Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.07.2007., 21:36   #1
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
- Glupa strana igara -

"Kaplar Hans" metoda je nažalost jedina koja pali u 99% igara...
Ne znam jel to zato što sam stariji (stariji, ne star ) ali ne sjećam se ijedne novije igre koja mi je ponudila filing koji sam doživio zaigravši UT ili wolfiku. OK, FarCry mejbi, ali i to je upitno. I nije tu samo problem u tome što je radnja skriptirana i moraš prolaziti igru kako je tvorac zamislio, već mi na racku ide totalna utrka za zaradom i što bržom isplatom uloženog. Ništa nije bitno više, niti količina bugova, niti ispeglanost priče i scenarija - jedino bitno je što prije (čast izuzecima; Đuka npr. ) izbaciti naslov van i pokupiti nešto zarade prije nego ekipa razglasi po netu da je igra njesra. A mi ko male ovčice, te kupi novu grafu, te kupi novi proc, još meme i nadaj se da je slijedeći naslov bolji...a ko nam kriv kad smo se zakačili na taj sport. Umjesto da se dopamo ko i sav ostali normalan svijet
tor je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2007., 21:46   #2
Zmalamuth
Inquisitor DeathWatch
Moj komp
 
Zmalamuth's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb-Rijeka
Postovi: 918
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
. Umjesto da se dopamo ko i sav ostali normalan svijet
Ko kaze da se ne dopamo?
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=73795
Trudimo se pa makar i virtualno.

hehe
__________________


i7 4770K cooled by Noctua NH-D14
Asus Sabertooth Z87
Corsair Vengeance Pro 2x8Gb 1866Mhz
EVGA GTX 1080 - 8gb -FTW GAMING
Logitech G500 & G510 Keyboard
OCZ Vertex4 256gb/Samsung SSD 850 Evo 500G /640Gb WD Black/2TB WD Black/3x2TB WD in sharkoon docking station
LG GH22
Corsair HX620W
Corsair Carbide 678c
Arctic Bionix F140mm x3
Phillips Brilliance 240PW - 24'''
Zmalamuth je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.07.2007., 21:50   #3
WichitaQ
Soul Eater
 
WichitaQ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Isolated
Postovi: 538
Ali da si u pravu to je istina. Zadnja igra koja mi je bila zanimljiva i koja je davala takav filing je bio Morrowind, a Oblivion je upravo bio njesra koje se nastavilo na Morrowind da se prikupi lova (nemojte sad upadat da je Oblivion zakon i super, jer sam odigrao i Oblivion i Morrowind, i mislim da znam što govorim, nije loša igra, ali da je odlična kakva i Morrowind, nikako...).
Svaka novija igra mi nije zanimljiva od wolf-a, čak ni od onog prvog, i to ide do te mjere, da više ne igram nikakvu noviju igru, nego se vraćam starijim naslovima, pa onda dolazi AA i AF ekipa s primjedbom "joj, kakvo je ta igra njesra, vidi grozne grafike".
Onda ja na to upalim dvije PS igre, sa takvim scenarijom i pričom za ne vjerovat, i naravno s grafikom za koju znamo kakva je na PS-u. Mogu ja njima dan-noć objašnjavat i pričat o toj igri, nek ona ima jedan od najboljih priča na svijetu, njima to ne vrijedi jer je grafika sh*t...

Zadnje izmijenjeno od: WichitaQ. 08.07.2007. u 11:19. Razlog: pišem gluposti :D
WichitaQ je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2007., 21:53   #4
celduce
Premium
 
celduce's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Dimension 8
Postovi: 785
Mene nekako proslo to, zapravo nisam nikad ni bio neki gamer niti sam bas ulagao u stroj da bih igrao neki naslov. Kada bi trebalo snage uglavnom sam trazio neke polovne komponente.
Jedine igre koje zaigram josh danas su one u kojima me se dojmila radnja / prica. Npr Dungeon Siege, Undying, Dark Reign 2, System Shock 2, Syberia razni emulatori za Segu, SNES itd.
Ove nove igre krenem igrat i za 2 sata me prodje volja.
Ipak moram priznat da sam samo radi C&C 3 kupio polovnog Radeona 9600xt kako bih mogao u nekim razumnim detaljima igrati.
I to samo radi toga sto dan danas josh zaigram Tiberian Sun & Firestorm-a (prvenstveno zbog price) te me zanimalo sto NOD i Kane smisljaju u ovome nastavku
__________________
celduce je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2007., 22:25   #5
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Autor Zmalamuth Pregled postova
Ko kaze da se ne dopamo?
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=73795
Trudimo se pa makar i virtualno.

hehe
Viš, zaboravih

Citiraj:
Autor WichitaQ Pregled postova
A što bi bila Kaplar Hans metoda , nismo svi pametni kao ti
Pa pročitaj članak

Citiraj:
Autor celduce Pregled postova
Mene nekako proslo to, zapravo nisam nikad ni bio neki gamer niti sam bas ulagao u stroj da bih igrao neki naslov. Kada bi trebalo snage uglavnom sam trazio neke polovne komponente.
Jedine igre koje zaigram josh danas su one u kojima me se dojmila radnja / prica. Npr Dungeon Siege, Undying, Dark Reign 2, System Shock 2, Syberia razni emulatori za Segu, SNES itd.
Ove nove igre krenem igrat i za 2 sata me prodje volja.
Ipak moram priznat da sam samo radi C&C 3 kupio polovnog Radeona 9600xt kako bih mogao u nekim razumnim detaljima igrati.
I to samo radi toga sto dan danas josh zaigram Tiberian Sun & Firestorm-a (prvenstveno zbog price) te me zanimalo sto NOD i Kane smisljaju u ovome nastavku
Ja bih i igrao a nemam što
tor je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2007., 22:50   #6
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,528
nažalost, i ja se nalazim u toj priči, meni je i dan danas rtcw najbolji fps, prošao sam ga valjda 10 puta... nekako sam se nadao da će ove godine izaći wolfenstein x i popraviti gorak okus današnjih igara.

far cry je doduše bio dobar, ali nije donio puno novog, samo je dobro prožvakanu tematiku izvrsno uklopio u prekrasni vizualni doživljaj igranja.

a kad se tek sjetim studentskih dana na savi i UT-a s cimerom i susedima...

mislim da su dobrim dijelom osim žudnje za brzom zaradom dosta krive i konzole, sve se bolje igre rade za njih a portovi na pc uglavnom ne uspijevaju.
konzolu nebum kupoval, a ako se ovak nastavi možda više nebu ni poštenih igri za piceka...
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2007., 23:58   #7
Girrari
drug Mile
Moj komp
 
Girrari's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 356
Nije samo s FPS-ovima problem... evo moj fah su poluarkadne trke i mogu reči da je su situacija katastrofalna. NFS je totalno zabrazdio u F'n'F šprehe i neke morbidne enviromente... a samo kad se sjetim onil lepih pejsaža it Rocky Passa, Dolphine Covea i sl. iz četvorke, suza mi kane. Znao sam sate provest samo vozikajuću se uokolo. Doduše, došao je sad TDU koji je fakat odlično osmišljen i grafika je prekrasna, ali je toliko očajno "optimiziran" da ga gotovo nitko živ ne može vrtit kak spada. Tu se vraćamo na priču o poluproizvodima koji se puštaju samo da bi se zaradile pare... e pa ova igra čeka patch od 3. mjeseca i zasad još ništa osim što je 2X odgađan i sve sam uvjereniji da na kraju neće ni doći.
Što se tiće nekih simulacija i tu vlada razmjerna suša.
__________________
Ne postoje glasni ventilatori, postoje samo nedovoljno glasni zvučnici!
Girrari je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2007., 01:36   #8
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
da vidimo zadnja igra koja me ostavila bez daha i koji sam prosao par puta je bila FEAR i to mi je stvarno zakon igra .

poslje toga nista a prije toga takodjer nista osim mozda far cry-a

kupio sam original quake4 za prati na netu (cijena nemalih400kn) i onda sam probao warsow (besplatan fps) koji imho mete pod sa q4 jaaaaaaaako zalosno a tako istinito.
jedine igre koje mi donekle imaju dusu su od blizzarda, iscekujem starcraft2 ko ozebo sunce i nadam se da ga nece usrat jer ako njega ukenjaju prodajem komp uzimam neki cheap laptop i boli me patka

al sto je je slicnu sam raspravu vodio bar na tri foruma do sada i svugdje smo se slozili da je problem u trulom kapitalizmu jednostavno vise se nitko netrudi napraviti igru da se ona igra godinama vec da se proda nastavak....
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2007., 02:14   #9
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,145
da slažem se s vama. za sve su krive pare. nije to ko prije kad su se igre radile i igrale s guštom. jedine igre koje su mi ostale gušt su cod2, wow i gta:vc. dobro, ima i drugih ali u ove sam utukao najviše vremena. a ako hoćete malo dobrih i humorističnih puzlica onda pređite sam&max. ja sam trenutno na 3. epizodi
__________________
PSN Steam
d0X je online   Reply With Quote
Staro 07.07.2007., 13:36   #10
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Stvarno je zalosono ovvo sto se dogadja danas u svijetu igara. Bitno je da ima "joooooooj vi'' graf'ke ***'m t' sunc'" i slicne gluposti. Zadnje igre na koje sam potrosio dosta svog zivota su bile Diablo2, MAFIA, GTA:VC, Warcraft3 (ne skidam se s njega ), i RBR.
Ali najvise su mi ostali u sjecanju Crash (svi nastavci), Resident Evil 3 NEMESIS i GrandTurismo 1 i 2 (naravno sve je ovo sa starog dorbog PS-a).
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.07.2007., 16:11   #11
Dule
Premium
Moj komp
 
Dule's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Sesvetski Kraljevec
Postovi: 540
eh

istina.. ja vec jako dugo vremena nisam imao nijednu igru vrijednu igranja.

jedina igra koja mi je eto ostala za igrat je starcraft, i onda neko dodje i kaze kako to mozes igrat vidi tu ruznu 2d grafiku. no comment.

kad nekome spomenes da je morrowind bolji od obliviona gleda te zbunjeno.

isto kad spomenem nfs 4 ili 5. glavno da ovi novi imaju 1024xAA i slicne pizdarije, a bljestavila da te uvati epilepsija i uber cool nabrijani auti. netko je gore spomenio, gdje su one staze iz cetvorke kad si se sa gustom vozikao uokolo.

proslo je vrijeme dobrih igara imo
Dule je online   Reply With Quote
Staro 07.07.2007., 17:42   #12
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor Dule Pregled postova
eh

istina.. ja vec jako dugo vremena nisam imao nijednu igru vrijednu igranja.

jedina igra koja mi je eto ostala za igrat je starcraft, i onda neko dodje i kaze kako to mozes igrat vidi tu ruznu 2d grafiku. no comment.

kad nekome spomenes da je morrowind bolji od obliviona gleda te zbunjeno.

isto kad spomenem nfs 4 ili 5. glavno da ovi novi imaju 1024xAA i slicne pizdarije, a bljestavila da te uvati epilepsija i uber cool nabrijani auti. netko je gore spomenio, gdje su one staze iz cetvorke kad si se sa gustom vozikao uokolo.

proslo je vrijeme dobrih igara imo

Eh da zaboravih napomenuti Morrowind, igrao sam ga ko lud, pocinjao vise puta sa razlicitim "rasama" i klasama. Onda dodje Oblivion i opet ono "joooooj vid' grafk'e....", a od igre i Obliviona ni I ni O.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2007., 18:39   #13
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Varam li se ili nitko nije spomenuo Deus Ex? Igra koja se mogla prijeći na mali milijun različitih načina, za razliku od današnjih FPS-ova, a bogme i za razliku od Deus Ex 2 (Invisible War).
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2007., 20:07   #14
Red_Dragon
Lost soul still wondering
 
Red_Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Aiur
Postovi: 474
Ne pamtim više koliko sam već puta spomenuo u ovakvim raspravama da mi je igrivost i atmosfera na prvom mjestu kod igranja. Više niti ne znam što dodati, sve je već rečeno.

Ipak mislim da je bilo par kvalitetnih igara proteklih godina, neke od "novijih" su svakako Fear te HL2. Kod većine ostalih igara premalo je originalnosti, sve je to već 100 puta prožvakano. No naučio sam se da ponekad treba zažmiriti na jedno oko, ako tražite savršenu igru, za igranje će vam ostati figa. Mislim da je i sve više ovakve nedostatke uočavamo kako smo stariji, jer se kriteriji mjenjaju.

Svakako da se slažem da većina igra ima nedostatke ali ipak da se odigrati. I one koje pucaju samo na grafiku, ja odigram i zaboravim. Prave igre kao Morrowind, System Shock2 te ostale se pamte.
__________________
Da nije nas bile za grabu bi spal
Red_Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2007., 21:35   #15
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Danas se igre rade da se prodaju i večina ih je kao hollywoodski blockbusteri - puno kiča a malo sadržaja.

Traileri i grafika su danas sve - treba privući ljude da kupe, a nakon toga ko ih 'šiša'.

Ogromni izdavači te konzole nove generacije (prvenstveno omraženi XBox 360) uvjetuju developerima da naprave multiplatformske igre koje nisu "ni tamo ni vamo".

Što se tiče FPSova, HL2 je jedina igra vrijedna spomena, FEAR, Q4, Doom3 je sama šminka bez sadržaja.
Za ljubitelje FEAR-a, ako vas je ta igra prepala (dobar je jedino početak) preporučam Clive Barker's Undying ili System Shock koje su daleko bolje igre.

Meni UT nikad nije baš sjeo, kao niti Warcraft 3, možda jer sam u to doba prasio HL i CS...

Iako je Interplay napravio dosta loših poteza pri kraju, to je jedna od rijetkih firmi koja je uistinu izdavala prave igre, a njihov moto "By gamers, for gamers" je stvarno nešto značio.

Što se tiče strategija polažem nadu u novi Petroglyphov projekt - Universe at War: Earth Assault (koji rade ljudi iz ex-Westwooda i imaju odličan on-line kontakt s communityjem).
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2007., 22:13   #16
ZCracker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 81
Da nažalost nisu igre kaj su nekad bile. Sva gamad prešla na 3d a po meni je 2d xyz puta bolji za strategije. Di su ona stara vremena Starcrafta, Simcity-a i ostalih tycoon simulacija koje su imale dušu (Theme Hospital,Transport Tycoon, RCT, raiload...) nema toga više dansa se milijuni troše na razvoj garfike i ostalih bezvezarija umjesto da se posvete priči i gameplay-u.

Al dio problema su i današnji klinci kojima su te igre i namijenjene jer cjene samo grafiku i koja grafl ti treba za 30 fremova u igri.

Neki dan mi je reko klinac da svaka igra koja radi na agp grafički kak se spada nije igra vrednja igranja jer je šrot??? I sad se proizvođači trebali fokusirat na priču??? Dok je takve ekipa ništ od toga
__________________
BY ZC
ZCracker je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2007., 01:14   #17
KnezTame
Premium
 
KnezTame's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 489
Citiraj:
Autor tor Pregled postova

Ne znam jel to zato što sam stariji (stariji, ne star ) ali ne sjećam se ijedne novije igre koja mi je ponudila filing koji sam doživio zaigravši UT ili wolfiku. OK, FarCry mejbi, ali i to je upitno.
Tu vjerovato govoris o orginalnim i prvim igrama, nadodas onda jos tome Doom i Quake i to je to.
E sad gledaj ovak, nekad davno davno (u dalekoj galaksiji ) nije bilo igra, tj postojale su igre, odnosno, nazovimo ih igricama na automatima, koje smo svi igrali kad je cirkus/lunapark dolazio u grad.
Onda su izasli komodorci i igrice na njemu...
Pa onda je doso PC i od onda nista vise nie bilo isto!

Moras uzet u obzir da nekad nie bilo igra i kad su izasli svi ti naslovi bili su prvi, naravno da kad nikad u zivotu nisi igro tak nesto da je bilo zapanjujuce, te je ostavilo jake fealinge na sve nas!

Ak pogledas danas na te igre, zapravo nisu po nicim bolje od danasnjih igra (grafiku i efekte iskljucujem, gledam cist igrivost), cak reko bi losije kaj se tice igranja.

The thing is, da danas si vec sve vidio, nema zapravo nista novo u gamingu, ne mogu napravit nesto sto do sad nie bilo vidjeno, nesto sto ce provokat opet one fealing ko kad si prvi put zaigro D, Q il UT


Naravno istina je da se igre samo stancaju za zaradu, rijetko koja izadje da ima qvalitetu, te da stvarno mos uzivat igrajuc.

Npr kod mene, prva igra koju sam ja igro sam solo na svom kompu je bila Half Life, nakon toga nist vise nie bilo isto, sve ostale igre bile su mi dumb, trazil sam istu kvalitetu, igrivost, pricu, radnju etc...
Onda opet zaigral sam Baldurs Gate, do dan danas nie izaso niti jedan RPG koji bi bio bar do koljena BGT-u...

Ono kaj mene kopka je to kaj igre postaju sve "gluplje" kaj igrace cine dumbijima, a takve postaju uber popularne (to se najvise odnosi na jadne amere koji neznaju rijesiti nit najjednostavnije zadatke), a onda izadje malo naprednija igra, di ne mozes samo trcat i ubijat, onda ju popljuju kak je igra bezveze, zato kaj neznaju igrat.

Al ne smatram da su sve igre loshe, recimo igre koje su izasle u zadnje vrijeme (cca 4 god unatrag), a koje su me odushevile; Doom 3, HL2, Fable the lost chapters, Knights of old republic, Call of Duty (2 sucks - primjer radnje igre za dumb people), Stalker...
__________________
Poslije BSG-a sve je glupo
KnezTame je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2007., 11:18   #18
WichitaQ
Soul Eater
 
WichitaQ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Isolated
Postovi: 538
Citiraj:
Autor tor Pregled postova

Pa pročitaj članak
LOL, koji sam ja #&%$&!, ja cijelo vrijeme mislio da je ovo pod "igrama"sorry


Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
kupio sam original quake4 za prati na netu (cijena nemalih400kn) i onda sam probao warsow (besplatan fps) koji imho mete pod sa q4 jaaaaaaaako zalosno a tako istinito.
Ista stvar (samo što ja nisam toliko platio za q4) i vidio na netu pohvale za warsow, probao ga i bilo mi je zanimljivo dok nisam shvatio šta sam ustvari dobio od q4...ništa

Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
...jedine igre koje mi donekle imaju dusu su od blizzarda...
Ahhh, koliko sam vremena potrošio na warcraft i starcraft, sve od tada nije imho bila nijedna igra takvog žanra koja je bar do koljena tim igrama

Citiraj:
Autor KnezTame Pregled postova


Ono kaj mene kopka je to kaj igre postaju sve "gluplje" kaj igrace cine dumbijima, a takve postaju uber popularne (to se najvise odnosi na jadne amere koji neznaju rijesiti nit najjednostavnije zadatke), a onda izadje malo naprednija igra, di ne mozes samo trcat i ubijat, onda ju popljuju kak je igra bezveze, zato kaj neznaju igrat.

Da je to samo kod amera to bi se moglo i pretrpit. Kolko ljudi znam koji prestaju igrat igru samo zato što im se ne da pročitat i shvatit "find a key to open this door", glavno da je hack'n'slash, run'n'kill...

Citiraj:
Autor tor Pregled postova
A mi ko male ovčice, te kupi novu grafu, te kupi novi proc, još meme i nadaj se da je slijedeći naslov bolji...
Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
za sve su krive pare. nije to ko prije kad su se igre radile i igrale s guštom
Makes sense zašto uopće postoji dx10 i 8800 serija...
Možemo mi pričati kolko hoćemo da je to nepotrebno, ali čim iziđe nastavak neke popularne, kvalitetne igre, upadamo u zamku, otvaramo novćanike i troši...kako sam i ja radi obliviona, nadajući se da će biti punokrvni nasljednik daggerfala i morrowinda, i kako je netko rekao, nfs-ovi, nigdje traga 4 i 5-ice, glavno da carbon, most wanted imaju svoju uber grafiku...
WichitaQ je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2007., 14:05   #19
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor ZCracker Pregled postova
Sva gamad prešla na 3d a po meni je 2d xyz puta bolji za strategije
ne slažem se u potpunost, homeworld kao takav nebi funkcionirao u 2d-u, u 3d-u se može izvesti milijun i jedan sneak attack i nemoguće je postaviti savršeni defense. za igre tipa CC, aoe i sl. se slažem da bi bilo čak i bolje da su u 2d-u prvenstveno zbog preformansi, da bi i ljudima sa starijim kantama moglo raditi kako spada.
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2007., 15:01   #20
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Evo da i ja ubacim svoja .02c, s obzirom da se smatram gejmerom malo veceg staza (konj od 33g., igram od svoje 13. kad je stari iz Trsta dovukao C64).

IMHO, za danasnje stanje su podjednako krivi:
- bivsi PC developeri i izdavaci, koji su si dopustili ili da propadnu, ili ih kupe konzolaski divovi, ili predju na Tamnu Stranu i orijentiraju se primarno na konzole, a onda rade portove tih istih igara na PC,

- cijela ta fama za konzolama. Prije, davno prije, a mozda i ne tako davno, znalo se cemu konzole sluze - sportskim igrama, arkadama, raznim voznjicama i plitkim RPGovima. Uglavnom, no-brainer igrama, namjenjenih klincima i onima koji tako razmisljaju. Postojala je jasna diferencijacija - kompleksnije igre su bile rezervirane za PC, tj. ozbiljnije igrace i one sto traze nesto vise od plitke zabave upravljanja neke zivotinjice kako bi skupila bobice po levelima. Nesto kasnije, proizvodjaci konzola i izdavaci konz. igara su se polakomili i za tim dijelom kolaca, te se poceli uplitati i u zanrove od kojih su prije zazirali. Trziste konzola i igara vec je tada bilo vece od trzista PC igara, and the rest is history.

- sami igraci. Ovdje nemam sto pametno reci, osim da gejming scenu prati isti trend kolektivne retardacije i lobotomizacije cijelog planeta, do filmova, muzike, "modnih trendova", pa sve do igara. Kad neku PC igru proglase prekompliciranim smecem, jer "ima prekompliciran nacin upravljanja, koji od vas prvo trazi da udjete u opcije i re-definirate sve tipke (tko je jos vidio Ctrl za crouch), da bi postala igriva" (citat iz reviewa), a stotine gejmera se s time slozi, dobije se realna slika modus operandija (a i IQ-a) vecine danasnjih gamera.

Ja znam da sam danas u debeloj manjini, kad od igara trazim i malo inventivnosti, kreativnosti i po mogucnosti nesto mozganja i mucenja oko prelazenja igre. Vecina trazi brzu zabavu, ubaci-dvd-i-kreni stil igranja, s mozgom na pasu. E, pa sto su trazili, to su i dobili. Kad bi se vecina slagala sa mnom, vjerujem da bi prihodi od prodaje takvih no-brainera opako pala, i prisilila developere na nesto drukciji pristup.

Dakle, slijepa ulica, drugovi. Rjesenje - napravimo isto sto i Norton u Fight Clubu, ali ograniceno na developere i izdavace (a moze i ponekog proizvodjaca konzola), okrenimo se seksu, ili pregrizimo jezik i pretvorimo u tipicne danasnje konzolaske zombije.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2007., 15:47   #21
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,145
ma nisi Lorde u manjini nego je problem što nitko ne sluša prave gejmere, nego samo one koji troše pun ****c. opet se vraćamo na lovu. tko će slušat dečka koji igra igre na p4 1.7ghz, 384mb rama i geforce 4 mx. danas se slušaju samo vlasnici uber-skupih strojeva koji ne žele igru sa srcem, nego samo da dobiju što bolji light-show. ali to je samo moje mišljenje.

btw. jel se itko sjeća igre monstertruck madness 2? to mi je bila zakon igra, stalno sam igrao off-road
__________________
PSN Steam
d0X je online   Reply With Quote
Staro 08.07.2007., 16:01   #22
beavis
Premium
Moj komp
 
beavis's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Na moru
Postovi: 155
Meni su sve nove igre glupe, kada mi se igra uzmem amigu i przi .
__________________
beavis je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2007., 17:29   #23
bbalog3
Premium
 
bbalog3's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Đakovo
Postovi: 54
Nove igre ne volim prvenstveno zbog toga sto nemam adekvatan stroj za njih, a drugi razlog je taj sto je prica jadna do bola. Mislim da danas nema nekih originalnih naslova koji ce te prikovati za komp cijelu noc, da zaboravis na wc, na hranu, na obaveze... Danas je sve oglavnom "vec vidjeno".

Najbolja/najoriginalnija igra po meni je Return to Castle Wolfestein. To je jedina igra koja me tako uplasila da sam jedva smoga snage i upaliti komp. Iza svakog coska se krilo neko "nevidjeno" iznenadjenje, uvijek bi bio na iglama. Ali danasnji naslovi nemaju vise tako originalnu tematiku tako da mi se ne da uopce instalirati neke od njih, jer WW2 je isfuran, ulicne utrke i nabrijavanja, caranja i magije srednjeg vijeka, jedan lik koji sam ubije cetu vojnika..... sve je to vec vidjeno. Jedino se jos radujem dolasku nastavka StarCraft-a.
bbalog3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2007., 19:15   #24
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
svi tako hvale taj starcraft a meni se baš i ne sviđa (istina nisam neki igrač strategija, prolazio sam spellforce 1 i 2 kao RPG ) i očekujem da starcraft 2 neće biti takva senzacija (da vidio sam oba filmića na novom bug-u)
bilo je već jako puno igara koje su se hvalile svim i svačim a na kraju su igrači vidjeli da su dobili k....
npr - stalker - nakon toliko odgađanja sam očekivao remek djelo, ali od toga ništa, igra mi dosadila nakon 5-6 sati
dark messiah... - nove finte i zanimljivosti, a što je s 7 sati igranja i kroničnim nedostatkom itema itd ???

oblivion sam igrao, kao i prije njega morrowind koji mi ima ljepši dizajn okoliša tj ima prave planine i otočiče itd, a obilvion se samo spušta od planine prema moru i to mi je malo dosadno
morowind mi je malo išao na živce jer sam morao otkrivati svaku sitnicu, nisam imao (ili nisam vidio) kamo moram ići pa sam ga prestao igrati, oblivion mi nije dosadio ali su tada došle neke druge igre i obaveze pa sam ga prestao igrati ali tek nakon 110 sati igranja

osobno mi je far cry najbolja pucačina jer se bar za tu cijenu dobilo dosta sati igranja i sad kad je igram 3 put ispočetka mi nije dosadna

legendu Diabo II ne trebam ni hvaliti, uh koliko sam tisuća puta ubio diabla i baila da dobijem neke dobre iteme

sportske igre nisam nikad igrao

a novi colin mcrae mi se jako sviđa makar nisam nikad volio simulacije, igrao sam ga malo kod frenda i skužili smo da treba biti online da igra loada savegame (ovo je pravi spyware = igra šalje neke podatke 5 internet stranicama od kojih su 2 koje se bave oglasima)

ne znam zašto ljudi misli da ako će igra imati grafiku crysisa da će priča biti glupa, većinom hoće, to je istina, ali to nije uvijek tako, zato nemojte suditi prije nego sami probate
i grafika je sve bolja i bolja jer tehnologija napreduje, a kako će tehnologija napredovati ako nećemo davati pare i kupovati nove komponente itd

sve je to jako skup "sport" ali napredak je uvijek bio skup, žalosno je što se developeri ne potrude dovoljno da ispoliraju igre i naprave dobre priče ali vjerojatno nisu ni oni sve krivi, kad na njih pritišću izdavači kojima se žuri izbaciti igru prije ostalih, kako svi ovdje kažu zbog para

priznajte : da kad bi mogli, da bi svi igrali svoiju omiljenu igru na što realnijoj grafici, što kvalitetnijem zvuku itd

osbno bih htio da mi je rezolucija u Diablo II na 1600,1200 barem i da je grafika kao crysis i da mi to sve radi super na ovoj konfi, ali to je već previše maštanja od Diablo II fana koji se nada Diablo III

__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2007., 01:09   #25
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor KnezTame Pregled postova
Al ne smatram da su sve igre loshe, recimo igre koje su izasle u zadnje vrijeme (cca 4 god unatrag), a koje su me odushevile; Doom 3, HL2, Fable the lost chapters, Knights of old republic, Call of Duty (2 sucks - primjer radnje igre za dumb people), Stalker...
Ufff, sve u tvojem postu stoji, ali di si fable tlc nasao uvrstit tu nije mi jasno. avantura u kojoj ne koristis mozak nego ti sve svijetli i samo trckaras gore dole

kako Lord_Calidor kaze:
Citiraj:
- cijela ta fama za konzolama. Prije, davno prije, a mozda i ne tako davno, znalo se cemu konzole sluze - sportskim igrama, arkadama, raznim voznjicama i plitkim RPGovima. Uglavnom, no-brainer igrama, namjenjenih klincima i onima koji tako razmisljaju.
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2007., 02:36   #26
PcKinG
Čiča s tamića
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Prezid
Postovi: 326
ja od ovih starijih igara igram Stronghold Crusader-----LEGENDA! onda age of empires 2 je isto ok, kao i Max Payne 1 i 2 (jedna od rijetkih igara gdje nisu zasrali nastavak), Soldier Of Fortune 2, a od novijih podosta odigro i rijetko koji do kraja (iznimka su prince of persia-svi nastavci i SC) dopizde nakon 2-3 h igranja-kad se nagledam svih tih detalja i predivne grafike.
PcKinG je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2007., 04:01   #27
dautanecII
el_nino
Moj komp
 
dautanecII's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb-Tresnja
Postovi: 353
uh,dobro je....ja sam mislio da starim.
ne znam,nakon dune2000,warcrafta 1 i 2,starcrafta,diabla 1 i 2,pokojeg rallya (Collina 1,2,2003....),pa onda Q2,SOF(jedinica),UT-a....danas da nema COD-a,fakat ne znam kaj bi igrao.
dautanecII je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2007., 09:47   #28
Ribic
Cushion-first
 
Ribic's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: N45°23' E15°58'
Postovi: 80
Zanimljivi komentari.

Vidim da je vas nekoliko spominjalo F.E.A.R. kao igru koja je u FPS klasi u zadnje vrijeme bila među boljima. Uglavnom se slažem, i moram priznati da je nedostajao milimetar da ga i sam u kolumni spomenem u tom kontekstu umjesto Far Crya - između ostalog, zato što ima intrigantan zaplet. Ali F.E.A.R. mi pak ima i dva ključna nedostatka: komični završetak s nazovi-strašnim demonima koji se stvaraju iz prostora, kakve inače češće viđamo u trash horror filmovima, te relativna monotonost scena - gotovo uvijek su to neke industrijske hale, podrumi i laboratoriji, nema ni traga promjeni ambijenta (i minimum eksterijera), i moram priznati da mi je to negdje oko 8-9 chaptera postalo naporno.
Ribic je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2007., 10:45   #29
PcKinG
Čiča s tamića
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Prezid
Postovi: 326
što se promjene ambijenata tiče od fps-ova sam zapamtio igru chaser. malo je starija al ima svega od ureda, zemlje,snježnih djelova pa do marsa,a i priča je full ok...
PcKinG je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2007., 12:41   #30
KnezTame
Premium
 
KnezTame's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 489
Citiraj:
Autor tskarda Pregled postova
Ufff, sve u tvojem postu stoji, ali di si fable tlc nasao uvrstit tu nije mi jasno. avantura u kojoj ne koristis mozak nego ti sve svijetli i samo trckaras gore dole
Ma Falbe nie los, da se razmemo nie ni do koljena Bladurs gateu, il icewind daleu, al igra ima neki svoj shtimnug.
Nie opet glupa, jer imas questove, nie da ti iznad mape pise, il trepteri zvjezda; "e tu je coek kojeg moras ubit, da bi mogo dobit kljuc, kojim mozes otkljucat skrinju s blagom"

Ima pricicu, ima humor, kaj se recimo danas rijetko vidi u igrama, zabavna je, te sve to ljepo ucelofanirano u predivnu grafiku.

Je slazem se, igra je napravljena s jendim ciljem, za siroke mase za zaradit pare, al ak povucemo paralelu s igrom koja ima istu namjeru; Halo, odnos onog kaj si dobio kod Fabla i kod Haloa je milionski...

Enivej back to tema, da glupe konzole su pretezno krive kaj igre pocinju suckat na velko, em kaj developeri radne onda za sve 3 platforme, pa se igra razvodni...

Ajmo uzet za primjer Blizzard, koji se drzi PC-a ko pijan plota (ok zabrazdili su s Ghostom za konzole), a sve igre su im zakon i planetarno popularne...
__________________
Poslije BSG-a sve je glupo
KnezTame je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na