Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.10.2018., 12:33   #8101
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Došla nadogradnja i na Albise na A1 software.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 13:17   #8102
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Citiraj:
Autor bokinho Pregled postova
pozz, imam doma trio uslugu,net tel i tv na 2 televizora, jedan tv mi je prosireni paket preko receivera a druga tv mi ima analogno kanale preko splitera. Htio bi otkazati tv skroz i uzeti net i tel. Pitanje je da li ce mi ostati analogni kanali za gledanje ili oni ukinu to skroz? Kada kazem analogni mislim na ove sto mi pretrazi i nade kao sk1,cartoon network i to sve.
Ostat ce dok i to ne ukinu potpuno svima, trebali su od 1.5. ali jos nisu
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 13:22   #8103
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Lak Pregled postova
Ostat ce dok i to ne ukinu potpuno svima, trebali su od 1.5. ali jos nisu
Moraju prvo navući što više starih korisnika (bez ugovora) na neku novu uslugu (sa ugovorom) pa će tek onda isključiti analogni... počeli su navlačenje starih korisnika raditi sa povećanjem cijene pojedinih starih paketa, a što je slijedeće tko zna... ali da su jadni u duši, jesu
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 13:46   #8104
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Nije toliko stvar ugovora ( iako je njima uvijek to napeto) koliko je stvar toga da ima još uvijek puno korisnika koji imaju samo analogiju tj. nemaju STB uopće. Oni su problem, jer gašenjem analogije oni ostaju skroz bez ikakve slike na TV-u. Do sada su bila čak tri datuma u igri ( prije Nove Godine, 01.05 i poslije ljeta) ,ali ljudi se dosta bunili , pa se odustalo. Što će biti dalje, tko zna. Problem je i što je dodatni STB kod njih bezobrazno skup . Uz sve popuste ispadne 45 kn na 2 godine ( kod Iskona je 15 kn).

Zadnje izmijenjeno od: Stipest. 18.10.2018. u 13:52.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 14:02   #8105
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Moraju prvo navući što više starih korisnika (bez ugovora) na neku novu uslugu (sa ugovorom) pa će tek onda isključiti analogni... počeli su navlačenje starih korisnika raditi sa povećanjem cijene pojedinih starih paketa, a što je slijedeće tko zna... ali da su jadni u duši, jesu
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Nije toliko stvar ugovora ( iako je njima uvijek to napeto) koliko je stvar toga da ima još uvijek puno korisnika koji imaju samo analogiju tj. nemaju STB uopće. Oni su problem, jer gašenjem analogije oni ostaju skroz bez ikakve slike na TV-u. Do sada su bila čak tri datuma u igri ( prije Nove Godine, 01.05 i poslije ljeta) ,ali ljudi se dosta bunili , pa se odustalo. Što će biti dalje, tko zna. Problem je i što je dodatni STB kod njih bezobrazno skup . Uz sve popuste ispadne 45 kn na 2 godine ( kod Iskona je 15 kn).
Tocno navlacimo se - dopisujemo cijelu godinu, za sad se nedam, ali nazalost oni su malo jaci pa me to nedanje sa moje strane i kosta, digli cijenu za one koji su na starim paketima bez ugovorne obveze, neznam do kad ce to tako moci.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 16:15   #8106
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Tocno navlacimo se - dopisujemo cijelu godinu, za sad se nedam, ali nazalost oni su malo jaci pa me to nedanje sa moje strane i kosta, digli cijenu za one koji su na starim paketima bez ugovorne obveze, neznam do kad ce to tako moci.

Oni ili ti ? Tko će prije popustiti ?
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 16:31   #8107
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
@Cilim, nek se jave još dvojica/dvoje pa možemo osnovati udrugu
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 16:39   #8108
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Oni ili ti ? Tko će prije popustiti ?
Ah, mali uvjek na kraju nahrdaju, ako ostane sve kao sto je sad da oni nesto drasticno ne promjene za nas korisnike (izmjene - smanje sadrzaj TV paketa ili jos dignu cijene sadasnjih starih TV paketa) jos mogu neko vrijeme izdrzati, nazalost zato sto nista ni nemogu promjeniti u svoju korist (ugovoriti, prosiriti ili promjeniti paket bilo TV ili internet) a da mi B.net (A1) ne uzme stari STB TTC i B.net karticu te uvali novi STB Kaon, tako da sam momentalno u pat poziciji (drzi i gledaj to sto imas bez ugovorne obveze, drugim rijecima ne talasaj).

A vidljivo je da nas ipak mogu zafrknuti, ako zele, primjer je sa ovim PlanetSport kanalima koji su u 10 mjesecu pustena promo svima da ih mogu pogledati, mi sa B.net karticama nazalost nemozemo.

Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
@Cilim, nek se jave još dvojica/dvoje pa možemo osnovati udrugu
Hehe, moze.

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 18.10.2018. u 16:48.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 17:00   #8109
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Gledam ovo na njihovoj starnici


Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 17:37   #8110
Anonimi
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
A1 - ex B.net

Mogucnost uz nadoplatu 30/60 kn mjesecno 😀
Anonimi je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 18:01   #8111
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 630
Skupo. Tcom je solidno jeftiniji po tom pitanju - na ugovor 24 mjeseca 30kn/mjesečno.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 18:01   #8112
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Gledam ovo na njihovoj starnici


I tako ce pisati do daljnjega dok ne ugase analogne kanale.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 18:31   #8113
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Citiraj:
Autor Anonimi Pregled postova
Mogucnost uz nadoplatu 30/60 kn mjesecno ��
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Skupo. Tcom je solidno jeftiniji po tom pitanju - na ugovor 24 mjeseca 30kn/mjesečno.

Iskon za 15 kn/mj.
Nadam se ipak kad ugase analogiju da će biti neka akcija po tom pitanju.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 18:52   #8114
Vranduk
Registered User
 
Vranduk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Nije toliko stvar ugovora ( iako je njima uvijek to napeto) koliko je stvar toga da ima još uvijek puno korisnika koji imaju samo analogiju tj. nemaju STB uopće. Oni su problem, jer gašenjem analogije oni ostaju skroz bez ikakve slike na TV-u. Do sada su bila čak tri datuma u igri ( prije Nove Godine, 01.05 i poslije ljeta) ,ali ljudi se dosta bunili , pa se odustalo. Što će biti dalje, tko zna. Problem je i što je dodatni STB kod njih bezobrazno skup . Uz sve popuste ispadne 45 kn na 2 godine ( kod Iskona je 15 kn).
Zar nitko od vas na forumu od A1 nije dobio obavijest. Ja sam prošlog mjeseca sklopio ugovor na 2 godine za 3D paket (199 kn). Sklopio sam i ugovor na dodatni digitalni prijemnik (30kn prvih 12 mj. zatim 60 kn). Uzeo sam i prošireni paket bez ugovorne obveze za 35 kn. Bez obzira na ovo sve prije tri dana dobio sam obavijest na moje ime poštom "12. 11. 2018. god U POTPUNOSTI ĆE SE UGASITI ANALOGNA KABELSKA TELEVIZIJA. E tu su mene zaribali jer sad nude drugi i treći digatalni prijemnik po 15 kn mjeseČno i besplatni prikljuČak a meni su naplatili 100 kn prikljuČak.
Vranduk je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 19:00   #8115
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Ne nismo. Daj malo detalja. Možeš li skenirati taj dokument i postati ga ovdje. Ako ne bude popusta, dobro su me zeznili, jer sam taman poptisao novi dvogodišnji ugovor, a nisu mi to spomenuli. Ako bude za tih 15 kn, onda nema problema. Na web ne vidim ništa o tome, kao ni na facebook stranici.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 19:02   #8116
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Ako nemozes skenirati slikaj ga i sliku tu stavi.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 19:11   #8117
Vranduk
Registered User
 
Vranduk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Ne nismo. Daj malo detalja. Možeš li skenirati taj dokument i postati ga ovdje. Ako ne bude popusta, dobro su me zeznili, jer sam taman poptisao novi dvogodišnji ugovor, a nisu mi to spomenuli. Ako bude za tih 15 kn, onda nema problema. Na web ne vidim ništa o tome, kao ni na facebook stranici.
IspriČavam se što nisam vješt sa skeniranjem, odnedavo imam smartfone a ja sam 64 godine. Uglavnom: do 31. 10. 2018. god. svi koji žele digitalnu tv (ili dodatni digi. prijemnik) trebaju se javiti na broj 0800 913088 i dogovoriti za prelazak na digitalu.
Vranduk je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 21:08   #8118
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Nekako mi se ćini premalo vremena da prebace sve na digitalu tj. da svima instaliraju STB-ove. I nije mi jasno zašto bi popust na dodatni STB bio samo do 31.10. kad se analogija gasi tek 12.11. Inaće imam prijatelja koji ima samo njihovu analogiju i nije dobio nikakvu obavijest (provjereno). Lokacija Split.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 21:28   #8119
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Na žalost ipak je informacija točna. Njihov odgovor na facebooku na moje direktno pitanje:
Je li istina da gasite analogni signal 12.11.?
A1 B.net Da, radi se o točnoj informaciji. Vrijeme je da se svi naši korisnici prebace na noviji i bolji digitalni signal. Ivan
Da li će biti kakva akcija za dodatne STB-ove za nas koji imamo već digitalnu TV ( 2D paket), ali smo koristili analogiju za dodatni TV. ''Priča'' se o nekoj akciji od 15 kn mjesečno za dodatni STB.
A1 B.net Ne radi se samo o priči, i to je također točno. Mjesečna naknada za te prijemnike će biti 15kn mjesečno, dok je sama instalacija potpuno besplatna. Akcija traje do 31.10.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 21:49   #8120
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
A nisi pitao da li se to odnosi samo na korisnike pod ugovorom ili i na korisnike bez ugovora, odnosno da li će ljudi koji su do sad imali recimo samo analogni TV nakon uzimanja digitalnog prijamnika za 15 kn morati sa njima sklapati kakav ugovor da ga dobiju po povlaštenoj cijeni?

Znam da te smaram, ali ne koristim FB pa ne mogu sam pitati, a ovakva ponuda kako su je sastavili je još jedan prepredeni i podmukli način prisiljavanja korisnika na uslugu koju možda ne žele.

PS. Inače ni ja nisam dobio nikakvu obavijest.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2018., 22:37   #8121
Shrek
Premium
Moj komp
 
Shrek's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 355
Pa trebali su valjda obavijestiti sve korisnike da gase analogni signal i ponuditi tu akciju. Kako misle akcija do 31.10 a veliku većinu nisu obavijestili? Još na njihovim stranicama ni slova o tome.
Shrek je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 00:00   #8122
Vranduk
Registered User
 
Vranduk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Shrek Pregled postova
Pa trebali su valjda obavijestiti sve korisnike da gase analogni signal i ponuditi tu akciju. Kako misle akcija do 31.10 a veliku većinu nisu obavijestili? Još na njihovim stranicama ni slova o tome.
Ljudi - nisam ja napisao da je akcja... do 31. 10. Do tada tko je zainteresiran treba se javiti njima radi dogovora i da se dogovorite za mogući termin instalacije. Bit će gužve sa terminima. Oni 12. 11. 2018. isključuju analogiju. Ja dolazim do zaključka da oni to moraju obaviti do kraja ove godine jer po Hakomu od 1.1. 2019. počinje dvogodišnji prijelazni period na T2 i minimalnu rezoluciju 720p. Koliko ja znam u analogiji niti ne mogu povećati rezoluciju a time bi kršili zakon o minimalnoj rezoluciji od 1.000000 piksela.
Vranduk je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 00:07   #8123
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
A nisi pitao da li se to odnosi samo na korisnike pod ugovorom ili i na korisnike bez ugovora, odnosno da li će ljudi koji su do sad imali recimo samo analogni TV nakon uzimanja digitalnog prijamnika za 15 kn morati sa njima sklapati kakav ugovor da ga dobiju po povlaštenoj cijeni?

Znam da te smaram, ali ne koristim FB pa ne mogu sam pitati, a ovakva ponuda kako su je sastavili je još jedan prepredeni i podmukli način prisiljavanja korisnika na uslugu koju možda ne žele.

PS. Inače ni ja nisam dobio nikakvu obavijest.

Oni koji imaju samo analogni TV dobivaju STB besplatno isto kao što mi imamo jedan doma besplatno. Ovaj popust se odnosi na dodatni drugi STB da zamjeni analogiju u drugoj sobi. Tako sam barem ja razumio. Nije ni meni jasno zašto je popust samo do 31.10 i zašto nema ništa o tome na webu, ali prenio sam ono što su mi odgovorili na FB. Valjda će sljedećih dana biti više informacija o tome. Mene su isto zeznuli, jer sam taman potpisao ugovor na 2 g, a nisu mi to spomenuli da se gasi analogija. Imam doma stariju majku koja to gleda u sobi, tako da mi sad treba dodatni STB. Mogu biti sretan za ovaj popust, jer da je po običnom cijeniku, cijeli popust na ugovoru, bi mi otišao na dodatni STB. Da ne spominjem tko će nju sad naućiti na baratanje sa STB-om .
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 00:26   #8124
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
a nisu mi to spomenuli da se gasi analogija.

Pričaju o tome nekih 2-3 godine.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 00:43   #8125
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,507
"prijelazni period na T2 i minimalnu rezoluciju 720p" > formalno nemaju veze sa kabelskom (šta ex Bnet je), to može jedino imati veze sa OnAir (ili ti ga u zraku).
Svo to oko gašenja analogije je muljanje, laganje i mužnja raje.

Poanta priče je dodatno plaćanje (svaki mjesec) za svaki dodatni STB, gnjavaža sa montažom dodatnog STB - a i dodatnog routera ako nema "slobodnog" Lan kabela do gl. routera.

Oni kojima je "dosta" da na 2. / 3. TV - u gledaju samo prvih 9 kanala (+ analogija pa dok ide) ne moraju se zamarati i mogu odhebati dodatni harač, dovoljan je TV sa DVB-C opcijom u tuneru.

Nikky je online   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 01:59   #8126
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Pričaju o tome nekih 2-3 godine.
Znam,ali mislio sam na to da su sada znali konkretni datum. Ja sam ugovor dogovarao u utorak.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 04:14   #8127
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
"prijelazni period na T2 i minimalnu rezoluciju 720p" > formalno nemaju veze sa kabelskom (šta ex Bnet je), to može jedino imati veze sa OnAir (ili ti ga u zraku).
Svo to oko gašenja analogije je muljanje, laganje i mužnja raje.

Poanta priče je dodatno plaćanje (svaki mjesec) za svaki dodatni STB, gnjavaža sa montažom dodatnog STB - a i dodatnog routera ako nema "slobodnog" Lan kabela do gl. routera.

Oni kojima je "dosta" da na 2. / 3. TV - u gledaju samo prvih 9 kanala (+ analogija pa dok ide) ne moraju se zamarati i mogu odhebati dodatni harač, dovoljan je TV sa DVB-C opcijom u tuneru.

Oni govore da moraju ukinuti analogiju zbog oslobađanja tih frekvencija zbog puno više digitalnih kanala, a i zbog veće propusnosti neta.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 11:30   #8128
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 630
Pa ajde, ok je cijena od 15 kn/mjesečno za svaki dodatni prijemnik, a ovima šta imaju ugovorenu samo analogiju besplatan prelazak na digitalu. Zanima me kako će iskoristiti novoformirani prostor u smislu ponude kanala, očito im zbilja treba jer koliko znam nema nikakvih zakonskih mehanizmi da ih se prisili na ukidanje analogije na kabelskoj.

U biti, jedino će istramakavat starije osobe sa crt katodama, koje su navikle sa daljinskim od tv-a sve šaltati. Oni će se morat naviknut na digitalne prijemnike ako ne misle kupovat novi tv.
Ko ima moderniju televiziju (praktički svi novi flat tv unazad zadnjih 10 godina sa dvb-c) kako kaže Nikky gore, mogao je i može već odavno imati nacionalne muxeve A i B preko njihove dvb-c mreže.

Još da ponude i module

Zadnje izmijenjeno od: Ante M. 19.10.2018. u 11:36.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 12:46   #8129
Groowix
Premium
Moj komp
 
Groowix's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bednja
Postovi: 235
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Oni koji imaju samo analogni TV dobivaju STB besplatno isto kao što mi imamo jedan doma besplatno.

Hmm, recimo da je besplatno... Iako mislim da su nama koji imamo analogiju i nismo pod ugovorom baš zato i povećali cijenu za 20 kn kako bi sada mogli dati taj STB "besplatno".
Groowix je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 13:24   #8130
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Slažem se, isto kao i što mi u paketima to plačamo na drugi naćin, ali sam mislio da ne treba plačati tih 15 kn. kao za dodatni STB.
Stipest je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na