Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.02.2016., 22:35   #151
kondor1989
Premium
 
kondor1989's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: HR
Postovi: 158
oduševit sam redmijem 3, jedva cekam ga ubost..znaĆi ništa još bar mjesec dana?
kondor1989 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2016., 23:12   #152
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Citiraj:
Autor kasandro Pregled postova
Jel MIUI 7 ima kao i FlyMe od Meizua kineske i international verzije softwarea ?
Ako naručim sa Giztopa jel moram tražiti da mi stavljaju nešto posebno na njega ili radi out of the box na hrv/eng i radi mu OTA nadogradnja?

Ja ciljam ovaj Redmi Note 3 ...
Imaš kinesku, global i EU verziju. EU verzija je neslužbena verzija i radi se zapravo o kineskoj verziji koja je očišćena od njihovog bloatwarea i kojoj je dodana podrška za Google apps. Po meni je ona najbolja jer i dalje zadržava sve novotarije koje Xiaomi najprije dodaje u kinesku verziju, i takodjer ne zaključava bootloader, što je Xiaomi s kineskom verzijom počeo raditi. Za instalaciju na novije modele treba custom recovery, koliko mi je poznato.
Wuchko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.02.2016., 11:39   #153
Sunbriel
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Omar_Tokic Pregled postova
Thx.. Imam jos jedan problemcic. Kad prikopcam mob na laptop, nece mi se spojiti s MiPC Suite - imam EU dev ROM. Stane na 30% i ne nalazi mob.

Dok sam kratko vrijeme imao kineski ROM, tada se mogao spojit. Je to do eu ROM-a ili se moze rijesit?
Redmi Note 2, na 6.1.21 eu dev isti problem. Ali do Mi Suite je pa se nadaj da će neki fix ubrzo izbaciti.
  Reply With Quote
Staro 04.02.2016., 12:46   #154
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,286
ZUK Z1 za 279EUR,EU warehouse,besplatna dostava,2god. garancija i servis u EU.ta cijena je sa kuponom "ZUKMOB20"...

https://zuk.eu/
locks je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2016., 13:12   #155
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 704
Mašala cijene ali valjda će pronaći svoje kupce s tolikom baterijom.

Neke potvrđene vijesti o Mi5: link, meni se sviđa što će biti "samo" FullHD, dual SIM, a nadam se da će ovaj put bit raspoloživi odmah u svim bojama a ne kao mi4 da dok je došla crna u ponudu mobitel već zastario...




Citiraj:
Autor de.fang Pregled postova
Ja sam kupio meizu mx4 pro, i opet mi meizu ostavlja bolji dojam kad ga usporedim sa xiaomi note 3.
Jedina uocena mana na mx4 je mrvicu sporiji odziv back tipke.
Može INFO o trajanju baterije i kvaliteti kamere? Ima li išta romova (CM13?) za njega?
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2016., 13:23   #156
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Fali im sd utor ili početni model s više memorije (min. 32Gb)
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2016., 22:02   #157
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Mozda ces jedan sim utor moci koristiti kao sd karticu?
Meni se samo nikako ne svidja ona fingerprint tipka. Previse su kopirali samsunga dizajnom koji meni osobno istim ni malo ne lezi. Vise su mi se svidjali kad su kopirali neku drugu firmu

No opet, ocekujem da ce mobitel biti cudo. Ali ga preskacem ovog puta, dosta isprobavanja svega i svacega
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2016., 06:54   #158
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2016., 13:50   #159
dragan0103
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Srbija,Smederevo
Postovi: 35
Imam asus zenfone 5 narucen sa aliexpresa.Za njega je izasao android lolipop ali je moj na 4.4.2 (KitKat).Kad god hocu system update u podesavanjima pise mi da je vec na najnovijem andoidu.Zasto mi ne dozvoljava da ga update i kako uraditi to?
dragan0103 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2016., 14:08   #160
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,388
Citiraj:
Autor dragan0103 Pregled postova
Imam asus zenfone 5 narucen sa aliexpresa.Za njega je izasao android lolipop ali je moj na 4.4.2 (KitKat).Kad god hocu system update u podesavanjima pise mi da je vec na najnovijem andoidu.Zasto mi ne dozvoljava da ga update i kako uraditi to?
Ovisno o regiji i firmwareu za tu regiju ili operatera.Npr. Vipnet ima svoj firmware za Androide( S6,HTC M9,itd..).

Trebaš pričekati ili da ručno flashaš oficialni image.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.02.2016., 14:15   #161
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor dragan0103 Pregled postova
Imam asus zenfone 5 narucen sa aliexpresa.Za njega je izasao android lolipop ali je moj na 4.4.2 (KitKat).Kad god hocu system update u podesavanjima pise mi da je vec na najnovijem andoidu.Zasto mi ne dozvoljava da ga update i kako uraditi to?
Moraš manualno napravit nadogradnju, obavezno odraditi verzije po redu, znači prvo 4.4 pa lolipop. Pazi kada skidaš rom da odgovara tvom modelu. http://www.asus.com/zentalk/forum.ph...read&tid=11408
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2016., 17:50   #162
dragan0103
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Srbija,Smederevo
Postovi: 35
Skinem odgovarajuci rom,prebacim u odgovarajuce mesto i kad restartujem mob,ne daje mi notifikaciju za update?
dragan0103 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2016., 21:33   #163
turista
Premium
Moj komp
 
turista's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: čakovec
Postovi: 205
nije dovoljan samo restart...
turista je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2016., 21:50   #164
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor dragan0103 Pregled postova
Skinem odgovarajuci rom,prebacim u odgovarajuce mesto i kad restartujem mob,ne daje mi notifikaciju za update?
ili pokreni update.zip kroz file explorer ili kroz update u postavkama
__________________
de.fang je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2016., 08:06   #165
turista
Premium
Moj komp
 
turista's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: čakovec
Postovi: 205
kroz flashfire ili recovery

Zadnje izmijenjeno od: turista. 06.02.2016. u 18:15.
turista je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2016., 21:41   #166
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Jel tko updateao Meizu m2 mini na 4.5.4.2A?

Kakve su promjene, na bolje ili na lošije?
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 02:00   #167
deki34
Registered User
Moj komp
 
deki34's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Fažana
Postovi: 34
konvertiraj u i verziju m2 4.5.4 je zadnja tek onda možeš flashat
deki34 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 23:50   #168
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
PomoČ

Trebam jedan mobitel sa Tinydeala iz EU Germany skladišta, jedan od onih do nekih 80 USD. Od mobitela očekujem da ima funkcionalan ekran tj da ima barem 5 točaka a ne 2. I eventualno bi bilo dobro da ima ledicu napred da obavještava.

Ako sam dobro skužio, DooGee X5 ima 2 točke. Ne znam jel po tom pitanju onaj neki Oukitel I7 Pro bolji...
Kamera, GPS, baterija su totalno nebitni jer ne očekujem niš od moba za 500 kn

Ajd ak neko ima volje, nek škicne tinydeal i vidi tih 40tak mobitela iz eu germany pa nek pomogne

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 08.02.2016. u 00:13.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 12:03   #169
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Nisam baš u toku s kineskim webshopovima, gdje je najjeftinije kupiti Xiaomi Mi 4? Ima li ga negdje u europi da ne plaćam namete?
http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_4-6518.php
I kakva su vam mišljenja o dotičnom telefonu?

edit: ako sam pitanje trebao postaviti ovdje, ispričavam se i molim moda da premjesti.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 12:19   #170
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 12:27   #171
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Hvala puno, 200 eura nije loša cijena.
Ako tko ima iskustva s navedenim telefonom slobodno neka napiše rečenicu-dvije.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 12:38   #172
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Uzeo ga prije cca 3-4 mjeseca. Što reći, radi kao podmazan, brz, kamera dobra, velik izbor ROM-ova. Ja sam ga uzeo s minideala (eu skladiste) za praktički istu lovu, samo je kod mene model s 3gb RAM-a i bez podrške za LTE. Trenutno je kod njih (minideal) "out od stock", ali je u pitanju sada model s 3gb RAM-a koji ima podršku za LTE. Na linku što je kolega gore stavio je 2gb model, pa vidi jesi li voljan čekati da ga na minidealu opet dobiju. Iako mislim da je i 2gb dovoljno (na Mi3 koji ima 2gb mi nije nikad nedostajalo).

EDIT: vidim da su maknuli Mi4 s Minideal EU skladišta, jučer je bio na listi. Svako malo ga maknu pa dodaju.

Zadnje izmijenjeno od: Wuchko. 08.02.2016. u 15:56.
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 12:50   #173
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Pričekat ću još tjedan-dva pa uzeti 3GB ako se pojavi, ako ne dobro mi je i 2GB.
Ne patim toliko na specifikacije, trenutno mi je najbitnije da je telefon dobro izrađen.
Ovako po netu koliko sam čitao izrada je na najvišem nivou, pa ako možeš potvrditi te navode?
Trenutno imam Samsung S3 i već sam 4 puta mjenjao zadnji poklopac pošto mu stalno pucaju one kopče pa počne plastika krckati.

Pošto mi je već muka od toga uzeo bi neki telefon koji je kvalitetno napravljen, to mi je bitnije od specifikacija.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 15:16   #174
schjor
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Slavonija
Postovi: 75
Citiraj:
Autor elance Pregled postova
Pričekat ću još tjedan-dva pa uzeti 3GB ako se pojavi, ako ne dobro mi je i 2GB.
Ne patim toliko na specifikacije, trenutno mi je najbitnije da je telefon dobro izrađen.
Ovako po netu koliko sam čitao izrada je na najvišem nivou, pa ako možeš potvrditi te navode?
Trenutno imam Samsung S3 i već sam 4 puta mjenjao zadnji poklopac pošto mu stalno pucaju one kopče pa počne plastika krckati.

Pošto mi je već muka od toga uzeo bi neki telefon koji je kvalitetno napravljen, to mi je bitnije od specifikacija.
http://m.aliexpress.com/item/1989566766.html
schjor je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 15:45   #175
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Prije par dana narucio sa Gearbesta Cubotara Note S, sada cekam da prodju feste pa da ga posalju.

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_282873.html
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 15:52   #176
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Citiraj:
Autor elance Pregled postova
Pričekat ću još tjedan-dva pa uzeti 3GB ako se pojavi, ako ne dobro mi je i 2GB.
Ne patim toliko na specifikacije, trenutno mi je najbitnije da je telefon dobro izrađen.
Ovako po netu koliko sam čitao izrada je na najvišem nivou, pa ako možeš potvrditi te navode?
Trenutno imam Samsung S3 i već sam 4 puta mjenjao zadnji poklopac pošto mu stalno pucaju one kopče pa počne plastika krckati.

Pošto mi je već muka od toga uzeo bi neki telefon koji je kvalitetno napravljen, to mi je bitnije od specifikacija.
Izrada je vrhunska, barem meni. Ništa ne krcka i ne uvija se pod rukom, nema nikakvih zazora između spojeva.. Okvir je metalni, vjerojatno znaš. Stražnji poklopac se može skinuti (i mijenjati), no to ne umanjuje čvrstoću niti poklopac škripi. Jedina "mana" mi je što se kaljeno staklo koje stavim uvijek počne odljepljivati u gornjem dijelu blizu kamere. Pretpostavljam da je to od topline procesora. Nalijepio sam već 2. i nakon nekog vremena se primjeti da se odlijepilo, i to ne od ruba nego "iznutra". Istu stvar sam imao i na Mi3, isprobao različita stakla (Nillkin, no-name) i uvijek se odlijepi. S tim sam se jednostavno pomirio. Nisam isprobavao zalijepiti zaštitnu foliju pa da vidim kakav će rezultat biti. Da se razumijemo, nije to zagrijavanje ništa ekstremno no eto, ja sam picajzla pa me zna nervirati povremeno
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 16:43   #177
schjor
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Slavonija
Postovi: 75
Citiraj:
Autor Wuchko Pregled postova
Izrada je vrhunska, barem meni. Ništa ne krcka i ne uvija se pod rukom, nema nikakvih zazora između spojeva.. Okvir je metalni, vjerojatno znaš. Stražnji poklopac se može skinuti (i mijenjati), no to ne umanjuje čvrstoću niti poklopac škripi. Jedina "mana" mi je što se kaljeno staklo koje stavim uvijek počne odljepljivati u gornjem dijelu blizu kamere. Pretpostavljam da je to od topline procesora. Nalijepio sam već 2. i nakon nekog vremena se primjeti da se odlijepilo, i to ne od ruba nego "iznutra". Istu stvar sam imao i na Mi3, isprobao različita stakla (Nillkin, no-name) i uvijek se odlijepi. S tim sam se jednostavno pomirio. Nisam isprobavao zalijepiti zaštitnu foliju pa da vidim kakav će rezultat biti. Da se razumijemo, nije to zagrijavanje ništa ekstremno no eto, ja sam picajzla pa me zna nervirati povremeno
Meni se mob uopće ne pregrijava,odnosno ništa više nego bilo koji drugi...npr. xperia z3 compact ili samsung s4 i9506
schjor je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 16:46   #178
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Pa i kažem, ne grije se ništa pretjerano, ali to staklo se uvijek odlijepi. Jer jedino mi pada na pamet da je uzrok toplina. Evo već drugo staklo po redu se odlijepilo. Na Mi3 sam isprobao 3 i svako od njih se malo odlijepilo nakon nekog vremena.

Zadnje izmijenjeno od: Wuchko. 08.02.2016. u 19:27.
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 16:47   #179
schjor
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Slavonija
Postovi: 75
Na mi3 sam imao foliju i nije se odljepljivala, dok na mi4 imam temprirano staklo i događa mi se ista stvar kao i tebi...
schjor je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2016., 19:13   #180
kondor1989
Premium
 
kondor1989's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: HR
Postovi: 158
valja ta stranica? naručivao netko?
kondor1989 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na