Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.02.2016., 21:31   #1651
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Sklopljeno prije cca misec dana u jednom dućanu (imaju webshop, ali i fizičke poslovnice u HR di im ljudi rade za kikiriki - ka u dućanu špecerajom -.-)
Baš zato što im ljudi rade za minimalac, mogu si dopustiti da neke stvari rade besplatno jer imaju manje rashode.
Ovaj koji više plaća svoje ljude i ima veće troškove općenito, mora naplaćivati svoju uslugu kao što je sastavljanje pc-a.

Ne vidim tu neki problem, takva je politika trgovine, uzmi ili ostavi, nije da je svakome potrebno besplatno sastavljanje.
Ako to znaš sam raditi onda ti je bitnija cijena komponenti, a Protis već godinama ima najniže u hr.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2016., 21:47   #1652
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Dućan o kojem pričam (besplatno sastavljanje) je s lagerom, 11 poslovnica u RH i mislim da su trenutno sa priko 100 zaposlenih.

Naravno da imaju i više cijene od Protisa

Inače nekad triba odvagat cijenu i "cijenu" kad ideš nešto reklamirat kod istih - hint extreme digital, tako da nije cijena uvik/ne bi tribala bit uvik presudan faktor (ali svakom svoje - tko voli nek izvoli)
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.02.2016., 18:19   #1653
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
Što se mene tiče, komp radi, izuzev prednjeg usba, pa nema ni potrebe za nekim slanjem nazad, ali sam stekao dojam da se netko igrao sa mojim kompom prije nego ja poslao, ponajvise zbog otvorene maticne. Kad sam do sad narucivao iz njemacke ili amerike ili madjarske, sve je stiglo tvornicki zapakirano...i izvana naruceno, jos nisam dobio kuciste kojem je falio lim kod grafe, samo kod nas u nekoliko razlicitih ducana (kod kojih vise ne kupujem niti ih preporucujem ikome)...u tehnotrade-a iz zadra sam htio kupit hdd, ali su ih oni sve povadili iz njihovih vrecica, navodno da bi im stavili naljepnicu....ma zajebi tu spiku...mos eventualno predamnom otvorit ako bas mora ic naljepnica, inace ocu tvornicki zapakirano kad kupujem...U proslosti sam narucivao maticne, i uvijek je na antistatickoj bila zuta naljepnica koju si morao poderati ako si mislio izvadit maticnu, a sad je odjednom nema. Call me paranoid, ali ja ovom racunalu ne vjerujem, niti mislim ista "osjetljivo" radit na njemu...

Zadnje izmijenjeno od: Igneos Eructid. 28.02.2016. u 18:37.
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2016., 22:56   #1654
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,630
Brdo kompova složio, u zadnjih mjesec dana čak 3.

Naljepnicu na antistatičkoj vrećici matične sam vidio možda zadnje prije 5-6 godina na nekoj Abitovoj matičnoj. Eventualno netko stavi komad selotejpa, a 99% dolazi s "otvorenom" vrećicom. Jedino što je zatvoreno su SATA kablovi.

I da, nepotrebno si paranoičan.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2016., 20:23   #1655
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Posto mi je mem. modul stigao DOA, sibnuo sam ga na RMA, no na mail mi stigla servisna primka u kojoj stoji:

"U jamstvu: Ne

Orginalno pakiranje: Ne "

Modul je poslan uredno zapakiran u svojoj kutijici, 2 dana nakon kupovine... da fuq, kakve su im to fore ?
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2016., 08:44   #1656
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
Obično je tako ako ga još nisu uzeli na red, već su ga samo zaveli u sustav. Tek kada dođe na red servisa će ti upisati ostalo
Alister je online   Reply With Quote
Staro 23.03.2016., 21:20   #1657
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Sredjeno jucer - odobren refund.
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2016., 21:28   #1658
SteveO
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Kod kuće.
Postovi: 174
Bok ljudi,

narucio neki dan Kingmax 8Gb DDR3 RAM za laptop i dobijem ga danas i skuzim da mi laptop ne podrzava 8Gb keks RAM sam otvorio, tj onu naljepnicu sam morao porezati da ga izvadim ali citajuci po netu skuzim da mogu dodat samo jos 4 Gb rama tj da HP 4730s ne podrzava preko 4Gb u slotu.

Pitanje za iskusne, dali ce mi Protis odobriti refund ili bi mogao imati problema ? Mislim da mi zamjene za 4 Gb a da mi visak para uplate na racun ili cak da uzmem 4Gb RAMa i Sandisk SSD pa bi to onda bilo duplo skuplje nego ovaj RAM jer ovako nemam upotrebu za njega. Dosad su bili svaki puta fer ali nisam nikada vraćao ništa tj reklamirao pa me zanima sta bi mogao ocekivati.
SteveO je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2016., 22:21   #1659
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Vjerojatno ti budu odobrili povrat, čak i moraju ako si preko neta uzimao. Sad, mogu ti skinuti nešto % zbog ambalaže.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2016., 22:26   #1660
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,417
Po posalji im mail s pitanjem, jedino cest tako saznati, to sto mi mislimo nije bitno
ibme74 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.05.2016., 23:01   #1661
SteveO
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Kod kuće.
Postovi: 174
A ambalaza je posve nova osim sto moras porezat onu naljepnicu da otvoris kutiju

Poslao sam im na mail upit ali reko mozda netko ima iskustva u takvim slucajevima. Ono bas nemam gdje iskoristit taj RAM a bilo mi glupo uzimat dodatnih 4Gb kad vec kupujem a ispada da sam trebao za duplo manje para to kupit.

Onda cekam da mi dogovore na mail ali nesta sam procitao da odbijaju 20% ili minimalno 100 kn sto mi nije prihvatljivo, nadam se da mi nece to ponudit jer je to skoro 50% cijene. Ne znam kako takav povrat novaca ima uporiste u zakonu.
SteveO je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2016., 23:07   #1662
bacelj
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Osijek
Postovi: 129
Citiraj:
Autor SteveO Pregled postova
A ambalaza je posve nova osim sto moras porezat onu naljepnicu da otvoris kutiju

Poslao sam im na mail upit ali reko mozda netko ima iskustva u takvim slucajevima. Ono bas nemam gdje iskoristit taj RAM a bilo mi glupo uzimat dodatnih 4Gb kad vec kupujem a ispada da sam trebao za duplo manje para to kupit.

Onda cekam da mi dogovore na mail ali nesta sam procitao da odbijaju 20% ili minimalno 100 kn sto mi nije prihvatljivo, nadam se da mi nece to ponudit jer je to skoro 50% cijene. Ne znam kako takav povrat novaca ima uporiste u zakonu.
dali ne postoji neki zakonski rok u kojemu mozes vratit robu, a da ti oni vrate novac?!
bacelj je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2016., 23:51   #1663
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Ima ako je kupljeno na daljinu. 14 dana. Oni moraju vratiti novac, on plaća poštarinu nazad. Potrebno je poslati pismeno da raskida ugovor.

Ako ti žele što naplatiti ja bi se pozvao na:

članak 77. stavak 5 zakona o obveznim odnosima koji kaže:

(5) Potrošač je odgovoran za svako umanjenje vrijednosti robe koje je rezultat rukovanja robom, osim onog koje je bilo potrebno za utvrđivanje prirode, obilježja i funkcionalnosti robe.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2016., 18:21   #1664
SteveO
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Kod kuće.
Postovi: 174
Dobio sam odgovor od Protisa da posaljem nazad i da ce zamjenit ako imam original ambalazu sto sam i ucinio sa isprintanom prepiskom maila. Pa sam im rekao da refundaju komplet iznos a onda cu ponovo kupiti 4 Gb RAM, SanDisk Ultra II SSD i onu ladicu koja ide umjesto optike u lap. Lakse je tako nego prebijat ja mislim. Nadam se da ce sve ispast ok, ovog puta im saljem sliku svog rama pa da mi daju link koji da kupim u webshopu.
SteveO je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2016., 20:51   #1665
SteveO
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Kod kuće.
Postovi: 174
Evo da javim da je sve prošlo super sa Protisom, odobrili su zamjenu iako je RAM bio otvoren, posto ima one naljepnice na kutiji. Poslao sam im sliku RAMa koji imam sad pa su mi poslali u ponudi 4Gb, SSD i ladicu. Sve pohvale na usluzi, napokon pravo europsko poslovanje u Hr.
SteveO je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2016., 17:33   #1666
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Iskustvo s Protisom

Poštovani forumaši , danas sam rezervirao logitech z333 zvučnike u protisu i dosao ih podignuti.

Pred prodavačem sam digo poklopac kutije tek tolko da vidim na brzinu dali je sadrzaj unutra.

Dolazim doma otvaram zvucnike i subwoofer nagnječen u kutu,
pogledam kutiju i na kutiji nagnječenje , vidim ljepljive ostatke
zastitne naljepnice koja osigurava kutiju i zakljucujem da je ona prije postojala... znaci otvaran je proizvod i ranije , nisam dobio novi proizvod!

U meduvremenu ih kontaktoram telefonom i odlucim odmah krenuti nazad.
Vracam se u ducan s namjerom da ce mi proizvod odma biti reklamiran na što dobivam odgovor da sam ja obavezan u njihovoj trgovini rastepsti sve dijelove i pregledavat dali imaju ikakvog mehaničkog oštecenja i kako sam ja kao kupac apsolutno nezasticen u ovom slucaju i mogu samo cekati na blagonaklonost servisa.

Ducan tvrdi kako oni nemaju nikakvog saznanja da su zaprimili otvaran i ostecen proizvod te kako taj proizvod nipošto vec nije kod njih i reklamiran.

Servis u narednim danima (rečeno sutra) moze odluciti sto ce biti sa proizvodom. A od pocetka se aludira na to da kako ja mogu dokazati da ja proizvod nisam oštetio.

Znaci oni su ograđeni od toga da su mi prodali otvoreni proizvod pod odgovorom da oni zaprimljene proizvode niti ne pregledavaju kada im stignu (zanimljivo).
Prodavac za pultom nije negirao da proizvod bio otvoren bez zastite.

Ukoliko servis odbije reklamaciju ja cu dobiti nazad oštećeni zvucnik koji danas sutra niti nece imati garanciju jer ce servis imati spreman odgovor da je nastalu uslijed mehanickog kvara.

Ne moram niti napominjati da sam zvucnike nosio kao bebu u narucju do stana ili da koristim mob star 2 godine bez ijedne crtice sto valjda nesto govori o mojoj pedantnosti , kao nagradu dobijem ovo!

Ja vas molim da me sugerirate koja su moja prava kao kupca povodom ovog slucaja jer sam dobio odgovor da sam totalno nemoćan pa cak i da je propust moj.
Unaprijed vam se svima srdačno zahvaljujem na pomoći.

Zadnje izmijenjeno od: Getriba94. 07.09.2016. u 17:40.
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2016., 17:39   #1667
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,413
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 07.09.2016., 17:40   #1668
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Citiraj:
Autor Getriba94 Pregled postova
Poštovani forumaši , danas sam rezervirao logitech z333 zvučnike u protisu i dosao ih podignuti.

Pred prodavačem sam digo poklopac kutije tek tolko da vidim na brzinu dali je sadrzaj unutra.

Dolazim doma otvaram zvucnike i subwoofer nagnječen u kutu,
pogledam kutiju i na kutiji nagnječenje , vidim ljepljive ostatke
zastitne naljepnice koja osigurava kutiju i zakljucujem da je ona prije postojala... znaci otvaran je proizvod i ranije , nisam dobio novi proizvod!

U meduvremenu ih kontaktoram telefonom i odlucim odmah krenuti nazad.
Vracam se u ducan s namjerom da ce mi proizvod odma biti reklamiran na što dobivam odgovor da sam ja obavezan u njihovoj trgovini rastepsti sve dijelove i pregledavat dali imaju ikakvog mehaničkog oštecenja i kako sam ja kao kupac apsolutno nezasticen u ovom slucaju i mogu samo cekati na blagonaklonost servisa.

Ducan tvrdi kako oni nemaju nikakvog saznanja da su zaprimili otvaran i ostecen proizvod te kako taj proizvod nipošto vec nije kod njih i reklamiran.

Servis u narednim danima (rečeno sutra) moze odluciti sto ce biti sa proizvodom. A od pocetka se aludira na to da kako ja mogu dokazati da ja proizvod nisam oštetio.

Znaci oni su ograđeni od toga da su mi prodali otvoreni proizvod pod odgovorom da oni zaprimljene proizvode niti ne pregledavaju kada im stignu (zanimljivo).
Prodavac za pultom nije negirao da proizvod bio otvoren bez zastite.

Ukoliko servis odbije reklamaciju ja cu dobiti nazad oštećeni zvucnik koji danas sutra niti nece imati garanciju jer ce servis imati spreman odgovor da je nastalu uslijed mehanickog kvara.

Ne moram niti napominjati da sam zvucnike nosio kao bebu u narucju do stana ili da koristim mob star 2 godine bez ijedne crtice sto valjda nesto govori o mojoj pedantnosti , kao nagradu dobijem ovo!

Ja vas molim da me sugerirate koja su moja prava kao kupca povodom ovog slucaja jer sam dobio odgovor da sam totalno nemoćan pa cak i da je propust moj.
Unaprijed vam se svima srdačno zahvaljujem na pomoći.
Glupost, moraju ti ili zamijenit robu ili vratit pare.
Ne daj da te veslaju.

1. http://europa.eu/youreurope/citizens...s/index_hr.htm

Možeš i njih kontaktirati:

2. http://www.savjetovaliste.potrosac.h...osacki-problem
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2016., 17:41   #1669
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,413
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Glupost, moraju ti ili zamijenit robu ili vratit pare.
Ne daj da te veslaju.
Zasto glupost? Obrati pozornost da je u poslovnici kupovao.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 07.09.2016., 17:48   #1670
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Glupost, moraju ti ili zamijenit robu ili vratit pare.
Ne daj da te veslaju.

1. http://europa.eu/youreurope/citizens...s/index_hr.htm

Možeš i njih kontaktirati:

2. http://www.savjetovaliste.potrosac.h...osacki-problem

Nino* nisam vidio temu sry


Neo*osjecam se ko da sam naletio kao žrtveno janje

Hvala ti na linkovima saljem upravo mail da vidim dali sam ja kao kupac stvarno potpuno nezasticen.
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2016., 17:52   #1671
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,413
Da si kupio preko neta, ne bi bilo problema. Ovako si malo manje zasticen.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 07.09.2016., 18:09   #1672
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Da si kupio preko neta, ne bi bilo problema. Ovako si malo manje zasticen.
Stvarno tužno da moram narucivati preko neta iz ducana koji mi je kilometar od stana i to nakon preko 10 000kn ostavljenih u doticnom prilikom prijasnjih kupnji.
Dali to podrazumjeva da ja dostavljaču kažem da me mora cekati dok ja raskupusam 300 dijelova i sve detaljno pregledam zbog ostecenja jer pretpostavljam cim on ode odgovor je ispalo ti preko kucnog praga kad je postar otisao?
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2016., 21:48   #1673
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,539
Citiraj:
Autor Getriba94 Pregled postova
Stvarno tužno da moram narucivati preko neta iz ducana koji mi je kilometar od stana i to nakon preko 10 000kn ostavljenih u doticnom prilikom prijasnjih kupnji.
Hipotetski, da si taj novac potrosio u 2015. godini, sudjelovao si u manje od 0.05% ukupnog prihoda Protisa. Pretoceno u njihovu prijavljenu dobit, od tebe su zaradili cca. 200kn. Uzevsi u obzir iskustva koja si mogao procitati o njima, uz prethodno navedenu cinjenicu, vjerujem da i sam zakljucujes u kakvoj si situaciji.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2016., 22:37   #1674
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Bas me zanima ishod situacije , javit cu kada dobijem odgovor , ali da ce te netko tako zavaljat je sramota...

ak nis drugo na televiziju
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2016., 23:35   #1675
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor Getriba94 Pregled postova
Bas me zanima ishod situacije , javit cu kada dobijem odgovor , ali da ce te netko tako zavaljat je sramota...

ak nis drugo na televiziju
Miša mu, ako je kutija koliko sam shvatio (baš kutija kartonska) bila oštećena onda si to morao na šalteru primjetiti, pogotovo ako si ih nosio ko bebu u naručju.

Ja bi da sam na šalteru isto tako postupio jer ima svakakvih ljudi, a prodavači moraju sebe zaštiti (ne kao firma, već kao jedan čovjek na šalteru).

Zamisli neko kupi zvučnike, vrati se za 1-2h i kaže prodali ste mi udubljene i razbijene zvučnike.

Vjerojatno bih pomislio da su ti po putu ispali.

Isto je kao da se vratiš nakon 2h sa razbijenim ekranom moba to ti niko neće zamjeniti.
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2016., 00:03   #1676
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
Miša mu, ako je kutija koliko sam shvatio (baš kutija kartonska) bila oštećena onda si to morao na šalteru primjetiti, pogotovo ako si ih nosio ko bebu u naručju.

Ja bi da sam na šalteru isto tako postupio jer ima svakakvih ljudi, a prodavači moraju sebe zaštiti (ne kao firma, već kao jedan čovjek na šalteru).

Zamisli neko kupi zvučnike, vrati se za 1-2h i kaže prodali ste mi udubljene i razbijene zvučnike.

Vjerojatno bih pomislio da su ti po putu ispali.

Isto je kao da se vratiš nakon 2h sa razbijenim ekranom moba to ti niko neće zamjeniti.
nebi primjetio jer to nije ostecenje da je opalo iz kamijona pa kutija ima rupcagu , to je sitno nagužvanje na samom kutu koje se ni ne primjeti ako se ne zagledaš.

a i ako se zagledaš ne stoji mi kutija na polici nego zvucnik, ne?
nije to poderano nego ko da je netko kutiju stisno u transportu

problem je što logitech tako uzasno loše spakiro zvucnike (osim ako ekipa u protisu ih nije prepakiravala)

na samom dnu kutije je spuzva debljine brat bratu 4 milimetra na kojoj stoji woofer , a dva rubna kuta woofera su na samim rubovima kutije.

i doslo je do nagužvanja kutije i samim tim rub dobio po kapi , to je sitan vizualni problem al jebemu ak sam platio nove zvucnike necu ih gledat sa deformacijama na polici



EDIT: sad gledam na youtubeu video unboxing tih zvucnika i križam se.
niti jedan zvucnik nije bio zaljepljen kod mene nego samo tutnut u vrecicu , a subwoofer bi trebo bit zaljepljen u vrecici i kartonskom trakom obavijen , znaci nista od toga nije bilo serijski zapakirano,
majmunare se u ducanu i prodaju upotrebljavanu robu.

Zadnje izmijenjeno od: Getriba94. 08.09.2016. u 00:54.
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2016., 15:13   #1677
formatce
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Bistrinci
Postovi: 4
Loše iskustvo.
Naručim kućište Zalman Z9 Neo Black, uplatim unaprijed.
U ponudi piše Black kao i kasnije na računu koji je stigao zajedno s kućištem, na kućnu adresu.
Ali stigao je model White.
Kao slučajno su zamijenili, moraju vidjeti da li dobavljač na lageru ima crni.
Mogu mi vratiti novce nakon što im vratim kućište. Kada sam rekao da prvo provjere da li imaju crni model ispalo je da nemaju.
Dakle namjerno su, po sistemu ako prođe-prođe poslali krivi model.
formatce je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2016., 15:46   #1678
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Tocno to sto kazes rade na sistem ako prode prode ala APP

Zahvaljujuci blagonaklonosti servisa microline pristali su iz servisa poslati nove zvucnike.

Kada ih budem preuzimao cu lijepo poucen iskustvom i forama iz protisa otvorit paket preko citavih 2 metra kvadratna ducana da se uvjerim da nesto nije mehanicki osteceno.

Nego recite vi meni dali prodavac smije tebi prodati robu na kojoj nema zaštitne naljepnice?
oni su meni rekli da to ima/nema naljepnicu ne znaci bas nista.

Normalno logitech stavi nalju i vidi se tocno gdje je odljepljena.
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2016., 15:51   #1679
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
a gle uvijek ti se može vaditi na - morali smo ubacit garanciju, upute na hrvackom, provjeriti da li je to stvarno zvučnik nutra, certifikat potrošnje el. energije, paju patka etc.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2016., 17:11   #1680
formatce
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Bistrinci
Postovi: 4
Da APP sistem
Više od njih ne uzimam ništa. Uostalom kako može dobro funkcionirati shop koji prodaje brisače za automobile, filtere ulja, noževe, Hi-Fi, perilice rublja i komponente? Negdje mora zaštekati.

Jel nije naljepnica dokaz da je sve unutri? A jamstvo se da zalijepiti vani, priložiti uz račun i slično. Mnogi kada recimo šalju paket račun lijepe prozirnom folijom na vanjsku stranu kutije u kojoj je proizvod.
formatce je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na