Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.05.2011., 00:23   #1
RODNEYBAY
Registered User
 
RODNEYBAY's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 13
VGA chipset SiS 650 koliko ima MB?

Lijepi pozdrav svim forumovcima! Danas sam kupio rabljeni mini PC "MSI Hermes 650", sa procom Intel Celeron 1,7 Mhz, MBO Msi MS 6535 sa integriranom grafičkom karticom sa chipsetom SiS 650, pa me zanima da li netko zna koliko zapravo ta grafička ima MB? Nigdje o tome nema podataka.Ako je preslaba, stavio bih neku jaču....hvala.
RODNEYBAY je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2011., 00:29   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Trebalo bi u bios-u biti izbornik koliko rama zelis dodijelit grafi. I da, slaba je.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.05.2011., 01:07   #3
RODNEYBAY
Registered User
 
RODNEYBAY's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 13
Kaj treba napravit da se dodijele MB RAM-a grafičkoj? Aha, kao od 512 MB RAM-a oduzmem npr. ne znam 64 MB i dodijelim ih grafičkoj? Kak to mogu napravit? Inače, hvala na odgovoru, sutra bum probal nekaj isčeprkat....a osim toga gore mi je Linux, pa i to mislim sredit i stavit XP.....inače, PC je baš guba, mali je poput VCR-a ili DVD-playera....pozdrav!
RODNEYBAY je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2011., 02:11   #4
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Neces dobit nista, osim srozat perf. samih windowsa. 512mb je donja granica za XP. Radim svakodnevno na slicnom strojceku na poslu i najbolje ti je nista ne dodjeljivat grafi jer ionak fali a neces nista dobit. Neces nista dobit ni sa ugradnjom druge grafe jer trazis PCI low profile grafu koja je preslaba za sve osim tetrisa i pokoje igre sa pocetka ovog tisucljeca a osim toga ce ti poprilicno zagrijat cijeli sistem i mali ventilator na CPU ce ti vristit. Takve mini kompove je najbolje ostavit kakvi jesu i radit ce dugo bez problema. Nisu dizajnirani za bilo kakve preinake i tesko im padnu.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2011., 12:20   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Osnovne informacije o chipsetu: SiS650
Stranica proizvođača: MSI Hermes 650 / Hermes 650-P
MSI Hermes 650-P Barebones System Review

Kako su kolege već rekle, grafa dijeli memoriju sa ukupnim ram - om,
podešava se u BIOS - u > Advanced Chipset Features > Share Memory Size = 8 - 16 - 32 - 64 Mb.
Na istom mjestu imaš Graphic Win Size sa istim opcijama.
Nabavka bolje / brže grafe je naprosto neisplativa i teško ostvariva jer bi morao tražit PCI verziju a i onda nećeš dobit neko značajno poboljšanje / ubrzanje, uz to si ograničen i 200W - nim napajanjem kojeg zbog formata teško možeš zamjenit za jače.

Jedino donekle isplativo poboljšanje možeš napravit dodavanjem još memorije, sistem ti koristi PC2100 184-PIN DDR 266MHz Unbuffered Non ECC u dva slota zbirno 2Gb max.
Možeš stavit i bržu memoriju ali će radit na manjoj brzini koju sistem podržava.

Ako misliš dizat XP onda preporučam SP2, na Dl. stranici proizvođača imaš većinu potrebnog. Namjerno sam napisao većinu jer nisam drv vidio za ugrađenu mrežnu uz to su starije verzije. Ovdje imaš SiS UniVGA3 Graphics Driver v 3.73 (uvga3_373.zip) zadnji drv za grafu.
Po informaciji sa neta mrežna bi trebala biti RealTek RTL8101L7BL pa drv skini sa supporta RealTek - a.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na