Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.10.2001., 21:56   #1
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
problem sa zvukom

imam problem koji me izluđuje!!!
evo ovako, imam creative live 5.1 zvučnu te zvučni sustav 5.1 cambridge DT2200 ( 5+1). ma ljudi moji, kako god podesija sve moguće postavke bile u softveru od lajvice ili u kontrol panelu na 5.1 sistem ili bilo šta, šta ima veze sa 5.1 jednostavno centralni zvučnik ne radi. neće pa neće. svi zvučnici su ispravni jer sam na njegovo misto stavljao i druge satelite koji opet nisu radili. instalira sam drajvere na sve načine, pa pregleda kabele 100 puta, ali ništa. pokrenija dvd i pover i win, i tu sam prčka po opcijama za zvuk ,ali opet ništa. centralni ne radi. e da, prije lajvice sam imao 6 kanalnu (5.1) exelicu i kod nje nije radija centralni. znači, nije do kartice. neznam šta bi bilo, molim vas pomognite!!!
OS je w98 SE
virty je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2001., 22:37   #2
schofter
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Postovi: 235
Sinko imam ti pomoc, naime ja ti imam 5.1 Creative i imam ti 3500. Naime centralni zvucnik ti radi samo kod DVD filmova. Kod slusanja muzike i igranja ti ne radi. Imas i opciju gdje provjeravas zvucnike. To odes u AudioHG i pod speaker imas test. Provjeri pod advanced da ti je AC3 decode iskljucen. Ako ti tamo radi moras u PowerDVD otici i pogledati kako ti stoji settings pod audio. Mora ti biti use SPDIF output. No ako i dalje imas problema samo pitaj.
schofter je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.10.2001., 23:54   #3
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Citiraj:
Originally posted by schofter
Sinko imam ti pomoc, naime ja ti imam 5.1 Creative i imam ti 3500. Naime centralni zvucnik ti radi samo kod DVD filmova. Kod slusanja muzike i igranja ti ne radi. Imas i opciju gdje provjeravas zvucnike. To odes u AudioHG i pod speaker imas test. Provjeri pod advanced da ti je AC3 decode iskljucen. Ako ti tamo radi moras u PowerDVD otici i pogledati kako ti stoji settings pod audio. Mora ti biti use SPDIF output. No ako i dalje imas problema samo pitaj.
proba sam i tada nemam zvuka uopće kod dvd-a jer sam uključio SPDIF output. meni je sve to spojeno analogno, tako barem mislim. centralni i wufer su mi preko jednog kabela a radi mi samo wufer. kod tebe je drukčiji i bolji sistem. inače u powerdvd-u uključim opciju dolby surround. sve radi osim centralnog
virty je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2001., 02:25   #4
Robert_L
Premium
 
Robert_L's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 183
Re: problem sa zvukom

Citiraj:
Originally posted by virty
imam problem koji me izluđuje!!!
... e da, prije lajvice sam imao 6 kanalnu (5.1) exelicu i kod nje nije radija centralni. znači, nije do kartice. neznam šta bi bilo, molim vas pomognite!!!
OS je w98 SE
Sory,emam riješenje za tvoje muke, al zapela mi za oko upravo ta Exelka snimajući cijenike od HG-a...jel je imaš još uvijek za prodat?
Robert_L je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2001., 02:35   #5
Robert_L
Premium
 
Robert_L's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 183
Lightbulb

Hm, ako nije problem u hardveru, probaj otić na:
http://dvd.box.sk
ne znam koliko ti to može značiti ali možda nađieš na nešto ...
Robert_L je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2001., 09:10   #6
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Re: Re: problem sa zvukom

Citiraj:
Originally posted by Robert_L

Sory,emam riješenje za tvoje muke, al zapela mi za oko upravo ta Exelka snimajući cijenike od HG-a...jel je imaš još uvijek za prodat?
a miki, proda sam je prvi dan oglasa za 150 kuna, ali susid ima isto tu exelku pa ti ga mogu upitati za cjenu, ako te zanima. znam samo da je i on prodaje a mislim da je cijena ista, znači 150 kuna.
virty je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2001., 11:09   #7
schofter
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Postovi: 235
Probaj ti radi li ti centralni zvucnik kada odes na test opciju. Morao bi tada iz svakog zvucnika cuti test glas. Tad ces znati ako si sve dobro spojio. Sad nisam siguran kako ide kad to sve spojis preko analognog prikljucka. Znam da sam se ja dugo gombao dok nisam uskladio postavke u audiohq i u powerdvd. Provjeri isto ako si u audiohr postavio na speakers da ti je to 5.1 sistem.
schofter je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2001., 21:11   #8
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Citiraj:
Originally posted by schofter
Probaj ti radi li ti centralni zvucnik kada odes na test opciju. Morao bi tada iz svakog zvucnika cuti test glas. Tad ces znati ako si sve dobro spojio. Sad nisam siguran kako ide kad to sve spojis preko analognog prikljucka. Znam da sam se ja dugo gombao dok nisam uskladio postavke u audiohq i u powerdvd. Provjeri isto ako si u audiohr postavio na speakers da ti je to 5.1 sistem.
kad odem na test opciju pod speaker di je sistem namišten na 5.1
opet ne radi centralni, dok druga 4 satelita rade. kad dođe do centralnog sam ga prekoći ( označi ga, ali se ništa ne čuje pa pređe na susjedni- lijevi prednji). eto, neznam da li je ovo sve izvedivo pošto je način spajanja analogni?
virty je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2001., 21:46   #9
schofter
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Postovi: 235
Citao sam da bi sve trebalo funkcionirati bez problema. Provjeri jos jednom kako ti idu kablovi od kartice do glavne kutije i od zvucnika do glavne kutije. Koliko sam procitao u uputama moras spojiti jedan kabel za oba prednja zvucnika, drugi za oba zadnja zvucnika i treci za sub i centralni. Znaci ako ti ne radi centralni ne bi trebao raditi ni sub. Eh zato ja volim svoj komplet jer nisam imao toliko briga s digitalnim povezivanjem.
schofter je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2001., 22:28   #10
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Citiraj:
Originally posted by schofter
Citao sam da bi sve trebalo funkcionirati bez problema. Provjeri jos jednom kako ti idu kablovi od kartice do glavne kutije i od zvucnika do glavne kutije. Koliko sam procitao u uputama moras spojiti jedan kabel za oba prednja zvucnika, drugi za oba zadnja zvucnika i treci za sub i centralni. Znaci ako ti ne radi centralni ne bi trebao raditi ni sub. Eh zato ja volim svoj komplet jer nisam imao toliko briga s digitalnim povezivanjem.
upravo tako kako si napisao, sve je tako spojeno, sub radi a centralni neće. Enigma ogromna, zar ne? možda uzmem kod prike njegov model 2500, prodaje mi ga. kupio bih ga novog ali ga nigdje nema za kupiti, a svoj ću da prodam iako ludilo zvuće, ali kad smo razmaženi
virty je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.10.2001., 02:39   #11
Robert_L
Premium
 
Robert_L's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 183
Thumbs up Re: Re: Re: problem sa zvukom

Citiraj:
Originally posted by virty


a miki, proda sam je prvi dan oglasa za 150 kuna, ali susid ima isto tu exelku pa ti ga mogu upitati za cjenu, ako te zanima. znam samo da je i on prodaje a mislim da je cijena ista, znači 150 kuna.
Ne moraš beba, ubo ja Abit AU10, 5.1 i radi ko zmaj
Robert_L je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2001., 14:50   #12
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
ja sam imao propblema s zvucnom i u nedostatku para kupim audio excelovu 6 kanalnu za 133 Kn - pretpostavljo sam da je cisto smece ali stvar me iznendila,nikad nebi pomislio da cu za te pare dobiti nesto tako dobro........
preporuka ljudima s malo para kao sto sam ja
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2001., 22:01   #13
Robert_L
Premium
 
Robert_L's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 183
Thumbs up

ja sam Abit-icu kupio za 330 kn (retail) pa mislim da nisam puno dao.Vjerujem da je i Excelka dobra,al je nisam našao ispod 205 kn(novu, HG-spot).Inače sam vidio fotku excelke i vidim da je dobar dio sheme(jedna trećina) prazan. Ne znači da je siromašna, al ipak... Zvučnu kupiš jednom i miran si za duže vrijeme, nemam ni ja lovu za bacanje.Za abiticu - palac gore!
Robert_L je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Oglas

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na