Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.05.2010., 13:12   #1
The Player
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Tu i tamo
Postovi: 335
Usb hub

Pozz, znate li koji bi bio dobar usb hub ne kojeg bi isao reciver od tipkovnice i miša, bluetooth adapter, neki usb preko kojeg gledam tv, znaci da ima bar 4 porta a da moze sve dobro napajati
The Player je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2010., 13:19   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Nađi hub s dodatnim napajanjem. Sjećam se da se o tome već pričalo pa aktiviraj iskoristi tražilicu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.05.2010., 13:58   #3
The Player
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Tu i tamo
Postovi: 335
The Player je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2010., 14:21   #4
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor The Player Pregled postova
Pozz, znate li koji bi bio dobar usb hub ne kojeg bi isao reciver od tipkovnice i miša
Ukratko = Nijedan!

Tastatura, mis i opcenito uredjaji "stalne potrebe osvjezavanja" su zadnja stvar koju zelis spajati po hub-ovima ako zelis stabilan rad na USB-u. Uopce ne sumnjam da nekome radi na nekom boljem Hubu. Ali iskustvo kaze da je prica sira od samo zadovoljavanja potrebe za napojnim sokom. Zlatna preporuka je da sve kontrolne tipkalice/kontrole unosa, uvijek budu spojene primarno na portove ploce. Hubovsko cuclanje propusnosti porta na koji je spojen dok akomodira sve spojene stanare... moze ponekad visestruko masirati rad pojedinih USB uredjaja. Najcesce u nejasnom ponasanju tipkovnice ili misa na koje bi zadnje pomislio da imaju nezadovoljavajuci USB tretman.

Citiraj:
Autor The Player Pregled postova
, bluetooth adapter, neki usb preko kojeg gledam tv, znaci da ima bar 4 porta a da moze sve dobro napajati
Napravi reorganizaciju na portovima ploce; dodaj headere ako vec nisi ili jeftinu USB karticu ako imas slobodnih portova. Dapace, uzmi i pristojan USB hub ako ti je to od pomoci da sve potrosace poredas. Ali tastatura (posebno ako je primarna) i mis su uvijek prvi prioriteti koje spajas drito na portove kao i slicna bratska periferija (tableti, track...)

Najbolji hub koji sam do sada imao je (nema ga vise u prodaji) Manhattan 7 portni dualac :

1) dostupni > Manhattan Hub USB 2.0, 7

Ovo je malo manje robusno kuciste nego ovaj prvi kod mene. koji je bio pomalo Mac-ovski dizajniran. Autronic je jedini imao taj model. Ali pokazao mi se do sada kao najbolji hub, a zbilja sam raznih imena izredao do sada. Jedino ne znam kako su zamislili sprovesti dozivotnu garanciju?

Ali dobro, veseli covjeka procitati.

/...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 12.05.2010. u 14:42. Razlog: link = ne mogu naci sliku svog HUB-a :(
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2010., 15:08   #5
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
eto ja mogu samo potvrditi da taj manhattanov hub radi bez problema već skoro 2 godine,platio sam ga oko 200 kn i ak se ne varam ,imaju "doživotno" jamstvo.
jedina zamjerka mi je na duljinu usb kabla od cca.pol metra!
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2010., 17:47   #6
Dooks
Slučajni prolaznik
Moj komp
 
Dooks's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Samobor
Postovi: 200
Ja sam imao od D-linka 7portni
Radio je super bez ikakvih smetnji i problema
Dooks je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2010., 18:04   #7
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Ja sam kupio ovaj Canyon u ADM-u nedavno. Ima dodatno napajanje i dovoljno dugačak produžni usb kabel. Uštekao sam ga, kompjuter ga uredno prepozna, popikam periferiju zbog koje sam ga i kupio u njega, sve super.

Cijeli dan radi normalno, ugasim kompjuter, upalim, kompjuter se neće bootat, power ledica svijetli kada stisnem gumb za paljenje, ali to su svi znakovi života koje pokazuje.

Mislio sam da mi je otišlo napajanje, nisam ni pretpostavio da mi probleme može stvarati taj hub koji je, ponavljam, normalno spojen dok je kompjuter bio upaljen.

Nakon probe drugog napajanja, slučajno pikam nazad svu periferiju u komp i u trenutku kad upiknem hub, kompjuter se restarta. Pling! (to je se žaruljica upalila)

Naravno, stvar je u hubu. Reklamirao sam i čekam da vidim šta će dalje bit. Kad je iz huba isključeno njegovo napajanje sve radi normalno, ali kako postoji verzija sa i bez napajanja, nisam htio da ispadne da sam bezveze kupio ono s napajanjem, iako mi nije presudno bitno, za sada.

No uglavnom, razlog zašto ga ne kupiti, osim mog iskustva koje može biti slučajnost je plava ledica koja svijetili i kad je komp ugašen, neovisno i tome da li je napajanje huba spojeno ili ne. Svijetli prilično jako i potrebna je crna izolirka preko nje ako spavaš u istoj sobi.
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2010., 19:37   #8
The Player
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Tu i tamo
Postovi: 335
Onda nista, hvala na savjetima.

Edit: evp kupio sam si preko ebay-a za nekih 40 kn hub sa 7 portova, trenutno mi je na njega spojen printer, reciver za miš i bluetooth adapter, sve radi uredno
Ima dodatno napajanje, malo je okratko, mislim 80 cm, al je ok, snasao sam se.
Jedino nece da mi radi eksterni disk koji sam dobio od t-coma, transcend 250Gb, nece ni da radi preko prednjeg panela na kompjutoru, samo iza.

Zadnje izmijenjeno od: The Player. 24.06.2010. u 21:48.
The Player je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na