Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.06.2010., 21:35   #1
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Review: Wacom Bamboo Pen & Touch

Stigao mi je napokon Bamboo iz Amerike pa kad se već igram s njim cijelo popodne, da podijelim zapažanja, možda nekog također zanima.

Izrađen je od kvalitetne plastike. Po cijeloj površini je mat crna plastika dok je glossy kod natpisa Bamboo i preko tipki pa se otisci tamo vide.

U paketu su:
1. Tablet
2. Olovka
3. Adobe Photoshop Elements CD
4. CD s driverima za PC i Mac
5. Dodatni gumeni nastavci za olovku, te alat za vađenje



Instalacija je jednostavna, svi driveri se lako skinu s Wacomovih stranica i u roku par minuta, sve je spremno za rad.

Pošto se radi o Pen & Touch modelu, podržava unos olovkom, te multitouch način rada ( kao kod Applea, samo ne podržava više od 2 prsta, čak ni na Macu ). Olovka nema nikakvih baterija u sebi, vjerojatno su magneti u igri jer prepoznaje olovku čim se malo približi i mijenja boju LED-ice.

Bijela = idle
Svijetlo narančasta - olovka je u rangu i može se koristit kao miš
Tamno narančasta - olovka je prislonjena na podlogu


Olovka također ima 2 tipke na sebi i mogu im se dodijeliti funkcije.
Sam tablet na sebi ima 4 tipke kojima se također mogu dodijeliti razne funkcije, no za jednu preporučaju da ima funkciju isključivanja touch moda da kod korištenja olovke ne bi slučajno prstima pokvarili to što crtate ili što već.
Tablet na sebi ima i praktično mjesto za odlaganje olovke pa je ne morate ostavljati sa strane i riskirati da je izgubite.



Kad se koristi kao miš, cijela površina tableta odgovara veličini ekrana ( kut tableta = kut ekrana ), no nije ugodno na duže vrijeme pomicati ruku tako puno pa se može ograničiti prostor ekrana ili tableta koji će se koristiti.


Nakon registracije na Wacom stranicama dobijete pristup Bamboo Scribe softveru ( za PC i Mac ). Nisam gledao jel isti na CD-u jer sam samo poskidao sve najnovije verzije s njihove stranice. Uglavnom, softver prepoznaje rukopis, a dio s kalkulatorom može i obavljati jednostavnije matematičke funkcije koje unesete.


Isprobao sam ga u Photoshopu CS5 na Macu i PC-u i savršeno radi s novim brushevima, pogotovo zbog velike osjetljivosti na pritisak.
Uglavnom, prezadovoljan sam i definitivno bih ga preporučio.
Eto, toliko od mene, ako netko ima još kakvih pitanja, navalite
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 05.04.2011. u 18:16.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2010., 23:19   #2
Bukva
Pokemon prve generacije
Moj komp
 
Bukva's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
Imao sam priliku isprobati Bamboo Pen (veoma sličan ovome, ne podržava unos dodirom).

Po meni - to je igračka. Jednostavno, radna površina je premala za raditi išta drugo osim - igrati se.
Mislim, fora je navigacija sa tabletom (recimo pri surfanju puno laganije mi je bilo kretati se kurosorm pomoću tableta nego pomoću miša) i... Ajde mogao bih ga zamisliti u akciji sa OneNoteom (ili sličnim alatom). Eventualno neko crtkaranje i to je to. Jednostavno premala površina za išta više. A naravno, nemogućnost davanja vizualnog feedbacka (kao kod jačih tableta koji imaju na sebi ekran) jednostavno ga čini neupotrebljivim za ikakvo ulaženje u detalje.
__________________
Mogu patchat sve osim korisničke gluposti.
Bukva je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.06.2010., 00:18   #3
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Citiraj:
Autor Bukva Pregled postova
Imao sam priliku isprobati Bamboo Pen (veoma sličan ovome, ne podržava unos dodirom).

Po meni - to je igračka. Jednostavno, radna površina je premala za raditi išta drugo osim - igrati se.
Mislim, fora je navigacija sa tabletom (recimo pri surfanju puno laganije mi je bilo kretati se kurosorm pomoću tableta nego pomoću miša) i... Ajde mogao bih ga zamisliti u akciji sa OneNoteom (ili sličnim alatom). Eventualno neko crtkaranje i to je to. Jednostavno premala površina za išta više. A naravno, nemogućnost davanja vizualnog feedbacka (kao kod jačih tableta koji imaju na sebi ekran) jednostavno ga čini neupotrebljivim za ikakvo ulaženje u detalje.
Sve ovisi o potrebama. Meni je površina čak i prevelika zasad dok se ne naviknem i dok ambicije ne porastu. Kao studentu, više mi stvarno ne treba za doradu u photoshopu i crtanje vektora u illustratoru. Osjetljivost na pritisak mi je bila najbitnija, a radije ću malog Wacoma nego velikog Geniusa za iste novce
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2010., 21:00   #4
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Citiraj:
Autor Bukva Pregled postova
Imao sam priliku isprobati Bamboo Pen (veoma sličan ovome, ne podržava unos dodirom).

Po meni - to je igračka. Jednostavno, radna površina je premala za raditi išta drugo osim - igrati se.
Mislim, fora je navigacija sa tabletom (recimo pri surfanju puno laganije mi je bilo kretati se kurosorm pomoću tableta nego pomoću miša) i... Ajde mogao bih ga zamisliti u akciji sa OneNoteom (ili sličnim alatom). Eventualno neko crtkaranje i to je to. Jednostavno premala površina za išta više. A naravno, nemogućnost davanja vizualnog feedbacka (kao kod jačih tableta koji imaju na sebi ekran) jednostavno ga čini neupotrebljivim za ikakvo ulaženje u detalje.
pa, i nisi baš u pravu.
osnosno, možda *tebi* ne odgovara, no definitivno nije premalen iako na prvi pogled tako izgleda.
imam stari Bamboo model već dosta dugo, savršeno je upotrebljiv (što veličinom, što kvalitetom; kojekakvi Geniusi i sl. se mogu sakriti) u svemu u čemu ga koristim - od surfanja i normalnog rada s kompom, pa do Photoshopa, Aftera, montaže, 3d-a .. doslovno u svemu.
mala površina bi mogla smetati recimo ljudima koji u PSu crtaju širokim pokretima i sl., za sve ostalo tu je zoom i malo navikavanja.
što se mene tiče - preporod
nevjerojatno mi je olakšao rad s kompom, a uloga miša se pretvorila u čučanje sa strane u iščekivanju gejming trenutaka.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2010., 15:27   #5
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
1v@n hvala za review.
Može li se znati gdje si ga točno kupio.
Ako sam dobro shvatio, paket ti je prošao bez carinjenja?
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2010., 16:01   #6
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Kupljen je u Americi. Frend gore živi, pa mi je donio "sitnicu". Dobro mu je došao za ubijanje vremena na aerodromima kod presjedanja
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 05.04.2011. u 18:17.
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na