Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.08.2017., 15:28   #901
Ivaan
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 17
nedavno sam na tavanu nasao (ne toliko stari ) komp
sa ma69g-s3h plocom,sa athlonom 6000+ x2,ddr 2,3850 512 mb
a pokraj njega Sempron 3000+ mocni, socket A ofc, ddr1 512 mb,sa 1950gt AGP
Ivaan je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2017., 16:06   #902
Staromodan
Premium
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: .
Postovi: 172
Citiraj:
Autor Totoro Pregled postova
Naravno. sve je to samo u glavi. Pohranjuješ na ono što imaš. To je više bio komentar u stilu, kao da danas čitam podatke s gramofonske ploče. U teoriji bi se i iz toga dale iščitati nule i jednice, s grozno lošom gustoćom podataka?
Shvacam. Mislim da su u osamdesetima ili ranije postojala takva isprobavanja, ploce nisu bile otvorene nego u kucistu kao diskete, ali nije islo u proizvodnju.

Osim za slusanje pjesama, mogli su se gledati i filmovi s ploca ->
https://www.youtube.com/watch?v=JL8z1G9jEqg

p.s. stalno si mislim mozda ce odnekud izviriti Visage i spomenuti LD, ali nista...
Staromodan je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2017., 17:02   #903
Staromodan
Premium
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: .
Postovi: 172
Ivaan, slicno kao moj prvi komp.

Jos malo pa neki novi klinci ne budu shvacali zasto se nekad radio overclock racunala. Kao da je umjesto deset proslo dvije-tri godine, brzo proleti vrijeme.
Staromodan je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2017., 17:52   #904
Ivaan
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 17
Citiraj:
Autor Staromodan Pregled postova
Ivaan, slicno kao moj prvi komp.

Jos malo pa neki novi klinci ne budu shvacali zasto se nekad radio overclock racunala. Kao da je umjesto deset proslo dvije-tri godine, brzo proleti vrijeme.
Na ovom 6000+jos stoji Freezer Pro cooler,cak ako se sjecam da je isao na 3.4ghz-s tim sam dobio u to vrijeme takt od 6400 BE ...
a i 1950 i 3850 su bile sapphire verzije....
Ivaan je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 18:31   #905
Staromodan
Premium
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: .
Postovi: 172
Jedan od zadnjih nacina spremanja racunalnih podataka na VHS kazete ->

Ovisno o kvaliteti vcr/kazeta, njihovoj minutazi i podesenjima, moglo se spremiti nekoliko GB.
Staromodan je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 00:43   #906
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Pentium Pro 200, 64MB EDO RAM i 3dfx Voodoo Rush, koji vrti Win95



Izvedba matične i kućišta je unikatna za "Digital" koji ga je proizveo, stoga zamjenski dijelovi za ovakvo nešto gotovo i ne postoje. Ali ovaj ovdje primjerak je potpuno ispravan
  Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 08:00   #907
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Pentium Pro 200, 64MB EDO RAM i 3dfx Voodoo Rush, koji vrti Win95
Ovo je ozbiljna pila. Da zamijenis taj Rush s nekom ozbiljnom V2 (mozda cak i SLI) i nabudzis na 128MB RAM-a, onda bi to bila ultimativno ozbiljna pila.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 16:00   #908
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ovo je ozbiljna pila. Da zamijenis taj Rush s nekom ozbiljnom V2 (mozda cak i SLI) i nabudzis na 128MB RAM-a, onda bi to bila ultimativno ozbiljna pila.
Hvala

To bi možda bilo izvedivo... Imam nešto EDO modula viška, jedini problem je u tome što su svi EDO slotovi popunjeni (vidi sliku), stoga bi trebalo mijenjati postojeće module za veće, a za to nisam siguran da je trenutno moguće. Naravno, ostaje pitanje i Voodooica, trenutno nemam viška. Stoga bih morao rastaviti neku od već sastavljenih mašina što bi mi samo zadalo više posla.


Mašinu sam dobio takvu kakva je, samo sam je malo počistio (fotke su stare, prije nego što sam počistio prašinu) i popravio sitnice tipa CMOS baterija, zamijenio jedan od dva SCSI diska sa ATA i dodao PCI grafiku, jer je integrirana Matrox Mystique bila dovoljna jedino za podignuti Windowse


Inače, zanimljivo za ovaj model je to da ima SVE integrirano na matičnu ... što za mašinu ove generacije nije baš standardno. Znači, mrežu, zvuk, grafiku, čak i integrirani zvučnik (koji se automatski gasi kad se spoje zvučnici)


A uz ovu mašinu sam dobio i originalnu tipkovnicu, miša i (ogroman) CRT, koji ima onaj "filter" preko ekrana. Stoje mi zapakirani u podrumu jer ih nemam gdje izložiti, ali su 100% ispravni Također imam i jednu drugu "Digital" mašinu novije generacije (Slot-1), iako je ova druga zapravo hrpa dijelova. Naime, imam matičnu, ekstenziju matične (jer je napravljena iz dva dijela), originalni PII 266MHz procesor i originalnu PCI RJ45 mrežnu, ali nemam kućište za sve to pospajati i testirati

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 14.09.2017. u 16:10.
  Reply With Quote
Staro 16.09.2017., 16:08   #909
Lepac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Zg zupanija
Postovi: 105
Nemam više to, samo kutija od grafičke RIVA tuner tnt2 m64 , ali se sjećam da kad sam to dobio (onda sam bio klinac naravno) nisam ni znao šta to je. Uglavnom igrao se turok 2 , aoe II i ra1. Ostatak konf pentium II 466 mhz ili 433 ne znam i 64 mb rama (skoro napisao gigabajta). I hard drive 6,4 gb ali nisam siguran. Monitor belinea 15".

Grafika:
https://imgur.com/a/nPLjQ
https://imgur.com/a/HO67I
https://imgur.com/hxhTSlw
Lepac je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2017., 17:11   #910
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Lepac Pregled postova
Nemam više to, samo kutija od grafičke RIVA tuner tnt2 m64 , ali se sjećam da kad sam to dobio (onda sam bio klinac naravno) nisam ni znao šta to je. Uglavnom igrao se turok 2 , aoe II i ra1. Ostatak konf pentium II 466 mhz ili 433 ne znam i 64 mb rama (skoro napisao gigabajta). I hard drive 6,4 gb ali nisam siguran. Monitor belinea 15".

Grafika:
https://imgur.com/a/nPLjQ
https://imgur.com/a/HO67I
https://imgur.com/hxhTSlw
TNT2 M64 je bila "budget" verzija prave TNT2 Pro i/ili Ultra, sa naravno slabijim vrijednostima. Ali ipak, mogu potvrditi da je M64 puno bolja (i sposobnija) za 3D gaming nego što ljudi po forumima tvrde, a danas je idealni kandidat za retro gaming mašine. Ima ih posvuda, jeftine su (ili besplatne) a daje solidne performanse čak i na 1024x768


BTW, postojala je još jedna izvedba ... TNT2 Vanta. Dosta ljudi miješa pojmove, pa spominju "Vanta M64", ali zapravo to su dva različita modela. M64 je uglavnom imala aktivno hlađenje i jači GPU, na nekim modelima je bila TV-Out opcija, dok je Vanta bila najosnovniji model, kakav se pronalazio unutar HPovih računala tipa "Vectra" npr. i nije imala nikakvo hlađenje i/ili dodatke. Dakle, samo goli čip i kartica koja daje sliku.


Evo par slika sa M64 iz faze testiranja, sve su igre radile OK osim GTA3, koji je jako štekao i zezao. Vice i ne toliko, očito je da su inžinjeri Rockstar-a u međuvremenu optimatizirali igru.


Stariji naslovi svi rade na max ili medium/max (Max Payne)

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 16.09.2017. u 17:16.
  Reply With Quote
Staro 16.09.2017., 18:57   #911
Lepac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Zg zupanija
Postovi: 105
Citiraj:
TNT2 M64 je bila "budget" verzija prave TNT2 Pro i/ili Ultra, sa naravno slabijim vrijednostima. Ali ipak, mogu potvrditi da je M64 puno bolja (i sposobnija) za 3D gaming nego što ljudi po forumima tvrde, a danas je idealni kandidat za retro gaming mašine. Ima ih posvuda, jeftine su (ili besplatne) a daje solidne performanse čak i na 1024x768
Tako je. Znam da sam sve igrao na toj rezoluciji. Bila je za ono vrijeme OK grafička. Meni je sve vrtjela bez štekanja , barem ove igre gore navedene.
Lepac je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2017., 03:06   #912
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Lepac Pregled postova
Tako je. Znam da sam sve igrao na toj rezoluciji. Bila je za ono vrijeme OK grafička. Meni je sve vrtjela bez štekanja , barem ove igre gore navedene.
Inače, zaboravio sam napomenuti... Ova gore mašina je AMD Duron, mislim 950. Projekt je počeo kao Savage 4 Pro, želio sam istražiti MeTaL API međutim iz raznih tehničkih razloga sa matičnom pločom (i nekompatibilnosti ALi chipseta sa S3 grafikom) priča se pretvorila u M64, odnosno ideju da sastavim "budget" retro mašinu bez ikakvih šminkerskih dodataka tipa Aureal Vortex, 3dfx Voodoo i/ili sličnih dodataka

Pokazalo se sasvim uspješno, performanse su iste (ili marginalno slične) drugim mašinama, sa puno skupljim retro hardverom! Ipak, cijena koju sam morao "platiti" za taj uspjeh je kronološka točnost, odnosno korištenje novijih komponenti koje obavljaju posao starijeg hardvera što možda nije potpuno autentično, ali je dovoljno blizu.
  Reply With Quote
Staro 17.09.2017., 03:17   #913
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Stariji naslovi svi rade na max ili medium/max (Max Payne)
Ou maj gad, max payne, prva ozbiljna 3D igra koju sam igrao. Bullet time (ideja ukradena iz matrixa koji se pojavio dvije godine prije) je genijalno implementiran u igru.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2017., 04:37   #914
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Ou maj gad, max payne, prva ozbiljna 3D igra koju sam igrao. Bullet time (ideja ukradena iz matrixa koji se pojavio dvije godine prije) je genijalno implementiran u igru.
Max Payne je cijela jedna priča za sebe, i počela je (zanimljivo) više-manje u isto vrijeme, 2014. godine kad sam od tebe pokupio one Core2 Duo i Athlon mašine

Naime, kolega ovdje na forumu "Incre_Dible" je oglasio da poklanja dvije mašine, od kojih je jedna bila Dell Optiplex GX110, kojeg sam ja pokupio! HDD je bio uništen, stoga sam ga zamijenio i bootao od nule, ali je zato u CD ROM pogonu ostao Max Payne CD iz nekog drugog vremena

Naravno, nije bio original ali sam ga svejedno pitao da li ga želi natrag, reda-radi. Međutim kolega ga nije želio natrag, stoga je ostao kod mene. A kako nisam nikad prije igrao Max Payne (i nisam imao nikakvog iskustva, nisam čak ni znao što mogu očekivati), instalirao sam ga na svoju retro mašinu i probao... Nisam ga nikad riješio do kraja, ali sve u svemu mogu reći da mi se dopao

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 17.09.2017. u 04:47.
  Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 13:09   #915
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
TNT2 M64 je bila "budget" verzija prave TNT2 Pro i/ili Ultra, sa naravno slabijim vrijednostima. Ali ipak, mogu potvrditi da je M64 puno bolja (i sposobnija) za 3D gaming nego što ljudi po forumima tvrde, a danas je idealni kandidat za retro gaming mašine. Ima ih posvuda, jeftine su (ili besplatne) a daje solidne performanse čak i na 1024x768
uvaženi kolega tu ću vas morat demantirati jer sam personalno prilikom kupovine aopen tnt2 m64 skupa sa kolegom na skladištu si nakalemio aktivni kuler sa pro ili ultra modela (ne sjećam se više) jer je ova imala pasivac, a pasivac je zadesio neku nesretnu dušu

ako se dobro sjećam 64 je bila memorijska sabirnica dok su pro/ultra imale 128 i zato se zvala m64.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 13:26   #916
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Uh, kad se sjetim da sam samo zbog GTA 3 umjesto Rive TNT2 M64 kupovao GeForce 2 MX200
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 13:35   #917
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
MX-->MX400. Na toj kartici sam se najviše na igrao od svi kartica koje sam posjedovao.
-->
Ah da legendarna GF2 MX serija. Doduše ja sam nabavio MX400 verziju koja je u biti bila najjača verzija MX kartice. Išlo je GF2 MX 200-->MX-->MX400. Na toj kartici sam se najviše na igrao od svi kartica koje sam posjedovao.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 13:40   #918
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Ja sam igre iz tog razdoblja preglao na dobrom starom Radeonu DDR 32 mb koja je mela pod sa gf2 mx sdr odronima
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 14:02   #919
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma šta gf2 mx :kroz_zube: ja sam imao gainward gf3 ti550 golden sample i kod susjeda zbušio neki stock amd cpu kuler te pripasao umjesto onog zujala, klokala se ko blesava, a mrtvo hladna i zauzimala 3-4 slota naravno što je i danas popularno, stoga se smatram vizionarom
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 14:31   #920
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
MX-->MX400. Na toj kartici sam se najviše na igrao od svi kartica koje sam posjedovao.

Jednu od dvije (MX400) sam u međuvremenu ugradio, teško je povjerovati da ova jedna mala grafa ima gotovo jednaku snagu kao 3dfx Voodoo2 u SLI - u nekim slučajevima je i jača. Stavio sam je u jednu Pentium II, 350 mašinu baš kao alternativu V2 SLI paketu (za one igre koje rade bolje u Direct3D) i rezultati su pomeli Voodooice kao od šale.
-->
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
uvaženi kolega tu ću vas morat demantirati jer sam personalno prilikom kupovine aopen tnt2 m64 skupa sa kolegom na skladištu si nakalemio aktivni kuler sa pro ili ultra modela (ne sjećam se više) jer je ova imala pasivac, a pasivac je zadesio neku nesretnu dušu

ako se dobro sjećam 64 je bila memorijska sabirnica dok su pro/ultra imale 128 i zato se zvala m64.
Malo sam istražio, i čini se da smo obojica u pravu... Naime, izgleda da sve ovisi o proizvođaču i njihovoj dobroj volji Našao sam hrpe M64 sa pasivnim hlađenjem, međutim bilo je i proizvođača poput Inno3D, MSI i/ili Manli koji su stavljali aktivno hlađenje na M64. Eto, imao si peh - da si kupio jednu od ovih kartica ne bi trebao skidati vent sa Pro modela


Inače, imam ovdje i "pravu" TNT2 Pro... Isti dizajn kao i M64, gotovo ih je nemoguće razlikovati! Vent na slici je originalan koji je došao sa grafom, ali sam ga u međuvremenu skinuo i stavio novog, te ga zalemio direktno u PCB. Zamjenski vent nije imao konektor, a nisam želio fušati sa izolir trakom ili selotejpom


Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Uh, kad se sjetim da sam samo zbog GTA 3 umjesto Rive TNT2 M64 kupovao GeForce 2 MX200
Citiraj:
Autor SaleFFS Pregled postova
Ah da legendarna GF2 MX serija. Doduše ja sam nabavio MX400 verziju koja je u biti bila najjača verzija MX kartice. Išlo je GF2 MX 200-->MX-->MX400. Na toj kartici sam se najviše na igrao od svi kartica koje sam posjedovao.

Jednu od dvije (MX400) sam u međuvremenu ugradio, teško je povjerovati da ova jedna mala grafa ima gotovo jednaku snagu kao 3dfx Voodoo2 u SLI - u nekim slučajevima je i jača. Stavio sam je u jednu Pentium II, 350 mašinu baš kao alternativu V2 SLI paketu (za one igre koje rade bolje u Direct3D) i rezultati su pomeli Voodooice kao od šale.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 18.09.2017. u 14:51.
  Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 14:39   #921
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ma šta gf2 mx :kroz_zube: ja sam imao gainward gf3 ti550 golden sample i kod susjeda zbušio neki stock amd cpu kuler te pripasao umjesto onog zujala, klokala se ko blesava, a mrtvo hladna i zauzimala 3-4 slota naravno što je i danas popularno, stoga se smatram vizionarom
Buržuj jedan, otkud ti pare za Ti500 GS?
Radnička klasa se igrala na GF2mx i radeonima SDR/DDR ili (ako je netko imao sreće) 7500
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 14:41   #922
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Uštedio pare kupovajući jeftinije žito

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 14:47   #923
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova

Jednu od dvije sam u međuvremenu ugradio, teško je povjerovati da ova jedna mala grafa ima gotovo jednaku snagu kao 3dfx Voodoo2 u SLI - u nekim slučajevima je i jača. Stavio sam je u jednu Pentium II, 350 mašinu baš kao akternativu V2 SLI paketu (za one igre koje rade bolje u Direct3D) i rezultati su pomeli Voodooice kao od šale.
E baš tu inno3D sa identičnim PCB-om i kulerom sam imao samo MX400 64MB
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 14:49   #924
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor SaleFFS Pregled postova
E baš tu inno3D sa identičnim PCB-om i kulerom sam imao samo MX400 64MB
Onda vjerojatno ovu desnu, jer je lijeva grafa MX200, a desna MX400 Znam da se zbog fokusa ne vidi oznaka desne grafe, ali ako me pamćenje dobro služi, riječ je o MX400 sa famoznih 64MB VRAM-a
  Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 15:30   #925
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Malo sam istražio, i čini se da smo obojica u pravu... Naime, izgleda da sve ovisi o proizvođaču i njihovoj dobroj volji Našao sam hrpe M64 sa pasivnim hlađenjem, međutim bilo je i proizvođača poput Inno3D, MSI i/ili Manli koji su stavljali aktivno hlađenje na M64. Eto, imao si peh - da si kupio jednu od ovih kartica ne bi trebao skidati vent sa Pro modela


aopen je već imao konektor, velim samo smo maznuli aktivni vent i zasvičali.

čuj to peh, da znaš koliki sam rabat imao na komp pošto se ovo sve odvijalo na skladištu uvoznika di sam praksu odrađivao, sve živo je bilo aopen - kejs (hq45, dok praktički nisi imao za kupit normalan kejs), grafa, mbo, optika... hijoj kad se sjetim ljubomornih pogleda

Citiraj:
Autor thunderbird Pregled postova
Buržuj jedan, otkud ti pare za Ti500 GS?
Radnička klasa se igrala na GF2mx i radeonima SDR/DDR ili (ako je netko imao sreće) 7500
mater, rukav, čekovi, očaj na licu i kanta laži kako je to najkrucijalnija stvar koju moderno kućanstvo mora sadržavati
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 15:31   #926
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Vidiš, tu GF2 MX200 još uvijek imam doma i mislim da je čak i ispravna

Imam jedno 2-3 komada Gainwardovih GF4 Ti 4200, Ti 4800 SE, ali sve su mislim neispravne, baš bi ih mogao istestirati kad bude mi se dalo

I naravno, legendarnu Sapphire Radeon 9800XT 256MB te malo manje popularnu FX seriju od nVidie, Asus FX 5950 Ultra, one bi trebale biti ispravne, barem su bile kad sam ih benchao na Asrock 4Core Dual Sata 2 ploči u kombinaciji sa E7500
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 16:11   #927
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor syss Pregled postova

mater, rukav, čekovi, očaj na licu i kanta laži kako je to najkrucijalnija stvar koju moderno kućanstvo mora sadržavati
Meni nije prolazilo, KMUUUU!
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2017., 16:13   #928
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Vidiš, tu GF2 MX200 još uvijek imam doma i mislim da je čak i ispravna

Imam jedno 2-3 komada Gainwardovih GF4 Ti 4200, Ti 4800 SE, ali sve su mislim neispravne, baš bi ih mogao istestirati kad bude mi se dalo

I naravno, legendarnu Sapphire Radeon 9800XT 256MB te malo manje popularnu FX seriju od nVidie, Asus FX 5950 Ultra, one bi trebale biti ispravne, barem su bile kad sam ih benchao na Asrock 4Core Dual Sata 2 ploči u kombinaciji sa E7500

Ti4200 je monstrum! Imam oba modela (4200, 4800SE), i naravno da je 4800 daleko bolji ali (barem po mojem, osobnom mišljenju) Ti 4200 nudi daleko više u omjeru performanse/cijene, vrijednosti, i puno ju je lakše danas nabaviti. U stvari, još bi se jednom želio zahvaliti kolegama Sam Fischer (za 4800SE) i Bertone (4200) za ova dva prekrasna primjerka

A kako to izgleda u praksi, pogledaj u postu #622

Nego, ako se grafe pokažu neispravnim, i ako ih budeš namjeravao baciti javi mi na PM, možda bih uzeo ventove ako su u dobrom stanju

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 18.09.2017. u 16:31.
  Reply With Quote
Staro 26.09.2017., 16:37   #929
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Pokupio sam jednu AMD mašinu koja je trebala završiti u otpadu, idealan projekt za osobu (sa viškom slobodnog vremena) poput mene

Iskreno, nadao sam se da bude bio Slot A (AMD Slot procesor), ali se pokazao kao još jedan S462 i to sa napuhanim kondenzatorima Matičnu možda čak i bacim (iako razmišljam o tome da ju popravim, bilo bi dosta posla), ali zato sve drugo budem ostavio i/ili nadogradio!

Trenutne specifikacije su Duron 700, 128MB RAMa sa nVidia M64 i 20GB diskom. Integrirani zvuk na DFI AK74-EC matičnoj, ali zato nekim čudom ima DVD-RW?! Bez obzira na ishod matične ploče, namjeravam mu staviti Athlon iste brzine, SB Live zvučnu i 3dfx Voodoo3 2000 AGP grafičku

Edit
Toliko o ovoj ideji... Zamjenska S462 ploča se pokazala neispravnom, stoga dok ne nabavim drugu (a da bude AGP 1x/2x kompatibilna) projekt bude čekao neku drugu priliku

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 28.09.2017. u 18:48.
  Reply With Quote
Staro 02.10.2017., 20:06   #930
kilkenny
Premium
 
kilkenny's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 91
Uh, trebao sam fotkati svu staru kramu koju sam bacio na elektronički otpad. Našlo bi se tu svega i svačega. Preko 100 kila otpada...
kilkenny je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na