Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.07.2009., 21:08   #91
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor znj Pregled postova
dakle jednostavno pitanje...

HDD Seagate ST3500320AS, 500 GB 32MB, S-ATA300, NCQ-II, 7200.11

ili

HDD Seagate ST3500418AS, 500 GB 16MB, S-ATA300, NCQ-II, 7200.12


koji je bolji i zašto? jer vidim Cache i par razlika u oznakama, za koje nisam siguran šta znače (broj ploča i sl...)

tako da bi mi trebao netko malo informiraniji da mi kaže.. diskove sam uzeo u obzir zbog cijene, tako da ćete me lako uvjerit u nešto bolje, dokle je više manje iste cijene (gore dolje...)

hvala unaprijed
7200.11 ni u ludilu uzimati, ne želiš valjda da ti krepa disk s lošim firmwareom? http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=134431
Radije si razmotri WD-ove diskove malo a ni Samsungovi Spinpointovi nisu loši, Caviar Black npr ako će ti biti i sistemski a samo za skladištenje si uzmi Caviar Green
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2009., 22:56   #92
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
redscro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.07.2009., 00:22   #93
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Citiraj:
Autor Doink The Clown Pregled postova
7200.11 ni u ludilu uzimati, ne želiš valjda da ti krepa disk s lošim firmwareom? http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=134431
Radije si razmotri WD-ove diskove malo a ni Samsungovi Spinpointovi nisu loši, Caviar Black npr ako će ti biti i sistemski a samo za skladištenje si uzmi Caviar Green
Update firmwarea rijesi taj problem,a doticni disk je brzi od tzv "Speedya" (410AS)
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2009., 00:34   #94
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Sve ovisi o namjeni diska.

WD Green ima uvjerljivo najmanju potrosnju i buku u idlu od svih diskova na nasem trzistu ... s druge strane WD Black ima osjetno vecu IOPS specifikaciju (Random promet je njegovo podrucje) od bilo kojeg 7,200 diska.

Blue serija je nekakva sredina, za neke optimalan, a za neke prosjecan.


@mislav

Ovo vjerojatno najbolje govori pricu (cak i da ne gledamo posebne postupke "ozivljavanja" Seagatea):

__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2009., 00:46   #95
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova

@mislav

Ovo vjerojatno najbolje govori pricu (cak i da ne gledamo posebne postupke "ozivljavanja" Seagatea):

Dobro,bar nije pri dnu.....Ali dobro,iz svog iskustva znam da je brzi od 410AS(kojeg cesto preporuce kao best-buy 250GB te medju brzim diskovima)...Ali eto,naravno da su drugi HDD-ovi bolja investicija,samo sam htio reci da se taj problem sa crkavanjem moze rjesiti..
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2009., 01:15   #96
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Odredjeni postotak ljudi ce ga znati osposobiti, a sto je s ostatkom korisnika (80-90% u HR)?

Gledavsi s druge strane imaju

-slabije performanse od konkurencije,
-kracu garanciju (WD daje od 36-60 mjeseci),
-prosjecno zagrijavanje i buku,
-poprilicno losu reputaciju i postojanje "straha" u radu od strane korisnika
-iznimno poljuljan ugled i neizvjesna buducnost cijele kompanije ...

sumnjam da je ovo ikome zabavno za citati ili cuti, ali i nije zanemariva vjerojatnost da ce opet dogoditi tako nesto (i da se sve lijepo zataska, kao i do sad)

Sto se starog Speedya tice ... imam ga i sasvim je solidan.

Razlozi zbog kojih ga jos uvijek preporucuju su uglavnom optimalan omjer razine buke/performansi/zagrijavanja i cijene uz provjerenu relativnu dugovjecnost.

Svi ostali proizvodjaci jednostavno nekako kaskaju u ovoj klasi ( <300kn).
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2009., 11:52   #97
znj
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 52
dakle vas savjet je WD Caviar Green/Black ovisno o namjeni?
jer namjena diska ce biti cisto natrpat podatke na njega.. čisti storage, multimedija i sl. tome, ergo to bi bio WD Caviar Green 500Gb?

za OS i sve slicno tome imam svoj 410AS koji me dobro sluzi vec godinu i 3 mjeseca.. nakon svega ovog sto sam procitao, mogu se nadat da ce tako i nastavit... zasad nikakvih problema, a ako i crkne, imam samo muku reinstaliranja -.-
znj je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2009., 19:10   #98
sample
Premium
Moj komp
 
sample's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: C:\europe\croatia\dubrovnik
Postovi: 113
f1 vs caviar black?

posto je moj seagate 7200.11 riknuo, ocekujem pare od HGa jer koliko vidim nema ih vise u ponudi, na red je dosla dilema izmedu ova 2 diska - sto kupiti
samsung


vs


WD
sample je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2009., 19:15   #99
kill
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 533
wd ima 32mb cachea, samsung 16, pa ti vidi
kill je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2009., 19:16   #100
sample
Premium
Moj komp
 
sample's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: C:\europe\croatia\dubrovnik
Postovi: 113
a znam, al svi nes hvale ovaj samsung pa reko, bas da vidim sto ostali misle
sample je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.07.2009., 19:24   #101
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
'ko ga to hvali, da ga cujem

Sto se tice odabira, sve ovisi sto trazis od harda ... iskljucivo brzinu ili tisinu

WD za brzinu, Samy za tisinu i to je sva filozofija.

Mada za to stvarno nisi morao otvarat novi thread ... ova dilema je barem 5-6 puta prosla kroz standardne HDD teme
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2009., 19:25   #102
sample
Premium
Moj komp
 
sample's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: C:\europe\croatia\dubrovnik
Postovi: 113
odusto sam od tisine otkad vrtim 4870 na 90% fan, hvala na odgovoru
sample je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2009., 19:36   #103
Dr.Who
Premium
Moj komp
 
Dr.Who's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: ST/ZG
Postovi: 577
WD - brz, bez hladjenja se voli ugrijat, u idle-u mu se cuju ploce za poludit a seek je puno tisi nego kod F1

F1 - savrsen za storage
__________________
Dobri trgovci: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13...


KUPUJEM
Dr.Who je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2009., 19:42   #104
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,673
Ja da sam na tvom mistu bi najradije nabavija jos 50-tak kn i uzea WD640 Black...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2009., 19:46   #105
sample
Premium
Moj komp
 
sample's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: C:\europe\croatia\dubrovnik
Postovi: 113
i ja bi da ne moram dostavu platit 50 :/
sample je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2009., 08:28   #106
Enter Sandman
dark paradise
Moj komp
 
Enter Sandman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 546
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova

Baš sam gledao taj hard, osim cijene koja mi se čini prilično ok, da li je to ok hard za primarni, tj. da bude os na njemu?

Enter Sandman je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2009., 08:31   #107
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor Enter Sandman Pregled postova
Baš sam gledao taj hard, osim cijene koja mi se čini prilično ok, da li je to ok hard za primarni, tj. da bude os na njemu?

OK je za sistemca ali black je ipak bolja opcija
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2009., 09:12   #108
Enter Sandman
dark paradise
Moj komp
 
Enter Sandman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 546
Hmm da, ali je i skuplji za 110Kn, a čini mi se da to i nije baš malo...

ili ovaj

Barracuda 7200.12 500Gb

vidim da je osjetno brži od wd-a a ista cijena....

Zadnje izmijenjeno od: Enter Sandman. 04.08.2009. u 10:04.
Enter Sandman je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2009., 11:52   #109
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Brži je možda u linear readu, a to je puno manje bitno nego access time...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2009., 18:24   #110
Getriba
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
kupio ja danas dotični disk, pa evo jedan hdtune ako je u kakvoj nedoumici:

Getriba je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2009., 12:08   #111
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Jel to dobro, loše, srednje ??
Meni zbog komocije treba veći disk na kojem bi se vrtilo nekoliko (4-5) virtualnih mašina i još ih nekoliko bilo u rezervi. Gledam da mi konfa ipak ne rošta više od Speedya ili stišanih Hitachi-a. Kolko se čuje WD Black u usporedbi s navednima??
stef je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2009., 00:10   #112
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Ti HD Tune/Tach rezultati tebi ne bi trebali znaciti previse, cisto zbog multi-user (VM) okruzenja.

Ustvari bi trebao gledati IOPS specifikacije sa vecim brojem paralelnih usera, tj. vecim brojem tzv. "Outstanding iops-a".

Idealan disk bi u tvom slucaju bio SSD, ali posto su cijenom zasad poprilicno nedostupni ... :/

Nakon SSD diskova dolaze na red 10/15k RPM diskovi, npr jedan VelociRaptor (hint: 2 komada na trznici za 800kn/kom), a tek onda WD Black i RE3/RE4 (Raid edition) serija ... itd.

Ovako izgledaju performanse diskova u tvojem okruzenju.

BTW jedan calc.exe stvara load od cca 4 Outstanding iops-a, zahtjevnije aplikacije 40-60, a formatiranje npr zahtjeva oko 100-tke.

Ova F3 Samsung serija je negdje u rangu sa F1-icom, tj. oko 25% slabija od WD Black serije sa dva paralelna kontrolera/chipa.

U seek-u je WD Black otprilike kao tisi Hitachi diskovi ...
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2009., 10:20   #113
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Trenutno kombiniram 2 diska (160 + 80G) za VMove raspoređene otprilike pola-pola + što je svaki VM na raw device-u (LV), tako da ipak nije toliko opterećenje. Istu schemu planiram i ubuduće. Broj aktivnih VMova i nije toliki problem (čak ni sad), nego hrpa njihovih snapshot backupa i klonova. Raptor ili eventualni neki SCSI su mi ipak malo preskupi, a vjerujem da bi bili i ultra bučni .
stef je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2009., 11:18   #114
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Ovakav je omjer izmedju navedenih diskova, a za buku svatko ima drugi prag tolerancije.

Recimo buka jednog Blacka je gotovo podjednaka jednom Samsungu u idle-u, a jedino u seek-u je razlika ... osobno volim cuti sto i kad radi disk (auditivna dijagnostika ), a jedino me iritira kad nista ne radi a stvara buku.

Svi ovi sinteticki transfer rezultati ne znace apsolutno nista, jer je dokazano da u praksi to izgleda potpuno drukcije ... primjer i rezultati u Word fajlu.
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2009., 20:34   #115
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Pojavila se potreba da zamjenim svoj stari vjerni Seagate 7200.7 sa nekim novijim sistemskim diskom. Osim sto je ovaj postao prespor, slomio sam slucajno neki dan SATA konektor na njemu tj. onu plastiku od konektora..pa je sad na kabelu "zenski dio" konektora u kojeg uguram cetiri iglice od kontakta na disku..i cudom radi, ali je pitanje koliko ce to dugo tako raditi

Uglavnom, trazim novi sistemski disk. Kapacitet mi nije od presudne vaznosti(ali kad se vec uzima novi disk, ne bih isao ispod 320GB), bitno mi je da je disk brz i bilo bi dobro da je tih. Rostanje pri seeku mi cak i ne smeta toliko, ali zujanje u idle-u bih htio izbjeci (sadasnji Seagate se ustvari dosta cuje u idle-u, u odnosu na moderne diskove s kojima sam se sretao).

Par dana sam pratio ovu temu, i nekako mi se za oko zakacio Samsung F3 500GB. Cini mi se brz (po testovima na netu) te da mi je to dovoljno prostora na disku, a cijena je prihvatljiva(~400kn). 1TB verzija mi je isto OK, svidja mi se "visak" prostora na njemu, no trebam izdvojit 50% vise novaca za nesto sto imam dojam da mi ne treba (nisam hrcak po pitanju filmova, muzike i slicnih stvari...a do sada mi je i ovaj moj HDD od 120GB rijetko bio skroz popunjen). A sto se tice brzine, ispada da je jedan od bržih klasičnih mehaničkih diskova na tržištu (uz mozda izuzetak WD Caviar Black serije u nekim segmentima, i narano VelociRaptora).

Ima li netko neku bolju preporuku ili neki disk koji bih jos trebao uzeti u razmatranje za sistemski disk? Jel ovaj Sammy dobar odabir?
Ponavljam, bitna mi je brzina, cijena(ne raste lova na grani ), tisina pa tek onda kapacitet.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2009., 00:29   #116
Dome
Premium
Moj komp
 
Dome's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Trogir
Postovi: 25
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
Pojavila se potreba da zamjenim svoj stari vjerni Seagate 7200.7 sa nekim novijim sistemskim diskom. Osim sto je ovaj postao prespor, slomio sam slucajno neki dan SATA konektor na njemu tj. onu plastiku od konektora..pa je sad na kabelu "zenski dio" konektora u kojeg uguram cetiri iglice od kontakta na disku..i cudom radi, ali je pitanje koliko ce to dugo tako raditi

Uglavnom, trazim novi sistemski disk. Kapacitet mi nije od presudne vaznosti(ali kad se vec uzima novi disk, ne bih isao ispod 320GB), bitno mi je da je disk brz i bilo bi dobro da je tih. Rostanje pri seeku mi cak i ne smeta toliko, ali zujanje u idle-u bih htio izbjeci (sadasnji Seagate se ustvari dosta cuje u idle-u, u odnosu na moderne diskove s kojima sam se sretao).

Par dana sam pratio ovu temu, i nekako mi se za oko zakacio Samsung F3 500GB. Cini mi se brz (po testovima na netu) te da mi je to dovoljno prostora na disku, a cijena je prihvatljiva(~400kn). 1TB verzija mi je isto OK, svidja mi se "visak" prostora na njemu, no trebam izdvojit 50% vise novaca za nesto sto imam dojam da mi ne treba (nisam hrcak po pitanju filmova, muzike i slicnih stvari...a do sada mi je i ovaj moj HDD od 120GB rijetko bio skroz popunjen). A sto se tice brzine, ispada da je jedan od bržih klasičnih mehaničkih diskova na tržištu (uz mozda izuzetak WD Caviar Black serije u nekim segmentima, i narano VelociRaptora).

Ima li netko neku bolju preporuku ili neki disk koji bih jos trebao uzeti u razmatranje za sistemski disk? Jel ovaj Sammy dobar odabir?
Ponavljam, bitna mi je brzina, cijena(ne raste lova na grani ), tisina pa tek onda kapacitet.
wd black od 500 gb je najbolji izbor.malo je skuplji od samsunga,ali je bolji,naročito brži.ja ga imam i super sam zadovoljan.
Dome je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2009., 14:01   #117
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Evo vec par dana gledam koji od ta dav diska uzet (Samsung F3 vs. WD Caviar Black, 500GB) i da li uopce ima smisla davati 89kn vise za WD.

Gledao sam malo svakojake testove po netu, no nigdje nema direktna usporedba ta dva modela osim ovdje:
http://translate.google.com/translat...istory_state0=

I ako se malo bolje pogleda, nekako mi se cini da za desktop komp i nema neke prevelike razlike izmedju ta dva diska. Ne izgleda mi bas da je Caviar Black nesto narocito brzi od F3(koji je znacajno brzi od F1), osim moza u I/O operacijama, a koliko sam shvatio to i nije toliko primjetno kod single user okruzenja (sto kod mene i je slucaj).

Tako da mi se sve cini da ce izbor biti Sammy F3 500GB.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2009., 15:03   #118
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Ako je namjena diska storage, onda ne bi trebalo biti velike razlike, ali ...

ako ce disk sluziti za OS, onda ta dva diska nisu u istoj klasi.

Jednostavno Black ima sirovu brzinu u multitask i multiuser okolini.

Primjetio sam da se uglavnom gledaju Transferi u HD Tune-u za ocjenjivanje sistemskih diskova, sto je u krajnju ruku neozbiljno.

Jos jednom napominjem svima ... NEMOJTE minimizirati IOPS specifikaciju (pristupna vremena prevedena u broj operacija u sekundi) jer je ovo kljucna stavka za performanse sistemskih particija i diskova !!!

Ovo je iskljucivo zbog vrste prometa na njima, tj. zbog velikog random prometa koji se na njima odvija.

Iz ovog razloga SSD diskovi i postizu rezultate koje mozete vidjeti na brojnim testovima po netu.
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2009., 19:44   #119
Reedy
Premium
Moj komp
 
Reedy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 765
Pozdrav. Trebam preporuku za HDD od isključivo 500GB. Osrednje performanse su čisto dovoljne, samo da čim dulje drži

Ve-MiL ili HGspot ONLY
Reedy je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2009., 22:41   #120
Dome
Premium
Moj komp
 
Dome's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Trogir
Postovi: 25
Citiraj:
Autor Reedy Pregled postova
Pozdrav. Trebam preporuku za HDD od isključivo 500GB. Osrednje performanse su čisto dovoljne, samo da čim dulje drži

Ve-MiL ili HGspot ONLY
hmm,mislim da su trenutno najpouzdaniji wd diskovi.uvik sam najviše virova seagate-u,ali trenutno je wd broj 1.uzmi bilo šta osim samsunga,njemu najmanje virujem.
Dome je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na