Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.11.2001., 14:47   #1
ibujan
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Male Sredice 1, 43000 Bjelovar, Hrvatska
Postovi: 2
hrvatska slova

U firmi imam laptop - Gericom s predinstaliranim Win Me. Problem je u hrvatskim slovima koja bas ne sljakaju dobro. Naime u Windowsima kod naziva datoteka se ne vide, u svim DOS programima isto, a i kod printanja zeza, mora obavezno biti neki CE font. Pokusao sam instalirati multilanguage support no nije me dozivio. Takodjer sam u autoexec.bat dodavao one retke s code page 852 no ni to ne sljaka. Inace kad u properties od tipkovnice pokusam metnuti hrv. jezik kao defaultni javi mi gresku da to ne moze jer character set (code page) od tog jezika ne odgovara onom instal. na mom racunalu. Pitanje je sad dakle kako instalirati taj code page (vjerujem da se radi o 852).
ibujan je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2001., 18:03   #2
schofter
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Postovi: 235
Kao prvo windoze miju ne podrzavaju autoexec i config fore koje su se nekad koristile. Kao drugo morat ces izgleda iz pocetka windoze instalirat jer je ocigledno kako nije bio pripremljen za hrvatsko trziste.
schofter je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.11.2001., 09:44   #3
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
jedno pitanje: da li si kod instaliranja koristio 'typical' ili 'custom' instalaciju? ako si koristio 'typical', onda ti je to od toga. reinstaliraj ih i izaberi 'custom' i onda di god te pita, biraj 'croatia' i ostale izvedenice od te riječi.
choby je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na