzim sto im je toliki problem ostaviti kartice onome ko ih zeli...
Ne mogu nuditi ostale interaktivne usluge koje mogu dodatno naplatiti. Problem je ako odeš sa B-net, gdje češ naći Conax i karticu. Nigdje. Svi imaju STB-ove.
Stipest je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.07.2017., 00:55   #6581
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Nama u neboderima je problem sto su spajali kompletno sve stanove (53 stana) u kabelsku (onda Adriatic kabel) kad su nas sa ZAS-a besplatno spajali na kabelsku (onda se prikljucenje placalo cca 400 kn). Postavljena oprema zastarjela, prebukirana i sve nategnuto.
Da tebi su sigurno morali postaviti oduzimac od cca 20 dB.
Ja sam u zgradi od 50 stanova. Svi su na B-netu ( skupljao sam potpise za optiku HT-a, pa znam). Spojeni smo na njih još od DCM-a i nema takvih problema. Isto tako nitko nikad nije imao problema sa netom. Koliko ormarića imaš u zgradi? Kod mene je zgrada od 10 katova podjeljena na tri djela tj . imaju tri ormarića na hodniku iz kojih se granaju koaksijalni kabeli do ulaza u stanove. Normalno sve je spojeno sa dolaznim kabelom izvana. Možda je razlog taj da nam je optika na nekih 20 metra od zgrade.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 01:13   #6582
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Jedan dolazni razvodni ormaric je u prizemlju i jos tri po katovima iz kojih koaksijalci idu po stanovima do uticnica, kabel tanki promjera 6 mm, meni mjenjali za deblji prije malo vise od 2 godine, 12 katova, e sad jel optika ide samo do onog velikog ormara trokrilnog (taj je na cca 150 m) ili ide do onih malih vanjskih ormarica kod zgrade, taj je na cca 25 m od ormarica u zgradi u prizemlju, prije dvije godine u dva navrata bili tehnicari i mjerili nivo signala na mojoj uticnici, na nekim frekvencijama su bili dobri a na nekim ispod dozvoljenog nivoa, ali su rekli da je to dobro i nisu nista oko toga poduzimali.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 09:42   #6583
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Nome Pregled postova
Onog trenutka kada maknu iz upotrebe prijemnike sa karticom ja ode sa Bnet-a. Jednostavno ne podnosim dodatne STB-ove samo da bi gledao TV, zato i postoje CI utori na TV-u.
Ne kuzim sto im je toliki problem ostaviti kartice onome ko ih zeli...
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Ne mogu nuditi ostale interaktivne usluge koje mogu dodatno naplatiti. Problem je ako odeš sa B-net, gdje češ naći Conax i karticu. Nigdje. Svi imaju STB-ove.
Osim postinog Evotv-a kod njih mozes uzeti samo karticu bez STB-a, ali u tom slucaju tvoj TV mora imati ugradjen DVB-T2 prijemnik.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 10:17   #6584
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Osim postinog Evotv-a kod njih mozes uzeti samo karticu bez STB-a, ali u tom slucaju tvoj TV mora imati ugradjen DVB-T2 prijemnik.
Plus vanjska antena i obični DVB-T prijemnik za naše programe.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 10:23   #6585
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Uz to antena mora imati opticku vidljivost prema odasiljacu inace slika sa Evotv bas nece biti bajna (sa sobnom antenom nema sanse da ce raditi).
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 10:31   #6586
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Plus vanjska antena i obični DVB-T prijemnik za naše programe.
? svaki tv koji podržava T2 podržava i DVB-T obični
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 11:11   #6587
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
? svaki tv koji podržava T2 podržava i DVB-T obični
Ma znam, ali sam naglasio da treba imati antenu i da Evo TV nema naše programe u ponudi, a to većina ljudi ne zna.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 11:29   #6588
Nome
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 36
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Ne mogu nuditi ostale interaktivne usluge koje mogu dodatno naplatiti. Problem je ako odeš sa B-net, gdje češ naći Conax i karticu. Nigdje. Svi imaju STB-ove.
Ne želim dodatne interaktivne usluge
I kada bi svi tako razmišljali možda bi i kartice ostale..
Jasan je meni model poslovanja operatora, ali baš zbog toga rađe ukinem kabelsku od bneta i odem npr na evotv ili se totalno prebacim na streaming usluge koje ću moći pokretati sa TV-a direktno.
Nome je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 13:43   #6589
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Problem je u tome sto ipak B.net ima najbolju kvalitetu TV slike preko koaksijalnog kabela, IPTV je sto se tice TV programa stufu nize.

Sto se tice B.net-ovog STB prijemnika Kaon VM1200 sa njim je rijesen problem dva daljinska (od TV-a i STB-a), sa daljinskim od STB-a moze se upravljati i TV-om, pomocu donjih redova gumbi na daljinskom.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2017., 10:52   #6590
spilice
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Split
Postovi: 55
Citiraj:
Autor Nome Pregled postova
Ne želim dodatne interaktivne usluge
I kada bi svi tako razmišljali možda bi i kartice ostale..
Jasan je meni model poslovanja operatora, ali baš zbog toga rađe ukinem kabelsku od bneta i odem npr na evotv ili se totalno prebacim na streaming usluge koje ću moći pokretati sa TV-a direktno.
Kad sam htio produljiti ugovor na još 2 godine, rečeno mi je da moram vratiti karticu. Kad sam pitao zašto, rekli su upravo ovo što je napisano, naplata interaktivnih usluga.

Kad sam ih pitao može li se napraviti neki individualizirani ugovor gdje bi ja potpisao da se odričem prava na videoteku, snimalicu ili štoveć, rekli su da to nije moguće.

Tako ja i dalje plaćam cca 240 kn az 3D paket, al karticu ne dam
spilice je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2017., 11:26   #6591
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,015
Upravo o tome se radi. Znači možeš zadržati, ali plačati puno više i dobivati puno manje ( brzina neta ).
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2017., 11:27   #6592
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Nazalost cijena ostanka na starom TTC prijemniku sa karticom (normalno kartica u Conax CAM modul pa u CI utori na TV-u) je ostanak na starim ugovorenim paketima (starim ugovorenim cijenama) bez ikakvih povecanja brzina interneta ili uzimanja nekih dodatnih TV paketa.
Za bilo kakvu promjenu ugovorenog mijenjaju STB sa karticom za novi STB Kaon VM1200.
A isto tako ako se zalite na kvalitetu slike prvi odgovor SZK, aha imate stari prijemnik, promjenit cemo vam stari STB sa novim pa ce biti dobro, moj slucaj od prije par dana.

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 01.08.2017. u 11:33.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2017., 12:18   #6593
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Ako sam dobro zbrojio, na ovom forumu (osim mene) ima još dvije budaletine (ovo nije uvreda već od milja) koji plaćaju višu cijenu paketa samo da bi zadržali karticu ... da nas je još dvoje mogli bi osnovati stranku
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2017., 12:25   #6594
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Pokušavam naći u čemu je ta kartica bolja tj zašto se grčevito opirete, no bezuspješno možete li mi ukratko reći u čemu je stvar. Hvala.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2017., 12:27   #6595
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Ako sam dobro zbrojio, na ovom forumu (osim mene) ima još dvije budaletine (ovo nije uvreda već od milja) koji plaćaju višu cijenu paketa samo da bi zadržali karticu ... da nas je još dvoje mogli bi osnovati stranku
možete i sad osnovati stranku, vas troje, cetiri stranke

ako se ne varam glavni benefit te kartice je da nemoras imati jos jedan daljinski.....vec na daljincu od telke hendlas sve...
Master_Hrc je online   Reply With Quote
Staro 01.08.2017., 12:58   #6596
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Kvalitetnija slika, nema problema sa slikom (barem kod mene nema pucanja signala ili kockica i sl.), brže mijenja programe, manje kablova... i inat
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2017., 14:15   #6597
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
možete i sad osnovati stranku, vas troje, cetiri stranke

ako se ne varam glavni benefit te kartice je da nemoras imati jos jedan daljinski.....vec na daljincu od telke hendlas sve...
Kaon se može upariti sa TV-om, tako da imaš samo jedan daljinski ( pisao je kolega Cilim o tome).
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2017., 14:16   #6598
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Kvalitetnija slika, nema problema sa slikom (barem kod mene nema pucanja signala ili kockica i sl.), brže mijenja programe, manje kablova... i inat
Sve OK, ali mislim da Kaon brže mijenja programe. Dapaće meni i prebrzo. Ono oču pritisnit br 2 , a on on ''odleti'' na 222.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2017., 14:31   #6599
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Sve OK, ali mislim da Kaon brže mijenja programe. Dapaće meni i prebrzo. Ono oču pritisnit br 2 , a on on ''odleti'' na 222.
Pa to je osjetljivost gumba na daljinskom, a ne brzina promjene programa
.. ali to je malo bed kaj pišeš, dođe recimo punica i hoće pogledati dnevnik na drugom, a Kaon je prebaci na Hustler (kojeg si eto slučajno stavio na 222 da ti bude lakše)
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2017., 15:08   #6600
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,015
Sva srića pa nemam ni punicu ni Hustler .

Zadnje izmijenjeno od: Stipest. 01.08.2017. u 20:53.
Stipest je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na