Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.03.2014., 08:51   #1621
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Naručiti iz Kine nije problem. Šou program nastaje kod RMA. A nekima se da ne gnjaviti s time pa rađe plate više i šalju na servis negdje u EU.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 09:19   #1622
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Naručiti iz Kine nije problem. Šou program nastaje kod RMA. A nekima se da ne gnjaviti s time pa rađe plate više i šalju na servis negdje u EU.
I kakve to onda ima veze s Slavkovim haračem? (pogledaj što si quotao i što si prije napisao)

Totalno je nebitno kolki harač ima koja zemlja u EU (osim ako ne možeš naručiti direkt iz Kine u tu zemlju a što ovdje baš i nisam vidio da je praksa), a taman da je i Slavkov harač 50%, kakve ima veze ako te još uvjek ispadne debelo jeftinije direkt iz Kine nego iz bilo koje zemlje EU s duplo manjim haračem?

MikaHR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.03.2014., 09:40   #1623
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
I kakve to onda ima veze s Slavkovim haračem? (pogledaj što si quotao i što si prije napisao)

Totalno je nebitno kolki harač ima koja zemlja u EU (osim ako ne možeš naručiti direkt iz Kine u tu zemlju a što ovdje baš i nisam vidio da je praksa), a taman da je i Slavkov harač 50%, kakve ima veze ako te još uvjek ispadne debelo jeftinije direkt iz Kine nego iz bilo koje zemlje EU s duplo manjim haračem?

Debelo jeftinije? Ne bih se složio. Bilo mi je dovoljno letimično baciti pogled, u prvom primjeru, na npr. Zopomobile.it i Banggood. U krajnjem slučaju, mobitel iz Kine, s Banggooda, zajedno sa Slavkovim haračem, ispadne jeftiniji 10-20€ (gledao sam ZP980+ i ZP998). Drugi slučaj, xiaomi.it i minideal.net. Xiaomi MI3 16gb preko talijana je skuplji 200ak kn, znači 30ak €. I to po sadašnjoj cijeni od 389€, znači da je na akciji za 349€ prije nekoliko dana bio povoljniji nego iz Kine. Nadalje, Red rice je kod talijana skuplji cca 180kn, 25€ itd...

Postavlja se pitanje vrijedi li ušteda od 20ak € čekanja od cca 30 dana (svoj mobitel sam čekao 65 dana. Da, šezdeset i pet!)? Vrijedi li tih 20€ uštede ako pogledamo jamstvo (1god Kina - 2god EU)? Vrijedi li "sapunice" zvane RMA? Svatko neka odabere prema vlastitom nahođenju, no tvrditi da su mobiteli iz Kine skupa s PDV-om "debelo" jeftiniji od onih u EU shopovima koji stignu za nekoliko dana i imaju 2-godišnje jamstvo je pomalo besmisleno i neutemeljeno. To što (nas) nekoliko pojedinica broji svaku kunu i spremno je na čekanje da bi uštedilo 200ak kuna je nešto drugo i tu nema govora o nekoj "debeloj" uštedi..

Zadnje izmijenjeno od: Wuchko. 12.03.2014. u 09:45.
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 09:51   #1624
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
S tim da iz kine uvijek postoji makar mala šansa da se zaobiđe pdv, pa su neki spremni cekat i par tjedana više u nadi da će ih zaobići. A kada i ako ih zaobiđe, tada su uštede ipak znatne.
Narucio sam 2 moba koja bi me u hrvatskoj dosli cca 2700kn,iz eu shopa 2450, a iz kine sa svin davanjima 2200. Međutim, jednog je zaobišao pdv, pa nije izaslo 2200 vec 1950, e to je već razlika, zbog koje se isplatilo riskirat i duže cekat
pokra89 je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 09:56   #1625
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Citiraj:
Autor pokra89 Pregled postova
S tim da iz kine uvijek postoji makar mala šansa da se zaobiđe pdv, pa su neki spremni cekat i par tjedana više u nadi da će ih zaobići. A kada i ako ih zaobiđe, tada su uštede ipak znatne.
Narucio sam 2 moba koja bi me u hrvatskoj dosli cca 2700kn,iz eu shopa 2450, a iz kine sa svin davanjima 2200. Međutim, jednog je zaobišao pdv, pa nije izaslo 2200 vec 1950, e to je već razlika, zbog koje se isplatilo riskirat i duže cekat
Naravno, tu se slažem. Zato sam i napisao gore da je tvrdnja da su mobiteli iz Kine s uključenim PDV-om debelo jeftiniji neutemeljena. Jer, vjerojatnost da te zaobiđe PDV se može mjeriti u promilima.. Zato ljudima i govorim da kada gledaju mobitele iz Kine, odmah dodaju 25% cijene na onu koja je u web shopu. Kasnije se mogu samo ugodno iznenaditi ako ih zaobiđe..
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 10:03   #1626
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Wuchko Pregled postova
Debelo jeftinije? Ne bih se složio. Bilo mi je dovoljno letimično baciti pogled, u prvom primjeru, na npr. Zopomobile.it i Banggood. U krajnjem slučaju, mobitel iz Kine, s Banggooda, zajedno sa Slavkovim haračem, ispadne jeftiniji 10-20€ (gledao sam ZP980+ i ZP998). Drugi slučaj, xiaomi.it i minideal.net. Xiaomi MI3 16gb preko talijana je skuplji 200ak kn, znači 30ak €. I to po sadašnjoj cijeni od 389€, znači da je na akciji za 349€ prije nekoliko dana bio povoljniji nego iz Kine. Nadalje, Red rice je kod talijana skuplji cca 180kn, 25€ itd...

Postavlja se pitanje vrijedi li ušteda od 20ak € čekanja od cca 30 dana (svoj mobitel sam čekao 65 dana. Da, šezdeset i pet!)? Vrijedi li tih 20€ uštede ako pogledamo jamstvo (1god Kina - 2god EU)? Vrijedi li "sapunice" zvane RMA? Svatko neka odabere prema vlastitom nahođenju, no tvrditi da su mobiteli iz Kine skupa s PDV-om "debelo" jeftiniji od onih u EU shopovima koji stignu za nekoliko dana i imaju 2-godišnje jamstvo je pomalo besmisleno i neutemeljeno. To što (nas) nekoliko pojedinica broji svaku kunu i spremno je na čekanje da bi uštedilo 200ak kuna je nešto drugo i tu nema govora o nekoj "debeloj" uštedi..
Talijani su poznati prevaranti, tako da u njihovu garanciju od 2 godine po tim online shopovima bas i ne vjerujem.Imao sam lose iskustvo sa talijanima oko jednog mobitela i nikome to nikada ne bih preporucio.Jedina garancija za koju se vezem to je ona od 45 dana, sve ostalo su prazne price.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 10:25   #1627
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Talijani su poznati prevaranti, tako da u njihovu garanciju od 2 godine po tim online shopovima bas i ne vjerujem.Imao sam lose iskustvo sa talijanima oko jednog mobitela i nikome to nikada ne bih preporucio.Jedina garancija za koju se vezem to je ona od 45 dana, sve ostalo su prazne price.
I onda ti dođe mob iz Kine kao meni za 65 dana.. Digao dispute u roku, pa claim, pa se opet natezao danima.. Na kraju je mobitel došao, no propisno sam se opekao.. Poanta je da da svatko ima svoje mišljenje i, kao što sam rekao, neka odluči prema vlastitom izboru.. Da ponovno uzimam mobitel, prije bih platio 200ak kn više pa da mi dođe za cca 7 dana bez zafrkancije s carinom, nego čekao opet iz Kine.. No problem je što većine mobitela koji meni zapnu za oko nema u EU, tako da me opet u dogledno vrijeme čeka natezanje s Kinezima..
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 10:35   #1628
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,002
Citiraj:
Autor Wuchko Pregled postova
I onda ti dođe mob iz Kine kao meni za 65 dana.. Digao dispute u roku, pa claim, pa se opet natezao danima..
Ja baš imam sličan slučaj, mob plaćen 13.01., jučer vidim po trackingu da je napustio carinu. Danas je 12., a dispute ističe 16, prilično tijesno :-)
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 10:46   #1629
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Ja baš imam sličan slučaj, mob plaćen 13.01., jučer vidim po trackingu da je napustio carinu. Danas je 12., a dispute ističe 16, prilično tijesno :-)
Ja sam svog naručio 26.10 prošle godine, mobitel je stigao 02.01. ove godine.. Digao dispute/claim 08.12 gdje je pisalo da do 27.12. treba čekati na očitovanje paypala, ako se dobro sjećam. A ***** s minideala su, naravno, to vrijeme dok mobitel nije bilo "ni na nebu ni za zemlji" koristili da me zavlače.. I mobitel uđe u Hrvatsku 10.12. Završi na carini 11.12. Pa nema pisma s PCP brojem do 20.12. Ma bolje da ne pričam dalje, luda kuća
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 16:37   #1630
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Wuchko Pregled postova
I onda ti dođe mob iz Kine kao meni za 65 dana.. Digao dispute u roku, pa claim, pa se opet natezao danima.. Na kraju je mobitel došao, no propisno sam se opekao.. Poanta je da da svatko ima svoje mišljenje i, kao što sam rekao, neka odluči prema vlastitom izboru.. Da ponovno uzimam mobitel, prije bih platio 200ak kn više pa da mi dođe za cca 7 dana bez zafrkancije s carinom, nego čekao opet iz Kine.. No problem je što većine mobitela koji meni zapnu za oko nema u EU, tako da me opet u dogledno vrijeme čeka natezanje s Kinezima..
1. Dodaj još 40-tak eura poštarine na te talijane pa si onda zbroji

2, A kaj da ti mobitel iz Italije dodje za 65 dana, jel bi i onda isto tvrdio? Shit happens, zna se kolko je čekanje iz Kine, a ako ti se desi sranje, desi se sranje, ja sam neke iteme iz EU čekao po dva mjeseca, šta sad, da savjetujem ekipi okolo da ne naručuje iz EU jer se čeka 2+ mjeseca, neg da, ne znam, plate 20-30% više i naruče iz Amerike jer mi je iz Amerike došo item dost brzo?

3. Kao što kažeš, ponuda Kineza iz EU je jako limitirana mada rade na tome pa bi moglo biti bolje uskoro.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.03.2014., 17:49   #1631
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Talijani su poznati prevaranti, tako da u njihovu garanciju od 2 godine po tim online shopovima bas i ne vjerujem.Imao sam lose iskustvo sa talijanima oko jednog mobitela i nikome to nikada ne bih preporucio.Jedina garancija za koju se vezem to je ona od 45 dana, sve ostalo su prazne price.
Sada si u EU. Prevaru prijavis kao sto sam ja prijavio pokusaj odbacivanja odgovornosti za neispravan PS4. Crko je BLUERAY u roku tjedan dana,pa sam isao u trgovinu gdje je kupljen. Rekli su mi da se javim Sony-ju Italia jer oni nisu mjerodavni. Nakon dizanja prasine i kontaktiranja Sony Italije i vratio sam se u ducan i covjek me gledao kao nekog gazdu i zamijenio PS4.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 19:16   #1632
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
1. Dodaj još 40-tak eura poštarine na te talijane pa si onda zbroji

2, A kaj da ti mobitel iz Italije dodje za 65 dana, jel bi i onda isto tvrdio? Shit happens, zna se kolko je čekanje iz Kine, a ako ti se desi sranje, desi se sranje, ja sam neke iteme iz EU čekao po dva mjeseca, šta sad, da savjetujem ekipi okolo da ne naručuje iz EU jer se čeka 2+ mjeseca, neg da, ne znam, plate 20-30% više i naruče iz Amerike jer mi je iz Amerike došo item dost brzo?

3. Kao što kažeš, ponuda Kineza iz EU je jako limitirana mada rade na tome pa bi moglo biti bolje uskoro.
Koliko vidim, postarina sa zopomobile.it je besplatna, dok je za xiaomi 7€. Sranja se sa kinezima dogadjaju puno cesce, nego sa stvarima narucenim unutar EU. Posebno nakon naseg ulaska u EU jer sad je sve puno brze. Moja je stvar sto cu ja nekome preporuciti na temelju vlastitog iskustva. I da, naravno da bih sad, nakon svega dozivljenog, platio nesto vise da uredjaj dobijem u nekoliko dana. Kad se opecem i s Talijanima, prvi ces saznati.
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 20:26   #1633
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Sada si u EU. Prevaru prijavis kao sto sam ja prijavio pokusaj odbacivanja odgovornosti za neispravan PS4. Crko je BLUERAY u roku tjedan dana,pa sam isao u trgovinu gdje je kupljen. Rekli su mi da se javim Sony-ju Italia jer oni nisu mjerodavni. Nakon dizanja prasine i kontaktiranja Sony Italije i vratio sam se u ducan i covjek me gledao kao nekog gazdu i zamijenio PS4.
1. Put do italije i natrag bi me koštao kao i jedan kinez ;P

2. za jedan Sony kupis 3 kineza

Citiraj:
Autor Wuchko Pregled postova
Koliko vidim, postarina sa zopomobile.it je besplatna, dok je za xiaomi 7€. Sranja se sa kinezima dogadjaju puno cesce, nego sa stvarima narucenim unutar EU. Posebno nakon naseg ulaska u EU jer sad je sve puno brze. Moja je stvar sto cu ja nekome preporuciti na temelju vlastitog iskustva. I da, naravno da bih sad, nakon svega dozivljenog, platio nesto vise da uredjaj dobijem u nekoliko dana. Kad se opecem i s Talijanima, prvi ces saznati.
Besplatna je za iznad 200 Eura. To je stvar statisike: tvoje iskustvo je jedno od...puno puno više njih.

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 12.03.2014. u 20:32.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 20:52   #1634
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
Besplatna je za iznad 200 Eura. To je stvar statisike: tvoje iskustvo je jedno od...puno puno više njih.
Moja greška, dostava za uređaje jeftinije od 200€ je 6€. Opet ni blizu 40ak dodatnih € koje si spominjao. Što se tiče iskustva, ista stvar vrijedi i za tebe. Jer nisam baš čuo da se netko žalio da mu je mobitel iz EU stigao nakon 60+ dana, da nije mogao realizirati jamstvo i sl. Uostalom, replicirao sam ti na tvoje izjave da su uređaji iz Kine "debelo" jeftiniji, što je slučaj jedino ako te zaobiđe plaćanje PDV-a, za što je vjerojatnost vrlo vrlo mala..
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 21:00   #1635
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Vi koji ste slali u Kinu, koliko vam je trebalo od Bejinga (Peking) do odredišta (meni Guangzhou)? Već je 5 dana stao u tom gradu.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 21:13   #1636
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
21 dan do Guangzhou iz RH.Iz iskustva znam da jako dugo stoji u Pekingu.

Zadnje izmijenjeno od: RAUL. 12.03.2014. u 21:32.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 21:29   #1637
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Sada si u EU. Prevaru prijavis kao sto sam ja prijavio pokusaj odbacivanja odgovornosti za neispravan PS4. Crko je BLUERAY u roku tjedan dana,pa sam isao u trgovinu gdje je kupljen. Rekli su mi da se javim Sony-ju Italia jer oni nisu mjerodavni. Nakon dizanja prasine i kontaktiranja Sony Italije i vratio sam se u ducan i covjek me gledao kao nekog gazdu i zamijenio PS4.
U Italiji je zakon takav da sve rjesavas u ducanu i da si trgovca odmah stisnuo morao bi ti uzeti proizvod.Jedino sto bi dosta dugo cekao da se isti vrati sa popravka.Ja sam na svoj mobitel cekao oko 50 dana da mi ga poprave.Nevezano za ovu temu, ja sam kupio u Italiji jedan autoradio i uredno su mi priznali garanciju u RH, jer je kupljen nakon ulaska RH u EU.

Kazes da ga prijavim, a koliko sam letimicno pregledao sukuzio sam da nigdje nema partita IVA sto ce reci da tvrtka niti nije registrirana u Italiji, ali zato sam nasao ovo

"Le Condizioni Generali di Vendita hanno per oggetto l'acquisto a distanza di prodotti e servizi, utilizzando Internet mediante il sito www.zopomobile.it gestita dalla Societŕ ZOPO EUROPE LTD, perciň non verrŕ emessa fattura italiana." Prepostavljam da znas talijanski i da ti ne moram prevoditi Mene pojam LTD veze za offshore tvrtke na nekim engleskim prekomorskim posjedima.Samo da ne bude plakanja kada Carina otkrije ovu smicalicu pa da bude kao sto je bilo preko Njemacke i Svedske poste Isto tako vidio sam da u slucaju kvara dobijes adresu na koju moras poslati natrag uredjaj, nekako sam siguran da se salje nazad u Kinu i to zbog ovog: "essa verrŕ effettuata entro 60 giorni dalla data del ricevimento del prodotto difettoso da parte del nostro centro assistenza.
Si fa presente, che in caso di difetti funzionali lamentati dall'utente e non riscontrati come tali in fase di verifica da parte del tecnico, l'intervento sarŕ a completo carico del consumatore.i. Nessun danno puň essere richiesto a zopomobile.it per eventuali ritardi nell'effettuazione di riparazioni. Nei casi in cui l'applicazione delle garanzie preveda la restituzione del prodotto, il bene dovrŕ essere restituito dal Cliente (a sue spese) nella confezione originale, completa in tutte le sue parti (compresi imballo ed eventuale documentazione e dotazione accessoria: manuali, cavi, ecc...); per limitare danneggiamenti alla confezione originale, raccomandiamo, quando possibile, di inserirla in una seconda scatola; va evitata in tutti i casi l'apposizione di etichette o nastri adesivi direttamente sulla confezione originale del prodotto.
"

Citiraj:
Autor Wuchko Pregled postova
Kad se opecem i s Talijanima, prvi ces saznati.
Le Condizioni Generali di Vendita hanno per oggetto l'acquisto a distanza di prodotti e servizi, utilizzando Internet mediante il sito www.zopomobile.it gestita dalla Societŕ ZOPO EUROPE LTD, perciň non verrŕ emessa fattura italiana.

Zadnje izmijenjeno od: RAUL. 13.03.2014. u 10:59.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 21:40   #1638
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Kupnja mobitela na internetu, narudžbe, poštarina, pdv i sl...

Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
1. Put do italije i natrag bi me koštao kao i jedan kinez ;P

2. za jedan Sony kupis 3 kineza



Besplatna je za iznad 200 Eura. To je stvar statisike: tvoje iskustvo je jedno od...puno puno više njih.

Puno puno vise njih se sve cesce zali na kineze nakon pocetnog odusevljenja. Uglavnom, ne slazemo se.
A ono pod 1. i 2. nije za komentiranje.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 21:49   #1639
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Imam familiju u ltaliju. Kad idu doma, prolaze 10km kraj Udina. Lani kad sam bio hebački zagrijan za ZoPo, eto pred godinu dana, htio sam kupiti tadašnji ZP810 HD. I dogovorim sve, imaju ga tamo na lageru.
I velim, platim cijenu u dolarima sa sajta .com ali da mi ujac pokupi mob kod njih da ne platim 55usd poštarinu. Odgovor koji sam dobio je "at the moment, we cannot provide pickup service". Onda sam ih odj... ali su se nakon par dana javili i rekli da je pickup moguc i da se javim Franku na taj i taj broj telefona. Ali htjeli su mi uvaliti cijenu u eurima sa .it stranice. A u istoj su zgradi...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2014., 06:30   #1640
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Sto samo potvrdjuje moje sumnje da su mucki muljatori
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2014., 06:49   #1641
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Vi koji ste slali u Kinu, koliko vam je trebalo od Bejinga (Peking) do odredišta (meni Guangzhou)? Već je 5 dana stao u tom gradu.
8 dana od RI do Pekinga (18-26.02) i još toliko od Pekinga do Shenzhena (26.02.-06.03.). Pa neka netko kaže da su naši spori
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2014., 17:08   #1642
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Vi koji ste slali u Kinu, koliko vam je trebalo od Bejinga (Peking) do odredišta (meni Guangzhou)? Već je 5 dana stao u tom gradu.
Evo SS putovanja:

Zadnje izmijenjeno od: frulex. 13.05.2014. u 15:25.
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2014., 15:41   #1643
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
Mi smo banana republika i nema nam pomoći... Platiš jebenom DHL-u za brzu dostavu i onda ispadne da DHL (HR dio) 9 dana drži paket kod sebe jer ne može doći do kontakt broja primatelja (?!)
Na stranici im piše da ne zoveš njihovu službu za korisnike , a danas mi tip kaže da sam trebao zvati još u ponedjeljak. Tjedan dana nisu bili u stanju pronaći moj broj za kontakt koji je uredno u imeniku na informacijama i onda odjednom u petak u 13 sati se broj pronađe. Taman da ne stigneš do 14 izvaditi EORI broj i poslati im ga nazad. Čekao sam 2 sata na Carini da mi izdaju EORI broj koji nije ništa drugo nego moj OIB sa HR ispred broja. Čudo da mi to nisu naplatili.
Paket je od HongKonga kroz Njemačku (Leipzig) i Italiju (Milano, Bergamo) prošao u 3 dana !!! I onda kod nas tjedan dana stoji jer se nitko nije sjetio nazvat informacije. A nisu mi ni pismo poslali koje bi već stiglo i k meni i nazad k njima za tih tjedan dana.

Nisam nerazuman i nije problem u čekanju tih tjedan dana, ali kad sam već masno platio tu dostavu netko tko živi od toga bi se trebao malo pokrenuti da mi isporuči naplaćeno. Najgore će mi biti u ponedjeljak uplatiti neke dodatne troškove DHL koji navodno iznose 100 kn. Za što ??? Za superbrzu dostavu ?

Savjet za one koji razmišljaju na način da je bolje platiti više i dobiti paket brže : zaboravite !
Da ne živite u banana republici HR možda bi bilo smisla, ali ovako ... Uzmite free shipping i čekajte malo duže. Dođe vam vremenski na isto, a ostane vam 300 (i više) kn u novčaniku.

EDIT:
http://i.imgur.com/mBhJko5.jpg

Platio sam im i tih 100kn + PDV ali ovo im je bilo prvi i zadnji put.

Ukupno sam sa tih 125 kn dostavu platio cca 60$ da bi mobitel dobio jednako "brzo" kao i da sam uzeo free shipping. Mobitel bi mi trebao sutra stići tako da će kod DHL u Zagrebu biti 9 dana ! Ja sam ispao budala ali zato nemojte i vi. Nek se barem ljudi školuju na moj trošak

Ovih tjedan dana kod kojih piše da je pošiljka u carinjenju nije zbog carine nego navodno pošiljatelj nije napisao moj kontakt broj na paket pa su "poslali upit pošiljatelju u Hong Kong" da bi saznali broj Kad su napokon saznali broj preko Hong Konga, platio sam i paket je prošao carinu u roku od par sati.

Zadnje izmijenjeno od: kasandro. 17.03.2014. u 20:02. Razlog: Update
kasandro je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2014., 14:48   #1644
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Evo, više od 10 dana je paket u Pekingu a treba 4 dana da dođe iz Rijeke u Kinu.
http://prntscr.com/31wmly
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2014., 08:02   #1645
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Svima stoje.Racunaj da ce doci na destinaciju za 21-28 dana i kada se vidi da je osoba primila paket, paypal ti vraca novce.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2014., 09:22   #1646
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Čisto da vas informiram da ni slanje TNT-om (NL nastavak u TN-u) ne prolazi bez Slavka. Zapeo mi mob s Pande na carini.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2014., 17:18   #1647
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Zasto mobileshop.eu daje samo jednu godinu garancije na Samsung smartphone a inace Samsung daje dvije godine garancije. Kako nasi to gledaju, jel kod nas onda vrijedi jedna godina ili dvije?

EDIT: I koja im je ovo shema ( moze se odabrat prije narudzbe ), 1 year EU warranty = 12€.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19

Zadnje izmijenjeno od: QuidZz. 19.03.2014. u 17:40.
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2014., 19:24   #1648
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
Zasto mobileshop.eu daje samo jednu godinu garancije na Samsung smartphone a inace Samsung daje dvije godine garancije. Kako nasi to gledaju, jel kod nas onda vrijedi jedna godina ili dvije?

EDIT: I koja im je ovo shema ( moze se odabrat prije narudzbe ), 1 year EU warranty = 12€.
Možda kupuju od Samsunga / distributera uređaje bez jamstva ili sa skraćenim jamstvom.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2014., 19:26   #1649
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ili dilaju refurbiš'd mobitele. Za takve šopove ništ čudno.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2014., 19:32   #1650
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ili dilaju refurbiš'd mobitele. Za takve šopove ništ čudno.
Pa i nisu bas "jeftini" kad u extreme digital-u S4 kosta 3300kn. Steta sto Amazon ne dostavlja mobitele u HR, tamo su vec za cca 2900kn ( S4 ).
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na