Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.12.2013., 23:38   #1501
djdblaster
Premium
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Split
Postovi: 58
Pojavljuje li se ista pod Disk Management? Takoder mozes li ga probati spojiti na drugi PC?
djdblaster je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2013., 23:44   #1502
Igo
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Jajce
Postovi: 7
Citiraj:
Autor djdblaster Pregled postova
Pojavljuje li se ista pod Disk Management? Takoder mozes li ga probati spojiti na drugi PC?
di da odem, na laptopu mi je win 7, a komp u kući mi je u kvaru!?

Citiraj:
Autor Igo Pregled postova
di da odem, na laptopu mi je win 7, a komp u kući mi je u kvaru!?
Kada odem na computer management, pod disk drivers očita mi od laptopa hdd od 500gb, a externi "wd ext hdd 1021 usb device" i na hdd svijetli lampica

ali ga ne prepoznaje u my computer!

Zvuk se svaki put čuje kod spajanja i odspajanja usb kabla!

Zadnje izmijenjeno od: igorba. 15.12.2013. u 11:39. Razlog: dp
Igo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.12.2013., 23:51   #1503
djdblaster
Premium
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Split
Postovi: 58
Jesu li particije u redu? Active, primary? Vidis li jos kakav info o disku?
Takoder, ja nisam mogao prepoznati svoj WD, napravio sam Windows Update, restart i PC je prepoznao disk u My Computer-u.
djdblaster je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2013., 23:53   #1504
Igo
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Jajce
Postovi: 7
Citiraj:
Autor djdblaster Pregled postova
Jesu li particije u redu? Active, primary? Vidis li jos kakav info o disku?
Takoder, ja nisam mogao prepoznati svoj WD, napravio sam Windows Update, restart i PC je prepoznao disk u My Computer-u.
kada odem na desni klik očita mi još "general, policies, volume, drivers, detail"

znači hard je nov, ali pao mi je sa stola, prije ovoga (wd 2 tb) imao sam wd 1,5 tb koji mi je nakon 2 godine počeo sam od sebe (bez ikakvog pada) brisati podatke, ali jedan kolega s fera mi je uspio sve spasiti i na ovaj wd od 2 tb prebacit, no evo sad mi je ovaj igrom slučaja pao sa stola i štek!

imam mnogo slika i videa i stvarno bi bilo šteta da mi sad to sve propadne!!!!!!!

Zadnje izmijenjeno od: igorba. 15.12.2013. u 11:40. Razlog: dp
Igo je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2013., 23:58   #1505
djdblaster
Premium
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Split
Postovi: 58
Vise info pogledaj na Disk Management, tipa sto sam gore naveo. Takoder ne bi bilo lose staviti screenshot da i ostali clanovi pogledaju.
djdblaster je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2013., 00:01   #1506
Igo
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Jajce
Postovi: 7
Citiraj:
Autor djdblaster Pregled postova
Vise info pogledaj na Disk Management, tipa sto sam gore naveo. Takoder ne bi bilo lose staviti screenshot da i ostali clanovi pogledaju.
di da odem da vidim disk management?

i preko screenshot-a ću vam poslati!

Zadnje izmijenjeno od: igorba. 15.12.2013. u 11:41. Razlog: dp
Igo je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2013., 00:04   #1507
djdblaster
Premium
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Split
Postovi: 58
Computer Management (desni klik na My Computer pa Manage) te odaberi Disk Management s lijeve strane izbornika i konacno s desne strane pogledaj info o doticnom disku.
djdblaster je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2013., 00:21   #1508
Igo
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Jajce
Postovi: 7
Citiraj:
Autor djdblaster Pregled postova
Computer Management (desni klik na My Computer pa Manage) te odaberi Disk Management s lijeve strane izbornika i konacno s desne strane pogledaj info o doticnom disku.
ne znam kako da u print screen u pošaljem tu?

Zadnje izmijenjeno od: igorba. 15.12.2013. u 11:41. Razlog: dp
Igo je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2013., 00:28   #1509
djdblaster
Premium
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Split
Postovi: 58
Uploadaj sliku na bilo kakav upload servis tipa pohrani.com, zatim kopiraj kod koji je predviden za forume te ga zalijepi u sljedeci reply.
djdblaster je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2013., 00:37   #1510
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Citiraj:
Autor Igo Pregled postova
kada odem na desni klik očita mi još "general, policies, volume, drivers, detail"
Citiraj:
Autor Igo Pregled postova
znači hard je nov, ali pao mi je sa stola, prije ovoga (wd 2 tb) imao sam wd 1,5 tb koji mi je nakon 2 godine počeo sam od sebe (bez ikakvog pada) brisati podatke, ali jedan kolega s fera mi je uspio sve spasiti i na ovaj wd od 2 tb prebacit, no evo sad mi je ovaj igrom slučaja pao sa stola i štek!
Citiraj:
Autor Igo Pregled postova
imam mnogo slika i videa i stvarno bi bilo šteta da mi sad to sve propadne!!!!!!!
Bilo bi dobro da koristiš opciju "Edit" tako da ne pišeš duple ili troduple postove !

Što se tiče tvog problema sa diskom otiđi na : Start - Computer - desni klik mišem (Manage) -Storage - Disk managment .............. pogledaj dali ga je kompjuter ovdje očitao tj. prepoznao

Zadnje izmijenjeno od: Kristijan1. 15.12.2013. u 00:44.
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2013., 10:21   #1511
Igo
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Jajce
Postovi: 7
Citiraj:
Autor Kristijan1 Pregled postova
Bilo bi dobro da koristiš opciju "Edit" tako da ne pišeš duple ili troduple postove !

Što se tiče tvog problema sa diskom otiđi na : Start - Computer - desni klik mišem (Manage) -Storage - Disk managment .............. pogledaj dali ga je kompjuter ovdje očitao tj. prepoznao
Očita mi C, D i System reserved

Da li nekome na mail mogu poslati ove dvije slike, jer pohrani.com funkcionira samo na prostoru Hrvatske.

Zadnje izmijenjeno od: igorba. 15.12.2013. u 11:42. Razlog: dp
Igo je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2013., 10:44   #1512
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2013., 11:11   #1513
Igo
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Jajce
Postovi: 7
Citiraj:
Autor gnjepar Pregled postova
Hvala, evo linka

http://www.deviantpics.com/RCu
Igo je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2013., 14:42   #1514
djdblaster
Premium
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Split
Postovi: 58
Koliko ja vidim, treba napraviti novu particiju i uciniti je aktivnom te ces onda moci vidjeti disk u My Computer-u.
Sto se tice spasavanja podataka, postoje razni 'restore' programi. Osobno koristim maleni program TestDisk i spasio mi je vise manje sve pri vracanju podataka.
djdblaster je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2013., 15:55   #1515
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Bolje ne radit particiju nego prvo izvuć podatke, a tek onda radit particiju i sve ostalo. Neki od programa mogu izvuć i tablicu pa na taj način napravit oporavak podataka.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2013., 16:11   #1516
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor lord051 Pregled postova
A sta da radim, pokusavam predlozeno, ako uspijem uspijem, ako ne uspijem bar cu nesto naucit za drugi put. Inace, ovo je rezultat skeniranja sa HDTuneom http://postimg.org/image/ejhecpfcx/ , do tuda je doslo pa je prekinuo sa radom.

Sutra cu doc u firmu, pustio sam preko vikenda FileScavanger da vrti, pa cu vidjet sta je/nije iskopao...
Eto, nakon j***nja sa diskom uspio sam nekih 90ak % slika uspijesno vratit, sta je i vise nego odlicno s obzirom da je disk ostecen... ugl, ja zadovoljan!!!

Thx svima... na kraju je FileScavanger + KamaConnect bila dobitna kombinacija...

THX

(Zatvorena tema)

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 11.02.2019. u 19:07.
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2013., 14:25   #1517
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
USB hard se ne vidi - da li je mrtav

Frendu usb hardić više nije vidljiv na kompu. Sad me zanima da li se ikako mogu sačuvati podaci (da se baš ne ide na "profi" (što firme rade) backup podataka)....

1. U disk managmentu nema uopće diska (znači nije da je samo "unlocated space" ili nije dodan kao particija)
2. U device manageru se vidi samo kao "WD" (nema specifikacije ili bilo što slično)

Da li eventualno može biti u elektronici od kućišta diska (pa se disk recimo izvadi) ili je disk mrtav?

EDIT: sad mi se barem u disk managmentu pokazao kao "unknown" i "not initialized"........ima li neka solucija osim isprobavanja formata....
denied je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2013., 15:01   #1518
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 598
Ako ga spajate preko prednjeg USB-a na kućištu ima šanse da se pravilno ne inicijalizira jer nema dosta struje. Probaj na stražnje portove na matičnu. Ako imate onaj dupli USB na miniUSB kabel, uštekajte oba usb kraja prije nego što uštekate onaj mali u sam disk. U svakom slučaju prije formata vrijedi iščupati disk van kućišta i direktno ga spojit SATA kablom na stolno računalo. Ukoliko ta ladica nema neki specijalni kontroler podaci bi trebali biti normalno vidljivi, inače ćete morati naći jednaku takvu ladicu da išta s njega možete pročitati.

Jednako tako, krivac može biti i sam kabel od ladice, imam takvih primjera i kod sebe, ladica radi normalno s drugim kablom.
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.

Zadnje izmijenjeno od: Frung. 28.12.2013. u 15:03. Razlog: Sjetio se još kabla
Frung je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2013., 15:03   #1519
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Imaš tu po forumu tema i programa za recovery podataka u takvim slučajevima. Ovak napamet GetDataBack i ne znam dalje ... uglavnom ima programčića sa kojim se može probat.

Al isto tako možda ne bi bilo loše probat taj isti disk u nekom drugom računalu, na nekom drugom USB portu ... spojit na USB na ploči ne koristiti ove na kučištu itd.

Standarne stvari .

EDIT: preteče me ... naravno napiši o kojem se disku radi. Ako je WD mislim da niti identično kučište neće pomoć, a i gubi se garancija ako se rastavlja ... ako je pod garancijom. Znači napiši i detalje o tom "USB hardiću" (koji naziv).
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2013., 17:11   #1520
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Hard sam isprobao na više kompova s kablom koji ima dvostruki usb priključak (tako da nije stvar napajanja) i sve je bilo spojeno sa stražnje strane kompa. Tako da bi otklonio bilo kakvu "vanjsku" grešku.

Lako moguće da bi format riješio problem ali kažem čovjeku su važni podaci gore pa sad gledam da li postoji bilokakvi način spašavanja (inače i backapira ali ovaj put nije stigao)....
Kolko sam ja shvatio da se desilo da se laptop na koji je bio spojen "nasilno" zagasio (crkla baterija il neš slično) i nakon toga se hard više nije vidio. Nešto kao kod starih vindoza kad nisi "odmountao" stick da su se gore podaci onda mogli koruptirati.

Hardić je neka verzija "My passporta" od 2.5"......
denied je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2013., 17:54   #1521
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Kao što napisah prije imaš programa koji uspješno vraćaju podatke. Potraži tu po forumu ima tema o povratu podataka i u njoj prijedlozi par programa kojima odskeniraš hard (nema veze što ga windowsi vide kao unaloceted space ili nešto drugo) i vidiš da li su u stanju vratit podatke.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2013., 19:21   #1522
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Thanks, bum pogledo Forace
denied je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2013., 23:54   #1523
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
a da ga rastaviš i spojiš direktno na matičnu? možda je i kućište prdnulo.
MMI je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2013., 15:59   #1524
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Citiraj:
Autor MMI Pregled postova
a da ga rastaviš i spojiš direktno na matičnu? možda je i kućište prdnulo.
To će mi biti isto solucija ak ne uspijem restorat jer su čovjeku važniji podaci od kućišta....al to ću ga valjda trebat rasturit jer nema nikakvog šerafa....
denied je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2013., 16:59   #1525
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
pa rasturi ga, sve će ti biti lakše jer ćeš izbjeć usb elektroniku, kućište rastaviš noktom, trzalicom, starom sim karticom, bankomatnom...spoji drito na sata power i data, velika vjerovatnost je da će ti proraditi bez problema. ljudi samo čupaju usb kabel bez da prije "sigurno isključe hdd"
MMI je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2013., 20:47   #1526
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Jel nije tu po forumu negdje bilo riječi za nekakvu enkripciju šta WD koristi ali ne sjećam se o kojim modelima se radilo?
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2013., 20:52   #1527
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
To je na 3,5" diskovima bilo.

Inace, ako budes imao srece, nece usb konektor biti zalemljen za elektroniku, u tom slucaju imas s-ata konektore, u protivnom, banana...

__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 30.12.2013., 11:03   #1528
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Budem danas-sutra probao prvo s recovery programima......prije nego počne bilokakva rasturačina
denied je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2013., 11:38   #1529
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
ne kužiš, recovery ćeš lakše odraditi bez usb sučelja ako je ono u banani. to kućište se otvara kao daljinski, drže ga kopče sa strane i možeš ga lagano noktom otvoriti
MMI je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2014., 19:24   #1530
zormar
Premium
Moj komp
 
zormar's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 73
Exclamation Pregoreni Seagate ATA HDD

Frend je imao nekakav kratki spoj (pita boga sta je tocno bilo) na kompu od cega je nastradao Seagate ATA (IDE) HDD. Hard disk se uopce ne prepoznaje u BIOS-u, tj. uopce se niti ne pokrece kad se upali komp. Pregledom diska sa donje strane, vidi se da je nekakav chip pregorio, tj. da ima spaljotinu na sebi (i po par njegovih pinova sa strane). Chip je kao ovaj mali kvadratni chip na dnu ove slike (zarotirani): http://forum.hddguru.com/download/fi...0a4627a540ef46 .

Koliko se meni cini, otisla je samo elektronika, tj. vjerojatno je iznutra ostatak HDD-a potpuno ispravno.

Pitanje: kolika je sansa da se zamjenom samo elektronike taj HDD ozivi? Nasao sam na Njuskalu identicni HDD: http://www.njuskalo.hr/image-w920x69...a-29100597.jpg . Ove brojke u lijevom gornjem kutu su identicne, samo je date code dugaciji (frendov je 06477, u oglasu je 06467) i, naravno, serijski broj. Cuo sam da navodno vecina HDD-a ne sljaka ako im se zamijeni elektronika.

HDD je Seagate Barracuda 7200.10 250 Gbytes, ATA, model ST3250820A.

P.S. Kolika je vjerojatnost popravka u ovim firmama koje se bave recoveryem, te koliko bi otprilike naplatili, ako netko zna?
zormar je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglas Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na