Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.01.2010., 16:39   #1
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
Uzeo bih CRT...

Kao pomocni monitor za starije igre (zivcira me LCD tehnologija - il je kocka 640x480 usred ekrana, ili je golema mrlja preko cijelog) a mozda ako bi bio dovoljno dobar i slika bolja od ovog LCD-a i kao glavni monitor, u tom slucaju SM226BW ide na bubanj. Ionako mi vec nesto postaje pretaman a i s ovim widescreenom vise problema nego koristi, barem se meni to tako cini. Svaku stariju igru koju hoces pokrenuti trazi hack i jos kamo srece ako uopce radi.
Nije mi to bas nesto.

E sad zanima me ovako, koji su top of the line modeli - malo me je LCD razmazio kvalitetom slike, ali samo jasnocom i ostrinom, crna je sve osim crne a backlight bleedinga i ghostinga imam k'o u prici (odaziv k'o da je 12 ms a ne 2). Uglavnom trebam nesto sto ce se kvalitetom slike moci mjeriti s LCD-om, mnogi kazu da CRT-i imaju bolju sliku, to nisam jos vidio ali ovi 15" monitori od frendova koje ja vidim vjerojatno ni ne spadaju u tu kategoriju. Trebalo bi mi nesto pristojne velicine znaci, 20" +, da ima bar 1600x1200 jer ne zelim ici dolje s rezolucijom (1680x1050) - samo gore. Jasno mi je da takav monitor ima preko 30 kg, stol je cvrst i ima mjesta - nije problem.
Dakle, koji su najbolji i najpoznatiji modeli CRT-a te velicine da imaju najbolju sliku... bih li jos bio te srece da negdje, ono, na nekom skladistu,
neka firma jos ima koji zapakirani, znam da su sanse jako male ali - nada umire posljednja? Vjerojatno mi se ne isplati uzimati izvana a nasi oglasnici bas i nisu puni nekih kvalitetnih monitora, sve su to neki pozutjeli, razbaruseni i osteceni monitori koji su sjena svojih nekadasnjih performansi... Ugl. za pocetak bi bilo u redu samo par preporuka na koje modele da pucam i koje su mi opcije, pa cemo vec vidjeti sto ce biti najisplativije.

Isto tako komentari da kupim kvalitetniji LCD, idem na ocni pregled, nisam normalan itd., me uopce ne zanimaju tako da stedite tipkovnicu
Hvala!
quantum112 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2010., 16:51   #2
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
trazi nesto sa trinitron cijevima, npr samsung 959nf, 1100nf
Cuky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.01.2010., 17:30   #3
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2010., 21:19   #4
Mack5
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 13
Citiraj:
Autor Čuks Pregled postova
trazi nesto sa trinitron cijevima, npr samsung 959nf
Uistinu najbolja slika koju sam imao
Mack5 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2010., 22:27   #5
Bambusha
Premium
 
Bambusha's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 297
Ako već tražiš CRT sa velikom rezolucijom za starije igre (naveo si 640*480), nemoj gledat' preko 17" jer će ta rezolucija i na njemu izgledat' k'o velika mrlja.

Vjerojatno najbolji CRT monitor kojega sam ja vidio u radu je Samsung 757MB. Ima podršku za ogromne rezolucije (1920*1440 max). 640*480 može vuć' u 160 Hz, a 1600*1200 maksimalno može 75 Hz. Jedini minus kod njega mi je pretjerano debelo kučište.

Pa ako već gledaš, probaj pronaći 757MB i bit ćeš zadovoljan.

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Isukrsta ti, ne dolazim doma danima, i onda reko da se napokon skrasim i vidim da su Stevie Wonder i Ray Charles dosli dijeliti savijete o savrsenim Samsung monitorima.

Krasno.
__________________
Intel G1610; ASUS B75M-LX Plus; 4096 MB; Intel HD; Hitachi 7K1000.C 500 GB; LG GH24NS95; Silverstone Strider Essential 400 W; Logitech K200; Logitech B110; Logitech X-240 2.1; Philips 200V4LAB 20" DVI; Windows 7 64-bit Professional

Zadnje izmijenjeno od: Bambusha. 20.01.2010. u 23:02.
Bambusha je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2010., 22:43   #6
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Isukrsta ti, ne dolazim doma danima, i onda reko da se napokon skrasim i vidim da su Stevie Wonder i Ray Charles dosli dijeliti savijete o savrsenim Samsung monitorima.

Krasno.

Uglavnom, neces se bas usreciti, CRT-ova u produkciji nema vec godinama, pa si osudjen na lihvare i lesinare koji se iole boljih modela zele rijesiti za gadne pare.

Vec su prije 3-4 godine veliki decki u LCD businessu poceli izbacivati monitore koji prekrivaju 90 i kusur % Adobeovog gamuta, sto je vise od CRT-a, tako da nema govora o tome kako je CRT po bilo cemu (do na neke sitnice) bolji od LCD-a.

Ako ti trenutni LCD ne odgovara, razmisli o investiciji nekog boljeg. Ne bi vjerovao, ali i CRT ima nativnu rezoluciju i vecina odlika slike koje bi trebali biti odgovarajuci na nativnoj rezoluciji gube se pri mijenjanju iste, bas kao i kod LCD-a.

Ipak, ako i nakon svega ovoga jos inzistiras imati 200W i 50kg tesku hrgu na stolu, trazi redom Barco, LaCie, Eizo, Radius, NEC, iiyama, Mitsubishi, Hitachi, ViewSonic, Sony (19"+ modeli, mogu i rebrandovi), eventualno neke modele Nokie i slicno... Ali Samsung i dobar monitor ne idu i istoj recenici.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2010., 23:10   #7
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Bila je predivna iiyama na njuškalu nema dugo,19tica..nisam stigao,netko je ćapao već,300kn ako se ne varam..350 max..a monitor stani pani.

http://www.njuskalo.hr/crt-monitori/...a-oglas-871930

Kako sam zakasnio..ps mtr..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2010., 23:18   #8
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova

Ako ti trenutni LCD ne odgovara, razmisli o investiciji nekog boljeg. Ne bi vjerovao, ali i CRT ima nativnu rezoluciju i vecina odlika slike koje bi trebali biti odgovarajuci na nativnoj rezoluciji gube se pri mijenjanju iste, bas kao i kod LCD-a.
Ma i da sam pri parama, tesko da bih se na to odlucio, jednostavno me nisu impresionirali.

Sto se tice ovog s CRT-ima, prozivio sam oko 10 godina na 15" Belinei i godinama mijenjao izmedju 640, 800 i 1024 i mozda jos onda nisam imao oko za to, ali nisam nikad primijetio vecih problema izmedju rezolucija i uvijek su mi sve izgledale jednako dobro (mislim, ocito da je 1024 jasnije od 640 ali shvacas sto hocu reci), a ono sto mi se definitivno urezalo u pamcenje je ovaj dzumbus sa nativnom rezolucijom kod LCD-a koja je mnogo - nesnosljivo izrazenija, to i ove gluposti sa 16:10 omjerom, to mi vjerojatno pravi jos vece probleme.

Citiraj:
Ipak, ako i nakon svega ovoga jos inzistiras imati 200W i 50kg tesku hrgu na stolu, trazi redom Barco, LaCie, Eizo, Radius, NEC, iiyama, Mitsubishi, Hitachi, ViewSonic, Sony (19"+ modeli, mogu i rebrandovi), eventualno neke modele Nokie i slicno... Ali Samsung i dobar monitor ne idu i istoj recenici.
Ovih egzoticnijih marki bas i nema previse, ali pogledat cu, ne znam za Samsungove CRT-e, ali ovaj LCD mi je ostavio prilicno los utisak.
Molim se da spas dodje u obliku SED televizora, ali to cemo izgleda jos pricekati dosta vremena, bar dok se LCD-i i plazme ne izmuzu koliko industrija planira
quantum112 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2010., 16:39   #9
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Isukrsta ti, ne dolazim doma danima, i onda reko da se napokon skrasim i vidim da su Stevie Wonder i Ray Charles dosli dijeliti savijete o savrsenim Samsung monitorima.

Krasno.

Uglavnom, neces se bas usreciti, CRT-ova u produkciji nema vec godinama, pa si osudjen na lihvare i lesinare koji se iole boljih modela zele rijesiti za gadne pare.

Vec su prije 3-4 godine veliki decki u LCD businessu poceli izbacivati monitore koji prekrivaju 90 i kusur % Adobeovog gamuta, sto je vise od CRT-a, tako da nema govora o tome kako je CRT po bilo cemu (do na neke sitnice) bolji od LCD-a.

Ako ti trenutni LCD ne odgovara, razmisli o investiciji nekog boljeg. Ne bi vjerovao, ali i CRT ima nativnu rezoluciju i vecina odlika slike koje bi trebali biti odgovarajuci na nativnoj rezoluciji gube se pri mijenjanju iste, bas kao i kod LCD-a.

Ipak, ako i nakon svega ovoga jos inzistiras imati 200W i 50kg tesku hrgu na stolu, trazi redom Barco, LaCie, Eizo, Radius, NEC, iiyama, Mitsubishi, Hitachi, ViewSonic, Sony (19"+ modeli, mogu i rebrandovi), eventualno neke modele Nokie i slicno... Ali Samsung i dobar monitor ne idu i istoj recenici.
Kažeš lihvari i lešinari kao da si ti osobno vidio sve te krame i prodavače lihvare. Sva sreća da nisi ustavni sudac jer bi nam se svima dilerima crtea crno pisalo. Da možeš naletjeti na crt za smetlište i prodavača lihvara to svakako stoji ali isto tako može se naći i prava stvar za male pare. to je pravilo kako u kupovini crt-a tako i u bilo kojoj drugoj kupnji rabljene robe.

Kod lcd-a u odnosu na crt nije toliko problem općeniti prikaz boja i postotak Adobeovog gamuta nego prikaz detalja u mraku zbog lošijeg kontrasta i zamućenje slike kod prikaza brzih scena
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2010., 16:55   #10
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Bubba se primio jednog aspekta, ajmo reći subjektivnog (jerbo 959NF je bio kvalitetan monitorček kaj god mislio), ali je spomenuo jednu jaaaako važnu stavku:
"Uglavnom, neces se bas usreciti, CRT-ova u produkciji nema vec godinama,"

Dobro si razmisli o tome, te dobro razmisli koliko tih CRT-a koji se danas prodaju imaju približno dobru sliku kao kada su bili novi. A da nije mutna za početak. Jer iskreno, igranje neke igre na njezinoj nativnoj rezoluciji na CRT-u mi je jednak doživljaj kao i igranje neke igre na ne nativnoj rezoluciji na novijem LCD-u.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.01.2010., 16:59   #11
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Bambusha Pregled postova
Ako već tražiš CRT sa velikom rezolucijom za starije igre (naveo si 640*480), nemoj gledat' preko 17" jer će ta rezolucija i na njemu izgledat' k'o velika mrlja.

Vjerojatno najbolji CRT monitor kojega sam ja vidio u radu je Samsung 757MB. Ima podršku za ogromne rezolucije (1920*1440 max). 640*480 može vuć' u 160 Hz, a 1600*1200 maksimalno može 75 Hz. Jedini minus kod njega mi je pretjerano debelo kučište.

Pa ako već gledaš, probaj pronaći 757MB i bit ćeš zadovoljan.


a koje si još vidio ako smijem pitati?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2010., 17:01   #12
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
njemu treba dobar max 19" 5:4 monitor a ne stara CRT kanta koja je mozda nekada bila pila ali danas ima sliku kao monitor u posti
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2010., 17:50   #13
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Većina crt monitora iz oglasnika vjerovatno je olinjala i za penziju spremna i svakom ko treba novi monitor u pravilu bi preporučio da ode u dućan po lcd. Međutim postoje još uvjek primjerci crt-a (npr ovaj u koji upravo buljim) koji u nekim parametrima slike još uvjek mogu pokazat zube najboljim lcd-ima i da ih se nabaviti za siću. Stoga ko ima prije svega prostora na stolu malo živaca i slobodnog vremena umjesto da ode u neki dućan i ulupa 4000-5000 kn u novu konfu tek da bi malo popravio score u 3dmark-u radije nek nazove oglas za crt. Ko zna možda ga ta kupnja ugodno iznenadi više nego nova nonfa

Zadnje izmijenjeno od: darkijas. 21.01.2010. u 18:06.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2010., 18:05   #14
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,156
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Isukrsta ti, ne dolazim doma danima, i onda reko da se napokon skrasim i vidim da su Stevie Wonder i Ray Charles dosli dijeliti savijete o savrsenim Samsung monitorima.

Krasno.
ja vrištim
domis je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2010., 18:15   #15
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Citiraj:
Autor quantum112 Pregled postova
Ma i da sam pri parama, tesko da bih se na to odlucio, jednostavno me nisu impresionirali.

Sto se tice ovog s CRT-ima, prozivio sam oko 10 godina na 15" Belinei i godinama mijenjao izmedju 640, 800 i 1024 i mozda jos onda nisam imao oko za to, ali nisam nikad primijetio vecih problema izmedju rezolucija i uvijek su mi sve izgledale jednako dobro (mislim, ocito da je 1024 jasnije od 640 ali shvacas sto hocu reci), a ono sto mi se definitivno urezalo u pamcenje je ovaj dzumbus sa nativnom rezolucijom kod LCD-a koja je mnogo - nesnosljivo izrazenija, to i ove gluposti sa 16:10 omjerom, to mi vjerojatno pravi jos vece probleme.



Ovih egzoticnijih marki bas i nema previse, ali pogledat cu, ne znam za Samsungove CRT-e, ali ovaj LCD mi je ostavio prilicno los utisak.
Molim se da spas dodje u obliku SED televizora, ali to cemo izgleda jos pricekati dosta vremena, bar dok se LCD-i i plazme ne izmuzu koliko industrija planira
Mislim da je sve u tvojoj glavi, i da bi ti najpametnija investicija bila investija u nesto bolji LCD monitor.

Ali Bubba....
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2010., 18:15   #16
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
Da imam pare financirati ovo (i postarinu ) , nikad vise ne bih ni pogledao nijedan drugi monitor u sljedecih 10 godina.

S druge strane, rodbina iz Njemačke navraća u 7om mjesecu, do onda skupiti nekih 300-400 eurica i kaparit ovaj primjerak na ebayu te ga njima natovarim, pa mogu pod kamen do 2025-e
quantum112 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2010., 18:42   #17
Bambusha
Premium
 
Bambusha's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 297
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
a koje si još vidio ako smijem pitati?
Najviše LG-jeva, Samsunga i Philipsa od CRT-ova. Ove što je Bubba nabrojao nisam ni jedan osim jednog Sony-a.

Ni jedan model koji sam vidio nije bio neki high class tak' da mogu reć' da je taj 757MB super kao jedan prosječan korisnik.
__________________
Intel G1610; ASUS B75M-LX Plus; 4096 MB; Intel HD; Hitachi 7K1000.C 500 GB; LG GH24NS95; Silverstone Strider Essential 400 W; Logitech K200; Logitech B110; Logitech X-240 2.1; Philips 200V4LAB 20" DVI; Windows 7 64-bit Professional
Bambusha je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2010., 00:38   #18
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor quantum112 Pregled postova
Ma i da sam pri parama, tesko da bih se na to odlucio, jednostavno me nisu impresionirali.
Onda nisi vidio kvalitetan LCD.

Citiraj:
Sto se tice ovog s CRT-ima, prozivio sam oko 10 godina na 15" Belinei i godinama mijenjao izmedju 640, 800 i 1024 i mozda jos onda nisam imao oko za to, ali nisam nikad primijetio vecih problema izmedju rezolucija i uvijek su mi sve izgledale jednako dobro
"Rezolucije" na 15" Belinei su jedino mogle izgledati jednako *lose*.

Citiraj:
a ono sto mi se definitivno urezalo u pamcenje je ovaj dzumbus sa nativnom rezolucijom kod LCD-a koja je mnogo - nesnosljivo izrazenija,
To je istina.

Ali kao sto rekoh, maska CRT monitora ima nativnu rezoluciju i mnoga svojstva se gube njezinom promjenom.

Citiraj:
to i ove gluposti sa 16:10 omjerom, to mi vjerojatno pravi jos vece probleme.
Moram priznat da je i meni bilo potrebno neko vrijeme navikavanja a i dugo sam razmisljao o 20" modelima s 5:4 omjerom, no covjek se privikne i taj wide ispada dosta zgodan, moram priznat.

Citiraj:
Ovih egzoticnijih marki bas i nema previse, ali pogledat cu, ne znam za Samsungove CRT-e, ali ovaj LCD mi je ostavio prilicno los utisak.
Bojim se da ces, osim ako nemas previse vremena i novaca, ostat "zaglavljen" s LCD-ovima.

Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Kažeš lihvari i lešinari kao da si ti osobno vidio sve te krame i prodavače lihvare.
Lijepo je sto si se pronasao u opisanom.

Citiraj:
Sva sreća da nisi ustavni sudac jer bi nam se svima dilerima crtea crno pisalo.
Slobodno navedi svoju ponudu i dokazi mi krivo.

Citiraj:
Da možeš naletjeti na crt za smetlište i prodavača lihvara to svakako stoji ali isto tako može se naći i prava stvar za male pare. to je pravilo kako u kupovini crt-a tako i u bilo kojoj drugoj kupnji rabljene robe.
Svakako.

Problem kod kvalitetnih monitora je sujeta njihovih (s tendencijom da postanu bivsi) korisnika. Slicna stvar je i s ostalom "opskurnom" robom. Zgodan primjer su Macovi, gdje jos uvijek nisu rijetkost specijalci koji za danas oronuli G5 traze vesele cijene.

I jos jednom - slobodno mi dokazi suprotno i ponudi kvalitetan CRT za normalan novac.

Citiraj:
Kod lcd-a u odnosu na crt nije toliko problem općeniti prikaz boja i postotak Adobeovog gamuta nego prikaz detalja u mraku zbog lošijeg kontrasta i zamućenje slike kod prikaza brzih scena
Da, kod LCD-ova za 1500kn.
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Bubba se primio jednog aspekta, ajmo reći subjektivnog (jerbo 959NF je bio kvalitetan monitorček kaj god mislio)
Samsung je samo subjektivno kvalitetan monitor.

Ni po cemu drugom objektivno ne spada u klasu dobrih monitora, nazalost. Naravno, tu se doticemo restringiranosti, jer ako si zivio u Vrginmostu citav zivot, jasno da ti je lokalna djevojka pojam ljepote a Đesika Alba za pod razno.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2010., 08:28   #19
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Ok ovo sa pic.. je bilo smiješno. Inače istina je da recimo ekipa i danas za 959NF traži po 400,450kn i slično,netko će dati,osobno mislim da ne vrijedi 2 DF-a od 200-250. Ista stvar je i sa Flatronima,17 LG ekipa traži po 200kn,19 isto tako 400. Tu i tamo se stvarno spusti kakav padobranac šatro-zahtjevnijeg korisnika koji prelazi na LCD,ako to i ima logike,ili jednostavno lika koji ne zna šta je kupio,pa traži 300kn za onako lijepu iiyamu,nokiu ili eizo.

Ali to je jedan od njih stopedeset na njuškalici ili polovnim oglasnicima,i kod nas je vrlo vrlo teško naći "kvalitetniji" CRT pogotovo većih dimenzija,i da je - hm,jeftin? Štagod to značilo,normalna cijena,ali recimo 400kn za vrh.modele. Preteško.

Osuđeni smo na ADi,Samsung i LG,takvo nam je tržište onda novih bilo,sad polovnih,pa sjećam se jedno vrijeme ono,tko je imao Sony-a samo,tri brave je stavljao na vrata da mu ga netko ne mazne,a kamoli lik iz mog ex-kvarta sa dvije Nokie i NEC-om,i slično.

200-250kn je fer cijena danas za korektan Samsung 19,zašto ne. Naravno,šta reći na ovo?

http://www.njuskalo.hr/crt-monitori/...f-oglas-479670

http://www.njuskalo.hr/crt-monitori/...0-oglas-306129

http://www.njuskalo.hr/crt-monitori/...p-oglas-791528

Najbolje - ništa. A tek apsolutni kralj..

http://www.njuskalo.hr/crt-monitori/...9-oglas-439732

@ Bubba - evo nešto,solidno..ne preskupo. Q910 je,ako je 19,spustit na 200 i bok.

http://www.njuskalo.hr/crt-monitori/...9-oglas-837283

Evo autoru teme,piše zapakiran,nikad korišten,da vidimo i to..ali cijena za 21 shadow mask Samsung..a bit 2 mač..

http://www.njuskalo.hr/crt-monitori/...1-oglas-780996

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 22.01.2010. u 09:20.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2010., 10:36   #20
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Ok ovo sa pic.. je bilo smiješno. Inače istina je da recimo ekipa i danas za 959NF traži po 400,450kn i slično,netko će dati,osobno mislim da ne vrijedi 2 DF-a od 200-250.
kad se sjetim da sam svoj prodo za 450kn prije cca 2g

Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
isti takav potpuno nov sam kupio u konzumu za 100kn prosle godine, oko treceg mjeseca. dva komada su im bila na polici, ja sam mislio da je neka zajebancija, kad ono nije eno ga trenutno kod staraca, monitor radi ko pravi
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 22.01.2010., 11:45   #21
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ali kao sto rekoh, maska CRT monitora ima nativnu rezoluciju i mnoga svojstva se gube njezinom promjenom.

Jel moš ovo malo detaljnije objasnit ? Imam 202P7, ravno 3g star i naletio sam na neke vrlo zanimljive/čudne karakteristike
kod mijenjanja rezolucije/frekvencije osvežavanja a tiče se same debljine fonta slova, njihove oštrine prilikom čitanja te razlike u nijasi bijele boje.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2010., 12:38   #22
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
daj 793df i vrijedi max. 100kn novi... teški drek.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2010., 12:54   #23
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
iss koja tema... u današnje doba kada na tržištu postoje vrhunski LDI-i (samo treba platit)
ić kupovat 5 godina stari CRT koji je sve samo ne više dobar po slici... CRT s godinama gubi sve karakteristike...

no ajde, svi bi htjeli i ovce i novce, ali nikako shvatiti da to ne ide..
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2010., 13:46   #24
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
ovakve teme su odma na pocetku osuđene da krenu u smjeru intel-amd ili nvidia-ati . Bar donekle vezano uz temu ; bice da sam ja sretnik , moj stoljeće star 997 radi ko urica !
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2010., 14:05   #25
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Mislim da je autor izričito naglasio da mu ne trebaju savjeti,e moš kupit za 200kn više novi vajd 20 el ce de,i slično. Zanima ga 20+ CRT monitor i na to bi se trebali koncentrirati da mu se pronađe,ili ne pronađe,i kraj priče.

Šta nas briga kakva je slika.

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 22.01.2010. u 14:35.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2010., 14:50   #26
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Imam na poslu dva 959NF i jedan je superiska, a drugi se pozdravio s cijevi( taman je dozlaboga, konvergencija u kurcu itd itd). Sranje od monitora. Vec poodavno su poceli stancati monitore u Poljskoj, Ceskoj i slicnim vukojebinama i odonda vise nema solidnog CRT-a. zadnji kvalitetni kojeg sam imao je Nokia 19" sa spaljenim zvucnicima i to je to.

Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Mislim da je autor izričito naglasio da mu ne trebaju savjeti,e moš kupit za 200kn više novi vajd 20 el ce de,i slično. Zanima ga 20+ CRT monitor i na to bi se trebali koncentrirati da mu se pronađe,ili ne pronađe,i kraj priče.

Šta nas briga kakva je slika.
Autor threada je "odsisao" na Belineji 15" i sad bi kao skuzio razliku izmedju obicne i Diamondtron cijevi How yes no
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2010., 14:52   #27
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
ke ?
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 22.01.2010., 14:55   #28
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
I zato mu dizla trebamo nać dvajstjedan Belineju.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2010., 14:58   #29
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Belineja koju smo mi odmilja nekoc zvali "Kristalna kugla"
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2010., 15:09   #30
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Dobro,uz ADi su bili u ono vrijeme monitori za mase,onda su se pojavili i AOC-i,i slični. U info-gami čini mi se.

Našao sam mu gore onog 1100DF-a ali lik traži 600kn,ako već nije prodan , šta sumnjam,ali ono,možda ponuditi 400? I bok,ako je zapakiran kako kaže i neotvoren.
thedream je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na