Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.02.2016., 16:48   #91
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,458
Ah, da... sjecam se i ja kad sam tako zalemio kabel za prvi disk na A1200.
100MB.
Koliko je to prostora bilo.. a kako je tek letilo! Auuu...!!
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 16:54   #92
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor gunther Pregled postova
Makar je bio u Klagenfurtu, u Austriji, tamo sam išao po hard disk za Amigu

I pošto je tada bilo malo teže naći svakojake adaptere i kablove, kabel od diska se nije jednostavno ustekao na mbo od amige, već se lemila žičica po žičica
Ovisi koji si uzeo, mogao se ugraditi disk od 2,5" koji je tada vrijedio svoju težinu u dijamantima, pa je ekipa ipak kupovala 3,5" diskove koji su vrijedili (samo) svoju težinu u zlatu,
ali se trebao lemiti prilagodni kabel sa 2,5" na 3,5"
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 17:10   #93
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,337
3.5 inchni naravno, Quantum Fireball 1 Gb
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 17:12   #94
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ja siroti morao mijenjat diskete kad sam slučajno fatality opalio u mk2

svejedno najdraže računalo koje sam ikad posjedovao... ni amd ni intel ni ms platforma mu do koljena nisu bili.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 21:25   #95
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
U Graz ili u Minhen/Šilerštrase se kupovalo u kitu pa se doma lemilo...sjećam se da je bio neki Mlakar koji je prodavao kit računala
Nije se baš lemilo. Nije se imalo niš' lemiti.
A bilo je scena kod Mlakara i sličnih, to su bila vremena...
Citiraj:
Autor gunther Pregled postova
I pošto je tada bilo malo teže naći svakojake adaptere i kablove, kabel od diska se nije jednostavno ustekao na mbo od amige, već se lemila žičica po žičica
Jednom sam krimpao kabel s limićima iz jumpera.
Tri sata posla za spojiti disk u j****u Amigu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 21:33   #96
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nije se baš lemilo. Nije se imalo niš' lemiti.
A bilo je scena kod Mlakara i sličnih, to su bila vremena...
Bogme jest, mislim da je baš Mlakar prodavao neki PC kompatibilac u kitu koji je trebalo lemiti, a naručivalo se preko "Računara"
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 21:50   #97
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Bogme jest, mislim da je baš Mlakar prodavao neki PC kompatibilac u kitu koji je trebalo lemiti, a naručivalo se preko "Računara"
Uh, to mi je teško bilo u fokusu prije '90.-e.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 21:54   #98
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Uh, to mi je teško bilo u fokusu prije '90.-e.
Vjerojatno jer su cijene bile koma, prijatelj sa faksa je prošvercao 270MB NEC-ov disk i platio ga 3000DEM, ako se uzme i inflacija u obzir vjerojatno bi danas novi auto mogao za to kupiti

S druge strane, mogla se zaraditi grdna lova, recimo bio je jedan poslić koji mi je zamalo izmakao u izdavača "Kršćanska sadašnjost" za lijepih 100 000 DEM, trebalo je napraviti

program za formatiranje disketa
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 21:59   #99
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Vjerojatno jer su cijene bile koma, prijatelj sa faksa je prošvercao 270MB NEC-ov disk i platio ga 3000DEM, ako se uzme i inflacija u obzir vjerojatno bi danas novi auto mogao za to kupiti

S druge strane, mogla se zaraditi grdna lova, recimo bio je jedan poslić koji mi je zamalo izmakao u izdavača "Kršćanska sadašnjost" za lijepih 100 000 DEM, trebalo je napraviti

program za formatiranje disketa
Je, to su bila "prava" vremena. Ne ovo danas.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 22:00   #100
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Je, to su bila "prava" vremena. Ne ovo danas.
Danas bi za te novce trebao napisati AAA igru ili nešto slično

Ali dobro, i danas se može s malo napora zaradit na mobilnim appovima, ako se ima dobra ideja i malo sreće
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 00:18   #101
Zvonimir_s
Premium
Moj komp
 
Zvonimir_s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 374
Uf..s obzirom da sam u racunalima od 87..sveg se sjecam kao da je bilo jucer. Sve te bitnije procesore sam imao ili radio na poslu..te se slazem u potpunosti. Tek nakon pojave core 2 duo, jako brzo si ih trebao mjenjati. Neki dan sam upgredao laptop s C2D na 6700HQ i vidi se znatna razlika izmedju njih..no novi i tek nije nist bolji od FX8200 ..samo sto ne moram koristiti vodeno hladjenje da mi bude necujan. Kod zene sam si ostavio core 2 quad 6600...koji je jedino u izrazito zahtjevnim igrama nesto sporiji od AMD-a. Prema tome kupnja novog racunala, ak se koristi za office i internet..neisplativa je od 2006....Ne znam kako se nosi stari c2d e4300 s puno RAMa i SSD-om..no ak je q6600 na stocku odlican za te stvari..ne vidim smisla kupnje novih komponenti za office i surfanje...pa cak CAD crtkarije...
Zvonimir_s je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 01:46   #102
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Evo ga,
Windowsi instalirani 2012 40 sec boot time
60GB SSD(90% pun) 4GB rama 9600GT
Uredno se igra Dota 2
Chrome/Opera sa 40tak tabova
Visual studio, PS/GIMP, sve radi skroz pristojno
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 09:57   #103
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Zvonimir_s Pregled postova
Ne znam kako se nosi stari c2d e4300 s puno RAMa i SSD-om..no ak je q6600 na stocku odlican za te stvari..ne vidim smisla kupnje novih komponenti za office i surfanje...pa cak CAD crtkarije...
Upravo to. Češće mijenjamo službene aute nego službena računala. Dapače, nedavno pričao s kolegom zaduženim za naš HW, kaže kako imam pravo na novi prijenosnik, rekoh ne pada mi na pamet tražiti zamjenu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 13:48   #104
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
RAMa i igara!

Tj. SSDa i igara. I RAMa.

Mah

SSD i RAM su dovoljni da se skoro svaka mašina nakon 2008. osposobi za prosječnog juzera. Investicija od <1000kn koja će produljiti vijek velikom broju kompova.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 15:47   #105
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Osim tvom samsungu, njemu ni prinosenje zrtvenog janjeta nemoze pomoc
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2016., 09:01   #106
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Sol na ranu xulosu, sol na ranu
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2016., 02:48   #107
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2016., 05:50   #108
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,033
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
Hehe mora da su špije uspjele ukrast produkcijski primjerak Zena pa je Intel odlučio otpustit 11% radne snage.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2016., 20:49   #109
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,145

Da mi je Fajrstrajk odvrtjeti na ovoj "Hoću internetove!" 8MB AGP mrcini
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2016., 23:13   #110
Albert Wesker
Premium
Moj komp
 
Albert Wesker's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Da ta grafa i uspije uci u Firestrike, dijelove grafe bi nasao u Bjelovaru...
__________________
Albert Wesker je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2016., 02:24   #111
Ajvanho
PC Master Race
Moj komp
 
Ajvanho's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Šibenik
Postovi: 4



Prilicno masovna


Taj isti covjek je skoro preminuo tako da ajmo jednu minutu respekta za sve genijalne stvari koje je donio na ovaj svijet. *hat off*

*hat on*
TL;DR - Odlican post, zivjele fritule
-->
Dok AMD-ova dominacija jeste prestala, Intelova nije pocela, jer danas ti procesori su gotovi sto se tice nekih ogromnih evolucija.
Ali sad od kako su potpisali sa Kineskom vladom i konzolama da im rade procesore AMD se vraca od pada sa visokim temperaturama 2010.

AMD je uvjek racunao na potporu gamera da bi zaradio dok su nVidia i Intel uvjek racunali na marketing. G-Sync je bio katastrofa (idalje jest, ali to nije bitno, to je G SYNC) kao i Intel i7 u pocetku (i7 je i razlog zasto sam presao na AMD, uzeo FX-4300, sad jos kad mi dodje FX-8350 puna kapa ). Kao sto si i spomenuo Intel je tokom godina radio potpuno ilegalne ili zakonski upitne stvari da bi osigurao prodaju, sto nije nista novo, nVidia je kupila PhysX i ostale stvari koje su stavili u GameWorks dok je AMD morao praviti svoje koje se naravno u pocetku nisu pokazale tako dobre i tu je nVidia izvukla bolji kraj.

Doba procesora je odavno umrlo, ali pitanje uvjek ostaje isto, "Da li uzimati najjaci". (Ima ljudi koji i dalje misle da doba CPU-a traje)

Kad bi Intel i nVidia igrali fer, nebi bilo smisla placati $1000 graficku koja je potpuno ista ona od 2 godine ranije, ili cekati 4-5 mjeseci da izadje jaca od te koja kosta $600 najvise. Ili imati 100 razlicitih socketa. Mnogi ce mi reci da je to "jer se stalno napreduje" ali nemozes mi rec da moramo svake godine dobiti novi socket.

Sad jos kad izadje i Google CPU imacemo Intel HD u svijetu procesora

Proleteo kroz komentare (nisam ni citao vise od 2-3 rijeci po komentaru) i vidija da se pola njih zale na to sto ovo izgleda kao teorija. Mogu ih samo pitati a koji dokumentarni film nije ujedno i teorija? Sto vise, nasa cijela povijest je teorija, mi zapravo nemamo 100% dokaz nicega. U svakom slucaju, clanak odlicno uradjen, kada dodam to da je uradjen iz osobne perspektive dajem mu 10/10.

Naravno moze se uraditi clanak di se prica o pravoj povijesti, ali netriba. Nemozemo reci da je Pentium 4 bio bolji od ranijih jer 2 iste maticne nisu iste. Prosto se moramo pomiriti sa tim da nista nemoze biti isto, koliko god mi bili precizni i radili u 32nm.

Objektivno gledavsi, AMD nece propasti. Prisjetimo se sta smo govorili dok je Intel glasao da li da bace Tsar Bombu pa da nema ni njih ni AMD-a. Vidim neki porede i sa padom video igara iz 1983. Lijep primjer teorije, los primjer komparacije. Prvo jer dvije kompanije jedino sto imaju zajedno je sto oboje stavljaju procesore u CPU kategoriju, a drugo jer je drugacija ideologija (drasticno drugacija).

Vidim sad ce pocet i RAM doba, igre krenule uzimati po 8-12GB RAM-a minimalno a recommended 16GB, ako nesto mrzim to je kad sam u Recommended. Sad odkako mi je crkla i R9 290X izasle igre koje su recommended za nju, a ja morao downgradeovati privremeno, hteo dati za R9 390X ali sam limitirao sebe na $1000 godisnje, a limit sam vec razbio (proklet bio GTA V) moram cekat jedno 4-5 mjeseci a da stvar bude jos gora, sad sam jedva iznad MINIMUM.
malo sam osa OFF TOPIC i nadam se da nisam predugacak jer se umem zaleteti i pisati reply po 5-6 uri i dobiti ban ali nema veze, sve je to rock and roll

Jedan covjek je jednom rekao "There is no reason anyone would want a computer in their home." to je rekao u doba kad je imati pomjeranje piksela po ekranu bilo WOW pa mozete zamisliti i kolika je tehnologija bila masovna.



Prilicno masovna


Taj isti covjek je skoro preminuo tako da ajmo jednu minutu respekta za sve genijalne stvari koje je donio na ovaj svijet. *hat off*

*hat on*
TL;DR - Odlican post, zivjele fritule
Ajvanho je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 15:08   #112
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,908
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Upravo to. Češće mijenjamo službene aute nego službena računala. Dapače, nedavno pričao s kolegom zaduženim za naš HW, kaže kako imam pravo na novi prijenosnik, rekoh ne pada mi na pamet tražiti zamjenu.
Ovo mi je jaako poznato i nisam bio jedini u firmi koji je odbio novi laptop
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je online   Reply With Quote
Staro 04.05.2016., 10:08   #113
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Ovo mi je jaako poznato i nisam bio jedini u firmi koji je odbio novi laptop
Zašto, pa baš ima lijepih novih

http://www.nabava.net/prijenosna-rac...-hdd__18883691
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2016., 10:13   #114
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Jer firma najvjerojatnije ima pool ipak malo jeftinijih laptopa.

Pred mjesec dana nakon fijaska s updateom drivera na ZBook 15" nakon kojeg USB portovi nisu uvijek funkcionirali kako treba sam i ja tražio downgrade na thinkpad t530, a mogao sam ga dobiti kao drugi laptop.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2016., 10:45   #115
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Jer firma najvjerojatnije ima pool ipak malo jeftinijih laptopa.

Pred mjesec dana nakon fijaska s updateom drivera na ZBook 15" nakon kojeg USB portovi nisu uvijek funkcionirali kako treba sam i ja tražio downgrade na thinkpad t530, a mogao sam ga dobiti kao drugi laptop.
kako koja, npr HŽ su masovno dijelili HP elitebookove
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2016., 15:08   #116
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Jel se neko sjeća AMD-ovog John Fruehe-a, negdje 2011. kad je bio hype oko bulldozera (koji sam i sam tada htio nabavit).

Kad je već tema sex lies i CPU, jedan od najvećih lažova industrije.

https://scalibq.wordpress.com/2010/0...greatest-liar/

I legendarni proser na xtremesystemsu

"JF-AMD posting: IPC increases!!!!!!! How many times did I tell you!!!

terrace215 post: IPC decreases, The more I post the more it decreases.
terrace215 post: IPC decreases, The more I post the more it decreases.
terrace215 post: IPC decreases, The more I post the more it decreases.
.....}
until (interrupt by Movieman)


Regards, Hans

"

Iako želim da zen bude dobar, čak i ako bude marginalno lošiji kupit ću ga bratu i ženi za drugi kompjuter, sjetim se hype-a oko bulldozera i moglo bi bit isto. Puno zuji, malo meda daje.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2016., 15:38   #117
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171



Prilicno masovna


Taj isti covjek je skoro preminuo tako da ajmo jednu minutu respekta za sve genijalne stvari koje je donio na ovaj svijet. *hat off*

*hat on*
TL;DR - Odlican post, zivjele fritule

Sa kojeg to i7 na FX-a?
-->
Citiraj:
Autor Ajvanho Pregled postova
Dok AMD-ova dominacija jeste prestala, Intelova nije pocela, jer danas ti procesori su gotovi sto se tice nekih ogromnih evolucija.
Ali sad od kako su potpisali sa Kineskom vladom i konzolama da im rade procesore AMD se vraca od pada sa visokim temperaturama 2010.

AMD je uvjek racunao na potporu gamera da bi zaradio dok su nVidia i Intel uvjek racunali na marketing. G-Sync je bio katastrofa (idalje jest, ali to nije bitno, to je G SYNC) kao i Intel i7 u pocetku (i7 je i razlog zasto sam presao na AMD, uzeo FX-4300, sad jos kad mi dodje FX-8350 puna kapa ). Kao sto si i spomenuo Intel je tokom godina radio potpuno ilegalne ili zakonski upitne stvari da bi osigurao prodaju, sto nije nista novo, nVidia je kupila PhysX i ostale stvari koje su stavili u GameWorks dok je AMD morao praviti svoje koje se naravno u pocetku nisu pokazale tako dobre i tu je nVidia izvukla bolji kraj.

Doba procesora je odavno umrlo, ali pitanje uvjek ostaje isto, "Da li uzimati najjaci". (Ima ljudi koji i dalje misle da doba CPU-a traje)

Kad bi Intel i nVidia igrali fer, nebi bilo smisla placati $1000 graficku koja je potpuno ista ona od 2 godine ranije, ili cekati 4-5 mjeseci da izadje jaca od te koja kosta $600 najvise. Ili imati 100 razlicitih socketa. Mnogi ce mi reci da je to "jer se stalno napreduje" ali nemozes mi rec da moramo svake godine dobiti novi socket.

Sad jos kad izadje i Google CPU imacemo Intel HD u svijetu procesora

Proleteo kroz komentare (nisam ni citao vise od 2-3 rijeci po komentaru) i vidija da se pola njih zale na to sto ovo izgleda kao teorija. Mogu ih samo pitati a koji dokumentarni film nije ujedno i teorija? Sto vise, nasa cijela povijest je teorija, mi zapravo nemamo 100% dokaz nicega. U svakom slucaju, clanak odlicno uradjen, kada dodam to da je uradjen iz osobne perspektive dajem mu 10/10.

Naravno moze se uraditi clanak di se prica o pravoj povijesti, ali netriba. Nemozemo reci da je Pentium 4 bio bolji od ranijih jer 2 iste maticne nisu iste. Prosto se moramo pomiriti sa tim da nista nemoze biti isto, koliko god mi bili precizni i radili u 32nm.

Objektivno gledavsi, AMD nece propasti. Prisjetimo se sta smo govorili dok je Intel glasao da li da bace Tsar Bombu pa da nema ni njih ni AMD-a. Vidim neki porede i sa padom video igara iz 1983. Lijep primjer teorije, los primjer komparacije. Prvo jer dvije kompanije jedino sto imaju zajedno je sto oboje stavljaju procesore u CPU kategoriju, a drugo jer je drugacija ideologija (drasticno drugacija).

Vidim sad ce pocet i RAM doba, igre krenule uzimati po 8-12GB RAM-a minimalno a recommended 16GB, ako nesto mrzim to je kad sam u Recommended. Sad odkako mi je crkla i R9 290X izasle igre koje su recommended za nju, a ja morao downgradeovati privremeno, hteo dati za R9 390X ali sam limitirao sebe na $1000 godisnje, a limit sam vec razbio (proklet bio GTA V) moram cekat jedno 4-5 mjeseci a da stvar bude jos gora, sad sam jedva iznad MINIMUM.
malo sam osa OFF TOPIC i nadam se da nisam predugacak jer se umem zaleteti i pisati reply po 5-6 uri i dobiti ban ali nema veze, sve je to rock and roll

Jedan covjek je jednom rekao "There is no reason anyone would want a computer in their home." to je rekao u doba kad je imati pomjeranje piksela po ekranu bilo WOW pa mozete zamisliti i kolika je tehnologija bila masovna.



Prilicno masovna


Taj isti covjek je skoro preminuo tako da ajmo jednu minutu respekta za sve genijalne stvari koje je donio na ovaj svijet. *hat off*

*hat on*
TL;DR - Odlican post, zivjele fritule

Sa kojeg to i7 na FX-a?
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2016., 20:10   #118
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Zašto, pa baš ima lijepih novih
Zato jer mi starom ništa ne fali, a konfiguracija novog je par dana dodatnog posla.

Na stranu što ga ne plaćam pa me to ne brine.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2016., 21:49   #119
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Zato jer mi starom ništa ne fali, a konfiguracija novog je par dana dodatnog posla.

Na stranu što ga ne plaćam pa me to ne brine.
Loše je to, loše, ako nisi postavio stvari tako da se prebaciš na novog za par sati
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2016., 11:17   #120
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,908
Stari laptop radi. S novim laptopom neće sve raditi, a mušice mogu potrajati dugo pogotovo ako radiš s nekim softwareom koji se nikad neće updateati.

Što se tiće IPCa: tko kaže da AMD ne može ili ne zna napraviti procesor s IPC-om kakvog ima Intel?? Naravno da znaju i mogu. Procesori s visokim IPCom obično troše (puno) više struje. Postoje razlozi zašto jedni i drugi tako rade (osim patenata). Intel radi takve procesore jer imaju bolji proizvodni proces koji će poništiti povećanu potrošnju velikog IPCa. AMD mora raditi procesore koji troše malo struje jer su zaglavili na 28nm, pa rade procesore sa slabijim IPCom. Sad kad imaju 14nm FinFET sada odjednom Zenovi imaju IPC kao i Intel

Kad se pojavio Pentium 4 situacija je bila obrnuta. IPC je bio debelo na strani AMDa, ali tada se (zahvaljujući jakom lobiju i marketingu) nije pričalo o naprednijem AMD procesoru s boljom arhitekturom. Pričalo se o tome tome kako se AMD grije (što je posljedica duljeg pipelinea/boljeg IPCa). Kako su frekvencije porasle tako se P4 počeo neproporcionalni više grijati, ali to sad nije bitno.

SandyBridgevi (28nm) su i idleu trošili cca 10W više nego Trinity/Richland procesori (32nm) upravo zbog "naprednije" arhitekture, a idle je 90%+ vremena u kojem provede moj komp. Moj Trinity troši 39W sa tri HDDa i dvije pržilice bilo na Linuxu ili Windowsima. SandyBridgevi su u tim konfama trošili 50-60W u idleu ovisno o napajanju. Intel je morao izvoditi čuda da bi spustio idle potrošnju. Primjetite kako zadnjih godina reviewovi sve više pokazuju "delta" potrošnju između idlea i full loada umjesto da pokažu odvojeno idle i load. Pogodite kojem taboru to više ide u korist
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m

Zadnje izmijenjeno od: medo. 05.05.2016. u 11:26.
medo je online   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na