Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Mediji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.11.2018., 01:48   #31
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Ja nebi išao gore na tako jaki procesor i relativno star čisto zbog potrošnje struje, i jer je nepotreban osim ako gore ne misliš vrtiti plex pa ti treba on the fly transkodiranje.

Ja imam tako složeno kako ti hoćeš, zaseban komp koji mi odrađuje hrpu stvari uz sheranje datoteka. Ful je jednostavno, još si mapiraš diskove ili foldere i super. Prvi put te pita za username i pasword i to je to.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2018., 02:01   #32
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ja nebi išao gore na tako jaki procesor i relativno star čisto zbog potrošnje struje, i jer je nepotreban osim ako gore ne misliš vrtiti plex pa ti treba on the fly transkodiranje.

Ja imam tako složeno kako ti hoćeš, zaseban komp koji mi odrađuje hrpu stvari uz sheranje datoteka. Ful je jednostavno, još si mapiraš diskove ili foldere i super. Prvi put te pita za username i pasword i to je to.
Ići ću na ono što je najbolji omjer snage za cijenu. Za potrošnju i buku me nije strašno briga jer će to vjerojatno biti stroj koji ce se paliti na par sati dnevno.

Thinkpada imam za seedanje torrenta tako da PC ne mora radit preko noći.
Procesor neka ima snage da mogu ubacit neku gtx1060 po želji a da ne bude velikog bottlenecka. I da mogu povremeno izrenderirat video na njemu.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2018., 09:09   #33
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,751
Nemoj se srditi, ali ako trebaš...
Citiraj:
Autor thubanx6 Pregled postova
Dakle želio bih, da kad dođem doma i stavim thinkpada u docking station, automatski dobijem brzu vezu s PC-om i da mogu s thinkpada vidit njegove diskove i moć spremat stvari na njih...
...onda paljenje tog računala, a budimo realni ti zapravo hoćeš DIY-gaming-NAS server, baš i nema smisla na svega par sati dnevno. Rađe složi sve kak spada, pa nek računalo bude dostupno 24/7, a kad ti ne treba ode u stanje mirovanja (fala Bogu, pa ne troši puno), a ti opet imaš pristup svemu čim spojiš laptop u docking station. domy_os je na prijašnjoj stranici opisal kak to kod njega funkcionira i bome kod tebe bi isto tak radilo. Još dodaš neki pristojan UPS, pa si miran i po tom pitanju.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 29.11.2018., 12:13   #34
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Ako ti taj komp neće odnosno netreba radit stalno, neznam zašto se uopće toliko premišljaš i kemijaš. Tebi treba najobičnije računalo u svojoj najobičnijoj formi s par sheranih foldera.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2018., 12:29   #35
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Nemoj se srditi, ali ako trebaš...

...onda paljenje tog računala, a budimo realni ti zapravo hoćeš DIY-gaming-NAS server, baš i nema smisla na svega par sati dnevno. Rađe složi sve kak spada, pa nek računalo bude dostupno 24/7, a kad ti ne treba ode u stanje mirovanja (fala Bogu, pa ne troši puno), a ti opet imaš pristup svemu čim spojiš laptop u docking station. domy_os je na prijašnjoj stranici opisal kak to kod njega funkcionira i bome kod tebe bi isto tak radilo. Još dodaš neki pristojan UPS, pa si miran i po tom pitanju.
Ja kad kažem gasit automatski mislim na sleep. Ne koristim cold shutdown uopće. Nepraktično je . Nije meni to nikakav problem prilagodit po potrebi sebi. Pogotovo ako se odlučim dignut FTP server tu. Samo je stvar šta je u mobile workstationu već imam 2tb DISK, uz SSD. Na tom disku su mi svi podatci koje trenutno aktivno koristim tako da će mi jako rijetko zatrebat taj PC doma. On je za više za arhiviranje i backup.

Ton majstor sam, skoro svaki vikend sam na nekom koncertu. Jako često snimam multitrackove koncerata pa osim što pošaljem bendovima miks, volim arhivirat sve te multitrackove. To ti bude po 20-30GB koncert.
Nešto i u studiu odradim povremeno pa se i tu nakupi.

Tako da su to uglavnom stvari koje trebaju ležat na diskovima s backupom ali je cilj da se ne izgube ni za 20 godina.

Sve što mi treba za primarni posao (IT) ili nešto što trenutno miksam. Mi stoji na disku od mobile workstationa. On mi je dostupan putem teamviewera ali ako namjeravam radit jednostavno ga nosim sa sobom.

Tako da neće bit neke potrebe da taj PC troši struju 24/7. Tu funkciju već obavlja mobile workstation. Prije sam drugačije funkcionirao i imao sam setup gdje je PC glavna radna mašina. To više nije situacija. Zato i želim ograničene financije potrošit na njega.

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ako ti taj komp neće odnosno netreba radit stalno, neznam zašto se uopće toliko premišljaš i kemijaš. Tebi treba najobičnije računalo u svojoj najobičnijoj formi s par sheranih foldera.

U pravu si. Zato što sam želio istražit opcije. Kažem, meni je gigabitni prijenos izmedu laptopa i njega dovoljan ali ako mogu dobit brže a nije pre komplicirano onda me zanima . Za sada će ići ta najjednostavnija opcija.
thubanx6 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na