Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.03.2011., 08:25   #1
tonini
Premium
Moj komp
 
tonini's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: šibenik
Postovi: 327
Kako spojiti jedan vanjski disk na drugi?

Kako umrežiti ova dva vanjska diska a da sve ide priko ovog prvog, odnosno da ovaj prvi ostane priko USB-a spojen na računalo.

prvi




i drugi
tonini je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 15:56   #2
djohum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 66
Nemozes, zato sto su ti to eksterni diskovi koji direktno trebaju biti spojeni na komp. Recimo ja sam sebi nabavio NAS storage kuciste za 3.5" SATA disk i ima dva usb utora i u mrezi se vidi kao USB na mreznom disku. Taj disk je spojen meni u LAN i svi mu pristupaju, a stick ili hard ukljucim na USB od tog diska posto je NAS.

Osim ako se zelis jebat i rastavljat diskove pa preko jednog kontolera da spalis.
__________________
djohum je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.03.2011., 16:03   #3
rog
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 68
Nema tu mreženja, spajaš svakog u svoj USB. Ako ti fali slobodnih portova investiraj u neki USB hub
rog je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2011., 08:07   #4
tonini
Premium
Moj komp
 
tonini's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: šibenik
Postovi: 327
Citiraj:
Autor djohum Pregled postova
Nemozes, zato sto su ti to eksterni diskovi koji direktno trebaju biti spojeni na komp. Recimo ja sam sebi nabavio NAS storage kuciste za 3.5" SATA disk i ima dva usb utora i u mrezi se vidi kao USB na mreznom disku. Taj disk je spojen meni u LAN i svi mu pristupaju, a stick ili hard ukljucim na USB od tog diska posto je NAS.

Osim ako se zelis jebat i rastavljat diskove pa preko jednog kontolera da spalis.
Sigurno da ne želim da ih spalim ili da minjam kučišta. Ovaj prvi je USB portom spojen i kad mi triba uključim ga prekidačem, a ovaj drugi isto priko USB porta samo što nije stalno spojen, pa me strah da stalnim spajanjem na port ne spalim elektroniku.

Citiraj:
Autor rog Pregled postova
Nema tu mreženja, spajaš svakog u svoj USB. Ako ti fali slobodnih portova investiraj u neki USB hub
Imam HUB sa 4 utora, ali nije potreban, jer onaj veliku je stalno spojen na jedan USB port na stražnjem panelu, a ovog drugog povremeno spajam na dva slobodna USB utora na prednjem panelu kučišta.
Praktično ovaj drugi je kao USB stick od 320 Gb, i iz tih razloga me strah da mu ne izgori elektronika od čestog spajanja

Zadnje izmijenjeno od: tonini. 24.03.2011. u 15:28.
tonini je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2011., 01:43   #5
djohum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 66
Neces mu nista napravit iskljucivanjem i ukljucivanjem. Ako bude ista zajebo to ce bit kabl koji ce te kostat 2okn XD ahahaha
__________________
djohum je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2011., 07:47   #6
tonini
Premium
Moj komp
 
tonini's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: šibenik
Postovi: 327
Citiraj:
Autor djohum Pregled postova
Neces mu nista napravit iskljucivanjem i ukljucivanjem. Ako bude ista zajebo to ce bit kabl koji ce te kostat 2okn XD ahahaha
Nisam mislio na prvog koji je u velikom kučištu i ima napajanje (tikulu oli ti ciglu) i prekidać, već na ovog manjeg novijeg, koji ima samo USB kabel priko kojeg dobija i napon, struju.
Jedan je već otiša na servis, jer mu očito elektronika nije bila dobra. Pisa sam o tome na forumu. Ovaj kojeg imam sad je OK, a koliko će trajat to je znak pitanja, i iz tih razloga mislim da su vanjska kučišta koja imaju svoja napajanja bolja i trajnija.

Već sam kupija jedan malo duži Y kabel, da imam rezervu. Evo ovaj,


Zadnje izmijenjeno od: tonini. 25.03.2011. u 08:13.
tonini je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 00:10   #7
djohum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 66
Ja imam isti ko ti sada.. ovaj WD od 32o GB sto sam sad u t-comu dobio... a imam i stariji... WD scorpio blue 25o GB ali je bio cisto disk za laptop jel (2.5") i kupio sam sharkoonovo metalno kuciste, pljunio ga unutra i Y cable i radi vec 3 godine i milijun puta sam ga prestekavo. Sve je ovisno do boxa u kojem se nalazi. Uglavnom naslov posta ti je onda los. Umrezit i spojit na racunalos su 2 razlicita pojma.
__________________
djohum je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 07:33   #8
tonini
Premium
Moj komp
 
tonini's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: šibenik
Postovi: 327
Citiraj:
Autor djohum Pregled postova
Ja imam isti ko ti sada.. ovaj WD od 32o GB sto sam sad u t-comu dobio... a imam i stariji... WD scorpio blue 25o GB ali je bio cisto disk za laptop jel (2.5") i kupio sam sharkoonovo metalno kuciste, pljunio ga unutra i Y cable i radi vec 3 godine i milijun puta sam ga prestekavo. Sve je ovisno do boxa u kojem se nalazi. Uglavnom naslov posta ti je onda los. Umrezit i spojit na racunalos su 2 razlicita pojma.
Da u pravu si, možda je naslov loš a možda i nije. Moguče da sam ja loše objasnio.
Da pojednostavnim što sam mislio da ovaj prvi koji ima svoje vlastito napajanje ostane stalno, kao i do sada spojen na uSB port, (i pali se prekidačem kad zatriba) a da ovog WD spojim na NexStar priko FireWire izlaza i mini USB porta na WD, znači spoj Firewire mini USB port, ili mini USB port na Firewire 1394 port.

Eto to mi se vrtilo po glavi, jer i ovi FireWire 1394 izlazi na kučištu imaju napon koji je dovoljan da pokrene WD.

Npr. ovaj adapter na WD



a dalje kabelom FIrewire1394 na Firewire1394



Jel' može to na ovaj način?

Zadnje izmijenjeno od: tonini. 26.03.2011. u 14:13.
tonini je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 14:44   #9
djohum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 66
de ti meni pošalji točan model 3,5" kućišta da provjerim, ali i dalje mislim da ti to kućište nemože služit kao USB HUB da se na njega spoji nešto...

Ako je to obično kućište bez USB HUBa na sebi nema teorije osim kao što sam ti napisao za opciju NAS kućišta.

Dobro sam razumio ti bi WDa spojio preko velikog casea. E sad ako case ima USB HUB na sebi možeš ako nema... i am sry but jebiga nemože

Zato pošalji točan model casea da proguglam.
__________________
djohum je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2011., 08:45   #10
tonini
Premium
Moj komp
 
tonini's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: šibenik
Postovi: 327
Citiraj:
Autor djohum Pregled postova
de ti meni pošalji točan model 3,5" kućišta da provjerim, ali i dalje mislim da ti to kućište nemože služit kao USB HUB da se na njega spoji nešto...

Ako je to obično kućište bez USB HUBa na sebi nema teorije osim kao što sam ti napisao za opciju NAS kućišta.

Dobro sam razumio ti bi WDa spojio preko velikog casea. E sad ako case ima USB HUB na sebi možeš ako nema... i am sry but jebiga nemože

Zato pošalji točan model casea da proguglam.
Kučište 3,5'' je točno ono kao na slici ima dva firewire izlaza i jedan za USB.

Evo ti link http://www.vantecusa.com/gl/product/view_detail/164

Zadnje izmijenjeno od: tonini. 28.03.2011. u 08:57.
tonini je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.03.2011., 00:13   #11
djohum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 66
E lega sory sto ti moram reci, ali na zalost taj case ti je ko obicni USB stick i nemozes preko njega spojit WD hard disk. To tvoje kuciste ima samo izlaze, ili USB ili Firewire. Sto znaci da njega ili na komp spajas preko USBa ili preko Firewirea ali da na njega nemozes nista spojit. Tako da jbga morat ces ili investirat u USB HUB sa napajanjem ili ces onaj mali disk WD direktno u kompic spajat. No nemoj jos lockat temu, sutra navecer cu ti slikat par stvari i bit ce ti jasnije.
__________________
djohum je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2011., 08:34   #12
tonini
Premium
Moj komp
 
tonini's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: šibenik
Postovi: 327
Citiraj:
Autor djohum Pregled postova
E lega sory sto ti moram reci, ali na zalost taj case ti je ko obicni USB stick i nemozes preko njega spojit WD hard disk. To tvoje kuciste ima samo izlaze, ili USB ili Firewire. Sto znaci da njega ili na komp spajas preko USBa ili preko Firewirea ali da na njega nemozes nista spojit. Tako da jbga morat ces ili investirat u USB HUB sa napajanjem ili ces onaj mali disk WD direktno u kompic spajat. No nemoj jos lockat temu, sutra navecer cu ti slikat par stvari i bit ce ti jasnije.
Shvatio sam, neču još lokat temu jer želim da vidim i da mi stvarno bude jasnije.
Ovaj veči koji ima USB i Firewire izlaze, njega sam prvog kupija ali tad mi je rečeno da se takva dva ili tri mogu spajat priko fireWire kabela a da samo jedan bude spojen priko USB-a na računalo, uz pojašnjenje da i iz tih raloga ima ove četri noge da se može poleči i da na njega dolazi drugi, normalno ako ih spajaš.
Sad se postavlja pitanje čemu dva utor za FireWire, ako ne za spajanje npr. dva ista kučišta, priko firewire kabela.
Na taj način sam razmišlja, ako na ovaj WD Elements stavim adapter mini USB na Firewire da ču ih moći povezati. Ali očito to neče ići.

Zadnje izmijenjeno od: tonini. 29.03.2011. u 08:51.
tonini je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2011., 00:09   #13
djohum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 66
Ne, to su obična kučišta kao USB stickovi samo što nije čip nego je hard disk unutri. To ti je cijela poanta, a firewire ti je da spojiš na komp da ima brži prijenos podataka. Sry, danas sam kasno došao sa posla i nisam mogao naći digitalac ali sutra ću ti 100% pofotkat sve što imam i objasnit ti.Bar sam se oko Caseova naučio.
__________________
djohum je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2011., 08:21   #14
tonini
Premium
Moj komp
 
tonini's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: šibenik
Postovi: 327
Citiraj:
Autor djohum Pregled postova
Ne, to su obična kučišta kao USB stickovi samo što nije čip nego je hard disk unutri. To ti je cijela poanta, a firewire ti je da spojiš na komp da ima brži prijenos podataka. Sry, danas sam kasno došao sa posla i nisam mogao naći digitalac ali sutra ću ti 100% pofotkat sve što imam i objasnit ti.Bar sam se oko Caseova naučio.
Nema problema, čekat ću baš želim da vidim, bit će mi drago možda i promjenim jedno ovo veće kučište. Znam da je FireWire za brži protok podataka.
Tad je ovaj drugi WD, isto tako kao i ovaj veliki, ništa drugo već samo, kako si ti napisa veči USB stick, pod uvjetom da ima samo jedan taj mini USB utor.
tonini je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na