Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.10.2009., 22:48   #781
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Citiraj:
Autor Redline Pregled postova
Ljudi kolko je riskantno kupovati od nekog ko ima feedback 0?, vjerojatno je novi, pa još ništ nie prodal. Inace lokacija Singapore
ako ti nije hitno i imaš vremena čekati 60-ak dana, onda je samo riskantno. inače jako riskantno.
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2009., 22:52   #782
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor Redline Pregled postova
Ljudi kolko je riskantno kupovati od nekog ko ima feedback 0?, vjerojatno je novi, pa još ništ nie prodal. Inace lokacija Singapore
Ne moraš ti biti taj prvi...
O čem se radi?Ako je ušteda 10 dolara u odnosu na nekog poštenog amerikanca,svjestan si da to nije vrijedno živaca...
žile je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.10.2009., 22:58   #783
Redline
Premium
Moj komp
 
Redline's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Vž-Mb
Postovi: 376
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
Ne moraš ti biti taj prvi...
O čem se radi?Ako je ušteda 10 dolara u odnosu na nekog poštenog amerikanca,svjestan si da to nije vrijedno živaca...
Sam taj prodavač ima tu robu,tj.majcu
Evo točnije ovo inače podavač ima eBay store,tak da mi je čudno da bi sad to bila neka prevara..
Redline je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2009., 23:55   #784
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Ako je paypal placanje samo daj, ovo je moj povrat od kineza jer tipkovnica za HP nije dosla.

__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2009., 01:11   #785
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Šta mu znači ovaj note?
žile je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2009., 01:14   #786
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
Šta mu znači ovaj note?
To me moli da platim, ako slucajno tipkovnica dodje u medjuvremenu.

Ovo je povrat novaca direktno od trgovca, bez prijave Paypal-u.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2009., 01:26   #787
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Jel došla?
žile je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2009., 02:14   #788
Redline
Premium
Moj komp
 
Redline's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Vž-Mb
Postovi: 376
evo ja sam ipak kupil,prek paypala naravno, so help me god
Redline je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2009., 07:37   #789
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
Jel došla?
Nije
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2009., 09:36   #790
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor Aerendyl Pregled postova
Dečki, zašto mi ovo piše kada mi dođe paypal mail da je sve plaćeno
Shipping address -
unconfirmed
?

Odem na paypal stranicu i nigdje nema da potvrdim adresu.
To će ti uvijek pisati jer confirmed shipping address mogu imati Ameri, Kanađani... a mi jadni ne.
Imajte to na umu jer neki prodavači navode da šalju isključivo na confirmed adrese pa ako ste bas zapeli pitajte prije bidanja hoće li vam usprkos tome poslati.
Account Verified bi svatko trebao imati.
Munjara je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.10.2009., 14:25   #791
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
Ajde jedno ovakvo pitanje :
kupovina preko ebaya npr. grafičke kartice..dogovorim se sa tipom da ne šalje u originalnom pakiranju nego neka kutija bezvezna, bez ikakvih knjigica i user manuala, nigdje da im ne piše točno koj model
zatim da označi da je gift
da označi da je cijena nekih mizernih 30ak $
i da još napiše faulty graphics card

tako da kad ovi čitaju na carini vide gift, mala cijena(niža od 300kn), i da je u kvaru(ne vjerujem da će ić ubacivat ju i isprobavat)

jel takva neka fora moguća?

tj. postoji li ikoji način da budeš SIGURAN da nećeš platit carinu odnosno PDV? jer ako kupujem grafičku koja će mi doć 2100kn sa shippingom koja kod nas dođe 2800 i ako mi kojim slučajem oni naplate 22% na to dođem opet na isto pa zato bi mi bilo bitno znat hoću li iline platit dodatno
odnosno PDV se obavezno plaća? ako i je tako onda da računaju prema onoj cijeni 30$
oni bi trebali ubacivat grafičku vidjet onda koji model i uzet cijenu iz naših dućana i onda reć e nije u kvaru i vrijedi toliko i toliko dečko ajde plaćaj hehe
MP7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 14:35   #792
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor MP7 Pregled postova
tj. postoji li ikoji način da budeš SIGURAN da nećeš platit carinu odnosno PDV?
Ne.

Carina i PDV se ne placaju na robu nekomercijalne nabavi, jeftiniju od 300 kn i poslanu od strane fizicke osobe.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 14:41   #793
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ne.

Carina i PDV se ne placaju na robu nekomercijalne nabavi, jeftiniju od 300 kn i poslanu od strane fizicke osobe.
aha, al čekaj šalje fizička osoba i recimo da je jeftinije od 300kn, to bi trebalo bit to?
MP7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 14:44   #794
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor MP7 Pregled postova
šalje u originalnom pakiranju nego neka kutija bezvezna, bez ikakvih knjigica i user manuala, nigdje da im ne piše točno koj model
zatim da označi da je gift
da označi da je cijena nekih mizernih 30ak $
i da još napiše faulty graphics card
Na ovo će ti eventualno pristat 1 od 10 američkih prodavača jer je to carinski prekršaj.A njihova država za razliku od naše funkcionira.

Citiraj:
Autor MP7 Pregled postova
jer ako kupujem grafičku koja će mi doć 2100kn sa shippingom koja kod nas dođe 2800 i ako mi kojim slučajem oni naplate 22% na to dođem opet na isto
Kako dođeš na isto?Budeš u plusu pošto u paketu dođe i izostanak garancije
žile je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 14:49   #795
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Citiraj:
Autor MP7 Pregled postova
aha, al čekaj šalje fizička osoba i recimo da je jeftinije od 300kn, to bi trebalo bit to?
ne bi trebalo biti to

osim ako ti ne šalje besplatno
a carina kad vidi ebay, zna da nije besplatno


imaš sve o tome na
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=114969
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 14:50   #796
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Ja sam prije nekih tjedan-dva naručiva parfem priko Ebaya (iz Teksasa), platija sam ga 64$ + poštarina 28$. Pomirija sam se da će udarit na carini malo jači iznos na to, međutim car je stavija na paket da je vridnost 30$, i došlo mi je direktno na poštu, i samo sam otiša predignit, bez ikakvih dodatnih troškova. Ali nažalost nikad ne možeš bit siguran da će ovaj način upalit.
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 14:58   #797
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
Na ovo će ti eventualno pristat 1 od 10 američkih prodavača jer je to carinski prekršaj.A njihova država za razliku od naše funkcionira.


Kako dođeš na isto?Budeš u plusu pošto u paketu dođe i izostanak garancije
haha a dada naravno

a onda ništa

hvala svima na odgovorima

Citiraj:
Autor tomasini_ Pregled postova
Iz svog skromnog iskustva kupnje preko eBay-a, preporućujem pregovaranje s trgovcima i spuštanje cijene poštarine, kao i zamolbu da pošiljku ućine "customs friendly" - označavanjem paketa kao "Gift" te blagim ili malo malo manje blagim modificiranjem računa, ćime se vrlo uspješno izbjegava carinjenje i PDV.
hehe al evo na ovo sam mislio

Zadnje izmijenjeno od: MP7. 20.10.2009. u 15:59.
MP7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 17:03   #798
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Može mi netko specificirat termin fizičke osobe, odnosno što carina podrazumjeva pod to?! Odn. znači li to da se sva roba naručena sa ebaystore, oemchina... u vrijednosti par dolara carini?

I kakva je procedura s carinjenjem, paket dođe na carinu i kako onda ide procedura dalje i kolika je cifra, samo 23% ili još nešto?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 17:19   #799
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Fizicka osoba ilitiga normalni gradjanin, pravna spadaju firme itd....


NE carini se sva, nije iskljuceno, kako dodje cariniku tako i prodje tvoja roba, ako mu je los dan lose se i tebi pise...

Paket dodje na carinu ako ga odluce ocariniti dobijes obavijest doma da dodjes podic paket u carinarnicu ( kod nas je to mala poštica blizu Vindije ), tamo ti napravi račun i možeš odma platit il dok ti poštar donese na kućni prag...

računaš: iznos predmeta u kunama * 1.yy * 1.23 = ukupni iznos ( gdje je yy carinska stopa na temelju koje carine, najčešće 10% il više )

Prije nego ideš u carinarnicu si isprintaš izvod od paypala, izvod od banke za svaki slucaj da ti slobonom procjenom ne lupe cifru od par tisuća
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 17:33   #800
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
I kakva je procedura s carinjenjem, paket dođe na carinu i kako onda ide procedura dalje i kolika je cifra, samo 23% ili još nešto?
U tvom slučaju, pošto si iz Požege, ako sumljaju na pravu vrijednost robe i nema ebay računa stigne ti poštom pismo od ZG carine da je kod njih roba i da trebaš poslati fax radnim danom u točno određeno vrijeme (ovo mi je najbolje, valjda im ladica za faks ne uvlači sama papir pa moraju kraj njega stajati ) izlistanja s paypala o transakciji. Kad to faksiraš lupaju po formuli koju je juggernaut naveo i stiže ti poštom kući.
Ili ako je unutra račun i sve im izgleda čisto sami rješavaju račun a ti poštaru plaćaš carinu kada ti dođe na kućni prag.
Hvala Bogu ovo su rijeđi slučajevi i češće će ti stići bez ikakvih udaraca od strane države.
Meni ne naplate na reket od 1000 kn (3 puta naručivao), na sat, na robu etc. a naplatili na 2 ASO steznika za skočni zglob koje sam kupio nakon loma istog, koji su očito u zdravstvene svrhe i kojih uopće nema u RH.
Ajd ga znaj...al kad u prosjeku gledaš da ti na 1 od 4-5 paketa naplate carinu i nije to onda neki problem.
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"

Zadnje izmijenjeno od: newalss. 20.10.2009. u 17:44.
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 17:53   #801
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Juggernaut Pregled postova
Fizicka osoba ilitiga normalni gradjanin, pravna spadaju firme itd....


NE carini se sva, nije iskljuceno, kako dodje cariniku tako i prodje tvoja roba, ako mu je los dan lose se i tebi pise...

Paket dodje na carinu ako ga odluce ocariniti dobijes obavijest doma da dodjes podic paket u carinarnicu ( kod nas je to mala poštica blizu Vindije ), tamo ti napravi račun i možeš odma platit il dok ti poštar donese na kućni prag...

računaš: iznos predmeta u kunama * 1.yy * 1.23 = ukupni iznos ( gdje je yy carinska stopa na temelju koje carine, najčešće 10% il više )

Prije nego ideš u carinarnicu si isprintaš izvod od paypala, izvod od banke za svaki slucaj da ti slobonom procjenom ne lupe cifru od par tisuća
Znači, naručim nešto za dolar od oemchina, i na to mi sigurno ide carina? lol

a yy je koliko? Da li se može di provjeriti koliko koju robu carine?

A živi bili pa vidjeli, naručio sam neke sitnice, pa da taman neznam koliki faktor carine lupe neće biti previše, mislim da će više biti šok kod stare ako dođe neko pismo sa carine U biti nije to toliki problem platiti samo je procedura.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 18:04   #802
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Ako je neki sitnis koji stane u kuvertu takve stvari ni ne gledaju puštaju u promet bez carinjenja, ali veće u kutijama većim od 7.5 sa 7.5 sa 5 ce ti pogledat sigurno . Isto tako gledaj da ti se ne potrefi da recimo unutar 4 dana ti dođe više od 2 stvari, jer će te ziher zvat i i trkeljat ovo ono, upozorit te i dati ti mogućnost 2 paketa max / mj., naravno ako pokažeš malo pokornosti prema njima "velikim" ljudima se možeš i za više dogovoriti.

Jer carinicima je na volju u zakonu ostavljeno procjeniti broj artikala koji fizička osoba treba za privatnu uporabu, neki ti na 2 komada već mogu reći da uvoziš za preprodaju a ne vlastite potrebe


Carinska stopa ono... imaš po listi tarifa za carinu ali se rijetko pridržavaju toga; nego lupe 10 - 15%

Pišem za našu carinarnicu, da se nebi sad javio neki pametni i poceo kipat kak kod njega nije tako..... ( Zg i sl... )
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 18:04   #803
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
Ma ako je nekakav mali lagani paketić i nije neka vrijednost mala je vjerojatnost da će ga i pogledati.
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 20:08   #804
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
Citiraj:
Autor Juggernaut Pregled postova

Prije nego ideš u carinarnicu si isprintaš izvod od paypala, izvod od banke za svaki slucaj da ti slobonom procjenom ne lupe cifru od par tisuća
e sad mi sinula jedna ovakva ideja, naravno treba dogovorit s onim koji prodaje

cijena stvari koje kupuješ plus shipping evo bubam cifru 350 $ sve skupa
e sad prvo ja njemu platim recimo 320 dolara, nakon toga mu pošaljem još 30 dolara i pod opisom stavim faulty graphics card, on to isprinta i ja naravno(ako me zovu), i on to ubaci u kutiju, znači izvod od paypala da je za faulty gr. card plaćeno od mene 30$ bla bla sve lijepo hehe
tako kad oni otvaraju imaju i izvod da sam ja platio 30$ i da to onda što je u kutiji stvarno vrijedi kao 30$ plus i ako me zovu ja donesem isto ispis s paypala da sam platio i sve se slaže
i šta onda me zaboli šta će mi naplatit pdv i ako još nešto na 30 dolara kad stvar vrijedi 300 haha

jer qurac onda kad oni tebe traže izvod s paypala i onda tamo piše ebay item ta i ta oni pogledaju i vide starnu cifru, ovako se dogovoriš s ovim koji prodaje da nigdje ne označi da je s ebaya, da stavi kao vrijedi toliko i kutija i sve ne smije biti original i dal bi to prošlo
šta kažete na to?
MP7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 20:11   #805
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
Sretno u potrazi za amerom koji će imati volje to napraviti...
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 20:13   #806
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Prvo i osnovno - na takvu ti makinaciju neće niti jedan amerikanac pristat.
Tako da si upravo sa 1/10,spao na 0/10.
Drugo,tražit će te i izvod od paypala,i izvod od banke,na kojem će ti također pisat transfer od 300$.Treće,tek ćeš onda najebat jer ako ustvrde takav carinski prekršaj,budi siguran da te neće samo nagrdit u carinarnici,nego gledaš u oči globi za koju si mogao kupit dvije te kartice,nove,s garancijom.

Moj savjet je da se krupnog otvrđja preko eBaya ostaviš,jer od toga nema kruha dok ne budemo u EU.Uz sve to,grafička bez garancije kod mene ne bi prošla,tako da je to kupovina visokog koeficijenta gluposti što pokušavaš izvest.
A i mogao bi krenut dretvu čitat od početka,jer mogao bi se upoznat sa osnovama kupovine na internetu,odnosno kupovine iz inozemstva.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 20:19   #807
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Da li se može di provjeriti koliko koju robu carine?
http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=470
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 20:22   #808
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Znaš da će uspjet to dešifrirat.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 23:05   #809
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
Prvo i osnovno - na takvu ti makinaciju neće niti jedan amerikanac pristat.
Tako da si upravo sa 1/10,spao na 0/10.
a hebi ga, ja volim makinacije i smišljat ih

0/10 - pa to je fenomenalno

dada još mi samo i globa fali haha

a jesam i ja glup, bolje mi je preko R1, dođe me samo malo skuplje nego s ebaya i imam i garanciju lijepo i gotovo

MP7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2009., 23:29   #810
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Meni ovi nasi na carini nisu jasni, posebice ovi u vz-u.

Prije 4-5 mjeseci (prije 23% pdv-a i harača uglavnom) kupljen ssd na ebay-u. Lik na moj zahtjev nije stavio racun unutra, napisao je da je gift i stavio da je repaired pod opis i vrijednost 50$. Jos k tomu je adresa na privatnu osobu.
Rezultat? Carina lijepo primila, rasporila paket, izguglala najvecu mogucu cijenu za ssd vani (vecu nego sam platio, ali opet ne toliko vecu da mi se isplatilo ici zalit i vozit do njih u vz) i naplatili mi pdv.

Nakon toga kupljen ssd po vecoj cijeni i to od lika koji ima ducan i preko ebaya. U paketu racun, na paketu ne pise gift nego jos pise ono da je shop etc... Rezultat? Paket dodje direkt u ruke, nema carine ni pdv-a.

Danas stigla mema iz onog memoryc iz Irske. Takodjer racun (i to jos s vanjske strane paketa, zalijepljen salotejpom da se vidi!) i pise ime shopa etc. Rezultat? Nema carine, ni pdv-a a vrijednost 140 eura.

Ja neznam tko je tu lud nakraju. Super sta nisam 2 puta platio pdv gdje sam morao, ali to se desi nakon povecanja stope pdv-a i harača a onaj prvi paket koji je oznacen kao vrijednost 50$ i gift dobije najveci moguci pdv. Kao iz inata .

Uglavnom nema pravila, ovisi od carinika do carinika i dale je vrijeme pauze i kafe ili ne.
Pippincro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na