Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.02.2009., 02:33   #91
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
....

Prijatelj me zamolio za savjet, a ja stvarno nisam imao nikakva iskustva s eksternim hdd..

Jel dobra ova kombinacija:

externo kuciste + hard disk

Ili eventualno neko drugo kuciste / hdd (iz Vemil / Links / HGSpot).
Mobilnost nije važna, ionako ce mu 99% vremena stajati na stolu u sobi, budžet je 650 kuna (joj što volim sastavljat "low budget" strojeve )
  Reply With Quote
Staro 03.02.2009., 03:57   #92
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
kolika je brzina usb 2.0 eksternih diskova? koliko mb u sec? jel netko testirao? na čudu sam,nemam pojma dal da za 1000kn uzmem eksterni od 1TB ili posebno disk 1TB + kučište

slatke brige se pretvorile u noćnu moru,šta,kako,koji,gdje
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.02.2009., 19:53   #93
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Uglavnom 30-35 MB/s, ali meni s nekim fileovima potegne i preko 40-45 MB/s...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2009., 01:04   #94
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Uglavnom 30-35 MB/s, ali meni s nekim fileovima potegne i preko 40-45 MB/s...
nije loše ajde,standardno onda,kao na sticku.ili na starijim diskovima (pata)

nego,mene zanima,jel ima tko problema s usb-om općenito?ja znam an stick zapisivat neki fajl od 3gb ili bilo sto veće (sto malo duze traje),cesto mi se zna dogodit da stick samo nestane...pa ga ponovno moram ubacivat itd

taj usb mi ni na jednom kompu nije do sada bio stabilan i to me živcira do boli... sad kad kupim taj eksterni,stavit cu kopirat neznam,300GB filmova i sta onda...30x pokusavat.

Mislim da cu uzet kuciste s e-sata i usbom,pa ako usb bude radio probleme da imam plan B i to brži.

inače fora je to,nakrcat ću ga filmovima (svih 1TB) i samo ga spojim s dvd playerom preko usb-a i imam cijelu kućnu kolekciju bez cd-a,dvd-a...zbog toga cu i uzet,dušu dalo...
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2009., 01:17   #95
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Ja trenutno imam disk, 2.5" u icybox kucistu koje ima "dock". Kad je disk u docku, spojen preko esata, zna se desit upravo da disk nestane. Jos nisam uocio obrazac, nekad se desi iz cista mira u idle, nekad kad se zapisuje na njega. Mozda je ICH9R problem.

No na drugom sistemu s drugim kucistem eSATA disk je radio odlicno.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2009., 01:16   #96
DirectHit
Premium
Moj komp
 
DirectHit's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 231
Trebao bih jedan kvalitetan HDD iz bilokoje trgovine(Vemil,Feniks,HGspot sve dolazi u obzir dok god ima webshop) , što trazim :

- Netreba mi više od 160GB
- Kvaliteta i sigurnost podataka(stabilan provjereni eksterni hdd)
- Estetika (ne zelim ništa šareno,zeleno,ljubičasto itd.) crno ili bjelo najbolje.
- USB sučelje mora biti
- Što manji fizički - to bolje!
- Ne zelim HDD+ladicu nego jedan od onih "kompaktnih" već u svojem kućištu.

Hvala.
DirectHit je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2009., 23:00   #97
Tera
Premium
Moj komp
 
Tera's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Vinkuljaa
Postovi: 25
šta mislite o verbatimovim HDD-ovima?mislim uzeti externi verbatimov disk od 250gb što s e dobije u T-com,tj mislim produžit ugovor..pa jel može ko reć da li valja?ili ne vrijedi uzimat?hvala,i molim nekakav odgovor..
__________________
Divide et impera!





Tera je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2009., 18:37   #98
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Kupila mi cura neki dan ovo kuciste i sa njime sam dobio neki sett gumica, kao neke nozice...pa ako netko ima ov Skarkoon kuciste dali mi moze reci kuta se to naljepi ili sta vec!? Mislim da ima ukupno 6 tih tankih, gumenih nozica....

http://www.links.hr/index.php?option...kl=051.612.013
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2009., 18:52   #99
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Kupila mi cura neki dan ovo kuciste i sa njime sam dobio neki sett gumica, kao neke nozice...pa ako netko ima ov Skarkoon kuciste dali mi moze reci kuta se to naljepi ili sta vec!? Mislim da ima ukupno 6 tih tankih, gumenih nozica....

http://www.links.hr/index.php?option...kl=051.612.013
Pa valjda ispod na postolje da ne širi vibracije preko stola.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2009., 19:27   #100
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor Chome Pregled postova
Pa valjda ispod na postolje da ne širi vibracije preko stola.
Da, ali na postolju vec stoje nozice......pa ne znam gdje da ih stavim tj. naljepim.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2009., 21:04   #101
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Da, ali na postolju vec stoje nozice......pa ne znam gdje da ih stavim tj. naljepim.
Onda na stranicu kučišta kada ga polegneš na stol bez postolja. Najbolje ih nemoj lijepit ako ti ne trebaju.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2009., 19:31   #102
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor Chome Pregled postova
Onda na stranicu kučišta kada ga polegneš na stol bez postolja. Najbolje ih nemoj lijepit ako ti ne trebaju.
I ja mislim da je to najbolje rijesenje!
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2009., 23:04   #103
Th3 Cl4n5m4n
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Svuda po malo
Postovi: 121
Externi disk 1-1.5 TB

Uzimat ću disk većeg kapaciteta. Sada imam 500GB i pun je pa ću taj riješiti i uzeti novi. Sada gledam koji da uzmem od svih njih. Dali kombinaciju SATA + kućište externo ili odmah externi.

U ve-milu imaju 1,5TB SATA disk za 1100kn i kućište max 300kn pa je ukupno 1400kn.

No opet ima i ovih za 1TB koji su externi ( odmah spakirani u kućište ) za 1000kn = 1TB. Ajde dajete neke ideje.

Brzina, tišina i grijanje su mi nevažni čimbenici a važni su cijena i kapacitet. Dakle, ili 1TB ili 1.5TB.

Iskreno mislim da će mi ovaj od 1TB biti sasvim dovoljan i s jedne strane mi se čini kao bacanje novca kupovina 1.5TB + ext. kućište no opet, tko će ga znati no pošto se trebam pošteno i krvavo naraditi za 1000kn zbog cijene dajem veću prednost ovom od 1TB

Iz Karlovca sam i u obzir dolaze HG Spot i Ve-mil.
Th3 Cl4n5m4n je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2009., 16:25   #104
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
Question Dilema oko ext. HDD-a

Dakle kupujem externi disk,kojeg bi drza prikljucenog na kompjuter i na njega skida (direktno,a mozda i ne) i pohranjiva filmove (mkv-ove), igre itd...
Jer ti "multimedijalni" sadrzaji mi zauzimaju najvise mjesta na postojecem disku u kompu...

I sad se dvoumim izmedju ova dva :

WesternDigital 1 TB, My Book 2 Home Edition


SEAGATE 1.5 TB, FreeAgent Desktop II

Cijena je prakticki ista,a razlika je u tome sto Seagate-ov ima 500 GB vise ali ima samo usb prikljucak i ima daleko ruzniji case po mom misljenju,dok WD-ov uz usb ima
e-SATA (koji imam i na maticnoj) i FireWire 400.
Sta preporucujete,vase misljenje triba li mi e-sata (recimo zbog instalacije igre s ext. diska na disk u komp i slicnih stvari) .

Vendetta je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2009., 16:35   #105
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ne treba ti e-SATA samo zbog toga. Kod instalacije brzina nije toliko bitna, za razliku od pokretanja/igranja kada brzina prijenosa podataka više dolazi do izražaja.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2009., 18:50   #106
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
Da,hvala.
Ali ovo mi se na kraju cini najboljom opcijom :

Ext. case ICY BOX IB-390StUS-B (review) /slika/link

+

Segate od 1.5 TB (ili bilo koji sata disk) ...


Dakle disk mi stoji u svom caseu u ladici u kompu,sta je odlicno jer je onda ustekan kao "interni" disk direkt na maticnu i napajanje i sukladno s tim netreba dodatna uticnica za napajanje izvana ko kod ovih gore,po potrebi ga mogu vadit van,a case ima usb i e-sata prikljucak...Jedino ovaj odvratni kabel + transformator me nervira koji moras vuc sa sobom za napajat disk kad nije u ladici.

Zadnje izmijenjeno od: Vendetta. 24.02.2009. u 19:13.
Vendetta je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2009., 19:11   #107
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Na tvome mjestu bih izbjegao Seagate bez obzira na cijenu
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=134431
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2009., 19:16   #108
xvx1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Western Digital se sam upali/ugasi kad se upali/ugasi racunalno, a sto je po meni vrlo bitna mogucnost.
xvx1 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2009., 19:38   #109
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Na tvome mjestu bih izbjegao Seagate bez obzira na cijenu
A znam za to... ali postoji firmware fix za 1.5 TB diskve ako bude ikakvih problema ...
Citiraj:
Autor ^SuperUnknown^ Pregled postova
...doduse ja nisam primjetio nikakve probleme sa novim Baricama, ali ako zatreba nadam se da promptno reagiraju iz Seagatea.
Citiraj:
Autor xvx1 Pregled postova
Western Digital se sam upali/ugasi kad se upali/ugasi racunalno, a sto je po meni vrlo bitna mogucnost.
To je definitivno veliki plus
Vendetta je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2009., 01:13   #110
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Samsung disk od 0,5 TB ili 1 TB + eksterno kućište

Ovak, imam 500GB Samsung disk kupljen u Linksu i planiram kupiti još jedan (back up, itd.).

E sad, stavio bih ovaj postojeći u eksterno kućište, pa me zanima što preporučate...

- koje kućište da kupim za navedeni disk;

- da li da uzmem 500GB ili 1TB disk od Samsunga? Kad sam kupovao pred godinu i nešto 500GB, onda je koštao koliko sada 1TB, pa me zanima vaše mišljenje!

Hvala!
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2009., 04:55   #111
w0lfram_
Rasvjetno tijelo
Moj komp
 
w0lfram_'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 374
evo ovako napokon sam odlucija da ovu svoju zbirku divixa i inih stvarcica po dvdovima, bacim na hardove, pa bi mi sad tribala preporuka nekog eksternog kucista za barem 2 diska, bilo bi puno bolje da je odma za 4 al nekako mislim da bi to bilo preskupo, ako je za 2 onda ce ic 2 takva kucista u koja se nadam strpat po koliko stane diskova od 1tb ili mozda cak i 2tb

nasa sam kod nas, da je prihvatljivo cijenom, samo ovaj j bod od icyboxa, al mi se ne svida sta je na usb, zna netko da ima nesto slicno tome s e sata ili fwom?

eto hvala na savjetima

btw naletih isto tako veceras na ovaj disk KLIKNI ME, po poprilicno niskoj cijeni ili mi se samo cini, pa me zanima koliko je to dobar disk?
__________________
Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10
w0lfram_ je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2009., 15:38   #112
Bilobrkster
Premium
Moj komp
 
Bilobrkster's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 270
firewire kućište za 2.5"

treba mi optimalno rješenje slijedećeg problema.

htio bih izvaditi disk iz laptopa i koristiti ga kao prijenosni, a u laptop staviti drugi SATA disk od barem 250 GB i 7200RPM. ovaj npr. http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=482

no baš hoću da ima i USB i FW sučelje. sada jel možete preporučiti neko solidno kućište ili možda neki externi disk s FW i USB sučeljem iz kojeg je moguće izvaditi HDD i zamijeniti ga ovim iz laptopa?
__________________
Bilobrkster je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2009., 15:31   #113
rabbit08
Premium
 
rabbit08's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 100
Dvojba za novi disk veličine 1 do 1.5 TB

Idući tjedan kupujem novi HDD pa sam u velikoj dvojbi. Gledajući cjenike vidim da su seagatovi freeagenti povoljni ali ne baš na dobru glasu (tako sam negdje pročitao). dakle zanima me koji disk kapaciteta 1 - 1.5 TB bi preporučili (da znate da sa njima nema problema, osim ako nisam pehist pa dobijem onaj s kojiim je igran frizbi u skladištu). Može biti vanjski a može i obični HDD, za vanjsko kućište lako (imam ih dva od sadašnjih diskova). što kažete na verbatime iz linksove ponude ( http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=051.520.094 ).
vidim u hg spotu imaju 1.5TB seagate. ima li kakvih problema sa tim diskom. ajde, navalite sa savjetima.

disk bi služio isključivo kao backup, tj. arhiva svega i svačega.

lijep pozdrav.
__________________



Zadnje izmijenjeno od: rabbit08. 29.03.2009. u 15:34. Razlog: dopuna
rabbit08 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2009., 16:23   #114
maliking1
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 17
Vanjski disk imation

Od t-com-a sam za produzenje ugovora dobil taj disk od 160 gb. Jer se prikopca na PC s USB, voleo bih da ga tako prikopcam i na DVD i gledam filmove direktno iz njega. No, kad ga stavim - prikopcam na DVD taj javlja da diska nema.
Trazeci zasto, naleteo sam na dio koji kaze da disk mora biti na FAT 32. OK. No Partiton mananger mi jednostavno ne dozvoljava da ga convertiram u fat 32, a na njemu imam hrpu filmova, pa nebih voleo izvesti format. Postoji koji drugi nacin pretvorbe? Znam da sam nekoc cital da se u run upise nekakva comanda pa onda se to uradi iz sami windowsa,ali nikako da to nadjem, a pitanje je dal bi i uspjelo. Mozda ima tko ikakvog iskustva s tim pa da mi odgovori.

Hvala unaprijed!
maliking1 je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2009., 21:16   #115
Vermox
Premium
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
kupujem externi hard

HDD Ext WD 1TB MyBook Essential (USB2.0) H1U10000E

molio bi misljenja o gore navedenom hardu..cijena je 860kn..dal se isplati?
Vermox je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2009., 21:58   #116
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Evo jedno jako glupo pitanje, jer pretpostavljam da treba dodatno napajanje, al evo ipak.

Htio sam samo pitat ak metnem WD6400 u eksterno kuciste, dal bi trebao furat neki adapter za struju za njega ili je dosta struja preko usba ili esate?

Edit: Da...
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2009., 01:06   #117
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Otkad eSATA daje struju?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2009., 12:46   #118
robi64
zovem se robert iz zg.sam
Moj komp
 
robi64's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: ZAGREB-DUBRAVA
Postovi: 1,071
imam jedno pitanje u vezi externog diska,kupio sam ladicu za externi disk u nju stavio disk sata od 160gb napravio sam format u FAT 32 jer sam tako formatirani disk mogu priključiti na linijski dvd da bih mogao gledati divx filmove sa njim tj.samo s tim formatom ga dvd prepozna(vivax K-530)i sve za sada to radi ok,no imam jedan problem ako netko zna, pošto ladica ima vanjsko napajanje dolazi mi do smetnji na tv-u kada ukopčam usb od diska u dvd player(pojavljuju se crte u gornjem i donjem dijelu tv-a te na sredini)pretpostavljam da je tome uzrok napajanje od diska jer kada uključim običnu memoriju na dvd toga nema pa pitam:MOŽE li se to nekako riješiti, evo par slika:
http://www.imagesforme.com/show.php/...6SUSLEUBOX.jpg
http://www.imagesforme.com/show.php/...r160gbsata.jpg
http://www.imagesforme.com/show.php/...166SUSLEU3.jpg
http://www.imagesforme.com/show.php/...166SUSLEU8.jpg
http://www.imagesforme.com/show.php/...GOK530HDMI.jpg
__________________
zovem se Robert i iz Zagreba sam
robi64 je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2009., 18:52   #119
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
@robi, probaj drugo kuciste za disk. Ovo je mozda defektno ili ima lose rijeseno napajanje. Ujedno probaj zastekat to kuciste na drugi izvor struje, ne na onaj na kojem je ustekan TV.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2009., 18:27   #120
WichitaQ
Soul Eater
 
WichitaQ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Isolated
Postovi: 538
bok armijo. zemil sam si my book od 1tb i sad si razmišljam dal ga ostavit na fat32 il ntfs, ima li neke razlike kod tolko velikih diskova? (xp je u pitanju).

i da, koja im je fora da je cijeli disk ima 930 i nešto gb, a njegov diag tool veli 999.96?
ne mislim na one "zaokruživanje" fore koje rade proizvođači, nego zašto njegov vlastiti diag tool veli da ima 999.96gb? da ima negdi možda još bonus od 70gb kojeg nisam skužio?
WichitaQ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na