Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.02.2011., 18:04   #1
Chico
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 35
Zamjena disk ploča?

Naime izgorio sam elektroniku na prijateljevom disku sa neispravnom usb ladicom (valjda je rijec samo o elektronici). Riječ je o 2,5" 40Gb ide disku Fujitsu MHT2040AT. Kako ima vazne podatke na njemu nabavio sam valjda jedini koji se prodavao nazivom isti disk u nas, te probao zamjenu elektronika koja nije zavrsila uspjesno (laptop ga nije prepoznao). Novi (polovni disk) iako nazivom isti ima malo razlicitu elektroniku (cipovi, koji vod vise) i razlicit "Part Number". U procesu zamjene nije ostecen novi disk te jos uredno radi.

Zanima me bi li uspio doci do podataka ako bi zamjenio disk ploče?
Svjestan sam fizickih uslova koje je potrebno postici. Vise me zanima kompatibilnost polca, gdje su zapisane informacije o tome kako su ploce ustrojene (partijcjie, itd), da li je to zapisano na elektronici ili?
Chico je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2011., 18:06   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Reci da se šališ. Nema ti druge do www.helpdisc.hr
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.02.2011., 18:20   #3
Chico
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 35
Ne salim se. Vidi ovo http://www.helpdisc.hr/cjenik.htm
Chico je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2011., 18:49   #4
B0ss
Premium
Moj komp
 
B0ss's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 238
zato i jesu takve cijene, jer to što misliš napraviti je jednostavno neizvedivo(bez odgovarajuće opreme)
__________________
"Anything Less Than Immortality Is A Complete Waste Of Time."
B0ss je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2011., 19:01   #5
Chico
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 35
Zelis reci da novi disk ne moze posluziti kao uredjaj (ako su kompatibilni) za iscitavanje podataka sa ploca ili profesionalci koriste nekakav specijalizirani uredjaj za iscitavanje podataka? U biti sto koriste od opreme?
Chico je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2011., 19:14   #6
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Citiraj:
Autor Chico Pregled postova
Zelis reci da novi disk ne moze posluziti kao uredjaj (ako su kompatibilni) za iscitavanje podataka sa ploca ili profesionalci koriste nekakav specijalizirani uredjaj za iscitavanje podataka? U biti sto koriste od opreme?
koriste makinu kako bi prvo to sve bilo bez prasine... drugo, kad ti to raskopas, osim prasine, magneti ce ti taj cas taman dovoljno nagnuti glavu da potegnes po ploci...

radje se baci na ebay i trazi disk sa istim PN... ili kontaktiraj proizvodjaca i kupi od njega ako ima tu elektroniku...
perich je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2011., 19:36   #7
Chico
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 35
Nasao sam na e-bayu disk sa istim PN-om, no da to ne uspije volio bi probati i ovo.
Sto se tice makinje/ciste sobe ne mora to biti velika prostorija. mozes napraviti komoru sa ventilacijom i filterima nesto slicno kao komore za pjeskarenje sa rukavicama. No zasad odustajem dok mi dodje drugi disk pa ako i to ne uspije.
Chico je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2011., 22:36   #8
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Chico Pregled postova
Nasao sam na e-bayu disk sa istim PN-om, no da to ne uspije volio bi probati i ovo.
Sto se tice makinje/ciste sobe ne mora to biti velika prostorija. mozes napraviti komoru sa ventilacijom i filterima nesto slicno kao komore za pjeskarenje sa rukavicama. No zasad odustajem dok mi dodje drugi disk pa ako i to ne uspije.
Bolje odustani ako želiš da bar dio stvari ostane upotrebljiv.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2011., 00:12   #9
hardflat
Premium
Moj komp
 
hardflat's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 250
Daj nemoj pričati gluposti, znaš li ti koliko se ulaže samo u proces sterilizacije prostora gdje se diskovi montiraju?
Kao što dečki kažu, najbolje da kupiš neki na netu nego da napraviš još veće sra*e
hardflat je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na