Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.04.2018., 11:37   #271
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Ja brijo da je to vec spojeno na hep jer ima ovaj srujni mini ormaric.lol
Daleko je to jos onda od gotovog
Vjerojatno krajem godine mozda bude gotovo i spremno za davanje interneta korisnicima
Evo da kvotam sam sebe

Radili su neki dan na ormaricu 2 tehnicara pa sam popricao malo sa njima.
Uglavnom u pogonu ce biti za jedno mjesec dana i to zasad samo za ht korisnike a kasnije kaze i za druge providere.
E sad posto sam na optimi(h1) i traje mi ugovor do 9mj 2018 razmisljam da bi ostao na optimi ali bez ugovorne obveze.

Pitanje je samo kolko se ceka ako netko zna otprilike da drugi provideri dobiju dozvolu za ukljucenje na fttc ormaric?
Ima netko spojen na fttc a da nije ht?
warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 19:01   #272
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Evo da kvotam sam sebe

Radili su neki dan na ormaricu 2 tehnicara pa sam popricao malo sa njima.
Uglavnom u pogonu ce biti za jedno mjesec dana i to zasad samo za ht korisnike a kasnije kaze i za druge providere.
E sad posto sam na optimi(h1) i traje mi ugovor do 9mj 2018 razmisljam da bi ostao na optimi ali bez ugovorne obveze.

Pitanje je samo kolko se ceka ako netko zna otprilike da drugi provideri dobiju dozvolu za ukljucenje na fttc ormaric?
Ima netko spojen na fttc a da nije ht?
Ja sam spojen kao Iskonov korisnik. 30 dana sam čekao od podnošenja zahtjeva do uključenja a još nekih 2 tjedna dok su mi pustili odgovarajuči profil.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 19:01   #273
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Citiraj:
Autor Mate22 Pregled postova
Za sad ova TURBO+50 opcija je trenutno najveća opcija preko ovih FTTC ormara ali u vrlo bliskoj budućnosti postoji velika mogučnost da ponude veće vectoring brzine prek parice.I tek tad bi mogao dobit veći i download i upload ja bi po mojim parametrima bez problema mogao dobit 100/40Mbps kao u njemačkoj što daju preko tog vectoringa jer imam veliku propsnost linije prema fttc i vrlo dobre sve parametre parice zbog toga što sam unutar 50-70m od njega.
Neće nuditi 100/40mbps nego 100/20mbps...
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 19:33   #274
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Neće nuditi 100/40mbps nego 100/20mbps...
To je onda sucks ja se nadam da nisi u pravu i da će ponudit nama koji smo do 50m od tog fttc tih 100/40 ko njemačkoj ili ajd bar 100/30 ili 100/25.Živi bili pa vidili.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 20:00   #275
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
To su sve nagađanja.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 20:42   #276
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Moje nije nagađanje jer sam provjerio i u listi konfiguracije agregiranih linijskih brzina na DSLAM-u za FTTC u dokumentu "Standardne ponude HT za uslugu veleprodajnog širokopoj. pristupa" ima profil 100/20mbps a profil sa najvećom brzinom piše da je 150/32mbps. Nigdje nema 100/40mbps profila.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 21:25   #277
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
Očito me nitko nije poslusao
profil 100/20 mbps za fttc/fttn odavno postoji samo ga ocito nitko nije ni pokusao zatraziti.
crazyy je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 21:29   #278
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Moje nije nagađanje jer sam provjerio i u listi konfiguracije agregiranih linijskih brzina na DSLAM-u za FTTC u dokumentu "Standardne ponude HT za uslugu veleprodajnog širokopoj. pristupa" ima profil 100/20mbps a profil sa najvećom brzinom piše da je 150/32mbps. Nigdje nema 100/40mbps profila.
Pa dobro nije ni to loše 100/20mbps ali nije to taj upload slabo je to bolje išta neg ništa.A taj profil sa brzinom 150/32mbps jel to za poslovne il će bit za nas privatno bit moguće te brzine uzet koji smo jako blizu fttc?
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 21:31   #279
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor crazyy Pregled postova
Očito me nitko nije poslusao
profil 100/20 mbps za fttc/fttn odavno postoji samo ga ocito nitko nije ni pokusao zatraziti.
Nemoš te brzine još dobit bar ne komercijano možda su oni to nekom testno pustili ali masovno i javno toga nema još.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 21:33   #280
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Citiraj:
Autor Mate22 Pregled postova
Pa dobro nije ni to loše 100/20mbps ali nije to taj upload slabo je to bolje išta neg ništa.A taj profil sa brzinom 150/32mbps jel to za poslovne il će bit za nas privatno bit moguće te brzine uzet koji smo jako blizu fttc?
Nemam pojma. Ugl. takvi profili kao su upisani sad jel će se stvarno koristiti ili je to samo eto tako, ne znam.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 22:05   #281
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
Citiraj:
Autor Mate22 Pregled postova
Nemoš te brzine još dobit bar ne komercijano možda su oni to nekom testno pustili ali masovno i javno toga nema još.
Mate22, kako nije javno ako je objavljeno u sluzbenom cjeniku? onaj tko je blizu kabineta bi trebao pitat i pozvat se na sluzbeni cjenik
edit: a onaj tko nije blizu neka bude zadovoljan i sa 50/10
crazyy je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 22:11   #282
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
@crazyy nema veze što postoji profil i eventualno cjenik kada nije zaživio vectoring i razna čudesa.
Tek s time bi dosta korisnika dobilo mogućnost većih brzina.
Btw iako sam dosta blizu (cca 80m) od FTTC-a, mislim da će ovo i u budućnosti biti moj max, 50mbps sa maxtv-om.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 22:46   #283
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
da ti se stavi profil 60/10 imao bis otprilike toliko dok je max tv ugasen. da nemas max tv margina bi se spustila na 6 db pa bi max malo narastao ali za vece brzine na bakrenoj infrastrukturi (sa trenutnom tehnologijom, mislim na vdsl2) treba pogledat instalacije. ali na rastocinama je optika dostupna, mozda nije u svim zgradama ali u nekima je sigurno.

vectoring ce samo onima koji imaju bez njega npr 70 mbps attainable data rate povecat na 100+. ovo je samo primjer
oni kojima vec sad pise da mogu imat 100 mbps vec se realno moze stavit profil 100/20 mbps i to je to. vecih/brzih profila od tog nema.

u prilogu je primjer 60/10 + tel ali na zalost nije fttc/n
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	parica1.png‎
Views:	154
Size:	18.0 kB
ID:	19524  
crazyy je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 23:04   #284
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Onda će vectoring najbržima donijeti još brže. Tj attainable kada ht škrtari na ponudi, ali trebaju je proširiti kada je na bnetu osnovna brzina 70mbps.

Slika izgleda kao da netko živi u kući do centrale.

A ja već imam najbolju paricu u zgradi, instalacije u zgradi su ok, nema optike već samo bnet. Šteta da sam na 1km od Kozale imao 28Mbps a na 100m imam 58mbps.
Nada mi je da bude u istoj cijeni od 10kn i Turbo 60,70 koji bi se možda uz vectoring uspio realizirati.
Očito je kod brojnih korisnika utjecaj i kabela iz 1970-ih
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 05:13   #285
ThorSteiner
Registered User
Moj komp
 
ThorSteiner's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: more, moje more.
Postovi: 40
Citiraj:
Autor Mate22 Pregled postova
Za sad ova TURBO+50 opcija je trenutno najveća opcija preko ovih FTTC ormara ali u vrlo bliskoj budućnosti postoji velika mogučnost da ponude veće vectoring brzine prek parice.I tek tad bi mogao dobit veći i download i upload ja bi po mojim parametrima bez problema mogao dobit 100/40Mbps kao u njemačkoj što daju preko tog vectoringa jer imam veliku propsnost linije prema fttc i vrlo dobre sve parametre parice zbog toga što sam unutar 50-70m od njega.
a što je točno ta "parica", stalno nju spominju dakle ona je ključna, što je to točno kabel ili dio linije ili što točno ?

Citiraj:
Autor Mate22 Pregled postova
Pa dobro nije ni to loše 100/20mbps ali nije to taj upload slabo je to bolje išta neg ništa.A taj profil sa brzinom 150/32mbps jel to za poslovne il će bit za nas privatno bit moguće te brzine uzet koji smo jako blizu fttc?
100/20mbs slabo kažeš ? https://i.imgur.com/KmlLhlZ.png

i plus za bonus, ruter koma, dugo nisam imao ovakvo smeće od rutera, čak mislim da mi je najgori ikada. ništa ne radi, srećom prelazim uskoro na T.com, na tih turbo 50 opciju pa valjda više neće biti noćni mori.

a vectoring je ruter nešto kao V-ADSL ili ? mislim mogu i guglat, ali bolje da mi netko na hrvatski to objasni, jer guglo sam ja već svašta ali sve je na engleskom. znam i ja engleski, ali oni to pišu previše općenito na to aludiram.
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Moje nije nagađanje jer sam provjerio i u listi konfiguracije agregiranih linijskih brzina na DSLAM-u za FTTC u dokumentu "Standardne ponude HT za uslugu veleprodajnog širokopoj. pristupa" ima profil 100/20mbps a profil sa najvećom brzinom piše da je 150/32mbps. Nigdje nema 100/40mbps profila.

pitanje neka odgovori tko zna, jel moguće postić takve brzine ako preko zraka ide linija ? mislim meni je trenutno pod zemljom, taj spoj, ali u budućnosti bih zbog loših kućnih instalacija rado preko zraka to sve podesio, jer sumnjam da ću s ovom linijom trenutnom moći pičit do 100mbs, zato me zanima što točno tehničari rade ako bih ovu staru liniju po kući ostavio, a novu provuko na tavan, jel moguće s tom novom bez optičkog kabla postić takve brzine, ili mora biti optika spojena na taj FTTC ? što tehničari provlače u toj zračnoj liniji, to nije optika ili što je točno ? jel to isto bakrena mreža kao ova moja 30godišnja, ili je nešto drugo u pitanju ?

uglavnom primarno me zanima, koja je provodivot te "zračne linije", jel može gurat 100mbs/20mbs ?

Citiraj:
Autor crazyy Pregled postova
Mate22, kako nije javno ako je objavljeno u sluzbenom cjeniku? onaj tko je blizu kabineta bi trebao pitat i pozvat se na sluzbeni cjenik
edit: a onaj tko nije blizu neka bude zadovoljan i sa 50/10
ja sam blizu "kabineta" odmah mi ispod vrta, ali problem je što imam stare instalacije u kući, jer ja trenutno iskreno nemam pojma dal mogu i 50/10 gurat, bio bih presretan ako mogu, čak i s 35/5mbs bih bio zadovoljan, jer trenutno jedva guram 7.5 dow, 0.5 upl. ne moram ti ni pričat koji će to prepord bit kada odem na 35/5 ili još bolje 50/10, a vidim mnogi kukaju tu da su to "male brzine". trebaju doći kod mene, iako sam žićno spojen na PC to su muke tantalove dok se stranica pc eksperta otvori, a kamoli skidanje filmova igrice itd, još kad se buraz mobitelom ulogira, nemrem više to tolerirat zato i prelazim na T.com jer oni imaju taj FTTC odmah ispod mene, a ne želim ići na druge operatore koji će tu istu uslugu iznajmljivat, caka je samo što moram potpisat taj ugovor na 24mje. što ne volim, ali jebat ga, kada ne nude opciju bez ugovora odnosno nude ali plaćanje 600+ kuna plus 50 kuna veći račun, a to mi opet ne paše, dapače bolje potpisat ugovor nego plaćat istu uslugu 20 posto skuplje.

Zadnje izmijenjeno od: ThorSteiner. 16.04.2018. u 05:37.
ThorSteiner je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 08:09   #286
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Parica ti je bakrena žica kabel koja je dio tvojih instalacija u kući prema telefonskoj utičnici a izvan kuće ti ide obično podzemnim a ponekad i zračnim prema njihovoj centrali a ti imaš taj FTTC odmah blizu nemaš se šta mislit odmah prelazi jer stvarno imaš mizerne brzine za današnje doba.

A vektorizacija ti funkcionira na sličan način kao i poništavanje šuma u audio slušalicama. Ova tehnika omogućava brzine u dolaznom smjeru preko 100 Mbit/s
na rastojanjima do 500m kao i u odlaznom smjeru na 40 Mbit/s na rastojanjima 200 -
500m. Njome se poništava šum preslušavanja između parica u kablu tj. VDSL2 linija.

Što se tiče tvojih kućnih instalacija to trebaš vidit jel sve u redu kad te spoje na taj obližnji tvoj FTTC jer sad si moguće spojen na neku dosta udaljenu centralu pa te to zbunjuje.Znači prvo nek ispitaju HT tehničari tvoju liniju i propusnost prema tom tvome tebi blizu fttc kabinetu i ako je sve ok nema potrebe da išta ide zrakom ili pod zemljom kojom ti već ide prepostavljam.Imat češ ako je sve ok bez problema za sad 50/10Mbps a u budučnosti i 100/20 ili više Mbps pošto si kako kažeš dost blizu tog fttc ormara.

Da bez ugovora sa raznim providerima ti je uvijek skuplje zato bolje prvo nek ti provjere propusnost prema tom fttc do tebe onda dogovaraj sa njima neki popust preko prodajnog predstavnika najbolje ako nemože doć do tebe kad ga naručiš preko njihovih stranica na webu možeš sve sa njim i telefonski izdogovarat.Ili je tebi opcija ić u njihovu poslovnicu to je sve na tvojoj odluci ali ako možeš dobit po dosta manjoj cijeni na ugovor 24mjeseca onda ti je bolje tako još ako nemaš neki velik izbor nemaš se onda ni šta mislit puno.

Zadnje izmijenjeno od: Mate22. 16.04.2018. u 09:28.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 18:31   #287
ThorSteiner
Registered User
Moj komp
 
ThorSteiner's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: more, moje more.
Postovi: 40
mate22@... a jel moraju oni meni vuć novu paricu, jer meni su kućne instalacije u žešćem kurcu, ne bih voilo da se tu išta prćka, jedino ako baš moraju imam jedan mali ormarić dolje u prizemlju i od dolje znam da ti kablovi idu do mog stana 2 kat. dakle ne bih da mi se išta čupa i dira, jer lako moguće da ostanem bez linije, pošto je jedan lik što je radio starom to sve, kreten kakav je stavio usku cijev i provuko 20 "linija" kroz istu, za svaki stan po 3 telefona da se ima, i onda normalno to sada potezat prema dolje i provlačit nešto novo je lutrija, jer može se dogodit da mi svi ti kablovi ili barem jedan dio ostane negdje na pol puta začepljen, pošto je jako "uska cijev" za to sve, pa me zanima jel moguće da tehničari riješe tu paricu, izvan kuće ili moraju prćkat i po mojim kućnim instalacijama ?

zato i pitam za taj zračni put, jer mi je lakše povezat se na tavan, nego kroz tu "usku cijev" provlačiti novu liniju kužiš ?
ThorSteiner je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 20:42   #288
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
Tehnicari ti ne diraju kucnu instalaciju, jedino mogu prepraviti spojeve i skinuti paralelku ako imas u stanu. Parica je par zica unutar glavnog kabela koji dolazi do tvog stana i ostalih susjeda. Zavrsava na kutiji unutar zgrade, dalje ide kucna instalacija koja nije u vlasnistvu HT-a
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 21:38   #289
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Oni moraju samo osigurat da do tvoje zgrade kablovi su u redu znači ako je problem van zgrade do tog FTTC ormara oni to moraju popravit i rješavat ako slučajno bude neki problem. Ali za svoje kućne instalacije moraš zvat električara da ti to malo sredi,neznam za preko tavana možda bi nekako i moglo moraš njihove tehničare to pitat ti bi baš htio da ti nova parica prek tavana ide do tog fttc.Neznam stvarno ali zašto prvo ipak neprovjeriš kakvu ta tvoja kako kažeš loša parica ima propusnost prema tom fttc ormaru šta kažeš da ti je u blizini.Znači traži prije nego išta potpišeš ugovor sa njima da ti prvo provjere instalacije i propusnost ja osobno smatram da ti je to najpametnije.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 21:48   #290
ThorSteiner
Registered User
Moj komp
 
ThorSteiner's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: more, moje more.
Postovi: 40
Citiraj:
Autor Mate22 Pregled postova
Oni moraju samo osigurat da do tvoje zgrade kablovi su u redu znači ako je problem van zgrade do tog FTTC ormara oni to moraju popravit i rješavat ako slučajno bude neki problem. Ali za svoje kućne instalacije moraš zvat električara da ti to malo sredi,neznam za preko tavana možda bi nekako i moglo moraš njihove tehničare to pitat ti bi baš htio da ti nova parica prek tavana ide do tog fttc.Neznam stvarno ali zašto prvo ipak neprovjeriš kakvu ta tvoja kako kažeš loša parica ima propusnost prema tom fttc ormaru šta kažeš da ti je u blizini.Znači traži prije nego išta potpišeš ugovor sa njima da ti prvo provjere instalacije i propusnost ja osobno smatram da ti je to najpametnije.
pa ne znam ja dal je loša ili nije, možda i nije loša nemam pojma, za sad nisam imao problema s linijom, a stari je stvarno kretenski to sve radio, meni nije jasno da on to nije ozbiljnije shvaćao tu teleinfrastrukturu, i dozvolio je ovom da radi što ga volja.

no kažem, ako meni bude išla brzina 50/10 neću ja ništa na tavan provlačit, to govorim ako teoretski ne budem u stanju povuć te brzine u budućnosti, ne govorim da nisam to u stanju jer nemam pojma, prvo mi tehničari moraju doć, ali oni kažu da ne znaju još koliko točno mogu imat brzinu da moraju tehničari sve prvo ispitat. pa je mene zanimalo ako oni ne mogu to riješit vani, da ja provučem ganc novu liniju na tavan pa od tavana ja lako sebi spojim na 2 kat, kužiš? oni kažu da se prvo mora podnest zahtjev, pa u roku 14 dana, valjda tehničari dođu u tom roku oni izmjere što mogu i onda mogu povuć zahtjev ako nisam zadovoljan, ali tehničari ne idu na teren prije zahtjeva, T šrot se za sebe pobrinuo.

ali neću to radit naravno, ako mogu 50/10 možda i 100mbs u budućnosti, ako to bude moguće šta će mi ? dakle govorim hipotetski ako to ne budem u stanju.

Citiraj:
Autor animATrIx Pregled postova
Tehnicari ti ne diraju kucnu instalaciju, jedino mogu prepraviti spojeve i skinuti paralelku ako imas u stanu. Parica je par zica unutar glavnog kabela koji dolazi do tvog stana i ostalih susjeda. Zavrsava na kutiji unutar zgrade, dalje ide kucna instalacija koja nije u vlasnistvu HT-a

ovo je privatna kuća kod mene, dakle kažem što je problem, problem je što je ovaj koji je radio to sve napravio usrano, da se ne mogu te stare linije baš previše mrdat, jedino ako baš treba na tom otvoru u prizemlju i na liniji kod mene u stanu dakle utičnici, ostalo nešto mrdat nema smisla jer kažem sve je zgusnuto toliko da će bilo kakvo čupanje i natezanje završit kobno za više manje sve linije.

ako je parica nešto što dolazi vanjskim putem, onda ne bi smjelo biti problema. iako meni ta linija ide kroz vanjsku cijevu uza zid s susjedom, a valjda oni znaju šta i kako bez da ne naprave neki problem, kada govorimo o tom vanjskom djelu, ali unutarnji je problem daleko veći jer je sve previše nagurano. pa svako pomjeranje tih linija meni zna prekinut vezu, dok se ne dira sve je dobro. pijana posla.

kakve ti instalacije imaš, mislim imaš starije 20-30 godina ili su novijeg datuma ? vidim da imaš odlične brzine, zato pitam.

Zadnje izmijenjeno od: ThorSteiner. 16.04.2018. u 21:59.
ThorSteiner je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 21:53   #291
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor ThorSteiner Pregled postova
pa ne znam ja dal je loša ili nije, možda i nije loša nemam pojma, za sad nisam imao problema s linijom, a stari je stvarno kretenski to sve radio, meni nije jasno da on to nije ozbiljnije shvaćao tu teleinfrastrukturu, i dozvolio je ovom da radi što ga volja.

no kažem, ako meni bude išla brzina 50/10 neću ja ništa na tavan provlačit, to govorim ako teoretski ne budem u stanju povuć te brzine u budućnosti, ne govorim da nisam to u stanju jer nemam pojma, prvo mi tehničari moraju doć, ali oni kažu da ne znaju još koliko točno mogu imat brzinu da moraju tehničari sve prvo ispitat. pa je mene zanimalo ako oni ne mogu to riješit vani, da ja provučem ganc novu liniju na tavan pa od tavana ja lako sebi spojim na 2 kat, kužiš?

ali neću to radit naravno, ako mogu 50/10 možda i 100mbs u budućnosti, ako to bude moguće šta će mi ? dakle govorim hipotetski ako to ne budem u stanju.
Ma tako je prvo provjeri sa njima kakva je ta tvoja linija prema tom fttc kabinetu u blizini i traži da ti daju parametre propusnosti kad ti to ispitaju.Pa ako vidiš da neće bit problema i da će linija spajajući se na taj bliži fttc najnormalnije radit i prodisat nema razloga da provlačiš novu preko tavana.Ali ako ti oni kažu i potvrde da su ti instalacije koma traži neku mogučnost preko tavana da te sa novim kablom spoje na taj fttc nema trećeg rješenja neg ovako ovim koracima.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 22:00   #292
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
lol on ti ima optiku zato ima onaj screen 100/20Mbps to je osnovna optička brzina.Nema on bakar. Ja smo i ti na bakru! Meni su instalacije u stanu i zgradi stare preko 55godina. Ispravak pitao sam moje ipak su stare oko 45 godina ali to je isto dosta staro ali kod mene šljaka odlično taj vdsl i imam odličnu liniju i propusnost prema fttc kabinetu.

Zadnje izmijenjeno od: Mate22. 16.04.2018. u 22:08.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 00:01   #293
ThorSteiner
Registered User
Moj komp
 
ThorSteiner's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: more, moje more.
Postovi: 40
Citiraj:
Autor Mate22 Pregled postova
lol on ti ima optiku zato ima onaj screen 100/20Mbps to je osnovna optička brzina.Nema on bakar. Ja smo i ti na bakru! Meni su instalacije u stanu i zgradi stare preko 55godina. Ispravak pitao sam moje ipak su stare oko 45 godina ali to je isto dosta staro ali kod mene šljaka odlično taj vdsl i imam odličnu liniju i propusnost prema fttc kabinetu.
a ta optika, ona ide ispod zemlje, jel može ona po zraku ? ja sam pito iskon tehničare, oni mi ništa nisu htjeli konkretno reći vezano uz to, možda i nisu htjeli ?

ako ti možeš 50/10 vjerojatno budem i ja, jer meni su 25/30 godina stare instalacije, ja imam 31 dakle skoro koliko i ja.

a osnovna optička mreža je pretpostavljam skuplja za ugradnju od ove obične, vjerojatno je i to razlog zašto još nismo svi optički uštekani. treba to platit, a mi sirotinja.
ThorSteiner je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 08:44   #294
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor ThorSteiner Pregled postova
a ta optika, ona ide ispod zemlje, jel može ona po zraku ? ja sam pito iskon tehničare, oni mi ništa nisu htjeli konkretno reći vezano uz to, možda i nisu htjeli ?

ako ti možeš 50/10 vjerojatno budem i ja, jer meni su 25/30 godina stare instalacije, ja imam 31 dakle skoro koliko i ja.

a osnovna optička mreža je pretpostavljam skuplja za ugradnju od ove obične, vjerojatno je i to razlog zašto još nismo svi optički uštekani. treba to platit, a mi sirotinja.
Negdje po zagrebu su već počeli postavljat optiku po banderama tako da ispada da može ona po zraku ići do krajnjeg korisnika. A gle moraš im reć da ti prvo provjere kvalitetu i propusnost od tebe prema tom FTTC kabinetu u blizini tebe i ako je sve u redu onda nema potreba da nešto kemijaš preko tavana kako kažeš. Ja imam instlacije preko 40godina stare a imam maximalnu propusnost prema FTTC oko 110/60Mbps naravno trenutna brzina mi je 50/10Mbps i uz uključeni MAXTV udaljen sam od fttc oko 50m.Da optika za ugradnju je nešto skuplja zato idu sa ovim rješenjima i skračivanjem petlji do krajnjeg korisnika na bakru.Naprimjer tebi je optika pred nosom kao i meni al jbg doveli su je samo do tih fttc ormara i dalje nam šalju preko bakra uslugu.Ali ok dobro ja zasad i to rješenje samo neka oni nama povečaju brzine nije bitno po čemu nek ide i po konjskoj dlaki jebe me se.... Da prika sirotinja smo samo jebeni uhljebi i politički poslušnici dobro prolaze u Hrvatistanu.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 00:07   #295
ThorSteiner
Registered User
Moj komp
 
ThorSteiner's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: more, moje more.
Postovi: 40
Citiraj:
Autor Mate22 Pregled postova
Negdje po zagrebu su već počeli postavljat optiku po banderama tako da ispada da može ona po zraku ići do krajnjeg korisnika. A gle moraš im reć da ti prvo provjere kvalitetu i propusnost od tebe prema tom FTTC kabinetu u blizini tebe i ako je sve u redu onda nema potreba da nešto kemijaš preko tavana kako kažeš. Ja imam instlacije preko 40godina stare a imam maximalnu propusnost prema FTTC oko 110/60Mbps naravno trenutna brzina mi je 50/10Mbps i uz uključeni MAXTV udaljen sam od fttc oko 50m.Da optika za ugradnju je nešto skuplja zato idu sa ovim rješenjima i skračivanjem petlji do krajnjeg korisnika na bakru.Naprimjer tebi je optika pred nosom kao i meni al jbg doveli su je samo do tih fttc ormara i dalje nam šalju preko bakra uslugu.Ali ok dobro ja zasad i to rješenje samo neka oni nama povečaju brzine nije bitno po čemu nek ide i po konjskoj dlaki jebe me se.... Da prika sirotinja smo samo jebeni uhljebi i politički poslušnici dobro prolaze u Hrvatistanu.

da ma budem tako, prvo moram odradit tehničare, onda idem korak po korak dalje što oni kažu da je najbolje. uglavnom, turbo 50 here we go!
ThorSteiner je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2018., 13:26   #296
tomislav10
Registered User
 
tomislav10's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
Donja Dubrava Trnava

Zna li netko kakav je plan za uvođenje optike u kvart Trnava?
Ili ovog drugog preko bakra od HT-a?
tomislav10 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2018., 14:52   #297
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Citiraj:
Autor tomislav10 Pregled postova
Zna li netko kakav je plan za uvođenje optike u kvart Trnava?
Ili ovog drugog preko bakra od HT-a?
Za Trnavu gradnja FTTH nema najava na hakomovoj aplikaciji. Najbliže što rade je Čulinec tj VIP gradi, a za FTTC se ne zna.

http://mapiranje.hakom.hr/hr-HR/SvjetlovodnaMreza
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2018., 13:06   #298
Omega 3
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 119
Da li svi operateri koriste te FTTC ormariće?? I kakva je situacija u kvartovima gdje su pretežito kuće?
Omega 3 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2018., 20:40   #299
deda.cro
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Sesvete
Postovi: 117
Citiraj:
Autor Omega 3 Pregled postova
... kakva je situacija u kvartovima gdje su pretežito kuće?
Nikakva.
Širenje optike ide puževom brzinom.
Ovim tempom, optika će pokriti Zagreb i druge veće gradove negdje krajem ovog stoljeća, ako zimi ne bude padao snijeg, a ljeti ne bude vruće.

Mene neki dan prodajni predstavnik tekoma nagovarao da pređem na manju brzinu od ove koju imam zadnjih 6 godina. Uskoro očekujem da mi ponude ISDN.
deda.cro je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2018., 21:50   #300
Omega 3
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 119
Citiraj:
Autor deda.cro Pregled postova
Nikakva.
Širenje optike ide puževom brzinom.
Ovim tempom, optika će pokriti Zagreb i druge veće gradove negdje krajem ovog stoljeća, ako zimi ne bude padao snijeg, a ljeti ne bude vruće.

Mene neki dan prodajni predstavnik tekoma nagovarao da pređem na manju brzinu od ove koju imam zadnjih 6 godina. Uskoro očekujem da mi ponude ISDN.
Ne mislim na optiku do doma nego do ormarića u kvartu, koliko sam shvatio radi se dosta na tome i većina kvartova ima te ormariće.
Omega 3 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na